Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar lg nin 3d projeksiyonunu kullanıyorum gittim 2,5 metreye 2 metre stor perde aldım sıradan bi perde 60 tl verdim. Valla 3d de izliyorum normal 1080 p de hiç sorun yok tek sorun dışardakilerin görmesi arkasında ne izlediğini bütün mahalle görüyor onun dışında gayet iyi.
  • merhabalar,

dün specta marka 240*180 motorlu perde aldım. motorlu almamın sebebi pot ya da herhangi bir v izi falan almamaktı ancak montajını yapıp perdeyi açtığımda v şeklinde bir iz görüyorum ... bu sorunu nasıl çözebilirim ? (tavana monte ettim)
  • erdemtekinay E kullanıcısına yanıt
    motorlu demek pot yaratmayacağı anlamına gelmez perde açıkken pot olmasını istemiyorsanız tensioned (gerdirmeli) model tercih etmelisiniz,
    perdeniz de ki problem ya montaj kaynaklı yada fabrikasyon olabilir aldığınız yer ile görüşün isterseniz.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    anladım... kurulum hatasından kasıt nedir onu pek algılayamıyorum yeni bir kullanıcı olduğum için ... yanlış kurulum nedir doğru kurulum nedir temel hatlarıyla bahsedebilirmisiniz acaba?
  • erdemtekinay E kullanıcısına yanıt
    montaj hatasında ki kastım tavanınız düz değilse,kasnak terazide değilse perde açıldığında potluk yapma ihtimali var.
  • Salonumu alttaki şekilde düzenliyorum. Bu teknolojiye biraz uzak olduğum için şu aşamada bazı bilgilere ihtiyacım var.

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

- Sağ üstte gözüken 25 cm lik boşluğa tavana takılacak şekilde gerdirmeli motorlu perde koymak istiyorum. Bu mesafe oraya perdenin üst tarafı için yeterli sanırım ama asıl derdim perdenin indiğinde TV nin önüne düşmesi. Fakat TV de altındaki tutucu yüzünden duvardan 22,5 cm sonra duracak. (Duvara da asmak istemiyorum TV yi)

Şimdi bu gözüken durumda TV nin önünde sadece 2,5cm yer kalıyor. Bu perdeyi ne yapsak ta önüne düşürebilsek? Alçıpan ve tavan arasında 9,4 cm var. Perdenin kutusunun bir kısmı acaba o boşluğa girebilir mi ki?

- Projeksiyonu koyduğum mesafe 6,69 m gibi bir alan. Bu mesafe projeksiyon için fazla mı uzaktır sizce? Kafamdaki perde boyutu 120".

@astramastra, sizin konuyu çok kirletmeyeyim diye burda sordum. Yine yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 23 Kasım 2015; 16:31:03 >

• charnel kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne konu kirliliği,başlığım da ev sinema sistemleri ile ilgili herşey konuşulabilir elbette,

bu ölçülere göre çok cm lik hareket etmek lazım o nedenle bence alacağınız marka modeli belirleyip ürün ölçülerine göre hesap kitap yapmak daha doğru olur.

Motor kasasına göre perdenin içeriden başladığını düşündüğümüz de perde panel ile çakışacaktır,panel kalınlığını yazmamışsınız ama onu da hesaba katmak lazım.

Her ne kadar istemesen de en makul çözüm tv yi duvara asmak ya da mümkün olduğunca daha yaklaştırmak,ikinci alternatif alçıpanı kesmek.

6.69 dan ortalama 50 cm prj payı bıraksanız 6.19 dan Örneğin Epson 9200 ile zoom küçülterek 120" ebatında görüntü alırsınız. (her marka/modelde bu ebat farklı olacaktır)
  • Selam arkadaşlar;
    Epson tw 6000 projeksiyonum var tavana asılı 30 cm aparatla. 3 yıldır duvarda izliyorum ve 4.80 mt mesafeden 3.80*2.20 görüntü 16:9 olarak izliyorum
    Ama artık evde bir değişiklik yapmam gerekiyor.
    Şu an motorlu alacağım perdenin projeksiyona olan uzaklığı 4.30 a falan düşecek
    300*225 perde almayı düşünüyorum
    3 sorum var;
    1)16:9 izleyebilirmiyim bu mesafeden
    2)Motorlu perde marka tavsiyeniz nedir
    3)Cihazda bildiğim kadarı ile lens shift yok bu durumda askı aparatının kısaltarak görüntüyü tam ekran yakalayabilirmiyim

