Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Progressive ve Trance Müzik Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
8.129
Cevap
76
Favori
192.618
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Müzik >> Müzik genel >> Progressive ve Trance Müzik Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   9531 Mesaj
   21 Aralık 2010 05:31:52 Konu Sahibi
   Konu ile ilgili her turlu tekkif dusunce gorusunuz bizler icin degerlidir..Degerli oldugundan paylasmaniz halinde eksikligini hissetmeyeceginiz seyi bizden esirgemeyin..


   Müziğin insanı bu kadar etkilemesinin sebebi nedir?

   Müzik hakkında bir çok defa araştırma yapmama rağmen Türkçe kaynak sıkıntısı ve yabancı dil nedeni ile istediğim düzeyde bilgiye ulaşamadım..Fakat nasıl ki bir çok şeyden sonra hala müzik dinlemeye devam ediyorsam, aynı şekilde bu konuda bilgi sahibi olma çabam da devam etmektedir.
   Güncel ve daha sağlıklı bilgiler edindikçe sizinle paylaşmaya devam edecek ve sizden gelen eleştiri ve önerilere açık olacağımı da eklemek isterim..

   quote:

   Evren, madde, atom ve atom altı parçacıklar ve herşey açık bir şekilde farklı frekanslar daki titreşimden meydana gelir..Hatta canlılar ve tabi ki insanlar da..Sesin çok uzun süre ve günümüzde bilimsel olarak ta kanıtlanarak çeşitli bedensel ve ruhsal hastalıkların tedavi edilmesinde kullanıdığını hepimiz bilmekteyiz..
   Bir çok dış etken ve uyarıcılar beynin belirli bir bölümünü etkilerken müzik neredeyse beynin her bölgesini etkilemektedir..Buna Limbik Sistem denmektedir..Limbik sistemi daha iyi anlamak için geniş çaplı bir araştırma yapmanızı öneririm..
   Korkma, kızgınlık, öfke, haz, sevgi, şefkat, saldırganlık gibi birçok duyguların merkezi; beynin, temporal lobunun (şakak bölgesi) orta kısmında yer alan limbik sistemdir. Bu merkezin herhangi bir şekilde (çarpma, yaralanma, zehirlenme vs) hasar görmesi durumunda ise; hayat yaşanmaz bir hâl almaktadır. Beyinle uğraşan uzmanlar ve araştırmacılar; beynin birçok bölgesinin olduğu gibi, limbik sistemin mekanizmasını da henüz tam olarak çözememişlerdir. Annenin çocuğuna şefkat gösterdiği anda, dramatik bir sahne karşısında gözlerimiz yaşardığında, kendimizi korumak için gerilime geçtiğimizde, zehirli bir yılan görüp çığlık attığımızda veya yardıma muhtaç birine yardım ettiğimizde, hissettiğimiz çok çeşitli hisler ortaya çıkarken beynimizde neler olmaktadır? Üzülünce midemize kramplar girmesi, stres altında kalbimizin sıkılması, bağırsaklarımızın kasılıp, faaliyetlerini aksatması gibi görüntüleri ortaya çıkaran his dünyamızdaki mânevî fırtınalar nasıl oluyor da bedenimize tesir edecek bir hususiyet kazanıyor? Bu duyguları tıpkı bir transformatör gibi farklı bir mahiyete dönüştüren limbik sistemin çalışması ne şekildedir? Bunun gibi onlarca soruya cevap aranmaktadır. Beyinle alâkalı olarak bütün dünyada 1996 yılında 29.580, 1997'de 30.980 ve 1998'de 35.286 araştırma yapılmıştır. Bu kadar çok çalışmaya rağmen beynimizin esrarengiz yönleri hâlâ sırlarını korumaktadır.

   Eğlenmek için dinlediğimiz müzik ile birlikte beyinde aynı sinir hücresi ağı çalışmakta olup, bu sinir hücreler sinir taşıyan hücreler yani dopaminlerinin eksen düzeylerine fayda sağlamaktadır..Dopamin sinir taşıyan hürelerdir ve hoşunua giden herhangi uyarıcı ile birlikte pozitif hissetmenizi sağlar..Beynin keşfedilen az, keşfedilemeyen bir çok yerinde hormonal ve kimyasal değişimlere yol açar..Tabi buda ruh halimiz dolayısı ile davranışlarımıza yansımakta..Günlük hayatımızı etkilemektedir..Müziğin deb eyni etkilemesi yine bu şekilde özetlenebilsede esasında çok daha karmaşık olup hala tam anlamıyla çözülememiştir.

   TRANCE

   ^^^^^^^^^^^^

   ^^^^^^^^^

   ^^^^^^


   İçeriğimiz zamanla sizler nasıl isterseniz ona göre şekillenecektir.. Ben elimden geldiğince konuyu ve ilk iki postu güncel tutmaya çalışacağım..

   İlk mesaj bir kaç için de güncellenecektir... Bu süre zarfında ve daha sonra katkı yapmak isteyen herkesin fikirlerine açık olduğumuzu söylemek isterim.Forum neticede hepimizin.Konuyu açan arkadaşın "İçeriğimiz zamanla sizler nasıl isterseniz ona göre şekillenecektir.." cümlesi referans noktamız olacaktır.

   Electronic müzik türleri hakkında başlangıç ileri seviye bilgi sağlanılabilecek pratik flash uygulaması.Türler listelenmiş,tanımı yapılmış ve örnek isimlerin başlıca parçaları açıklamaya eklenmek süreti daha ile pratik bir öğrenme imkanı sağlanmıştır.
   http://techno.org/electronic-music-guide/

   Trance müzik nedir?

