Şimdi Ara

Promacto PRO X09,X10,X11,X12 ve X14 (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.348
Cevap
53
Favori
177.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: El Guapo

quote:

Orijinalden alıntı: hkas

quote:

videoda oynatılan filmin kalitesi nedir ?? 1080p 720p ??

720p

Hocam senden bir ricam olacak.Uygun bir zamanın olursa 1080p bluray film oynatma şansın olursa onu da video çekip paylaşabilir misin bizimle ???

bu arada filmden gelen ses cihazın kendi hoparlörü değil mi ??

Olur bir ara yüklerim 1080p de çekerim inşallah. Çünkü çok uğraştırıyor,yukarıdaki kısa video bir saatte yüklendi.Ancak cihaz 1080 p oynatıyor ama biliyorsunuz çözünürlüğünden dolayı tam 1080p göstemez.Hoparlör kendi hoparlörü değil ama küçük BİM'den aldığım ses bombası gibi bir şey.Yeni yüklemeyi yaparsam kendi hoparlörünü açarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zendost

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zendost

Slm, projeksiyonun duvara uzaklığını ve görüntünün büyüklüğünü söyleyebilir misiniz?

Yukardaki video için bana soruyorsanız, o görüntü için 230-140 civarı 3 metreden.videoyu buyultup hd izlerseniz mobilya boyutları da fikir verebilir. Ama bu filmin alt ve üstünde boşluklar var.ilk sayfada ki bir film de koltukların üstüne bile taşıyor normalde.200- 240 cm oluyor filme göre

Teşekkür ederim
    Size sormuştum. Yine bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.
    Çıplak göz ile izlediğimizde bu uzaklıkta ışık yeterli mi?
    Bu mesafeden (yani 3m uzaklıktan) 3d deneyiminizi de paylaşırsanız sevinirim...

Işık yeterli bana göre.3D aktif gözlükten dolayı karanlık görünüyor ve fazla kullanmıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eroldem34

Arkadaşlar merhaba. Promacto x10 cihazını aldım. Bir iki konuda yardımınızı rica ediyorum.

Cihazı tavana sabitlemeyi düşünüyorum. Ancak, her seferinde hdmi girişine dambılı sok, sonra çıkar bilgiyasar kablosunu sok çok zor olacak gibi.

Bir tane 10 mt lik hdmi koblosu yapsam ve ucuna çoklayıcı taksam hem dambılı hem hem bilgisayar bağlantısını hemde uydu bağlantısını bu çoklayıcıdan yapabilirmiyim.

niye yapamayasın : ) olur tabi.

Hocam 10 metre hdmi kablosu aldım ve x10 a taktım, kablonun diğer ucuna dambılı takıyorum ama no signal diyor. Dambılı direk taktığım zaman görüntü geliyor ama arada kablo oldumu malesef görüntü alamıyorum. Yanlış bişey mi yapıyorum acaba.

• eroldem34 E kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla HDMI kablolarda içinde kullanılan malzemeden dolayı farklılıklar oluyor. 3 metre mesafeden sonra görüntü aktarımında bu tür HDMI kablolarda elektronik korozyonlamadan dolayı sıkıntı olabildiği için sinyal tekrarlayan HDMI kablolar kullanılıyor. 3D sinyali aktarabilen , 1.4 ve üzeri 1080 p HDMI kablo almak gerekiyor. Bana pahalı geldiği için ben almaktan vazgeçmiştim. Geçen sene çok ciddi para tutuyordu 10m kablo. Yaklaşık 280 TL denmişti. Dövizdeki bu artışla ne olmuştur şimdi bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Princess of kings

Bildiğim kadarıyla HDMI kablolarda içinde kullanılan malzemeden dolayı farklılıklar oluyor. 3 metre mesafeden sonra görüntü aktarımında bu tür HDMI kablolarda elektronik korozyonlamadan dolayı sıkıntı olabildiği için sinyal tekrarlayan HDMI kablolar kullanılıyor. 3D sinyali aktarabilen , 1.4 ve üzeri 1080 p HDMI kablo almak gerekiyor. Bana pahalı geldiği için ben almaktan vazgeçmiştim. Geçen sene çok ciddi para tutuyordu 10m kablo. Yaklaşık 280 TL denmişti. Dövizdeki bu artışla ne olmuştur şimdi bilemiyorum.

