Şimdi Ara

Project CARS için [Direksiyon - Gamepad - Araba ayarı] paylaşım alanı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
10
Favori
18.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bazen arabaların kalkmasıyla kayıp spin atması bir oluyor nasıl bi ayar yapmalıyım bazı arabaları kontrol etmekte zorlanıyorum ( ds4)
  • Artı bi oyuna bile en üst modelini doğru düzgün uygulayamamış
    Çalışmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış başlığa yazmışım, ben PC için sormuştum. :D G27 direksiyonum var öyle koyun gibi yatıyor kenarda.
  • OneEighty kullanıcısına yanıt
    hocam bu ayarları pc de f310 gamepad de uyguladım cidden oyundan farklı bi tat aldım.Daha rahat bi sürüş elde ettim.Yeni başladıgımdan bu türe güzel oldu biraz olsun sürmenin keyfini yaşadım ancak dönüşü bi tık daha artırmak için hangi ayar ile oynamak gerek?
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Süspansiyon ayarlarını kamber ayarlarını yap ön arka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem ps4 hemde xbox one destekli direksiyon varmı ?

• _Gamemaster_ kullanıcısına yanıt
    Yok
    Henüz öğle bir direksiyonu üretecek firma sahibini
    Analar doğuramadı bu gidişle doğuramayacakta

• quote:

Orijinalden alıntı: boras06

hocam bu ayarları pc de f310 gamepad de uyguladım cidden oyundan farklı bi tat aldım.Daha rahat bi sürüş elde ettim.Yeni başladıgımdan bu türe güzel oldu biraz olsun sürmenin keyfini yaşadım ancak dönüşü bi tık daha artırmak için hangi ayar ile oynamak gerek?

hocam ayarlar benim degil bende internetten buldum, cevabi bilmiyorum kusura bakmayin.

• Dfgt evde boş boş yatıyor bir umut... Cidden aşırı uyuz bir durum...

• Yalnız bu ps3'de desteklenen direksiyonların marka modeli ne olursa olsun ps4'de çalışmaması büyük ayıp.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uncle Trevor

Yalnız bu ps3'de desteklenen direksiyonların marka modeli ne olursa olsun ps4'de çalışmaması büyük ayıp.

ne ayıbı rezalet rezalet
  • Input Mode - 2 (Change first)

Steering Deadzone - 10
    Steering Sensitivity - 10
    Throttle Deadzone - 10
    Throttle Sensitivity - 40
    Brake Deadzone - 10
    Brake Sensitivity - 30
    Clutch Deadzone - 10
    Clutch Sensitivity - 45
    Speed Sensitivity - 65
    Controller Filtering Sensitivity - 35
    Force Feedback - 100
    RPM/Gear Display Yes

Controller Input Mode - 2
    Advanced - On
    Apply Soft Steering - On
    Apply Visual Filtering - Off
    Apply Opposite Lock Help - Off

Ds4 için güzel bir ayar ben bunu kullanıyorum denemek isteyenler buyursun

• oyuna alışamadım hiç Driveclub daha iyi geliyor
  • Arkadaslar Project Cars'da Car setup bolumunde her turku ayar varmis;Kanat,vites, suspansiyon, hizalalama, aero, motor, downforce,Kanat ayari.Car setup bolumune girdiginizde sizde L2 tusu oluyor. Onla acikiyor basliklar.

• Arkadaşlar bugün, daha yeni aldığım ve ikinci kez kullandığım t100 ile ilginç ve büyük bir sorun yaşadım. İlk olarak dün geldiğinde denedim, sorunsuz bir saat kadar yarıştım. Ancak bugün akşamüstü Project cars'a girdiğimde bi gariplik hissettim ama tam anlayamadım, yarışırken baya zorlandım, sebebini tam çözemeden kapadım ve bi saat önce tekrar açtım ve bu kez sebebi çok bariz bir şekilde karşımdaydı.
    Direksiyon ağırlaştı. Tek elle çeviremiyorsun bile, iki elimle zor çeviriyorum direksiyonu, haliyle oyun falan oynanmıyor. Prizden çıkardım, usbyi de çektim, yani gücünü kestim acaba direksiyon bozuldu mu diye kontrol edeyim dedim, sorunsuz dönüyor sağa sola. Ancak sonra makinaya baladığımda inanılmaz bir şekilde ağırlaşıyor direksiyon, çevirmek için aşırı güç vermeniz gerekiyor. Ps'yi açıp direksiyon psye bağlıyken ilk anda sıkıntı yoK ancak sonra direksiyon kullanıma hazır hale geldiğinde yani üç kere kendi kendine çevrildiğinde direksiyonu ağırlaşmış buluyorum. Hatta oyuna girene kadar direksiyonu çevirsen bile eski durduğu yere geri dönüyor, oyuna girince ise çevirebiliyorsun ama çevirebilirsen işte, o kadar ağır oluyor ki 5 dakikalık denemede sırılsıklam oldum terden.
    Bu sorunu daha önce yaşayan var mı acaba ve nasıl halledebilirim? sorun ne olabilir, sanki ayar yapmak lazım gibi duruyor. Bu sertliği yumuşatmanın bir yolu var mıdır? Yeni ve hevesle aldığım şeyin böyle sorun yaratması baya bi moralimi bozdu :(