   Trance Müzik 1990'lı yıllarda oluşmuş bir müzik türüdür. Şarkılar 128 - 150 bpm arasında değişen sesler ve synthesizer gibi aletler kullanılarak yapılır. Trance müzik, elektronik müzik, ambient müzik ve house müzik kombinasyonlarından oluşur. Genellikle Techno müzikten daha melodik. House müzikten ise daha sert melodi hatları bulunmaktadır.Ayrıca Trance Müzik'de gittikçe gelişen teknoloji çok kullanılmaktadır,yeni cihazlar ve bunların kullanımları gün geçtikçe farklılaşıp,değişim göstermektedir.
   1980 yılının başında Alman Klaus Schulze Trancefer (1981) ve En=Trance (1988) adlı iki tane albüm oluşturarak Trance müziğin temelini atmıştır.


   TRANCE PRODÜKTÖR ve DJ leri

   ^^^^^^^^^^^^

   ^^^^^^^^^

   ^^^^^^   Paul Oakenfold
   Paul Oakenfold, (d. 30 Ağustos 1963 Kent,[2] İngiltere) İngiliz prodüktör ve DJ. U2, Rolling Stones, Michael Jackson, Justin Timberlake, Madonna, Paris Hilton Jennifer Lopez, Salt N Pepa ve The Cure gibi sarkıcıların şarkılarını remixleyerek çok büyük bir başarı yakalamıştır.[3] 1987'de Oakenfold ve arkadaşları Trevor Fung[4] ve Ian St. Paul İbiza'da geçirdikleri birkaç ay süresinde dans kulübü müziğini tanıyıp sevdiler.[4] Italo disco, soul[4] ve house tarzlarının etkilerini taşıyan Happy Mondays[4] Pills 'n' Thrills and Bellyaches'den sonra U2[4], Massive Attack,[4] Arrested Development[4], The Cure [4], Snoop Dogg, Simply Red, New Order, ve The Shamen şarkılarına yapımcı Steve Osborne ile birlikte[4] Perfecto grup adı altında remixler yaptılar. Bu remixlerin pek çoğu kendi firması Perfecto Records tarafından piyasaya sürüldü.[3]

   Müzik yapımcılığının yanı sıra Oakenfold mixler hazırlamaktadır. Genç yaşlarında barlarda DJ'lik yapmaya başlayan sanatçı kısa sürede ün kazandı ve 90'lı yıllara geldiğinde dünyanın en iyi DJ'leri arasında adı anılmaya başlandı. Bugün dünyada trance müziğin önemli isimlerinden biridir.


   Tiësto
   Tijs Verwest (ti?sto, d. 17 Ocak 1969,[2]Breda, Hollanda) dünyaca ünlü trance DJ`i. Geçmişte birçok takma isim kullanırdı, bunlardan en çok bilineni DJ Tiesto`dur.[3] Son eserlerinde "DJ" etiketini de kaldırmasıyla kısaca Tiësto olarak bilinmeye başladı.[4] En çok Delerium parçası Silence remiksi ve Samuel Barber`ın Adagio for Strings yorumuyla bilinir.Dünyanın en saygın müzik dergilerinden DJ Mag tarafından okuyucu oylamasıyla yapılan Dj Top 100 sıralamasında 2013 yılında Avicii nin ardından 4. sırada yer almıştır. Mix Mag tarafından yapılan oylama sonucu "The Greatest DJ Of All Times" (Tüm Zamanların En İyi DJ'i) ödülünü oyların büyük bir çoğunluğunu alarak kazanmıştır.

   Tijs Michiel Wervest 17 Ocak 1969'da Breda Hollanda'da doğdu.1980'lerin başında okul ve ev partileriyle profesyonel DJ'liğe başladı. 1985 ve 1993 yılları arasında Hollanda'daki gece kulüplerinde residence DJ olarak çalıştı.[5][6] The Spock adlı kulüp, Tiësto için birçok şeyin şekillendiği yer oldu. Hardcore/Gabber tarzda parçalardan vazgeçerek, bu kulüpte haftasonları saat 22:00'den 04:00'e kadar kendi sound'unu biçimlendirmeye başladı ve bunun yanı sıra Türkiye'den de Tarkan'ın Pare Pare adlı şarkısına bir mix yaptı.[7] 1990'ların ortalarında trance müzik üretmeye başladı ve halen devam etmektedir.

   Tiësto bu son rumuzunu alana kadar birçok takma nick kullandı.
   Tiësto'nun 04.06.2007 tarihinden günümüze kadar halen devam etmekte olan radyo ve internet radyo yayınıdır. Başlangıç olarak Club Life 001 (04-06-2007) kabul edilir. Program 2 saatten oluşmaktadır. Yayın Türkiye saati ile her cumartesi akşamı saat 01.00'da canlı olarak Radio 3FM (Hollanda) radyosu üzerinden dinlenebilir.
   Armin van Buuren
   Armin 1976 yilinda Leiden- Hollanda’da dogdu. Butun hayati boyunce muzik ve muzik teknikleriyle ugrasti. Genc Armin’in muzige ilgisi bir yana, bilgisayarlara muazzam bir ilgisi vardi. Henuz dokuz yasindayken Basic’te ilk bilgisayar programini yazdi. Armin’in muzik ve elektroniklere olan bu ilgisi, kullandigi aletleri ozumsemesi muzigini olusturmasinda onemli rol oynadi. Bu ozumseme onda bir tutku haline geldi. “Bircok CD satin aldim, ozellikle Jean Michel Jarre ve Klaus Schulze gibi synth-pioneerlarin, ama bu arada gozumu sahneden hic ayirmadim." diyor Armin.

   Armin 1995’de Leiden Universite’sinde hukuk egitimine devam ederken, kendi studyosunda yaptigi calismalarda muzigini gelistirmeye devam etti. Bu calismalari sonucunda “Blue Fear”, “Touch Me”, ve “Communication” gibi hitlere imza atti.

