Şimdi Ara

Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
848
Cevap
37
Favori
270.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yavaşça dikkatlice kesersin arkasından. Bant hizası vererek  Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir protez saç merkezinden (en bilindiklerden) saç aldım, saçın arkasında kod gibi bir şey yazıyor, hangi firmadan aldıklarını anlayabilir miyiz bu şekilde?:)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • pleasure1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar. Konunun bir kısmını okudum. Bu iş için Ankara'da tavsiye edebileceğin bir yer var mıdır? Veyahut sen bizzat ilgileniyor musun forumdaşlar ile?

• shkoksal kullanıcısına yanıt
    Kendi bilgim ile getiriyorum ilgilenen olduğu zaman kendim zaten 20 küsür yıldır kullanıcıyım

• pleasure1903 kullanıcısına yanıt
    Nasıl ulaşabilirim hocam size, pm kapalı sanırım

• Arkadaşlar selamlar. 1 yıla yakın protez saç kullandım. Çok acil durumlar haricinde neredeyse hep bakımlarını kendim yaptım, araştırmalarım sonucunda da bu konuda neredeyse en ince ayrıntısına kadar bilgim var. Tecrübelerimi daha sonraki yazılarımda paylaşacağım ama şimdi bir sorum var gerçekten önemli. Anladığım kadarıyla burada yurtdışından saç sistemi sipariş edip alan bazı arkadaşlar var. Gümrükte takılma gibi sorunlar oluyor mu? Sırf bu korkumdan dolayı saç sipariş edemiyorum. Türkiye’de ki dolandırıcı firmalara da artık 5 kuruş kazandırmak istemiyorum o yüzden bu konu benim için çok önemli. Eğer sorun olmuyorsa gümrükte falan direkt sipariş edeceğim. Sonraki yazılarda kullanım tecrübelerimden, bakım malzemelerimden vs. tutun bu saçları sipariş edebileceğiniz firmalara kadar bir çok bilgi paylaşıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar lütfen cevaplarınızı bekliyorum. 21 yaşındayım bir çok saç ekim merkezi ile görüştüm tepemdede açıklık var bu yaşta ekerseler tepe boş kalacağını söylediler. bazısı ise hiç ekime girmemem gerektiğini söyledi, Lütfen artık uzun süredir protez kullananlar yardımcı olabilirmi. Bu protez işine ankarada hangi firmayla başlamalıyım. bakımlarını merkezde düzgün şekilde yaptıracağım dolandırıcı olmayan bir ankarada protez merkezi varmıdır? Bunun cvbı ile birlikte sizlere şu sorılarım olucak

1- Protez rüzgarda çıkma olayı oluyormu bunun yaşanmasından aşırı korkuyorum bakımlarını düzgün yaptırsam ne gibi dezavantaj yaşayabilirim

2- 2 günde bir duşa giren kişiyim bir sıkıntı açarmı bana bu olay?

3- Maddiyat olarak hep zor gibi duyumlar alıyorum düzgün bakımlarını yaptırdıgım müddet bana aylık ne kadar masraf açabilir maksimum

• batum06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben iki aydır kullanıyorum. Rüzgarda çıkma olayı gibi bir şey söz konusu bile değil zira çekseniz çıkmayacak bir şey bu. Bakımları kendiniz yaptığınız sürece parayı gözünüzde büyütmeyin. İnternetten bantları ve c22 aldım haftada bir kendim yapıyorum saçı da haftada bir sadece söktüğüm zaman yıkıyorum. Onun haricinde kullanım şeklim her akşam çıkartıp her sabah takmak olarak devam ediyor. Zaman size her konuda tecrübe kazandırıyor. Korkulacak bir şey yok. Saçınız başınızda iken yapamayacağınız eylem yok sadece dikkat etmeniz gerekiyor ki size sağladığı prestij ve öz güven yanında biraz dikkat etmek çok dert olmamalı.

• Forrestt. kullanıcısına yanıt

çok teşekkür ederim ben her akşam çıkartma şeklinde değilde duşta vs sürekli kafamda 2 haftada bir bakım şeklinde düşünüyorum sonunda naçizane fikir veren birini bulabildim. Peki siz nerden temin ettiniz saçı ankarada güvenilir nereyi önerirsiniz

İki hafta kafanda yazın o iş olmaz dostum. Yazın bir hafta gibi düşün. Ankarayi bilmiyorum ben İstanbuldayım.

yapma ya :( arkadaşım sürekli kafasında 2 haftada bi bakım şeklinde kullanıyor huylanmıyosan sıkınyı olmaz diyor sen ne açıdan olmaz dedin hocam

Yazın terleme yoğun oluyor. Terleme olduğu zaman bantlar yumuşar kalkma yapmaya başlar. Kullanırsın ama kendini güvende hissetmezsin. Arkadaşın ekstra sıvı yapıştırıcı kullaniyordur onu bilemem ama normal şartlarda yaz ayında zor olur. Benim deneyimim bu yönde.