Hdmi kabloda kablonun kalitesi onemli degildir aktarilan dijital sinyaller oldugundan dolayi. Ben carrefourdan 1.4 5mt kabloyu 16tl ye aldim. Fiyatlar coook ucuk degil.

Problemi olan arkadas kabloyu baska bir cihazda denemesini tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Princess of kings P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım cevapların çok teşekkür ederim ...

Cihazın arka panaline gördüğüm kadarı ile 5+1 bağlayamıyoruz. Bu cihaza çünkü arka panelinde göremedim bağlanacak girişleri.

Birde bu cihazı koyacağım yer çapraza koyma durumum olabilir herhalde projeksiyon cihazlar çapraza görüntü vermezler değilmi? Bunu düşünmemin nedeni evde kabloların sıkıntı yaratma ihtimali çok yüksek, d smartın bağlantı yeri şu anki tv durduğu yerde. ben projeksiyonu ya tavana sabitleyeceğim ya da köşede bir yere koyacağım böylelikle daha az kablo ortalıklarda olur ancak işte cihaz çapraz görüntü aktarma özelliği var mı?

teşekkür ederim herkese...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Princess of kings

Bugun sistemi kurabildim. 10 metre kablonun bir ucunu projeksiyon cihazına diğer ucunu da aldığım 5+1 hdmi switch çıkışına bağladım. Switch e uydu cihazını, bilgisayarımı, laptopu, dambılı ve fotoğraf makinesini bağladım. Hepsi sorunsuz bir şekilde çalıştı. İstediğim cihazı switch in uzaktan kumandasıyla seçerek kullanabiliyorum. şimdi birtek sorun kaldı perde. Şuan duvardan izliyorum. Duvarı beyaza mı boyatsam yoksa perdemi alsam karar veremedim. Önerisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.

• eroldem34 E kullanıcısına yanıt
    bence perde al özelikle xblcak marka cam tozlu storlu perde al

rahatlıkla söyleyebilirim görüntü duvara göre .%10-20 daha parlak ve renkler daha canlı oluyor
  • huntere H kullanıcısına yanıt
    1. si her cihaza rahatlıkla bağlaya bilirsin d smart falan hd kanalarda çok başarılı.
    2. si her hangi bir oynatıcı almana gerek yok usb den açmadığı filmi görmedim
    3. suher hangi bir kablo almana da gerek yok gerekli olan herley cihazın içinden çıkıyor 5.1 sistem bağladım ben süper oldu
    4. su cihazı tavana asmanı öneririm kabloları tavandan geçirirsin duvara 2-3 m mesafeden iyi bir görüntü alırsın
    5. si bu cihazın yanında logithec z 906 kulanıyorum sesler manyak güzel çıkıyor
    6. sı ben senin yerinde olsam bu cihaz 1600 + locitehc z 906 1000 tl + xblacak cam tozlu 240x200 cam tozlu perde 300 tl toplamda 2900 tl ye olayı kurtarırım

not : z906 dediğim cihaz çok tatlı basları olan filmdeki en ufak sesleri net bir şekilde duyabileceğin ayrıca gerçek 5.1 ses alacağın dts kodlarını falan çozen manyak bir ses sitemidir.

ayrıca cihaza 5,1 ses sitemini bağlayabiliryorsun kompozit bağlantı bulunmakta bunun içinde özel bir kablo çıkıyor zaten
    boşa 6000 tl vermeye gerek yok bence

5.1 bağlanabiliyor bende bağlı ve perf. mükemmel
  • tcetintas T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim arkadaşım cevabların için

Bir sorum daha var demişsin ya 5+1 ler buna bağlanabilir diye .. her ses sistemi için geçerlimidir bu , kısaca neye bakmam lazım, ses sistemini kuzene aldırma durumum var.