   ‘Blue Fear’ in 1998’de Ingiltere’deki basarisi, Armin Van Buuren’in uluslararasi ilk atilimiydi. Efsanevi “76” debut albumunun piyasaya cikisiyla, Armin Van Buuren etkiliyici kariyerinde muazzam bir adim daha atmis oldu. Sonraki efsanevi albumunde Armin van Buuren’in buyuk cikislari olan ‘Communication” ve ‘ Blue Fear’ yeni 2003 mixleriyle yer alirken, ‘Yet Another Day” ve “Sunburn” hit single’lari da albumde yer aldi. ‘76’ nin piyasaya cikisiyla, Armin van Buuren etkiliyici kariyerinde muazzam bir adim daha atmis oldu. 2001’de DJ Magazine’in duzenledigi ve tum dunyadan muzikseverlerin oylamasi ile olusan resmi “Top 100” da 27. sirayi aldi. 2002’de 4.siraya kadar yukseldi ve ayni yil 12,5 saat The Hague club’undeki non-stop performansiyla yeni bir rekor kirdi.Ayrıca Armin van Buuren başarılı bir DJ olmanın yanı sıra Avrupa’nın en çok satan trance müzik plak şirketi olan Armada Music’in de sahiplerindendir.

   DJ MAG Sıralamasında ise 2007/2008/2009/2010 ve 2012 yıllarında birinci seçilmiştir.

   Her Perşembe ise Türkiye Saati ile 21.00-23.00 arası di.fm/trance adresinden Armin’in A State Of Trance adlı radyo şovunu takip edebilirsiniz.   ATB (André Tanneberger )
   Bilinen adıyla ATB, 26 Şubat 1973 tarihinde Freiberg,Almanya'da doğdu.80'lerin başlarında gittiği klüpte DJ Thomas Kukula yı dinleyerek elektronik müziğe ilgi duymaya başladı. 1992 de prodüksiyon giriş yapmaya karar verdi.İlk ekipmanları Amiga bilgisayar ve küçük bir synthesizer idi.Thomas André ye parçasını tamamlamak için stüdyosunu kullanmaya izin verdi. Stüdyoda ATB hayatında ilk kez profesyonel bir sythesizer kullandı. Andre müzik kariyerine Sequential One isimli grubun bir parçası olarak Şubat 1993 te başladı.1999'da grup dağılana dek 2 albüm yayınladılar.1998'de André ATB adıyla solo projesine başladı.İlk single ve daha sonra Movin' Melodies albümüne aldığı 9pm(Till I Come) 1999'da İngiltere müzik listelerinde birinci sıraya oturdu.Daha sonraki albümleri; Two Worlds,Dedicated,Addicted to Music,No Silence,Seven Years,Trilogy,Future Memories,Distant Earth albümleri başarısını devam ettirdi. 2014 Ocak ayında Contact isimli albümü yayınlanacak.
   ATB nin mutlaka dinlenmesi gereken bir çok set ve albümü mevcut ama ATB deyince Aklıma direk DJ İn The Mix serileri gelmektedir.
   http://www.atb-music.com/   Above & Beyond
   Above & Beyond (Jono Grant, Tony McGuiness and Paavo Siljamäki), Melodik Trance içeren başarılı prodüksiyon çalışmaları, inanılmaz canlı performansları ve kusursuz DJ setleri ile dinleyenleri derinden etkilemeyi çok iyi başarır. Bu özellikler, onları elektronik müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri haline getirdi. Oceanlab, Tranquillity Base, Nitromethane, POS, Aalto, Dirt Devils ve Free State takma isimleriyle de çalışmaları mevcut. Son yıllarda parçaları en çok talep gören prodüktör ve remixçilerin başında geliyorlar. Geçtiğimiz yıl Faithless grubunun solisti Zoe Johnston ile birlikte yaptıkları “No One On Earth» adlı çalışma yılın Trance klasiği ilan edildi. Madonna, Dido, Britney Spears, Delerium ve Ayumi Hamasaki gibi süperstarlara yaptıkları remixler çok ses getirdi. Pete Tong, Paul van Dyk, Judge Jules, Ferry Corsten ve Tiesto gibi isimlerin favori plak şirketi olan Anjunabeats’in sahipleri. 2004 yılı, Godskitchen, Gatecrasher ve Creamfields başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki festivalleri ve dans pistlerini düzenli olarak salladıkları bir çıkış yılı oldu. Aynı yıl Radio 1’da yayınlanan programları, “yılın en iyi Essential Mix”i seçildi. Mixmag dergisi tarafından “yılın en iyi Trance hareketi” olarak ödüllendiler. Above & Beyond, DJ Magazine dergisinin 2008 yılı Top 100 DJ yarışmasında 4. sırada bulunuyor.
   http://www.aboveandbeyond.nu/   Markus Schulz
   13 yaşında başlayan dans müzik sevdasını günümüze kadar aynı heyecanla sürdüren Alman asıllı Markus Schulz, şu anda Amerika’nın en çok talep alan uluslararası DJ’i olma ünvanını elinde bulunduruyor. Trance ve progressive tarzlarının en saygın plak şirketi Cold Harbour Records’ın sahibi olmakla beraber tüm dünyada 100’den fazla radyoda yayınlanan Global DJ Broadcast Radio Show’u ile de elektronik müzik dünyasına katkıda bulunmaya devam ediyor.
   Şu ana kadar Depeche Mode, Madonna, Everything But The Girl, Jewel, Oceanlab, Gabriel & Dresden, Télépopmusik, Fat Boy Slim, Miro, Book Of Love, Blue Amazon ve PQM gibi isimlerle çalışma şansı yakalamış olan Markus Schulz; Intuition ve Stand remixleriyle Billboard Club listesinde 1 numara oldu.
   7 tane sanatçı, 7 tane de toplama albüm yayınlayan Markus Schulz, Trance Energy, Nature One, Dance Valley, Sunrise, Tomorrowland, Pleasure Island, Creamfields, Global Gathering gibi birçok festivalin en fazla aranan isimlerinden bir tanesi.
   http://www.markusschulz.com/

   Haftalık veya belli periyotlar ile icra edilen müzik etkinlikleri ve podcastler.
   (İçinde konu ile ilgili olmadığını düşündüğünüz podcast vs var ise mesaj ile bildirirseniz listeden çıkarabilirm.)


