Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni alacağım projektör için uygun maliyetli, büyük, görüntü kalitesi iyi, sabit bir ekran/perde yaptırmak istiyorum. Kafamdaki plan yüksek gramajda 300+ tuval kumaşı alıp bunu sağlam bir tuvale gerdirerek kenarlarınada siyah çerçeve uygulatarak kendi ekranımı oluşturmak. Kumaş yoğun ve pamuklu olduğundan ışığı geçireceğini pek sanmıyorum ve yansıtmanında iyi olacağını düşünüyorum. Hatta tuvalin arkasına ayna bile uygulanabilir mi acaba diye de düşünmedim değil, olur mu olmaz mı bilemiyorum ama ayna olmasada bu tuvalden projector perdesi yaptırmayı ciddi ciddi düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar fikir verip aydınlatabilirse çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aisl -- 13 Ağustos 2015; 16:26:29 >
  • @aisl

merhaba uygun maliyetli perde konusunda bi baslik acmistim. Birkac baslik asagida gorebilirsiniz.tuvalle filan hic ugrasmayin derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieselshock

@aisl

merhaba uygun maliyetli perde konusunda bi baslik acmistim. Birkac baslik asagida gorebilirsiniz.tuvalle filan hic ugrasmayin derim.

teşekkürler fakat aradım taradım o açtığınız başlığa bir türlü ulaşamadım. Mümkünse link verebilir misiniz?
  • Ankara`da elden 180*180 olculerinde uygun fiyatli tripod projektor perde alabilecegim yer var mi arkadaslar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieselshock

@aisl

helal olsun, müthiş güzel olmuş yaptığınız çalışma, kafamdaki de buna yakın birşeydi. Güzel referans olacak bana.
  • teknika bir süredir teknik sorunlardan kaynaklı foruma giremediğini belirtti.
    ferrarisini satan bilge misali hobiden çıktı ama ben ara verdi demek istiyorum.
    benden Epson t3200 model 161 saatdeki projeksiyonu ile 2 aylık Specta 133" gri perdesinin satışta olduğunu buradan hatırlatmamı istedi.
    Kendisine ulaşmak isterseniz ürünlerle ilgili bana PM atabilirsiniz.
  • arkadaşlar epson tw 9200 prejektörüm ve spekta marka sabit 135 inc gri kontrast perdem satılıktır. konu kırlılığı yuzunden ozur dılerım . ilgilenen arkadaşlar pm yada telden ulaşabılırler. 05322784497 muhammed sahibinden comda fotolarını gorebılırsınız
     Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 27 Ağustos 2015; 15:41:36 >

• Arkadaşlar 1 yıldır kullanmadığım 100" Fixed Frame kontrast gri perdemi satıyorum ilgilenenler özel mesaj gönderebilirler. saygılar
  • benq w1070 projeksiyon cihazım var led tv ye yakın bir görüntü almak için ne tür perde almak gerekir silvercest marka cam tozlu perde kullanıyorum gerçi cam tozu diye bişey kalmamış üzerinde kargo sırasında hepsi dökülmüş cihazı açık sarı duvarımda denedim yatayda yaklaşık 3,5 metrelik genişlikte dahi siyahlar hariç güzel görüntü veriyor 2000 lümen ekomodda ama ben led tv görüntüsü istiyorum varmıdır böyle bir perde
    duvarını boyamak isteyen arkadaşlara tavsiyem; 50*50 bir kartonu sprey boyayla mat griye boyadım perdeye yapıştırdım siyahlar simsiyah ama değer renkler çok ama çok soluk oldu tavsiye etmiyorum grinin içine metalik renk katmak gerekiyor ayrıca işten anlayan birine yaptırmak gerekir youtubeda amatör denemeler var izlerseniz biraz fikir sahibi olursunuz
  • Kafede açık havada kullanılmak üzere projeksiyon ve perde arıyorum. Bütçe 1-3 bin tl. Biraz araştırdım ama bilmeyince daha da karıştı işler Gündüzde kullanılacak. Sizce nelere dikkat etmeliyim? Hangi ikiliyi neden önerirsiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • Lg nin led özellikli Lümen i yüksek modellerine bakın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prolyte fixed frame contrast gri perde hakkında bilgi alabilir miyim? Kalitesi nasıldır? Spekta ile karşılaştırılırsa hangisi öne çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULYSES -- 4 Ekim 2015; 19:58:20 >
  • Merhabalar;
    geçen gün bir internet sitesinden CODEGEN storlu projeksiyon perdesi satın aldım fakat perde bırakıldığı yerde sabit kalmıyor sürekli geri topluyor, nasıl tamir edebilirim yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Prolyte fixed frame contrast gri perde hakkında bilgi alabilir miyim? Kalitesi nasıldır? Spekta ile karşılaştırılırsa hangisi öne çıkar.

Yok mu yardımcı olabilecek biri. Fixed frame perde almayı düşünüyorum ama piyasada birçok marka var. Spekta, prolyte, ecolite hatta boğaziçi perde gibi özel ölçülerde kumaş satan yerler de var. Forumda toptancıdan kumaş alıp kendi perdesini yapan ve memnun kalan arkadaşlar da var. Merak ettiğim bu markalı ürünlerin bu kumaşlardan farkı var mıdır. Neredeyse dört katı fiyatı alüminyum çerçeveye mi veriyoruz? Markalar arasında kalite farkı var mıdır. Almayı düşündüğüm ölçülerde hazır perdeler 1800-700 tl aralığında. Kendim yaparsam 350tl civarına mal edebileceğim. Bu fiyat farklarına değecekse hazır da alabilirim.

