Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hb dan yaklaşık 3 hafta önce xblack cam tozlu stor perde almıştım.Eve de yeni taşındığımız için yerleşmek,montaj vs zaman aldı ve
    aldığımda kontrol etmediğimden dolayı asıp izlemeye başladıktan sonra perdede ciddi dalgalanmalar olduğunu gördüm.Bunu düzeltme şansım
    var mı sizce çünkü kutusunu da attım hb iade almaz.
  • Merhaba,
    Uzun zamandır atıl durumda olan Epson TW450 cihazımı kullanmaya karar verdim. 5,5 - 6 my mesafeye koyacağım cihazı. Tavana asmak istemediğim için sehpa üzerine koyayım istiyorum. Storlu ya da motorlu perde ne önerirsiniz? Balkon kapısı üzerine konumlandıracağım. Kapının genişiliği 2.80 cm.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevgili arkadaşlar size birşey sormak istedim.konunun dışında ama perde için sizce 16:9 mu yoksa 4:3 oranmı tercih edilmeli.arada bir projeksyondan maç izlemek isterim malüm yayınların çoğu artık 16:9 diyebilirmiyiz.265*150 mi yoksa 244*183 mü tercih edilmeli.projeksyonun aspect ratio oranı 16:9 bu arada
  • Arkadaşlar selam. Ben de perde almak için araştırmalara başladım. Ancak ben storlu alabiliyorum şimdilik. Epson 9200 model bir cihazım var. Mat beyaz perde düşünüyorum. Sahibindende Ankara'dan bir firma da-lite marka perde satıyor ve çok fazla storlu model görünüyor. Acaba buradan alışveriş yapan var mı? Model c ve Model b ürünleri hakkında bilgi sahibi olan var mı? Teşekkürler.
  • Da-Lite iyi markadır. İmkanınız var ise storlu değil de tensioned olanını alırsanız daha iyi olur. Stor açıp kapama ile perdede dalgalanmalar oluyor illaki zaman içerisinde ve bu da seyir zevkini bozuyor.
  • hiçbiryerde specta gri perde kalmamış.stoklara 2 ay sonra girecekmiş.ben böyle bir satış politikası görmedim.sipariş ile imalat yapan firmalarda storlu perdelerde yay değilde ip kullanıyormuş.valla bu projeksyon konusu beni tüketti.ülkede hiçbir firma bu işi layıkıyla yapmıyor malesef
  • konuya hakim arkadaşlar ve abilerim perde konusunda sizce specta,prolyte yada fonscreen bu üç perdeden birinin kontrast gri perdesi mi(fiyatlar450,500tl arası)yoksa projecta mat beyaz mı(fiyatı 700tl)..hangisi her koşulda her cihazda iyi görüntü verir.yorum yaparsanız çok sevinirim.
  • Fonscreen marka beyaz 120" gerdirmeli motorlu (tab tensioned) perdem satılıktır. Sadece 2 hafta kullandım. Değiştirme sebebim tavanım yüksek olduğu için biraz kısa geldi ve mecburen fixed frame e geçiş yapıcam. Alta koyduğum fotoğraflar bu perdede kendi çektiğim fotoğraflardır. Fiyatı oldukça uygun tutucam. İlgilenenler PM ile dönüş yapabilir.

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.
     Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

• memlekette storlu kontrast gri perde yok pes valla.bu iş ile uğraşan firmalar sanırım başka bir alemdeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingReis

Merhabalar arkadaşlar projeksiyon perdesi hakkında sorularınızı aklınıza takılan birşey var ise burada bana sorabilirsiniz.

Kimim ben ? Projeksiyon perdesi imalatçısıyım o yüzden her sorunuza net cevap verebilirim :)

hocam merhaba beyaz temiz bir duvara yansıtmak ile perdeye yansıtmak arasında fark var mıdır ? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: julien

Aktivizyon'a gittim öncelikle onlarda gerdirmeli perde yokmuş ne zaman geliceği ile ilgili net bir bilgi veremediler. Bugün de boyutdijital'e gittim genc biri karşıladı görüntüyü perdeye zor yansıttı ben de bu kadarı kafi dedim çıktım zaten. Stoklarında gerdirmeli perde tutmuyorlarmış görmeden denemeden de alamam ki ama. Yani Türkiye'de en çok bilinen iki yere uğradım pek tatmin olmadım acıkcası.