    
   Above & Beyond - Trance Around The World
   Above & Beyond - Group Therapy Radio
   Above The Clouds - Halo Sessions / Above The Clouds Recordings Radio Show
   Adriatic - Uplifting Emotions
   AfterHours.FM (AH.FM) - Cold Harmonies
   AfterHours.FM (AH.FM) - Defcon Recordings Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - DeJa Vu
   AfterHours.FM (AH.FM) - End of Year Countdown
   AfterHours.FM (AH.FM) - Enhanced Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - Extrema
   AfterHours.FM (AH.FM) - Future Focus Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - Future Sound of Egypt Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - In The Mix
   AfterHours.FM (AH.FM) - Infrasonic Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - Progressive Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - Shah-Music Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - Trance Nation
   AfterHours.FM (AH.FM) - Trance Podium Anniversary Celebration
   AfterHours.FM (AH.FM) - Uplift Day
   AfterHours.FM (AH.FM) - Year Anniversary Massive Celebration
   Ahmed Romel - Orchestrance
   Aly & Fila - Future Sound Of Egypt
   Aly & Fila - Spiritual Moment RadioShow
   Andrew Lu - Club Universe Radioshow
   Andy Gregory - Vocal Sessions
   Andy Gregory - New Horizons
   Andy Moor - Moor Music
   Anjunabeats Worldwide
   Anna Lee - Club Styles
   aQuaLuna - Destination: Paradise
   Armin van Buuren - A State of Trance
   Artento Divini - FOMB Special
   Arty - Together We Are
   Aurosonic - Etyology Sessions
   B
   Binary Finary - Interface
   Binary Finary - Sequential
   Bjorn Akesson - Threshold
   Blank & Jones - Monthly Exclusive
   Blank & Jones - The Mix
   Bobina / Дмитрий Алмазов - Russia Goes Clubbing
   Brian Rogers - Journeys & Destinations
   BT - Laptop Symphony
   Butterfly - Favorite Colors
   Butterfly - Trance Melody Classics
   C
   CJ Fynjy - The Sound Of White Nights
   Craig Jonathan - Craig Jonathan Presents
   D
   Daniel Kandi - Always Alive
   Daniel Lesden - Rave Podcast
   Danny Oh - Trance Frontier
   Darude - Salmiakki Sessions
   Defcon Audio - Defcontamination
   DeJoker - Essence Of Trance
   DFX - Elevator Music
   DFX - Excitation
   DFX - Kick Start
   Digital Constructive - Point of Departures
   DJ Feel / Филипп Беликов - TranceMission
   DJ Фонарь - Атмосфера/Atmosphere
   DJ Фонарь - Znaki/Digital Emotions
   DJ Цветкoff - Танцпол
   DJ Donatas - VZ
   DJ Future Underground - MENTALLY IMPORTED
   DJ Ivan-Ice-Berg - Trance-Planet
   DJ Johnnie Play - Trance Lines
   DJ Rain - Global Trance Music
   djx2 - Questions Radioshow
   Dustwave - Mixes & Radioshows
   E
   Ernesto vs. Bastian - The Next Level Exclusive
   Extraordinary Show
   F
   Ferry Corsten - Corsten's Countdown
   Free Will - Uplift Your Mind
   G
   Gabriel & Dresden - DJ Mixes Collection + Organized Natures RS
   Giuseppe Ottaviani - GO On Air
   Greidor Allmaster - Hard & Love on[Clubberry-fm]
   Grube & Hovsepian Radio
   H
   Hassen B - Silver Waves Sessions
   I
   iAM Music
   IgVin - Dance Club Energy
   IKOS & AIR-T - 2LOUD Dance Radio Show
   Ilgaz & Berk - Uplifting Seasons
   Iqy - Vocal Expressions
   J
   John '00' Fleming - Global Trance Grooves
   John O'Callaghan - Subculture
   Jochen Miller - Stay Connected
   Johan Nilsson (DJ Irish) - Assorted Trance / Escape Velocity / Hard Trance
   Jordan Waeles - Trance Mutation Radio Show
   Judge Jules - Weekend WarmUp
   K
   Kaneda - Eternal Light
   Kenji Sekiguchi & Nhato - Otographic Arts
   Kenji Sekiguchi - Soundscape Sessions
   Kenneth Thomas - Obsessions
   Kyau & Albert - Euphonic Sessions
   L
   Lazarus - Back From The Dead
   Lazarus - Rise Above
   Lazarus - The Rebirth Session
   Leon Bolier - Streamlined
   M
   M.I.K.E. - Club Elite Sessions
   Manuel Le Saux - Top Twenty Tunes
   Manuel Tilca - In The Mix (ITM)
   Mark Sherry - Outburst Radioshow (Detox Session)
   Marcie - Behind The Lyric
   Marco Torrance - All Trance and Chillout Mixes
   Marcus Schossow - Tone Diary
   Markus Schulz - Coldharbour Day
   Markus Schulz - Evolution
   Markus Schulz - Global DJ Broadcast
   Martin In The Mix - Vocal Trance Nation
   Matt Darey - Nocturnal
   Matt Darey - Nocturnal Sunshine
   Max Graham - Cycles Radio
   Menno de Jong - Intuition Radio Show
   Menno de Jong - Cloudcast
   Mix Mission
   Myon & Shane 54 - International Departures
   N
   NeverEnding Trance/Night Flight/Back in time/Positive Vibes sessions mixed by Carson
   Nic Chagall - Get The Kicks
   Nikolay Kempinskiy - Terminal of Trance
   Nueva Radio Show
   O
   Outwalkers - Sound Mixture
   OzzyXPM - Blue Soho Sessions
   P
   Paul Oakenfold - Full On Fluoro
   Paul Oakenfold - Perfecto on Tour
   Paul Oakenfold - Planet Perfecto
   Paul van Dyk - Vonyc Sessions
   Paul van Dyk - 1Live Rocker
   Pedro Del Mar & Roger Shah - Mellomania Deluxe
   Pedro Del Mar - Mellomania Deluxe
   Pedro Del Mar - Mellomania USA
   Pedro Del Mar - Mellomania Vocal Trance Anthems
   Philippe El Sisi - The Hour of Power
   PM - Dream Melodies, Santorini Waves, ...
   Poshout - Timeline
   Protoculture - Natural Selection
   Protoculture - Prototype Radio
   R
   Radio Show Hi-Tech
   Rank 1 - Radio Rush
   Richard Durand - In Search Of Sunrise Radio
   Robert Nickson - Spiral Sessions
   Robert Vadney - reClublic
   Roger Shah - Magic Island: Music for Balearic People
   Ronny K. - Trance4nations
   Ronski Speed - Euphonic Sessions
   Ronski Speed - Promo Mix
   Ronski Speed - True To Trance
   S
   Sander van Doorn - Identity
   Sandero - Secret Voices
   Sean Tyas - Tytanium Sessions
   Sean Tyas Collection
   Simon Patterson - Digital Showdown
   Simon Patterson - Open Up
   Smu[th] Music Showcase
   Solarstone - Deep Blue Radioshow
   Solarstone & Agnelli & Nelson - Deep Blue Radioshow
   Sophie Sugar - Symphony
   Space Garden - Above The Sky
   Space Garden - Sora Sessions
   Space Garden - Space Garden Session
   T
   Temple One - Terminal One
   The Breaking Clouds - Trance Invaders
   The Crystal Clouds - Birthday Event
   The Orange - Оранжерея
   The Perceptive Recordings Show - Perceptive Nature
   Thrillseekers - Nightmusic
   Tiesto - Club Life
   Tony Sty - Uplifts / Promo & Guest Mixes
   Trance Energy Project
   Tranceport
   Tranceport Radio Show With Rest Point
   TranzLift - The Wonders Of Trance / Trance Imaginations / Beyond This World
   Trekstor Mix Mission
   tyDi - Global Soundsystem
   U
   Ultimate - Energy Euphorica
   V
   Veselin Tasev - Danse Avec Moi
   Veselin Tasev - Digital Trance World
   Vixro - Vocal Safari
   Vladimir Chistyakov - Translation
   Vocal Arena
   Vocal Trance - End of Year
   W
   W&D Project - Water World Radio Show
   W&D Project - The Last Emotions
   Will Holland - Enhanced Sessions
   Will Holland - The Enhanced Recordings Radio Show
   Winter Music Conference
   Wippenberg - Get Wipped Podcast


