Şimdi Ara

Progressive ve Trance Müzik Ana Konu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.897
Cevap
80
Favori
229.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende fazla trance parça yok çokta anlamam ama dinlemeyı çok severım yani şarkı kimin diye değil kulağıma guzel gelsın yeter. netten bakıyım dedım ındırıyım kafa karıstırdı çok karısık. burdan bılen arkadaslardan böle en iyi trance parcaları indirebilecegım adres var mı yada torent?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okty_ksk

bende fazla trance parça yok çokta anlamam ama dinlemeyı çok severım yani şarkı kimin diye değil kulağıma guzel gelsın yeter. netten bakıyım dedım ındırıyım kafa karıstırdı çok karısık. burdan bılen arkadaslardan böle en iyi trance parcaları indirebilecegım adres var mı yada torent?

tranceroute ve trancetraffic en popüler trance torrentleridir.
  • quote:

bende fazla trance parça yok çokta anlamam ama dinlemeyı çok severım yani şarkı kimin diye değil kulağıma guzel gelsın yeter. netten bakıyım dedım ındırıyım kafa karıstırdı çok karısık. burdan bılen arkadaslardan böle en iyi trance parcaları indirebilecegım adres var mı yada torent?

bence yapıcağın ilk şey haftalık olarak yayınlanan Trance radio programlarını dinlemendir.Mesela dünyadaki en ünlü yayını dünyanın 1 numarası olan ARMİN VAN BUUREN tarafından yapılan A STATE OF TRANCE dır (ASOT) bir bir bunları takip et haftanın yeni çıkan parçaları daha release bile edilmemiş parçaları ilk kez orada dinleyebilrisin ayrıca genellikle en son parça olur 1 tanede klassik trance parçası koyar üstad bu şekilde iyi bi arşiv yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 22mert -- 26 Şubat 2011; 23:33:02 >

• bazı radio showları ve yayın günleri

Armin van Buuren - A State Of Trance
    Perşembe TSi:21:00-23:00 di.fm/trance

Super8 & Tab, Mark Pledger, & James Grant - Anjunabeats Worldwide
    Pazar TSi:19:00-21:00 di.fm/trance

Ferry Corsten - Corsten's Countdown
    Çarşamba TSi:21:00-23:00 di.fm/trance

Markus Schulz - Global DJ Broadcast
    Perşembe TSi:19:00-21:00 di.fm/trance

Dj Shah - Magic Island - Music For Balearic People
    Cuma TSi:23:00-01:00 di.fm/trance

Aly & Fila - Spiritual Moment
    Pazartesi TSi:23:00-24:00 di.fm/trance

Dj Tiesto - Tiesto's Club Life
    Cuma TSi:21.00-23.00 radio538.nl

Marcus Schossow - Tone Diary
    Perşembe TSi:23.00-24.00 ah.fm

Manuel Le Saux - Extrema
    Çarşamba TSi:21.00-22.00 ah.fm

Above & Beyond - Trance Around The World
    Cuma TSi:21:00-23:00 di.fm/trance

Paul van Dyk - Vonyc Session
    Perşembe TSi:23.00-01.00 vonyc.com/Radio

Sander van Doorn - Identity
    Cumartesi TSi:24:00-01:00 di.fm/trance

First State - Crossroads
    Çarşamba TSi:21.00-23.00 danceradioglobal.com

Ernesto vs. Bastian - The Next Level
    Cuma TSi:22.00-23.00 ah.fm

M.I.K.E. - Club Elite Sessions
    Perşembe TSi:23:00-24:00 di.fm/trance

• quote:

Orijinalden alıntı: FT5

quote:

ikisininde üyelikleri kapalı maalesef :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnryldz

quote:

quote:

ikisininde üyelikleri kapalı maalesef :(

belli zamanlarda üyeliklerini açarlar. tek seçenek içeriden birisinden davetiye almak.

