Şimdi Ara

Promacto PRO X09,X10,X11,X12 ve X14 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.347
Cevap
53
Favori
177.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hkas

quote:

Çözünürlük fark etmiyor,dediğim gibi çok nadir oluyor.Filmden kaynaklı olabilir.Desteklenmeyen dosya tarzı bişey değil yani.
    Cihazın arada bir takılması sorun oluyor benim için.Firmaya mail attım bir yetkili fabrika ayarlarına dön olmazsa sistem güncellemesi falan yollayalım dedi.Fabrika ayarlarından sonrada bir iki defa yaptı,tekrar mesaj attım defalarca ama cevap gelmedi bu kez.Olmazsa arayıp servise gönderirim.Resetleyince düzeliyor ama cihaz takılıp kalıyor ve güç düğmesinden kapanmıyor da,sadece ses ve hafif ışık oluyor maalesef şarj bitinceye kadar çalışıyor.Kısa bir videosunu çektim ve yükledim.Her zaman olmadığı için geçenlerde olunca alelacele bir video çekmiştim kısa ve kalitesiz ancak derdimi anlatır herhalde.
    Bir de videoda görüldüğü gibi sol üstte hafif bir ışık sızması var, sizlerde de var mı acaba?

Görüldüğü gibi hiç tepki vermeden öylece calisiyor şarj bitene kadar

Yukarıdaki mesajıma bir düzeltme yapayım.Bugün sabah tekrar mesaj attım.Telefonum kayıtlıydı demek ki Ayşe Nur hanım aradı ve benden sürekli mesaj geldiğini ama (nedenini bilmiyorum)mesajların boş olduğunu, tarafımdan mı gönderildiğini ve öyleyse de mesajların sebebini sordu.Yani cevap gelmemesi ondanmış.Sonra durumu izah ettim.Daha sonrada Firma sahibi Gazi Bey mail atarak yardımcı olmaya çalıştı.Yani geri dönüş olmaması benim hatammış zira ilgilenme ve yardımcı olma konusunda oldukça iyiler.

Alıntıları Göster

• quote:

Bende de böyle. Oda ışığında gayet güzel performansı var. Bu arada duvar rengini merak ettim. Oda ışığında bu kadar iyi performans verdiğine göre beyaz diye düşünüyorum. Yanılıyormuyum?

• Princess of kings P kullanıcısına yanıt
    Duvar rengi bej. Başka yerde beyaz duvara yansıttık daha iyi sonuç aldık.
  • quote:

Duvar rengi bej. Başka yerde beyaz duvara yansıttık daha iyi sonuç aldık.

Bende odamın duvarını beyaza boyatayım diyorum. Fakat çok değişik beyazlar söyleniyor. Ne tür bir beyaza boyatmak daha güzel bir görüntü verir?
    odayı boyatmaya ihtiyacın varsa bilmem, bence odayı boyatacağına xblack marka cam tozlu perde al görüntüye aşık olursun en iyi performansı o zaman alırsın. bu arada cihazında filmleri hard diskten mi seyrediyorsun hard diskten seyrediyorsan filmlerde takılma oluyormu özelikle 1080p filmlerde.
  • tcetintas T kullanıcısına yanıt
    Ben bir yerde beyaz konusunda bir yazı okumuştum. Yazıda özetle eğer evinizde perde kullanılacak yer yoksa, film seyretmeyi düşündüğünüz yeri BEYAZ- SATEN - MAT renge boyarsanız çok kaliteli bir perde kadar olmasa bile iyi bir görüntü alırsınız diyordu. Bu nedenle bunun doğruluğu hakkında bilgi almak istedim.

Sizin dediğiniz perde fiyatları ne kadar acaba? 200 x 200 yeterli benim için.

Bende genellikle harici bir media player üzerinden DVD olarak seyrediyorum. Bende takılma donma gibi herhangi bir olay olmadı şimdiye kadar. Fakat bir kere internetten indirdiğim bir filmde bir kez bir iki saniyelik bir tutukluk olmuştu, oda film çok eski bir filmdi. Muhtemelen filmin çok eski olmasından kaynaklanmıştı. Yani bende herhangi bir sıkıntı yok.
    öncelikle yeriniz müsaitse 240x200 bir perde alın. ama 200x200 de yeterilidir ben büyük görüntüden yanayım.