Cihazı aldığıma pişman olmaya başladım çünkü yansıtacak perde yok şu anda. Umarım birileri yol gösterebilir bu konuda...

nede güzel yaZmışsınız yıllar öncesinden.sırf bu firmalar yüzünden bu zevkten soğudum.cihazımı aldım ama hiçbiryerde storlu kontrast gri perde yok.neymiş efendim stok bitmiş ve gelme süreside 2,5 ay.adamlar bu zaman zarfında fabrikaya araba siparişi veriyor ve arabasını teslim alıyor 😏 firmaların tekel olması ve sorumsuzca yönetilmesi..kimsede kalkıp burdan bana bu işi yapan firmaları övmesin

• merhaba
    perde önerisi ve alırken neye dikkat etmeliyim yardımcı olurmusunuz.
  • KingReis K kullanıcısına yanıt
    merhaba
    siz kullanıcımı satıcımısınız.?
  • Sevgili arkadaşlar merhaba.. Perdenin ortasındaki buruşukluk neden olmuş olabilir. Bu aralar pek kullanmadığımdan olabilirmi. Düzeltmenin bir yolu varmıdır..
    Bu mesaja eklenen görseller:

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: OCA

quote:

Orijinalden alıntı: KingReis

Merhabalar arkadaşlar projeksiyon perdesi hakkında sorularınızı aklınıza takılan birşey var ise burada bana sorabilirsiniz.

Kimim ben ? Projeksiyon perdesi imalatçısıyım o yüzden her sorunuza net cevap verebilirim :)

hocam merhaba beyaz temiz bir duvara yansıtmak ile perdeye yansıtmak arasında fark var mıdır ? teşekkürler

Görüntüyü duvara yansıtırsanız görüntü performansı duvar rengi ve boyanıza göre değişkenlik gösterecektir.
    Duvarınız müsait ise en ideal seçim fixed frame perdelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 19 Nisan 2016; 23:51:30 >

• Boyut digitalden yaklaşık 1 sene evvel aldigim prolyte 240*135 fixedframe perdemi satıyorum. Fiyat 900 tl.
    Not:Optoma HD 26 700 saatte Satürn Avusturya dan aldığım projeksiyonu mu da satıyorum. Fiyat 1800 tl
  • Resim Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.
  • Merhaba Arkadaşlar,

VIEWSONIC PJD7822HDL Projeksiyon Cihazı ve perde almayı düşünüyorum.Bu cihaz için hangi renk perde almalıyım ? (Beyaz,Mat beyaz,Gri,Cam Tozlu,Gümüş) Bilgisayarıma bağlayacağım için projeksiyon cihazımı gündüz de kullanacağım.Değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Cihazın özellikleri :
    Parlaklık 3200 ANSI lümen
    Gerçek Çöz. 1920x1080
    Teknoloji DLP
    Marka Viewsonic
    Projeksiyon Türü Mobil
    Görüntü Oranı 16:9
    Maksimum Çöz. 1920x1200
    Kontrast 15000:1
    Lamba Ömrü 5000 saat
    Eko Lamba Ömrü 10000 saat
  • Merhabalar elimde epson eh-tw5300 projeksiyon cihazı var perde olarak da xblack 240*200 motorlu cam tozlu beyaz perde kullanıyorum. yalnız odamın duvarları beyaz bu sebeple gri perdeye geçmem gerektiğini söylüyorlar. sizce xblack cam tozludan SPECTA gri perdeye geçmek mantıklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

Arkadaşlar hb dan yaklaşık 3 hafta önce xblack cam tozlu stor perde almıştım.Eve de yeni taşındığımız için yerleşmek,montaj vs zaman aldı ve
    aldığımda kontrol etmediğimden dolayı asıp izlemeye başladıktan sonra perdede ciddi dalgalanmalar olduğunu gördüm.Bunu düzeltme şansım
    var mı sizce çünkü kutusunu da attım hb iade almaz.

Merhaba,

Bu hafta aldığın codegen ax18 model perde de inanılmaz boyutta dalgalanma mevcut. Düzelmesi olası mı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.