Almaya gittiğimizde işte bu hazır ev sinema sistemleri olsun veya avr li sistemler olsUN; ne dememiz lazım satıcıya ?

kompozit bağlantı ile HDMI haline getirip mi bağlayacağım, benim gördüğüm 1 tane hdmi cikişi var bu cihazın yanılıyormuyum..Çünkü aynı anda ben playtsationı da bağlayacağım..(d smart ta keza bağlanacak)

(Bir de elimde benim eski pc ye bağladığım 5+1 ses düzeni var creative var bu da bağlanabilir mi? ses sisteminin fotosu aşağıda)

Teşekkür ederim şimdiden...
     Promacto PRO X09,X10,X11,X12 ve X14 Promacto PRO X09,X10,X11,X12 ve X14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huntere -- 24 Ocak 2014; 2:12:18 >

• Perde arayanlara bir kaç önerim olacak..

Evde kullanılacaksa farklı , işyerinde sunum yapılacaksa farlı tür perde kullanmanız menfaatinize olur.

Bu dediklerimi biraz açayım :

Tamamen beyaz perde kullanılmak istendiğinde , gündüz veya ışıklı ortamlarda siyah renk tam olarak oluşmuyor. Görüntüde koyu gri olarak görünüyor , görüntü biraz mat ve buna bağlı olarak flu oluşuyor. Gece veya ışıksız ortamlarda herhangi bir sıkıntı yok.

Eğer gündüz sunum yapılacaksa kesinlikle gri perde ( gümüş veya simli tabir edilen ) koyu renklerde daha randımanlı. Ancak bu seferde açık renklerde bir matlaşma oluyor. Görüntü çok karanlık oluşuyor. Bu perdeyle ışıksız ortamlarda film seyretmek , alınacak keyif bakımından sıkıntılı olabilir.

Gelelim en can alıcı noktaya . 3 D perdesinde durum nedir ? Bizzat satıcının sunumunu seyrettim . Siyah ve koyu tonlar iyi ama , Ne yazıkki 3 D perdesindede açık renkler matlaşıyor. Adı her ne kadar 3D perdesi olsada , beyaz perdeyle kıyaslandığında , 3D performansında herhangi gözle görülür bir fark yok. Hatta açık renkleri daha net gösterdiği için beyaz perde daha az göz yorucu bir şekilde seyredilebilinir.

Özetle :

Sunum yapacaksanız , gri perde ışıklı ortamda daha başarılı.

Evde kullanacaksanız beyaz perde hem ucuz hemde işinizi rahatlıkla görüyor. 3 D perde alamıyorsanız bence üzülmeyin. Oluşan görüntü sinema perdesi gibi devasa boyutlarda olmadığı sürece ev ortamında 2 veya 3 metrelik bir alanda oluşan görüntü arasında , göz aradaki farkı algılamayacağını düşünüyorum. Hatta beyaz perdede renkler çok daha canlı.

Elbette bu benim fikrimdir. 3 D perde almak isteyen bencemutlaka peformansını canlı olarak görmeli. Yoksa ödediğiniz bedel ile aldığınız performans , hayal kırıklığı yaratabilir.

Bunun haricinde Pro X-10 Blu ay 3D görüntülerde iyice çoşuyor. Herçi bizzat 3D çekilmiş bir film bulmakta çok zor. Bulabildiğin en 3 D film , bir çin filmi . Filmi sanki bir pencereden dışarıya bakar gibi seyrediyorsunuz. Derinlik algısı , filmin karakyerlerinin birbirine ve arka fonlara uzaklığına , birbirlerine fırlattıklarına kadar her şey hakikaten oldukça gerçekci.. ürün hakikaten güzel. Firma oldukça alakadar.