Şöyleki daha önce aldığım görüntü kolonun altındaki alana tam oturuyordu

Teşekkürler...
  • akcam07 A kullanıcısına yanıt
    4.30 mesafeden tw6000 için tavsiye edilen görüntü 120" dir ama zoom la görüntüyü bozmadan 135" (300x169) 16:9 görüntü alırsınız,
    fakat 16:9 istiyorsunuz ama almayı düşündüğünüz perde 4:3 formatın da (300x225) !...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

4.30 mesafeden tw6000 için tavsiye edilen görüntü 120" dir ama zoom la görüntüyü bozmadan 135" (300x169) 16:9 görüntü alırsınız,
    fakat 16:9 istiyorsunuz ama almayı düşündüğünüz perde 4:3 formatın da (300x225) !...

evet sorunda bu zaten neyse onu bir şekilde zoom veya cihazı geri alarak yalancı bir 16:9 yapıcaz
    ama perdeye karar veremedim
    2300 ansı lümen var cihazda
    doyurucu teknik bir bilgiye ulaşamadım
    cam tozlumu alayım meyaz mat mı
    cam tozlu için Xblack,meyaz mat olursa prolyte düşünüyorum
    fikriniz nedir
  • akcam07 A kullanıcısına yanıt
    hocam ev sineması için cam tozlu perde almayın eğer led cihaz kullanmıyorsanız ki sizde tw6000 kullandığınızı belirtmişsiniz.
    cam tozlu perde de simliymiş gibi his oluşmaktadır. bende zamanında xblack 240x200 kullanıyordum ne zamanki prolyte aldım aradaki farkı anladım, bende prolyte ın gri sini kullanıyorum, ancak dediğiniz gibi şu aralar sadece mat beyazı var sanırım,

bende camın önünde kartonpiyer in arkasına sakladım projeksiyon perdemi, gerektiğinde tülleri açıp perdemi indiriyorum gayet kullanışlı oldu kendi çapında,
    siyah çerçeve yaptırmadım, siyah çerçeve önemli ancak karanlık ortamda siyah çerçeve falan görmüyorsunuz yani birşey fark etmiyor ancak siz aydınlık ortamda film izliyorsanız siyah çerçeve olayı daha ön plana çıkıyor ve perde şık duruyor ve algısal olarak ekran izlenimi yaratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 27 Kasım 2015; 0:38:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

hocam ev sineması için cam tozlu perde almayın eğer led cihaz kullanmıyorsanız ki sizde tw6000 kullandığınızı belirtmişsiniz.
    cam tozlu perde de simliymiş gibi his oluşmaktadır. bende zamanında xblack 240x200 kullanıyordum ne zamanki prolyte aldım aradaki farkı anladım, bende prolyte ın gri sini kullanıyorum, ancak dediğiniz gibi şu aralar sadece mat beyazı var sanırım,

bende camın önünde kartonpiyer in arkasına sakladım projeksiyon perdemi, gerektiğinde tülleri açıp perdemi indiriyorum gayet kullanışlı oldu kendi çapında,
    siyah çerçeve yaptırmadım, siyah çerçeve önemli ancak karanlık ortamda siyah çerçeve falan görmüyorsunuz yani birşey fark etmiyor ancak siz aydınlık ortamda film izliyorsanız siyah çerçeve olayı daha ön plana çıkıyor ve perde şık duruyor ve algısal olarak ekran izlenimi yaratıyor.

üstad zaten karanlık ortamda akşam veya gündüz panjur kapalı izliyorum
    lakin perde de kafam karıştı
    specta gri kontrast perdede var ama
    bir yazıda 3500 lümen altı almayın lamba ömrü bittikçe görüntü kalitesi düşer diye yazmış
    yoksa specta alacaktım onda gri kontrast var
    kullananlar da markadan memnun görünüyor
    Gri alsammı

• quote:

Orijinalden alıntı: akcam07

....
    bir yazıda 3500 lümen altı almayın lamba ömrü bittikçe görüntü kalitesi düşer diye yazmış

nerede kim yazmış bilmiyorum ama yok böyle bir şey 3500 lümenlik ev sinema prj sine gerek yok odanız gündüz gibi aydınlanır :)
    tek etkiyi 3D de alırsınız,normal sinema modların da prj ler zaten 700-900 lümenlere düşüyor bu da film izlemek için yeterli.
    4000-5000€ ya satılan 1300 lümenlik cihazlar var...

Specta Gri perde geçmişte kullanmışlığım var,tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Rica ederim ne konu kirliliği,başlığım da ev sinema sistemleri ile ilgili herşey konuşulabilir elbette,

bu ölçülere göre çok cm lik hareket etmek lazım o nedenle bence alacağınız marka modeli belirleyip ürün ölçülerine göre hesap kitap yapmak daha doğru olur.