   Trance Yayin Yapan Web Siteleri, Online Radyolar

   ^^^^^^^^^^^^

   ^^^^^^^^^

   ^^^^^^


   Aşağıda linklerini verdiğim sitelerden trance müzik ile ilgili albüm,set içeriklerini bulmanız ve haftalık podcastleri takip etmeniz mümkündür.Haftalık veya aylık podcastler haftanın yada ayın belirli bir günün de periyodik olarak gerçekleştirilmekte olup her podcast süresi ve icra edilme şekli bellidir.Bu podcastler çoğunlukla 1-2 saat olmakla beraber özel etkinlikler de (year mix,XL,XXL) 3-4-5... saate kadar uzayabilmektedir.Bazı dj ler yayının tamamında kendi çalarken bazı dj ler ise yayının bir bölümünde ise misafir dj ile yayına devam edebilmektedir.Yayınları takip etmenin avantajlarından biride daha serbest bırakılmamış parça veya remixleri ilk kez dinleme şansına sahip olmak yada çok sevdiğinin ama unuttuğunuz trance klasiklerini tekrar hatırlamaktır.
   Bu podcastlerin bazıları şunlardır.

   Armin van Buuren - A State of Trance
   Christopher Lawrence - Rush Hour
   M.I.K.E. - Club Elite Sessions
   Markus Schulz - Global DJ Broadcast
   Manuel Le Saux - Top Twenty Tunes
   Paul Oakenfold - Full On Fluoro
   Paul Oakenfold - Perfecto on Tour
   Paul Oakenfold - Planet Perfecto
   Paul van Dyk - Vonyc Sessions
   Roger Shah - Magic Island: Music for Balearic People

   Kendim için bir anlam ifade etmesede bilgi kaynağı olması açısından yıllara göre DJ Mag Top 100 DJs sıralaması..
   DJ Mag Top 100 DJs - 2004

    
   1 Tiësto
   2 Paul Van Dyk
   3 Armin Van Buuren
   4 Sasha
   5 Ferry Corsten
   6 Hernan Cattaneo
   7 Christopher Lawrence
   8 John Digweed
   9 Paul Oakenfold
   10 Deep Dish
   11 Carl Cox
   12 Sander Kleinenberg
   13 ATB
   14 Judge Jules
   15 James Zabiela
   16 Marco
   17 Roger Sanchez
   18 Benny Benassi
   19 Tall Paul
   20 Danny Howells
   21 Steve Lawler
   22 Erick Morillo
   23 Chris Liebing
   24 DJ Dan
   25 Eddie Halliwell
   26 Andy C
   27 Mauro Picotto
   28 Johan Gielen
   29 Lady Dana
   30 Lisa Lashes
   31 Adam Freeland
   32 Markus Schulz
   33 Yoji Biomehanika
   34 Sven Vath
   35 Bad Boy Bill
   36 James Holden
   37 Dave Clarke
   38 Blank & Jones
   39 Above & Beyond
   40 Danny Tenaglia
   41 Gabriel & Dresden
   42 Marco Carola
   43 Nick Warren
   44 Richie Hawtin
   45 Laurent Garnier
   46 Pete Tong
   47 Jeff Mills
   48 Satoshi Tomiie
   49 Misstress Barbara
   50 Adam Beyer
   51 Fatboy Slim
   52 John 00 Fleming
   53 Plump DJs
   54 David Morales
   55 Umek
   56 Lee Burridge
   57 Dave Seaman
   58 Fergie
   59 Matt Hardwick
   60 Slacker
   61 DJ Luna
   62 M.I.K.E.(Push)
   63 DJ Rush
   64 Max Graham
   65 Michel De Hey
   66 Victor Calderone
   67 2 Many DJs
   68 Hercio
   69 Kai Tracid
   70 Junior Jack
   71 Flash Brothers
   72 Aphrodite
   73 Felix Da Housecat
   74 Tidy Boys
   75 BK
   76 Miss Kittin
   77 Benjamin Bates
   78 Dave Pearce
   79 Anne Savage
   80 DJ Vibe
   81 Cosmic Gate
   82 Derrick Carter
   83 Ronski Speed
   84 Armand Van Helden
   85 Chris Fortier
   86 Remy
   87 Seb Fontaine
   88 Nic Fanciulli
   89 James Lavelle
   90 Proteus
   91 Rank
   92 BT
   93 DJ Shadow
   94 Zinc
   95 Lisa Pin-Up
   96 Marco Bailey
   97 Darude
   98 Andy Farley
   99 Ronald Van Gelderen
   100 Mark Farina