Bu üründen tek şikayetim her altyazıyı açmaması. Artık onunda yazılım güncellemesi ile çözmelerini bekliyorum.

• bazookaa B kullanıcısına yanıt
    çözdüler zaten yeni yazılım geldi güncelleyebilirsin firmayı ararsan seni yönlendirirler
    ses sitemlerinde en çok göreceğin girişler şunlardır

1. mini jak girişleri bunlar kulaklık jakı gibi olur 2 kanal ses geçer senin ses sisteminde yeşil siyah ve turuncu renkte küçük girişler
    2. optik giriş bu girişi dts ac3 vs formatlı dijital sesler geçer ve cihazın içindeki decoder tarafından çözülerek ilgili hop. lere yollanır senin ses siteminde bu yok
    3 giriş ise isimin yanlış bilmiyorsam, dijital kompozit (coaxial) giriş ( şekli senin uydu hop. bağladığın kırmızı beyaz çıkışlar gibi ama içi genelde içirengi sarıdır.) bundan da optik girişi gibi dts ac3 vs sinyaller geçer bu da sende yok.

bu cihaza 3. seçenekte söylediğim girişi olan bir ses sitemi alırsan randıman alırsın ben logithz z 906 kulanıyorum çok iyi sanada tavsiye ederim

zaten diğerlerinden iyi bir perhormans alacağını sanmıyorum

yada lg yada samsungun bir ev sinema sistemini al hiç bir şeyle uğraşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcetintas -- 24 Ocak 2014; 16:22:37 >

• quote:

quote:

quote:

videoda oynatılan filmin kalitesi nedir ?? 1080p 720p ??

720p

Hocam senden bir ricam olacak.Uygun bir zamanın olursa 1080p bluray film oynatma şansın olursa onu da video çekip paylaşabilir misin bizimle ???

bu arada filmden gelen ses cihazın kendi hoparlörü değil mi ??

1080p bluray filmden bir bölüm sizin için çektim,hoparlörde kendi hoparlörü.Ses kaliteli olursa yoklukta hoparlör idare ediyor ama bazı filimlerde çok yetersiz.Bu da aynı mesafeden duvara verildi , görüntü bu kez daha büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkas -- 24 Ocak 2014; 17:02:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tcetintas

çözdüler zaten yeni yazılım geldi güncelleyebilirsin firmayı ararsan seni yönlendirirler
    http://www.promactoprojeksiyon.com/bizden-haberler.html

Bu linkten güncellemeyi indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkas -- 24 Ocak 2014; 17:06:29 >
  • Cihazın üzerinden film oynatırken amfili ses sistemine hdmi bağlantı imkanı yok değil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazookaa B kullanıcısına yanıt
    http://www.promactoprojeksiyon.com/bizden-haberler.html den en son alt yazı güncellemesini yapabilirsiniz....
    İndirdiğiniz dosyayı USB flash belleğinize yüklüyorsunuz, Kaynaktan USB yi seçip, menüden güncellemeyi seçiyorsunuz, bir dakika içinde güncellemeniz hazır.
    Alt yazı renk seçeneği ilavesi var. İzlediğiniz filmin zemin durumuna göre, mavi, sarı yada beyaz alt yazı seçenekleri mevcut. İstediğiniz renk alt yazı seçebiliyorsunuz...
  • hkas kullanıcısına yanıt
    Video için çok teşekkürler,Bende gold kampanyasından bu akşam aldım pazartesi gelir artık yorumlarımı eklerim...birde izlediğiniz flimin adı nedir ilgimi çekti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gudek -- 24 Ocak 2014; 22:06:22 >
  • gudek G kullanıcısına yanıt
    Dev avcısı Jack
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.