birde cam tozlu perdelerde seyretme açısı çok önemli eğer izleyiciler perdeye 45 derce açıdan fazla bir açıyla duruyorsa normal perde almanız lazım. ama cam tolu perdeler parlaklık ve renklerde canlılık % 10 -%20 artıyor.

ben hepsiburada da gördüm 290 lira civarı 240x200

http://www.hepsiburada.com/Liste/xblack-xgs-180-180x180-glas-beads-storlu-projeksiyon-perdesi/productDetails.aspx?productId=ofisxblastr&categoryId=271968&SKU=OFISXBLASTR-XGS240&propertychange=1

normal perde almayı düşünür iseniz iki seçeneginiz var
    1- peyaz perde
    2- gıri perde dedikleri kırık beyaz renkte

gıri perde deiklerinde siyahlar daha güzel görünüyor ve kontras daha artıyor.

hangi perdeyi alırısanız alın arkası siyah olanını tercih edin ışık kazancı daha fazla olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcetintas -- 19 Ocak 2014; 13:31:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tcetintas

öncelikle yeriniz müsaitse 240x200 bir perde alın. ama 200x200 de yeterilidir ben büyük görüntüden yanayım.

birde cam tozlu perdelerde seyretme açısı çok önemli eğer izleyiciler perdeye 45 derce açıdan fazla bir açıyla duruyorsa normal perde almanız lazım. ama cam tolu perdeler parlaklık ve renklerde canlılık % 10 -%20 artıyor.

ben hepsiburada da gördüm 290 lira civarı 240x200

http://www.hepsiburada.com/Liste/xblack-xgs-180-180x180-glas-beads-storlu-projeksiyon-perdesi/productDetails.aspx?productId=ofisxblastr&categoryId=271968&SKU=OFISXBLASTR-XGS240&propertychange=1

normal perde almayı düşünür iseniz iki seçeneginiz var
    1- peyaz perde
    2- gıri perde dedikleri kırık beyaz renkte

gıri perde deiklerinde siyahlar daha güzel görünüyor ve kontras daha artıyor.

hangi perdeyi alırısanız alın arkası siyah olanını tercih edin ışık kazancı daha fazla olur.
    Slm, projeksiyonun duvara uzaklığını ve görüntünün büyüklüğünü söyleyebilir misiniz?

• tcetintas T kullanıcısına yanıt
    Kırık beyaz dan kastınız mat olan değilmi? Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla, mat olan yüzeyin ışığı yansıtma oranı daha düşük oluyormuş. Bu nedenle gözler yorulmaz ve ekran çok parlamaz deniliyor. Ben öncelikle duvarımı beyaz-saten- mat bir boyayla boyamayı düşünüyorum. Tatminkar bir görüntü alırsam perde düşünmeyeceğim.
    gıri dediğim diğerine göre mat değil sadece rengi farklı ışık fazla gelirse ekonomi modunda çalıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcetintas -- 21 Ocak 2014; 18:14:02 >
  • zendost Z kullanıcısına yanıt
    hocam 2-3 metre civarından 240 x 200 gibi bir görüntü alıyorsun yaklaşık rakamlar

konunun başlarına bakarsan yazmışlardı sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zendost

Slm, projeksiyonun duvara uzaklığını ve görüntünün büyüklüğünü söyleyebilir misiniz?

Yukardaki video için bana soruyorsanız, o görüntü için 230-140 civarı 3 metreden.videoyu buyultup hd izlerseniz mobilya boyutları da fikir verebilir. Ama bu filmin alt ve üstünde boşluklar var.ilk sayfada ki bir film de koltukların üstüne bile taşıyor normalde.200- 240 cm oluyor filme göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkas -- 21 Ocak 2014; 20:17:49 >
  • quote:

quote:

Yukardaki video için bana soruyorsanız, o görüntü için 230-140 civarı 3 metreden.videoyu buyultup hd izlerseniz mobilya boyutları da fikir verebilir. Ama bu filmin alt ve üstünde boşluklar var.ilk sayfada ki bir film de koltukların üstüne bile taşıyor normalde.200- 240 cm oluyor filme göre

Teşekkür ederim
    Size sormuştum. Yine bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.
    Çıplak göz ile izlediğimizde bu uzaklıkta ışık yeterli mi?
    Bu mesafeden (yani 3m uzaklıktan) 3d deneyiminizi de paylaşırsanız sevinirim...

