Şimdi Ara

Prozac Kullanan Varmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
10.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün psikoloğa gittim,konuştuk derdimi anlattım oda bana prozac adlı ilacı verdi. Düşük dozdan verdi. Bugün kullandım ama bir etkisini göremedim, tahminen 1 hafta içinde azda olsa bir etki gösterir. Bu ilavı kullanlar da değişim oldumu eskisine göre ne değişti? Aydınlatırsanız sevinirim.

• redbul değil prozac uçurur
  • Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-sport

Up
    Bende dün başladım ilacı içtikten sonra ağırlık çökmeye başladı başka etkisini görmedim.Uzun süre kullan dedi doktor.
  • Bende anafranil kullaniyom anti depresan 2 gun oldu daha bakalim insallah etki goruruz
  • Bu ilaclar agri kesici degil hemen etki gostersin aylarca kullanilmasi gereken ilaclar kafaniza gore birakmayin doktorunuzun onerdigi dozu soyledigi sure kadar kullanin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thurus68

Bu ilaclar agri kesici degil hemen etki gostersin aylarca kullanilmasi gereken ilaclar kafaniza gore birakmayin doktorunuzun onerdigi dozu soyledigi sure kadar kullanin.

Hocam ilk 4 gun yarim sonra fule gec dedi 20 gun bitince bidaha gidecem 75 mg kullandigim
  • quote:

Orijinalden alıntı: #mosoko

Bende anafranil kullaniyom anti depresan 2 gun oldu daha bakalim insallah etki goruruz
    zamanla biraz daha fazla ve derin uyumaya başlarsın. + iştahın azalır biraz kilo verirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

zamanla biraz daha fazla ve derin uyumaya başlarsın. + iştahın azalır biraz kilo verirsin.

Alıntıları Göster
    Birkaç ay kullanmıştım, 1-2 hafta sonra etki etmeye başlıyor. Atpal gibi oluyordum, ilaç düşünmeme izin vermiyordu zaten sorunumda buydu, düşünmek kafaya takmak. Bazen karşımdakine bişey açıklamak istiyordum beynim resmen açıklama yapamıyordu yani düşünemiyordum. Doktor bu işin gerçek ilacı müzk-güneş-spor dur diyince dank etti ve ilacı bıraktım. Şimdi düzelmedim ama yinede iyiyim :)

• Arkadaşlar bu ilaçlara bagımlı olmayın. Hatta diyorlar ki aylarca sonra etki eder. Eger faydası olsa iyileştirse hemen etki ederdi.
  • ntticaret N kullanıcısına yanıt
    Ben doktoruma ısrarla 4 kere bu ilac mallaştırıyormu? Mallaştırıyorsa kesinlikle içmem dedim oda bu ilac seni mallaştırmaz rahat ol dedi içime kurt düşürdünüz şuan.
  • 1 yıl kullandım öncelikle eğer durumun ilaçlık bir durumsa ki bunu en iyi doktor bilir ona göre vermiş bence kullanmalısın ha bana soracak olursan ne gibi faydalarını gördün diye öncelikle küçük sorunlarımı kafama takmıyordum bu benim için en iyi etkisi oldu diyebilirim onun dışında bazı antidepresanlar dışında hiçbir antidepresan insanı aptallaştırmaz bunu kafandan çıkart bi kere antidepresanın en temel özelliği sana gerekli serotonini sağlaması onun dışında pek bir espirisi yok.Son olarak bu konuda ilacı kullananlar sana tecrübelerini aktarabilir ama sen doktoru hiçe sayma onun dediklerine uy adamlar boşuna psikoloji okumuyor.Sana yardımcı olmak için varlar.Son olarak ilacı bıraktıktan sonra yine eski halime döndüm.
  • Bu konu için Tek sorunum dikkat dağınıklığı. Bana soracak olursanız ilaç kullanmadan bu işi halletmek istiyorum onun içinde terapi görmem gerek ama onların da fiyatlato pahalı :( . Bu ilacın üzerinizde başka etkisi oldumu ve ilacı kullanıdığınızdaki sizi kullanmadığınıdaki halinizi nasıldı?
  • Tam probleminiz nedir?
  • Kadınİstiyorum kullanıcısına yanıt
    Dikkat dağınıklığı bir şeye odaklanamama. Ders içinde deyim yerindeseyse ülkeyi kurtarıyorum yani aklınıza geleebilecek herşeyi düşünüyorum( o malum olay değil yanlış anlaşılmasın) ama gel gelelimki ders çalışamıyorum. Birde üşengeçlik var bir işi yapmada bazen konuşmaya bile üşeniyorum.
  • Aynıyız hocam çaresini buldun mu?
  • Sansi Salvo kullanıcısına yanıt
    Aman aman olmasada değişiklik var. Doktorumla konuşacağım uygun görürse dozunu arttıracağım
  • Hocam bu ilaçların yan etkisi var mı ? Yoksa vitamin gibi bir şey mi :D
  • Prozac eşdeğeri olan zedprex ilacını yaklaşık 5 haftadır günlük 20 mg kullanıyorum. Faydasını 18. Günde görmeye başladım. Kendimi daha mutlu hissediyorum. Eskiden saatlerce hiç kımıldamadan yatardım. Hiç bir şey yapasım gelmezdi ve şiddetli kabızlık sıkıntım olurdu. Şimdi ise bu sıkıntılarım hafifledi. Fakat tek şikayetim kilo kaybı 5 haftada 4 kilo verdirdi. Bu arada sana bir tavsiye vericem kendini asla ilaca çok bağlama. Depresyonun en iyi ilacı boş durmamaktır.

Ne olursa olsun kendini oyalayacak bir şey bul. Mesela git ders yap. Oyun oyna, kitap oku arkadaşla görüş ama sakın fazla süre boş durma zihnini sürekli yor ki depresyondan kalıcı olarak çıkabilesin
  • Sansi Salvo kullanıcısına yanıt
    Doğrusunu söylemek gerekirse bir yan etkisini görmedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.