Şimdi Ara

Proje : HotRod 57 Chevrolet Coupe (Dikkat bol foto) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
17
Favori
89.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rapursuit,-Tesla-,fifa_05 : Teşekkürler

maghapas,Murat_çavuş:

Merhaba; kimse şu an oturup (Ben dahil) şu fiyat diyemez.Zira belli olmayan hesapta olmayan bir sürü yan masraf çıktı ve çıkmaya da devam ediyor.Ek olarak 1984 den beri bu işlerin içindeyim 91 den beride profesyonelim.Dolayısı ile kaporta boya vb gibi işlerde bana olan maliyet ile son kullanıcıya çıkıcak maliyetler arasında dağlar olur ve bunları burada yazmak ta benim açımdan doğru değil zira tamamen yanıltıcı bilgi olmaktan öteye gidemez.
    Birde kişisel tercihler varki onlarda bu tip işlerde maliyeti rahatlık ile 2 ye 3 e katlıyabliyor.Kısaca bir kaporta boya yaptırmak arasında dahi 10.000 ce lira oyanayabilirken uç noktada işleri yapar/yaptırırken kimler ile çalışıcağı bilinmez ise hem para hemde zaman kaybı astronomik boyutlarda olabilir.
    Kendim ihtalat yaptığım için diğer müşterilerin malları ile beraber gelen parçalarımda görece ucuza mal oluyor (ülkemizde alıcak bir son kullanıcıya göre ucuz demek istiyorum yoksa bana da en az maliyet ABD alınışının yanına bile yaklaşamaz).Yinede toplamda harcanıcak para ciddi boyutlarda olucaktır zira iş zamanım dan harcadığım enerjide buraya gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 21 Mart 2011; 5:36:06 >

• Mert abi motor için Chevrolet 672 al bu arabaya OverHaulinde vardı bi bak derim..Zira şimdi sipariş etsen anca gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Mert abi motor için Chevrolet 672 al bu arabaya OverHaulinde vardı bi bak derim..Zira şimdi sipariş etsen anca gelir.

Ok ama ben biraz daha modern bir şeyler düşünüyorum

Birde kendim yapıcağım motoru büyük ihitmal ile.
    (Nakliye işim hızlıdır genelde 2-3 hafta arasında gelir büyük parçalar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 21 Mart 2011; 19:41:37 >
  • Kapı menteşeleri tamir edildi, bütün pimleri çakıldı ve elektrostatik boya ile boyandı (Arabanın boyanacağı esnada bunlarda gövde rengi boyanacak)

Proje : HotRod 57 Chevrolet Coupe (Dikkat bol foto)

'Mini tube' tabir edilen işlem : Bu tipte araçların çamurluk içleri&dablumbazları genelde büyük değildir.Dolayısı ile daha değişik bir şasi konstriksiyonu ya'da geniş jant vb takmak bir takım şeyleri değiştirmek isterseniz burasının büyütülmesi gerekmektedir.Buda bu işler için uygun anlardan birisi.Yaklaşık 6.5 cm içeri doğru genişletileceklerr.Zor tarafı : Arka koltuk dikey kısmının ve bir kaç yerin daha kesilip modifiye edilmesi gereği (Zira bu bölüm içeri kadar uzanıyor)

'Mavi' kapılar 12 saat sonra üzerinde tadilat yapılmaya hazır ve bahsettiğim meneviş rengine benzer bir tonda sırasını bekliyor.

Tavan içine ve tüm direk içlerinede klavuz&fırça ile pas dönüştürücü tatbik ettik.Gecede son bir kat daha tatbik edilip temizlenme tamir edilme ve soğuk galvanizlenme işlemlerine tabi tutulacaklar.

Tavan kuşağıda yerine kaynatılmadan pas döünüştürü vs den payına düşeni alıcak zira bundan iyi fırsat olmaz.

• Bu bölümüde ufak bir parçanın değişiminin fotoromanı olarak ayırdım

Daha önceki fotoğraflarda daire içine aldığım kapı kasası çürük lerinden birisi için uygun ölçüde saçı kestik ve yerine göre optimum ölçüde şekillendirdik.Daha sonra bu saç parçasını çürük alanın üstüne koyup yeni parçayı şablon gibi kullanarak kesiceğimiz yerleri işaretledik.

Parçayı biraz daha şekillendirip kıvrım verdik.

Dikkatlice çizmiş olduğumuz iz üzerinden kesime başladık.

Yolcu tarafı kapısıda daha önce bildiğiniz üzere kumlanmış/fırçalanmış ve pas dönüştürücüye tabi tutulmuştu.Bu bölümde aşılınca biraz daha tel fırça ile temizleyip bir kat daha pas dönüştürücü sürdük.(Pek gerek yoktu aslında ama rahat erişime açılınca dayanamıyorum)

Yeni parçanın kaba montajı.