   www.di.fm
   www.etn.fm
   www.etn.fm/etn3.asp
   www.party107.com
   www.1.fm
   www.powershout.com
   www.2hp.ca
   www.puredj.com
   www.djsourceradio.co.uk
   www.1club.fm
   www.trancefuryradio.com
   www.assortedtrance.com
   www.generationtrance.com
   www.afterhours.fm   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattın ısık -- 28 Ekim 2018; 14:58:4 >   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   4660 Mesaj
   21 Aralık 2010 05:34:47
   Bu mesaj alanı ihtiyaç duyulduğunda editlenip kullanılması amacıyla tarafımca ayırtılmıştır..
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1477 Mesaj
   22 Aralık 2010 00:15:39
   quote:

   Orijinalden alıntı: yekialem Bu mesaj alanı ihtiyaç duyulduğunda editlenip kullanılması amacıyla tarafımca ayırtılmıştır..
   evet arkadaşlar sizi sıcak bir kış akşamında eoyc ye bekleriz

   http://www.ah.fm/192k.wvx

   http://www.ah.fm/192k.m3u   şuan arnej çalıyor minimal deep devam ediyor traclistlere baktığım kadarıyla markusun seti güzel görünüyo idler merak konusu

   tracklistlere buradan ulaşabilirsiniz bazı setlerin altında da indirmek için link mevcut

   http://forum.ah.fm/livesets-ah-fm/28661-01-12-2010-end-year-countdown-2010-downloads-tracklists.html#post1721171
   arnej in yazdığına göre ah.fm yanlış setini yayınlıyormuş ilginç bir gelişme...   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayjkartal -- 22 Aralık 2010; 0:22:52 >
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   9531 Mesaj
   22 Aralık 2010 01:51:52 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: bayjkartal evet arkadaşlar sizi sıcak bir kış akşamında eoyc ye bekleriz

   http://www.ah.fm/192k.wvx

   http://www.ah.fm/192k.m3u   şuan arnej çalıyor minimal deep devam ediyor traclistlere baktığım kadarıyla markusun seti güzel görünüyo idler merak konusu

   tracklistlere buradan ulaşabilirsiniz bazı setlerin altında da indirmek için link mevcut

   http://forum.ah.fm/livesets-ah-fm/28661-01-12-2010-end-year-countdown-2010-downloads-tracklists.html#post1721171
   arnej in yazdığına göre ah.fm yanlış setini yayınlıyormuş ilginç bir gelişme... Alıntıları Göster
   1............

   BENİM DÜŞÜNCEM BÖYLE DEĞİLDİ...ama olsun bu da iyidir..şimdilik bununla yetiniriz artık...

   2.........

   özellikle ingilizcesi olan arkadaşların güncel haberleri takip edip paylaşması iyi olur

   3.yekialem

   ellerine sağlık...biraz destek ile daha iyisi yapılabilirdi...   quote:

   Orijinalden alıntı: bayjkartal   evet arkadaşlar sizi sıcak bir kış akşamında eoyc ye bekleriz

   http://www.ah.fm/192k.wvx

   http://www.ah.fm/192k.m3u   şuan arnej çalıyor minimal deep devam ediyor traclistlere baktığım kadarıyla markusun seti güzel görünüyo idler merak konusu

   tracklistlere buradan ulaşabilirsiniz bazı setlerin altında da indirmek için link mevcut

   http://forum.ah.fm/livesets-ah-fm/28661-01-12-2010-end-year-countdown-2010-downloads-tracklists.html#post1721171
   arnej in yazdığına göre ah.fm yanlış setini yayınlıyormuş ilginç bir gelişme...

   4.bayjkartal

   bunların tamamını tırrıntan indir......imiz bi link versen tadından yenmez valla...

   tek tek uğraşmak zor oluyor bilirsin....   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattin1987 -- 22 Aralık 2010; 2:06:54 >
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   2265 Mesaj
   22 Aralık 2010 16:34:40
   quote:

   Orijinalden alıntı: selahattın ısık 1............

   BENİM DÜŞÜNCEM BÖYLE DEĞİLDİ...ama olsun bu da iyidir..şimdilik bununla yetiniriz artık...

   2.........

   özellikle ingilizcesi olan arkadaşların güncel haberleri takip edip paylaşması iyi olur

   3.yekialem

   ellerine sağlık...biraz destek ile daha iyisi yapılabilirdi...   quote:

   Orijinalden alıntı: bayjkartal   evet arkadaşlar sizi sıcak bir kış akşamında eoyc ye bekleriz

   http://www.ah.fm/192k.wvx

   http://www.ah.fm/192k.m3u   şuan arnej çalıyor minimal deep devam ediyor traclistlere baktığım kadarıyla markusun seti güzel görünüyo idler merak konusu

   tracklistlere buradan ulaşabilirsiniz bazı setlerin altında da indirmek için link mevcut

   http://forum.ah.fm/livesets-ah-fm/28661-01-12-2010-end-year-countdown-2010-downloads-tracklists.html#post1721171
   arnej in yazdığına göre ah.fm yanlış setini yayınlıyormuş ilginç bir gelişme...