• ben yokken forum hareketleniyor...:)
  • asot 500 gümbür gümbür geliyor....ayın 16 sında fırtına beş şehirde kopacak etkisi ise dünyayı kasıp kavuracak....non stop the mix...
  • Yuri Kane - Right Back - 2010'un En İyi Trance Parçası

• asot top 20 2010 da 2800 den fazla oy almıştı
    çok eski bir trance dinleyicisi değilim ama bana pek hitap etmiyo bu vocal parçalar eski parçalarda sanki daha bir derinlik var eski setler daha bir insanı uçuran tabiki yinede yapılan her parçaya saygımız var yeni yapılan parçaların hepsi kötü değil çok iyi parçalarda var....
    ama bana öyle geliyoki sanki o oylamayı gerçek trance müzik dinleyicileri oylamamış da daha çok popüler müzik dinleyicileri oylamış gibi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayjkartal

asot top 20 2010 da 2800 den fazla oy almıştı
    çok eski bir trance dinleyicisi değilim ama bana pek hitap etmiyo bu vocal parçalar eski parçalarda sanki daha bir derinlik var eski setler daha bir insanı uçuran tabiki yinede yapılan her parçaya saygımız var yeni yapılan parçaların hepsi kötü değil çok iyi parçalarda var....
    ama bana öyle geliyoki sanki o oylamayı gerçek trance müzik dinleyicileri oylamamış da daha çok popüler müzik dinleyicileri oylamış gibi....

tabiki söylediklerin çok doğru. trance & progressive ağırlıklı bir radio showunun dinleyicisi de bu tür bir parçayı bir numaraya çıkarttı. zaten armin de eski armin değil. asot her ne kadar trance olarak başlamışsa da artık iyiden iyiye progressive e kaymış durumda.

• Luminosity Beach Festival 2010 'da Ümmet Özcan'ın setini bulabilen varmı? Tanıtımlarda ismi geçiyor ama ne tracklist ne de setle ilgili link bulabildim.
  • @cnryldz biraz bakındım ama anladığım kadarıyla o partide iki bölüm varmış ve ummet in olduğu bölüm kayıt alınmamış galiba diğer herkesin setini buldum gibi ama onunki yok....
  • ilgin için teşekkür ederim. Bende deli oldum herkesin kaydı var ümmet'in yok Neyse artık diğerleriyle idare edeceğiz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bayjkartal

asot top 20 2010 da 2800 den fazla oy almıştı

tabiki söylediklerin çok doğru. trance & progressive ağırlıklı bir radio showunun dinleyicisi de bu tür bir parçayı bir numaraya çıkarttı. zaten armin de eski armin değil. asot her ne kadar trance olarak başlamışsa da artık iyiden iyiye progressive e kaymış durumda.

FT5
    zaten armin de eski armin değil.....
    bu cümlene katılmıyorum...çizgisinden ayrılmadan bu güne kadar gelen pvd ve ouakenfold gibi bir isimdir avb....
    A.S.O.T hakkındaki yorumun da tam doğru olmasada haklı olduğun noktalar var...ama şunu biyebilirim...arz talep meselesi...

• Elektronik müzik dünyasında bpm olarak en hızlı olnan tür trance'mıdır?
  • @ Selehattin1987
    Armin'in 1996-2005 arası yaptığı sound ile günümüzdeki soundu arasında fark var. Adam şu anda progressive ve vocal trance konusuna eğilmiş olabilir ama bu trance'ı poplaştırmaktan öteye gitmez. Diğer bir açıdan bakacak olursak tiesto kadar eski olmayan armin'in tarz değişikliğini net anlayamayabiliriz. çünkü tiesto zamanında başlamış olsaydı o da benzer tarzları denicekti, çünkü trend oydu. bu da dediğin gibi arz talep dengesinden kaynaklanıyor.
    zevkler ve renkler mevzusu gibi, ben eski trance ı seviyorum, sen bu halini...

@cnryldz
    Bpmi en yüksek olan dersek tam doğru olmaz. çünkü technonun bazı türleri bunun yanında rave gibi tarzlarda bpm çok yüksektir. ama "hard trance" türünün de bpm'i bunlardan aşağı kalmaz.
  • 1.FT5
    trance ın günümüzdeki halini daha çok seviyorum diye bir şey yazmadım...en basit kişisel bi örneğimi vereyim...club lıfe ın bütün serileri benim gözümde magık serisinin yerini tutamaz...
    ama armin in tarzı değişmiştir diye bir düşünceye katılamayacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 9 Mart 2011; 23:02:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.