Kaynak etrafının&çapak vs nin temizlenmesi :

İnce çekiç ve son kontroller :

Bundan sonra 2 büyük bir küçük alanın daha aynı işlemlere tabi tutularak bir kapı kasanın daha bitirilmesi söz konusu.Ondan sonraki aşamada ise galvannizleme ve kasaları komple elektrostatik ile kaplatma aşamaları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 22 Mart 2011; 4:18:47 >

• Allah kolaylık versin, umarım önünüze çıkan engelleri kolaylıkla aşarak en güzelini yaparsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExTReMee -- 22 Mart 2011; 6:56:49 >
  • hocam bu aracın bitmesi tahmini ne kadar sürer babama yeni bi araç aldık onların taksidi bitince bende girişmeye karar verdim bu işe toplamda maliyet 100 k yı geçmez umarım
  • ExTReMee : Teşekkürler güzel sözleriniz için

rapursuit : Normalde 4-5 ay civarı sürer zira ağır işe henüz başlamadım.O aralık geldiği zaman daha da hızlanmam lazım.Ne kadar harcamak istediğinize bağlı. Örnek : Yeni bir motor almak isterseniz 3000$ da motor var 30.000$ da.Normal şartlarda yazdığınız paraların yanına bile yaklaşmaz.Mekaniği bir kenara bırakırsak aracın ağır masrafı : Parça ve kaportadır.
  • Bu kadar kaliteli işçilik yaptığınız için tebrik etmek lazım. konuyu takip ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASiL35 -- 28 Mart 2011; 17:00:55 >
  • *Hocam ellerinize sağlık, Allah kolaylık versin.

*Bir dizi tadında heyecanla takip ediyorum konunuzu.

*Araç bitince canlı canlı görmek ve incelemek isterim mümkün olursa.
  • ASiL35 & ca3sar : Çok teşekkürler (ca3sar : İstanbuldaysanız araç bittiğinde tabiki gelip görebilirsiniz)
  • Aman....

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

ASiL35 & ca3sar : Çok teşekkürler (ca3sar : İstanbuldaysanız araç bittiğinde tabiki gelip görebilirsiniz)

Mümkünse ben de görmek isterim
  • Forumchu : Tabiki görebilirsiniz bir bitsin gerisi kolay
  • quote:

ExTReMee : Teşekkürler güzel sözleriniz için

rapursuit : Normalde 4-5 ay civarı sürer zira ağır işe henüz başlamadım.O aralık geldiği zaman daha da hızlanmam lazım.Ne kadar harcamak istediğinize bağlı. Örnek : Yeni bir motor almak isterseniz 3000$ da motor var 30.000$ da.Normal şartlarda yazdığınız paraların yanına bile yaklaşmaz.Mekaniği bir kenara bırakırsak aracın ağır masrafı : Parça ve kaportadır.

4-5 ay güzel bir süre birde 100000 liradan daha düşük bi bütçeyle yapabileceksem çok iyi bi haber bu 2 sene sonra aracın taksitleri bitiyor bende başlarım 1-1 bucuk seneye aklımda araç olarak camaro var ne dersiniz

• Çok temiz bir Camaroyu baştan biraz fazla vererek alırsanız sizi daha çok kara geçirir.Bunun 4/1 kadar uğraşır ve para harcarsınız.Otomobil zevk&renk meselesidir o yüzden sahipleri neyi beğeniyorsa genelde ne iyi seçim o dur :) (Kişisel tercih meselesi : 1989 dan beri bir 69 Camaro sahibiyim. Bulabilirseniz 67-68-69 serisi en poüler&az olan seridir)
  • quote:

Çok temiz bir Camaroyu baştan biraz fazla vererek alırsanız sizi daha çok kara geçirir.Bunun 4/1 kadar uğraşır ve para harcarsınız.Otomobil zevk&renk meselesidir o yüzden sahipleri neyi beğeniyorsa genelde ne iyi seçim o dur :) (Kişisel tercih meselesi : 1989 dan beri bir 69 Camaro sahibiyim. Bulabilirseniz 67-68-69 serisi en poüler&az olan seridir)

68-69 model düşünüyordum bende o kasaları çok hoşuma gidiyor dağılmış bişey almayı istemem zaten derli toplu beni çok uğraştırmıycak bi araç alıcam acemiyim zaten bu işte teşekkürler yardımlarınız için
  • işiniz baya zor allah kolaylık versin.

takipdeyim
  • Emek güzel, işçilik de öyle... İyi vakit bulup ilgileniyorsunuz Vallahi tebrikler. Güzel bir hotrod çıkar umarım ortaya...
    Biz de görünce imreniyoruz ama millet fırsatçı olmuş, ayakta duramayacak araçtan bile 25-30.000$ isteyen insanlar var. Siz birde bitmiş rakamın 100.000$ ile uzaktan yakından alakası olmadığını söyledikçe o insanların yaptığı haksız kazanç beni çok kızdırıyor bu konuda... Neyse konu dağıldı biraz kusura bakmayın. Kolay gelsin hocam size...
  • Türkiye'de böyle titiz ve profesyonel çalışan arkadaşlar var mıymış? Gerçekten tebrik ve takdir ediyor ve merakla aracın son halini bekliyorum. Kolay gelsin...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.