   4.bayjkartal

   bunların tamamını tırrıntan indir......imiz bi link versen tadından yenmez valla...

   tek tek uğraşmak zor oluyor bilirsin.... Alıntıları Göster
   Hayırlı olsun şurda toplasan bir elin parmaklarını geçmeyiz zaten
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1415 Mesaj
   23 Aralık 2010 23:28:44
   quote:

   Orijinalden alıntı: selahattın ısık 1.yekialem   quote:

   Orijinalden alıntı: yekialem   gdjb deki hatunun ağzını yavşata yavşata söylediği gılobıl diicaay bırrrodkast bırrrodkaast bırrrodkaaast a ben de tav oluyorum..   tatw deki tirens eran dı vörld vid abov en biyon fısıldaması da ayrı bir gaz veriyor gerçekten de..   Ben bu aralar en çok şu introyu seviyorum:   http://www.youtube.com/watch?v=m-NJ94qfHUM (sinematografik replikler beni çekiyor olsa gerek)
   beyler o değil de bir genel tartışma konusu açalım trance sınırları dahilinde(şu köklü brothers of metal konusu formatında) yalnız bu şerefe kimin nail olacağını da kararlaştıralım..   trance başlığı altında armin van burren ismini incelersek.. .

   sıralama değişebilir.

   1.Armin Van Buuren - 10.Albums

   2.Armin Van Buuren - A State Of Trance Classics

   3.Armin Van Buuren - Best Of A State Of Trance

   4.Armin van Buuren - Discography

   5.Armin Van Buuren - A State of Sundays

   6.Armin Van Buuren - A State of Trance Konser(radyo yayını)

   7.Armin Van Buuren - Çalışmalar (katıldığı konser festival etkinlik vs) sensatıon white gibi

   8.Armin Van Buuren - Only Serisi

   9.Armin Van Buuren - Ülke ve Konser

   bu başlıklar altında bilgi ve aktivite paylaşımı yapabiliriz.

   bu sadece örnektir.başlıklardan biri veya bir kaçı birbirine eklenip çıkarılabilir..ben görüşümü dile getirdim eğer bu editleme veya ekleme ihtiyacı duyan varsa saygı duyar her türlü desteği veririm.konuyu kim başlatacaksa sonuna kadar destek prensibi ile foruma takılmaya devam..   lakin benim istediğim sönük bir K.O.N.U değil..hareketli bir -B.Ö.L.Ü.M-.... Alıntıları Göster
   İnsanlara Trance müziği sevdirecek hayır diyemiyecekleri parçaları belirlesek diyorum...   Mesela Sharon den Adel ile yaptığı çalışma gibi...
   _____________________________
   Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...   JDM Spirit Turkey
  • Yarbay
   9531 Mesaj
   23 Aralık 2010 23:57:54 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: hero4262321 İnsanlara Trance müziği sevdirecek hayır diyemiyecekleri parçaları belirlesek diyorum...   Mesela Sharon den Adel ile yaptığı çalışma gibi... Alıntıları Göster
   1.hero4262321

   yada "dance for life" gibi

   markus tan new world...

   adagıo for strings...
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1477 Mesaj
   24 Aralık 2010 00:13:48
   quote:

   Orijinalden alıntı: selahattın ısık 1.hero4262321

   yada "dance for life" gibi

   markus tan new world...

   adagıo for strings... Alıntıları Göster
   [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=CG767w-GtC0&feature=player_embedded#!]   eğer armin yada sharon del adel fanatiği değilsen bunu beğeneceğini düşünüyorum aslında vocal trance denince benim ilk aklıma gelen isimlerden birisi justine suissa above and beyond topluğuyla yaptığı çalışmalar hoş diğer isimlerle yaptığı çalışmalarda iyidir tavsiye ederim...
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   9531 Mesaj
   24 Aralık 2010 01:14:22 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: bayjkartal [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=CG767w-GtC0&feature=player_embedded#!]   eğer armin yada sharon del adel fanatiği değilsen bunu beğeneceğini düşünüyorum aslında vocal trance denince benim ilk aklıma gelen isimlerden birisi justine suissa above and beyond topluğuyla yaptığı çalışmalar hoş diğer isimlerle yaptığı çalışmalarda iyidir tavsiye ederim... Alıntıları Göster
   1.bayjkartal

   tek solukta sonuna kadar dinledim...teşekkürler...

   above and beyond grubu muhtemelen bence en iyi trans müzik yapan grupların başınd ageliyor armada tayfasını grup saymazsak...

   bu gruba Tiésto gibi bi adam lazım...o başka tabi...hep trans ta bi yere kadar..arada sırada muhteşem beat ve hemen ardından dört koldan gelen bass larda iyi olur...
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   9531 Mesaj
   24 Aralık 2010 01:33:40 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: Değişik ama muhteşem...   Alıntıları Göster
   1.KAYA

   gerçektende muhteşem..

   for angel ı ilk melodiden anladım...harika olmuş..

   forever P.V.D...

   2............