Motor kasasına göre perdenin içeriden başladığını düşündüğümüz de perde panel ile çakışacaktır,panel kalınlığını yazmamışsınız ama onu da hesaba katmak lazım.

Her ne kadar istemesen de en makul çözüm tv yi duvara asmak ya da mümkün olduğunca daha yaklaştırmak,ikinci alternatif alçıpanı kesmek.

6.69 dan ortalama 50 cm prj payı bıraksanız 6.19 dan Örneğin Epson 9200 ile zoom küçülterek 120" ebatında görüntü alırsınız. (her marka/modelde bu ebat farklı olacaktır)

projectorcentral.com da sanırım Zoom la ilgili veri yok.

Şu an en iyi ihtimalle 140"-150" lere dayanıyor mesafem ölçünce. Şu an için EPSON u baz aldım ben de. Bu zoom la ne kadar küçüleceğini nasıl kestirebiliriz? Bir de mesafe uzadıkça görüntü kötüleşir şeklinde bir bağlantı var mıdır?

TV yi en kötü ihtimalle duvara asabilirim bu arada, alçıpanın üstünden kestirilir mi tam emin olamıyorum şu aşamada. Specta tensioned perde kullanan varsa ve bana perdenin toplandığı kutunun net ölçülerini verebilirse çok makbule geçer.

Perde model ve boyuta az çok karar verdim ama cihaza sanırım benim ölçülere uyacak bir şey bulmam gerekecek.

• Pw800 için tavsiye edebileceğiniz bir perde markası var mıdır?

Tahmini olarak 150*150 veya 180*180
  • Merhaba arkadaşlar; yıllardır kullandığım pa70g yi sattım şimdi pa1000 alacağım... hep düz beyaz-açık krem duvarda kullandım gayatte yetiyordu acaba 180*180 cam tozlu perde fark yaratır mı?
  • Arkadaşlar 6 yılı geçkin süredir projeksiyon sistemleri ve aksesuarları üzerinde ticaret yapmaktayız. 2.500 Lümen ev sineması cihazdan 40.000 Lümen Barco'lara kadar her türlü cihaz ve aksesuarları konusunda derin bilgi ve tecrübe mevcut.

Perdeler de buna dahil, Da-Lite/Projecta perdelerin distribütörlüğü yapmaktayız aynı zamanda, her türlü sorulara yanıt verebilirim, PM ile de ulaşabilirsiniz.

Bu arada online satış portallarında gördüğünüz markalar aslında global olarak no-name markalardır, ve perde kıymeti pek ülkemizde bilinmez.

En kötü perde bile duvarınızdan iyidir, ama perde iyi olmadan en iyi cihazla bile iyi görüntü alamazsınız, 1024x768 çözünürlükte ok farketmez ama artık 1920x1080 veya 4K çözünürlükler konuşulurken bunların yüzeyleri ayrıdır.

http://www.projectascreens.co.uk/blog/blog-item/hdp-1/

Meraklısı varsa araştırabilir, sevgiler...

• Merhaba,

Sony Hw-55 cihaz ile kullanabileceğim yaklaşık 4 metre mesafeden izlenecek iyi kalite ne perde önerirsiniz?

Max kaç boyutta olur?

Cihaz 1700 ansı lümen, Kontrast :120000.1:1

Pencereler de blackout karartma kullanılacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clavinova

Merhaba,

Sony Hw-55 cihaz ile kullanabileceğim yaklaşık 4 metre mesafeden izlenecek iyi kalite ne perde önerirsiniz?

Max kaç boyutta olur?

Cihaz 1700 ansı lümen, Kontrast :120000.1:1

Pencereler de blackout karartma kullanılacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

120" veya 135" ölçülerinde projecta veya elitescreens tercih edebilirsiniz,
    aşağıdaki linkten ürünler için fiyat alabilirsiniz
    Projeksiyon Perdesi

• ilgilenen arkadaşlar için 9 aylık(faturası mecut) (628 euro)saturn avusturalya dan getirttiğim optoma hd 26 ve 240*136 16/9 boyut digitalden aldığım(5 aylık) fixed frame perdemi, 2 adet optoma rf vesa 3d gözlüklerim ile birlikte pazarlıksız 3000 tl ye verebilirim. fixed frame perde tek olarak satılabilir.
    not: hiçbir şekilde para ihtiyacım yoktur.satılmaz ise de satılmaz.saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.