anladım hocam diğer türlü 1 hafta sürekli kafamda dursun bakımını yaparım sıkıntı yok yeterki rahat olayım ama ilk zamanlar tecrübesiz olduğum için aldıgım yere bakım yaptırayım diyordum masraflı olur orda yaptırınca hep

Bunu kullanacaksan kurumlara bağlı kalmamayi öğreneceksin dostum. Kendi saçını kendin keseceksin mesela kendi bakımını kendin yapacaksın. Böylece ihtiyacın olan tek şey iyi bir ünite olur ve kimseye bağlı hissetmeden özgürce kullanırsın. Ben daha demin ilk defa saçın yanlarını kendim kestim bakımını yaptım taktım. Eğer böyle olmasaydı randevu almam randevu bulursam yarım saat yol gitmem bir saat orada beklemem ve 350tl vermem gerekiyordu. Ben 350tl ye 5 bakimlik bant alıyorum. Ayrıca bugün oğlumun karne günüydü ve tüm o angaryayı belli bir saatten önceye sığdırıp o stresi çekmem gerekecekti. O strese can dayanmaz tabiki. O sebeple kendi işini kendin yapman önemli. Ünlüler eve kuaför çağırıp istedikleri saatte yaptırırlar bunları biz mecbur kendimiz yapacağız bu işleri sürdürülebilir olması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forrestt. -- 16 Haziran 2023; 12:28:5 >
  • Arkadaşlar Çin’den saç siparişi hakkında bilgisi olan yok mu?
    Gümrüğe falan takılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anonymherif -- 17 Haziran 2023; 18:39:48 >
  • Arkadaşlar İstanbul da tavsiye edebileceğiniz yer neresi var, bilgisi olan var ise cevaplarsa çok memnun olurum, SwellHair, Bbhair, MuratAydin, OluşumProtez gibi birkaç firma ilgimi çekti sosyal medyadan, neresini önerirsiniz?

• Anonymherif kullanıcısına yanıt

Hiçbir sıkıntı olmuyor, protez saç ithaliyle alakalı herhangi bir yaptırım yok, istediğiniz web sitesinden sipariş verebilirsiniz, fakat aliexpress haricinde diğer web siteleri gümrük ödemesini peşin almadığından dolayı gümrükte ek bir ödeme daha yapmanız gerekebilir teslim alacağınız zaman bilginiz olsun.

• pc_terorist P kullanıcısına yanıt

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Siparişimi Aliexpress harici bir firmadan verdim. Ürün Fedex ile gönderildi ve şu an İstanbul’da gözüküyor fakat gönderi takip numarası ile sorguladığımda şöyle bir ibare var: “Gecikme. Tutuldu, ödeme alınamadı.” Aliexpress olmadığı için gümrük vergisini benim ödemem gerekiyor onu biliyorum fakat buna dair bir bildirim alır mıyım nereye ne zaman ödemem gerektiğine dair? Bu benim hayatımda ilk yurtdışından yaptığım alışveriş olacak o yüzden tecrübesizim bu konularda.

• Fourtytrees kullanıcısına yanıt

En iyisi kendin sipariş etmek bence. Türkiye’de ki hiçbir firma bu işi dürüst ticaret ilkesiyle yapmıyor. Stok saç sistemlerini birim başına 100-120 dolara getirtip burada 400-600 dolar fiyat aralığında satıyorlar. Bu firmaların hiçbirinin para kazanmasını istemiyorum artık çünkü resmen dolandırıcılık yapıyorlar. Ayrıca ilk sistemimi Türkiye’deki en çok bilinen protez saç firmasında yaptırdım O ile başlayıp A ile bitiyor ve de hiç memnun kalmadım. Hatalı bir sistem, yoğunluğu aşırı fazla, rengi sürekli açılıp duran, saç tipimle asla uyuşmayan dalga çapında bir sistemdi. Kesinlikle önermiyorum. Yurtdışından sipariş etmek en mantıklısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anonymherif -- 26 Haziran 2023; 21:53:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anonymherif

En iyisi kendin sipariş etmek bence. Türkiye’de ki hiçbir firma bu işi dürüst ticaret ilkesiyle yapmıyor. Stok saç sistemlerini birim başına 100-120 dolara getirtip burada 400-600 dolar fiyat aralığında satıyorlar. Bu firmaların hiçbirinin para kazanmasını istemiyorum artık çünkü resmen dolandırıcılık yapıyorlar. Ayrıca ilk sistemimi Türkiye’deki en çok bilinen protez saç firmasında yaptırdım O ile başlayıp A ile bitiyor ve de hiç memnun kalmadım. Hatalı bir sistem, yoğunluğu aşırı fazla, rengi sürekli açılıp duran, saç tipimle asla uyuşmayan dalga çapında bir sistemdi. Kesinlikle önermiyorum. Yurtdışından sipariş etmek en mantıklısı.

Bende oradan alıyorum saçları hocam. 600 dolar fiyat çekiyorlar. Yurtdışından ne kadara getirtiyorsun? Banada yardımcı olabilir misin sipariş aşamasında?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.