   Şu melodiyi 30 yıl aradan sonra dinlesem yine devamı t.a.k diye aklıma geliverir...tam bir dans klasiği....   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattin1987 -- 24 Aralık 2010; 1:51:50 >
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   4660 Mesaj
   29 Aralık 2010 19:19:53
   quote:

   Orijinalden alıntı: İlk önce konu için teşekkürler @yekialem ...   Trance müzik hakkında umarım bol bol konuşuruz ve tracklar paylaşırız...   Benim geç olsada yeni keşfettiğim Arnej'in bir vocal parçası var fena halde takmış durumdayım, sizlerlede paylaşmak isterim   Bu arada klavye üstadı Ferry Corsten'in setinden güzel bir deep track'ı es geçmemek lazım...   Veee son olarak Pryda nın eşsiz bir parçasını sunmak isterim, benim en en favorilerimdendir.   Alıntıları Göster
   O değil de euro-trance bazında en sevdiğim dj olan klubbingman den harika bir set daha(mix mission da çıkarmış):   ( MP3 ) -- Mix_Mission-Klubbingman_Live_On_SSL-SAT-29-12-2010-1KING -- (1 Files) (55.2 MB) (Genre Trance) ( 2010.12.29 - 16:00:56 ) -- pred 2 hours 18 minutes 46 seconds ago
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   28967 Mesaj
   22 Ocak 2011 19:53:27
   quote:

   Orijinalden alıntı: achfighter Dinlediğim ilk trance parçalardan birini arıyorum. Klibinde kırmızı bir spor araba olması lazımdı. Sanki hayal dünyasında geçer gibi bir klip. Alıntıları Göster
   Şu aralar favori parçam:   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   3892 Mesaj
   23 Ocak 2011 00:01:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: Cute Hentai Şu aralar favori parçam:   Alıntıları Göster
   Çok güzelmiş @Affliction. Paylaşım için teşekkürler.
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1415 Mesaj
   23 Ocak 2011 13:34:05
   quote:

   Orijinalden alıntı: achfighter Çok güzelmiş @Affliction. Paylaşım için teşekkürler. Alıntıları Göster
   Böyle bir set var mı yaw....
   |
   |
   _____________________________
   Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...   JDM Spirit Turkey
  • Yarbay
   3892 Mesaj
   23 Ocak 2011 13:42:48
   quote:

   Orijinalden alıntı: hero4262321
   Böyle bir set var mı yaw.... Alıntıları Göster
   Set benim için bir şey ifade etmiyor sadece o iki CD çantasını istiyorum. Arkadaki iki eleman da çantaları kesiyor zaten.
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1415 Mesaj
   23 Ocak 2011 13:57:41
   quote:

   Orijinalden alıntı: achfighter Set benim için bir şey ifade etmiyor sadece o iki CD çantasını istiyorum. Arkadaki iki eleman da çantaları kesiyor zaten. Alıntıları Göster
   O arşiv çoğu trance sever de vardır dostum yaa

   Eskisi kadar olmasa da elimden geldiğince takip edip indiriyorum albümleri :)

   Esas maharet set ve o seti kullanan da
   |
   |
   _____________________________
   Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...   JDM Spirit Turkey
  • Yarbay
   28967 Mesaj
   23 Ocak 2011 20:22:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: hero4262321 O arşiv çoğu trance sever de vardır dostum yaa

   Eskisi kadar olmasa da elimden geldiğince takip edip indiriyorum albümleri :)

   Esas maharet set ve o seti kullanan da Alıntıları Göster
   Yukarıda verdiğim parçanın değişik bir mix'i. Eminim bu da hoşunuza gidecektir.   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1415 Mesaj
   24 Ocak 2011 00:19:28
   quote:

   Orijinalden alıntı: Cute Hentai Yukarıda verdiğim parçanın değişik bir mix'i. Eminim bu da hoşunuza gidecektir.   Alıntıları Göster
   Right Back her türlü gider
   |
   |
   _____________________________
   Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...   JDM Spirit Turkey
  • Binbaşı
   1477 Mesaj
   25 Ocak 2011 03:07:45
   quote:

   Orijinalden alıntı: hero4262321 Right Back her türlü gider Alıntıları Göster
   size küçük bir set önereyim arkadaşlar andy blueman ın tarzını sevenler için....

   link   Tracklist:   01. Soundlift - Horizonte (Andy Blueman Intro Mix) [Blue Soho]

   02. Gaia - Tuvan (Andy Blueman Remix) [Armind]

   03. DNS Project Feat. Johanna - Timestep (Andy Blueman Vocal Mix) [AVA Blue]

   04. Airbase - Roots (Andy Blueman Mix) [Moonrising] (Unreleased Track)

   05. Nery - Redawn (Andy Blueman Remix) [Blue Soho]

   06. Robert Nickson - Circles (Andy Blueman Remix) [ASOT]

   07. Andy Blueman - Florescence (Epic Mix) [Perceptive]

   08. Andy Blueman - Everlasting (Emotional Mix) [Perceptive]

   09. Afternova - Serenity (Andy Blueman Remix) [Abora]

   10. Will Holland & Motionchild Feat. Tiff Lacey - Arctic Kiss (Andy Blueman Remix) [Enhanced]

   11. Adam Nickey - In Motion (Andy Blueman Remix) [Anjunabeats]

   12. Andy Blueman - Neverland (Energetic Mix) [Perceptive]

   13. Waterspark - Lego (Andy Blueman Remix) [NU-Depth]

   14. DNS Project Feat. Johanna - Timestep (Andy Blueman Dub Mix) [AVA Blue]

   15. Ferry Tayle & Static Blue - L'acrobat (Andy Blueman Mix) [Enhanced]

   16. Andy Blueman - Sea Tides (Energetic Mix) [Perceptive]

   17. Neal Scarborough - Kanya (Andy Blueman Remix) [Subculture]

   18. Andy Blueman - Time To Rest (Daniel Kandi Bangin Mix) [Perceptive]

   19. Reconceal & Andy Blueman - The World To Come (Andy Blueman Remix) [Perceptive]

   20. Andy Blueman - Nyctalopia (Onova Remix) [Perceptive]
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   2874 Mesaj
   25 Ocak 2011 03:11:20
   quote:

   Orijinalden alıntı: selahattın ısık 1.............

   http://www.dbs.fm/index.php?option=com_content&view=section&id=5&Itemid=87〈=tr

   bizdede kıpırdanma var...

   2..........

   bir önceki post video linklerini yarın akşam kirlilik yaratmaması için sileceğim....

   nede olsa şurda kaç kişiyiz ve herkes bakmıştır bakacağına....

   bu arada 2nci sayfanın ilk postunu atmış oldum... Alıntıları Göster
   Şu an beni uçurucak birşeyler var mı elinizde?
   |
   |
   _____________________________
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.