Edit: Pcye takip deneyeyim dedim bir de, Pcye taktigimda 3 kere donusunu yaptiktan sonra tekrar ortaya donuyor ps'de ise sola yasli kaliyordu. Pcde force feedbacki kapayinca direksiyon normale donuyor yani agirlasmiyor, ancak terar f tusuna basip isik yanip sonmeye baslayinca ayni sey oluyor, direksiyonu cevirmek imkansizlasiyor. Bunu gorunce bir de ps'de force feedbacki kapadim, biraz daha hafif ama normal halindeki gibi degil yine baya zor cevirmesi. Pc'deki halini gorunce biraz umutlandim sanki bi ayar yapsam duzelicek gibi ama sitesine de baktim oyle ayari falan yok, tak oyna diyor. Geri gondermek en dogrusu olacak galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantastiko_92 -- 11 Mayıs 2015; 2:35:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fantastiko_92

Arkadaşlar bugün, daha yeni aldığım ve ikinci kez kullandığım t100 ile ilginç ve büyük bir sorun yaşadım. İlk olarak dün geldiğinde denedim, sorunsuz bir saat kadar yarıştım. Ancak bugün akşamüstü Project cars'a girdiğimde bi gariplik hissettim ama tam anlayamadım, yarışırken baya zorlandım, sebebini tam çözemeden kapadım ve bi saat önce tekrar açtım ve bu kez sebebi çok bariz bir şekilde karşımdaydı.
    Direksiyon ağırlaştı. Tek elle çeviremiyorsun bile, iki elimle zor çeviriyorum direksiyonu, haliyle oyun falan oynanmıyor. Prizden çıkardım, usbyi de çektim, yani gücünü kestim acaba direksiyon bozuldu mu diye kontrol edeyim dedim, sorunsuz dönüyor sağa sola. Ancak sonra makinaya baladığımda inanılmaz bir şekilde ağırlaşıyor direksiyon, çevirmek için aşırı güç vermeniz gerekiyor. Ps'yi açıp direksiyon psye bağlıyken ilk anda sıkıntı yoK ancak sonra direksiyon kullanıma hazır hale geldiğinde yani üç kere kendi kendine çevrildiğinde direksiyonu ağırlaşmış buluyorum. Hatta oyuna girene kadar direksiyonu çevirsen bile eski durduğu yere geri dönüyor, oyuna girince ise çevirebiliyorsun ama çevirebilirsen işte, o kadar ağır oluyor ki 5 dakikalık denemede sırılsıklam oldum terden.
    Bu sorunu daha önce yaşayan var mı acaba ve nasıl halledebilirim? sorun ne olabilir, sanki ayar yapmak lazım gibi duruyor. Bu sertliği yumuşatmanın bir yolu var mıdır? Yeni ve hevesle aldığım şeyin böyle sorun yaratması baya bi moralimi bozdu :(

Edit: Pcye takip deneyeyim dedim bir de, Pcye taktigimda 3 kere donusunu yaptiktan sonra tekrar ortaya donuyor ps'de ise sola yasli kaliyordu. Pcde force feedbacki kapayinca direksiyon normale donuyor yani agirlasmiyor, ancak terar f tusuna basip isik yanip sonmeye baslayinca ayni sey oluyor, direksiyonu cevirmek imkansizlasiyor. Bunu gorunce bir de ps'de force feedbacki kapadim, biraz daha hafif ama normal halindeki gibi degil yine baya zor cevirmesi. Pc'deki halini gorunce biraz umutlandim sanki bi ayar yapsam duzelicek gibi ama sitesine de baktim oyle ayari falan yok, tak oyna diyor. Geri gondermek en dogrusu olacak galiba...

hocam muhtemelen direksiyondaki tus takimlarindan en asagida olana basmissin yanlislikla. ona basildiginda kirmizi isik yanip sonuyor.
    simdi sen ps'i kapat, cihazi bagla. ps'i ac, direksiyonu cevirsin. oyuna gir ve direksyonun seviye olarak en altinda bulunan tusa 1 kere bas. harfini hatirlamiyorum, cihazin yaninda degilim.
    sorunun duzeldigini goruceksin.
    ayrica oyunun default ayarinda direksiyon ilk kullanan birine agir gelebilir. bana eldi acikcasi. menudeki options'a gelip kalibrasyon kisminda forcefeed back kalibrasyonu sec, en ustteki degeri 50 ya da 75 yap. farki hissediceksin. sonra ince ayarini kendin yaparsin artik kac istersen.