• SPECTRA 300x225 Beyaz motorlu projeksiyon perdem satılıktır. İhtiyac olan arkadaslara pm atabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-goruntu-sistemleri-specta-300x225-beyaz-motorlu-projeksiyon-perdesi-237900398/detay/
  • 4m uzunluğunda 3d uyumlu manuel gümüş perdem mevcut fakat katlarken ters kaldırdığım için çizgi çizgi izler ve koyduğum sert bölgede izler meydana gelmiş acaba nasıl düzelte bilirim. Belirtilen izler nasıl kaybolur. Şimdi seyrederken çizgiler belli oluyor ve rahatsız ediyor bu konuda nasıl düzeltme ve temizlik yapılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Prolyte fixed frame contrast gri perde hakkında bilgi alabilir miyim? Kalitesi nasıldır? Spekta ile karşılaştırılırsa hangisi öne çıkar.

ben evimde prolyte storlu gri perde kullanıyorum, prolyte gri kumaşı standart beyaz kumaşa göre net şekilde kontrast artışı sağlıyor, yada specta da aynı şekilde iyi bir yüzeye sahip,

bu ürünler veya benzer ürünlerle ilgili uygulama resimleri facebook ta paylaşılıyor, fikir olması açısından sizde inceleyebilirsiniz.
    https://www.facebook.com/BoyutDijital/?ref=ts&fref=ts

• Arkadaşlar merhaba ilk projeksiyon tecrübem olacağından olayların biraz acemisiyim sizlere bilenlerin fikrini almak istiyorum.

LG PA70G ürününü alacağım bu cihaz için ortalama izleme mesafem 3,5 & 4 metre kadar olacak 240x200 bir perde benim için ideal olur mu?

Ve hangi perdeyi benim için önerirsiniz? Daha önce kullananlar oldu ise tavsiyeleri benim için önemli.

Benim edindiğim bilgilere göre LG PA70G için cam tozlu ürün tavsiye ediyorlar sıralamam şu şekilde. Eğer gözle görünmeyecek bi fark olmayacaksa fazla para harcamak istemiyorum...

Evimin duvarları beyaz ve elektrikli panjurum mevcut dilediğim an zifiri karanlık ortamı oluşturabiliyorum. Tek istediğim perde kullanmayla beraber kolay deforme olmasın.

1-) Motorluhttp://www.hizlial.com/xblack-xge-240-240x200-glas-beads-motorlu-uzaktan-kumandali-projeksiyon-perdesi/10016563?gclid=CLPfuJXR8cgCFdQaGwod08ACUg

2-) Motorsuz http://www.projeksiyon.com/urun/detay/xblack--xgs-240--240x200-glass-beads-storlu-perde-1814:3740

3-)http://www.projeksiyon.com/urun/detay/prolite-240x200-cm-storlu-projeksiyon-perdesi-2161:752

4-)http://www.projeksiyon.com/urun/detay/codegen-ax-24-240x200-storlu-projeksiyon-perdesi-1609:5590

5-)http://www.projeksiyon.com/urun/detay/liteout-240x200-storlu-projeksiyon-perdesi-13:4021

6-)http://urun.n11.com/projeksiyon-perdesi/silvercrest-240x200cm-arkasi-siyah-beyazyuzey-projeksiyon-perdesi-P17691111

• quote:

quote:

Yok mu yardımcı olabilecek biri. Fixed frame perde almayı düşünüyorum ama piyasada birçok marka var. Spekta, prolyte, ecolite hatta boğaziçi perde gibi özel ölçülerde kumaş satan yerler de var. Forumda toptancıdan kumaş alıp kendi perdesini yapan ve memnun kalan arkadaşlar da var. Merak ettiğim bu markalı ürünlerin bu kumaşlardan farkı var mıdır. Neredeyse dört katı fiyatı alüminyum çerçeveye mi veriyoruz? Markalar arasında kalite farkı var mıdır. Almayı düşündüğüm ölçülerde hazır perdeler 1800-700 tl aralığında. Kendim yaparsam 350tl civarına mal edebileceğim. Bu fiyat farklarına değecekse hazır da alabilirim.

Kendi sorumu kendim cevaplayayım. Sonunda specta fixed frame perde siparişi verdim ve kurulumu yaptım. Söylemem gerekir ki, bu perdenin kumaşı daha önce diy perde yapmak için sipariş ettiğim perdeden farklı. Başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Boyama yöntemiyle kendi yaptığım perdeden de iyi sonuçlar almıştım. Specta fixed frame daha iyi, ama birisinin 150tl, diğerinin 1600tl olduğunu düşünürsek boyama işi kısa vadede iyi bir çözüm. Yalnız boya işini mükemmel yapmak çok zor ve uygun gain miktarı ile projektörün merkezinde yer alan parlama arasında denge kurmak pek mümkün olmuyor. Yapımı zahmetli, hem de şık bir ürün ortaya koymak çok zor. Specta yı kuruyorsunuz, iş bitiyor. Perde homojenitesi gayet iyi. Renkler daha göz alıcı. Bu yüzden yaptığım alış verişten memnun kaldım. İmkanınız varsa fixed frame perde tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.