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim
    Size sormuştum. Yine bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.
    Çıplak göz ile izlediğimizde bu uzaklıkta ışık yeterli mi?
    Bu mesafeden (yani 3m uzaklıktan) 3d deneyiminizi de paylaşırsanız sevinirim...

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar;

Hiç aklımda yok iken plazma veya 3d led tv araştırırkenhttp://www.gold.com.tr/promacto-x10-lcos-led-projeksiyon-cihazi_u 1599. tl ye gördüm.

Arkadaşlar bilginize ihtiyacım var kafam da karışmadı değil böyle konularda maliyeden sorumlu devlet bakanı(eşim)ndan da TV ve sinema ses sistemi almak icin izin aldım..

Şimdi ben 60 veya 65 inch tv bakıyorum ..plazma veya 3d led tv .. bütçem tv ile ses sinema sistem ile birlikte max 6000-6500 tl civarı...

65tv ledlerin fiyatı yüksek tabii.. alacaklarım eskimis 1-2 senelik modeller olacak tabiki.. kampanyalı 60-65 inch tvler için pusudayım eger çok uygun olursa 55 inch de olabilir ama almışken 60 veya 65 almak istiyorum .

benim projeksiyon ile ilgili hiç bilgim yok bundan dolayı sizlere sormak istedigim bir kaç soru var ;

Cihazı %20 tv (dizi-haber-film (dsmarttan) %40 film (elimdeki filmler) %40 ps3 için kullanacağım.

1.ci sorum bu cihazı d-smartı bağlayabilirim , tv yi oradan seyredebilirim değil mi? , ps3 ü ve sinema sistemi (5+1) ni bağlayabilir miyim ?.. kablolar çok ortalıkta olur mu?

2.ci dvd-divx- ve en önemlisi bluray filmleri oynatiyor diye hatırlıyorum bunun için cihaz almama gerek varmi yoksa usb den mi oyanatacağım?

3.cü sorum bu cihazı aldığımda almam gereken tv seyretmek için veya ses sistemleri için herhangi bir cihaz veya kablo vs almam gerekir mi?

4.cü sorum bu cihaz bu salona (fotoğrafı ekliyourum ) uygun mudur? takribi ölçüler koltukla tv ünitesin arkasındaki mesafe 3.8 m merdivenin ora ile tv duvarı arasındaki mesafe yaklaşık 5.8 m dir. Cihazı nereyi koymam gerekir tavsiyeleriniz nelerdir? (aklıma tavan sabitlemek , taşınabilir cihaz dendiğinden bir sehpa üzerine olabilir mi, sizin fikirleriniz nedir?)

4.ci sorum tabi sormadan herkesin kendi zevki vs diyeceğini biliyorum ama genede sormak istiyorum siz olsaniz 60-65 inch tv +ses sistemi (6000-6500 bütçe) yoksa bu cihaz ile birlikte güzel bir ses sitemi mi alırsınız?

5.ci ve son sorum; bu cihaz size olmaz veya şunu alsanız daha iyi olur diyebileceğiniz herhangi bir projeksiyon cihazı varmıdır?

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevapladığınız için ....

....iyi günler herkese...

Promacto PRO X09,X10,X11,X12 ve X14

• quote:

Orijinalden alıntı: huntere

Merhaba Arkadaşlar;

Hiç aklımda yok iken plazma veya 3d led tv araştırırkenhttp://www.gold.com.tr/promacto-x10-lcos-led-projeksiyon-cihazi_u 1599. tl ye gördüm.

Arkadaşlar bilginize ihtiyacım var kafam da karışmadı değil böyle konularda maliyeden sorumlu devlet bakanı(eşim)ndan da TV ve sinema ses sistemi almak icin izin aldım..

Şimdi ben 60 veya 65 inch tv bakıyorum ..plazma veya 3d led tv .. bütçem tv ile ses sinema sistem ile birlikte max 6000-6500 tl civarı...

65tv ledlerin fiyatı yüksek tabii.. alacaklarım eskimis 1-2 senelik modeller olacak tabiki.. kampanyalı 60-65 inch tvler için pusudayım eger çok uygun olursa 55 inch de olabilir ama almışken 60 veya 65 almak istiyorum .

benim projeksiyon ile ilgili hiç bilgim yok bundan dolayı sizlere sormak istedigim bir kaç soru var ;

Cihazı %20 tv (dizi-haber-film (dsmarttan) %40 film (elimdeki filmler) %40 ps3 için kullanacağım.