umarim yardimci olabilmisimdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Cevap icin sagolun hocam da o alttaki tus F tusu, yani force feedback tusu benim bildigim yani siz benim kapamami istiyorsunuz onu ama onu kaparsan direksiyonun ozelligini kapamis oluyoruz sanirsam. Bir de soyle soyleyeyim, sorun yoktu dun, F tusu acikken yani kirmizi isik yanip sonerken de gayet duzgun cevriliyordu, f tusu kapaliykenki ile ayniydi yani bi sikinti yoktu ama bugun girdigimde nedense boyle oldu, kendi kendine sapitti, siz f tusuna basinca siz de mi ceviremiyorsunuz hocam direksiyonu? Bir de dedigim gibi kapatinca cok agir cevriliyor yine, o ayari yarin denerim ama ben birsey degistirmedim ki kendi kendine o ayar degisip sertlesmis olabilir mi acaba? Umarim oyledir de geri gondermekten kurtulurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastiko_92

Arkadaşlar bugün, daha yeni aldığım ve ikinci kez kullandığım t100 ile ilginç ve büyük bir sorun yaşadım. İlk olarak dün geldiğinde denedim, sorunsuz bir saat kadar yarıştım. Ancak bugün akşamüstü Project cars'a girdiğimde bi gariplik hissettim ama tam anlayamadım, yarışırken baya zorlandım, sebebini tam çözemeden kapadım ve bi saat önce tekrar açtım ve bu kez sebebi çok bariz bir şekilde karşımdaydı.

Beterin beteri var hocam ;

http://youtu.be/sQAiz7VIlxI

Senin icin biraz arastirdim bir goz at istersen;

Sifirdan plug and play;

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=679355168860836&id=186029474860077&_ft_=top_level_post_id.679355168860836&__tn__=%2As

Kalibrasyon ayarlari vs;

https://m.facebook.com/ThrustmasterOfficial?refsrc=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FThrustmasterOfficial#!/story.php?story_fbid=679446905518329&id=186029474860077&refid=17&_ft_=top_level_post_id.679446905518329&__tn__=%2As

Bu arada T100 de yasadigin sorun icin gecmis olsun, umarim sadece ayarla alakalidir halledersin. Sıkıntın sadece project cars ile alakali olabilir mi acaba? Benim de durduk yere kamera ayarlarim degisti, belki senin de kalibrasyon veya diger ayaylarin degismis olabilir. Bu sıkıntın haricinde ilk gun rahat kullandim demistin, tavsiye eder misin? Ds4'e gore T100'un daha zevkli keyifli veya daha kullanisli oldugunu dusunuyor musun merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnt_cem -- 11 Mayıs 2015; 6:08:11 >

• Fanatec CSR ile Ps4 de kullanacaklar dikkat.

Direksiyonun son güncellemesini olan 756'yı dikkatlice kurun.
    Güncelleme kurulu olmaz ise menülerde dolaşmak bile işkence.
    Oyun ilginç bir şekilde kasılıyor.

http://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/forza-motorsport-csr-wheel-eu.html#downloads

Güncellemeden sonra oyunun arayüzünü direksiyon üstündeki
    mini joystick ile rahatça kontrol edebilirsiniz.

Direksiyon üstündeki setup ayarlarından ACL kapayın.

Oyunun menüsünden debriyaj yerine farklı bir tuş atayın.
    Oyun şu hali ile CSR Elite Pedal debriyajını desteklemiyor.
    Oyun debriyajı görmediği içi gaza bassanız dahi araç hiç bir şekilde ilerlemiyor.
    Umarım güncelleme ile düzeltirler.

• fantastiko_92 kullanıcısına yanıt
    o tusa bastigimizda bende kapatmiyor hocam ffb'i. isik yanip sonerken acayip agir yapiyor, o tusa bastigimda ise isik kendini sabitliyor ve oyun icin yaptigim ayarlara donuyor direksiyon. hatta bu yuzden ben acaba profil mi atanmis falan diye dusunmustum bu tusa senin ile ayni sorunu yasadigim icin :)
    sen yine garanti olsun diye bir dene dedigimi istersen :)

ayrica kalibrasyon kismindan ffb kalibrasyona girdiginde en ustteki degeri dedigim gibi azaltip cogaltmayi muhakkak dene. ffb seviseyini ayarliyor cunku. 0-200 arasi istedigin degerde tutarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyGaR___ -- 11 Mayıs 2015; 8:45:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.