1.ci sorum bu cihazı d-smartı bağlayabilirim , tv yi oradan seyredebilirim değil mi? , ps3 ü ve sinema sistemi (5+1) ni bağlayabilir miyim ?.. kablolar çok ortalıkta olur mu?

2.ci dvd-divx- ve en önemlisi bluray filmleri oynatiyor diye hatırlıyorum bunun için cihaz almama gerek varmi yoksa usb den mi oyanatacağım?

3.cü sorum bu cihazı aldığımda almam gereken tv seyretmek için veya ses sistemleri için herhangi bir cihaz veya kablo vs almam gerekir mi?

4.cü sorum bu cihaz bu salona (fotoğrafı ekliyourum ) uygun mudur? takribi ölçüler koltukla tv ünitesin arkasındaki mesafe 3.8 m merdivenin ora ile tv duvarı arasındaki mesafe yaklaşık 5.8 m dir. Cihazı nereyi koymam gerekir tavsiyeleriniz nelerdir? (aklıma tavan sabitlemek , taşınabilir cihaz dendiğinden bir sehpa üzerine olabilir mi, sizin fikirleriniz nedir?)

4.ci sorum tabi sormadan herkesin kendi zevki vs diyeceğini biliyorum ama genede sormak istiyorum siz olsaniz 60-65 inch tv +ses sistemi (6000-6500 bütçe) yoksa bu cihaz ile birlikte güzel bir ses sitemi mi alırsınız?

5.ci ve son sorum; bu cihaz size olmaz veya şunu alsanız daha iyi olur diyebileceğiniz herhangi bir projeksiyon cihazı varmıdır?

Alıntıları Göster
    videoda oynatılan filmin kalitesi nedir ?? 1080p 720p ??

• quote:

Orijinalden alıntı: El Guapo

720p
  • quote:

quote:

720p

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba. Promacto x10 cihazını aldım. Bir iki konuda yardımınızı rica ediyorum.

Cihazı tavana sabitlemeyi düşünüyorum. Ancak, her seferinde hdmi girişine dambılı sok, sonra çıkar bilgiyasar kablosunu sok çok zor olacak gibi.

Bir tane 10 mt lik hdmi koblosu yapsam ve ucuna çoklayıcı taksam hem dambılı hem hem bilgisayar bağlantısını hemde uydu bağlantısını bu çoklayıcıdan yapabilirmiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eroldem34

Arkadaşlar merhaba. Promacto x10 cihazını aldım. Bir iki konuda yardımınızı rica ediyorum.

Cihazı tavana sabitlemeyi düşünüyorum. Ancak, her seferinde hdmi girişine dambılı sok, sonra çıkar bilgiyasar kablosunu sok çok zor olacak gibi.

Bir tane 10 mt lik hdmi koblosu yapsam ve ucuna çoklayıcı taksam hem dambılı hem hem bilgisayar bağlantısını hemde uydu bağlantısını bu çoklayıcıdan yapabilirmiyim.

niye yapamayasın : ) olur tabi.
  • quote:

quote:

720p

Hocam senden bir ricam olacak.Uygun bir zamanın olursa 1080p bluray film oynatma şansın olursa onu da video çekip paylaşabilir misin bizimle ???

bu arada filmden gelen ses cihazın kendi hoparlörü değil mi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: huntere

Merhaba Arkadaşlar;

Kullandığım kadarıyla cevaplamaya çalışayım...
    1-C ihazınızı D-smart , Digitürk yada başka bir uydu alıcıya HDMI olarak bağlayabilir ve her türlü görüntüyü aktarabilirsiniz. Bağlanıp görüntü aktaramayacağı cihaz yok...
    2-DVD oynatıcı yada USB den Bluray seyredebilirsiniz...
    3-Ben ses sistemi olarak Logitech ikili bir ses sitemi kullanıyorum. Benim için çok çok yeterli geliyor.
    4- Salonunuz çok yeterli. Fakat seyrettiğiniz filmden yada diziden sinema zevki almak için mutlaka ışıkları kapatarak seyretmenizi tavsiye ederim. Loş ışıktada seyredebilirsiniz. Fakat en güzel görüntü kalitesi ve keskinlik ışıklar kapalıyken alınıyor.
    5-Ev sinemasında başka cihaz kullanmadığım için, diğer cihazlarla ilgili olumlu yada olumsuz , ön yargılı bir şey söylemek istemiyorum.

Ben kullanıyorum ve memnunum. Almak isteyen arkadaşlara da gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.