Şimdi Ara

PROFİLO buzdolabı hakkında yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler, önümüzdeki yaz düğünüm var ve beyaz eşya seçimine şimdiden başlamak istiyorum. Beyaz eşyalarımı profilo alacağım fakat model o kadar çokki seçemiyorum. bizim için en önemli noktalar enerji tasarrufu, su tasarrufu, deterjan tasarrufu. buzdolabında bir kaç model beğendim ama çamaşır mak. , bulaşık mak. ve fırın konusunda bir fikir oluşturamadım. fiyat aralığı buzdolabında 1500tl geçmemeli, çamaşır mak. 1000tl, bulaşık mak. 1000tl ve fırında da 800tl civarı olmalı. daha uygun olursa daha iyi tabiki.

aslında gri veya parmak izi bırakmaz çelik yüzey istiyorum ama özellik olarak bir üstünlüğü olmadığı halde renginden dolayı fiyat artışına sebep oluyorsa beyazda olabilir.
    buzdolabında aklımdaki modelleri bu linklerden bakabilirsiniz:
    http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/no-frost-buzdolaplar%C4%B1/BD4606ANFE.html?source=browse

http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/no-frost-buzdolaplar%C4%B1/BD4365ANFM.html?source=browse

http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/no-frost-buzdolaplar%C4%B1/BD4373ANFM.html?source=browse

benim seçtiklerim genelde gri ama dediğim gibi tasarruflu olsun ve hacim oalrak büyük olsun.
    çamaşır mak. ve diğerleriyle ilgili profilodan inceleyip uygun bulduğunuzu söylerseniz çok sevinirim.

ben enerji konusunda yazılan kwh/jarh falan anlamıyorum. ya da khw/sene cinsinden verilen değerler var. bunalrı anlamıyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: superjax

İyi günler, önümüzdeki yaz düğünüm var ve beyaz eşya seçimine şimdiden başlamak istiyorum. Beyaz eşyalarımı profilo alacağım fakat model o kadar çokki seçemiyorum. bizim için en önemli noktalar enerji tasarrufu, su tasarrufu, deterjan tasarrufu. buzdolabında bir kaç model beğendim ama çamaşır mak. , bulaşık mak. ve fırın konusunda bir fikir oluşturamadım. fiyat aralığı buzdolabında 1500tl geçmemeli, çamaşır mak. 1000tl, bulaşık mak. 1000tl ve fırında da 800tl civarı olmalı. daha uygun olursa daha iyi tabiki.

aslında gri veya parmak izi bırakmaz çelik yüzey istiyorum ama özellik olarak bir üstünlüğü olmadığı halde renginden dolayı fiyat artışına sebep oluyorsa beyazda olabilir.
    buzdolabında aklımdaki modelleri bu linklerden bakabilirsiniz:
    http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/no-frost-buzdolaplar%C4%B1/BD4606ANFE.html?source=browse

http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/no-frost-buzdolaplar%C4%B1/BD4365ANFM.html?source=browse

http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/no-frost-buzdolaplar%C4%B1/BD4373ANFM.html?source=browse

benim seçtiklerim genelde gri ama dediğim gibi tasarruflu olsun ve hacim oalrak büyük olsun.
    çamaşır mak. ve diğerleriyle ilgili profilodan inceleyip uygun bulduğunuzu söylerseniz çok sevinirim.

ben enerji konusunda yazılan kwh/jarh falan anlamıyorum. ya da khw/sene cinsinden verilen değerler var. bunalrı anlamıyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

UZAK DOĞU MALLARINA BAKİN.HEM HESAPLI HEM KALİTELİ HEMDE FONKSYONEL.

• uzak doğu malları derken hangi marka? ya ben güvenemem gibi geliyor başka markaya, benim enişten profilo bayisi o nedenle ondan alacağım başka yerden almak ayıp olur. şimdi ayın kampanyalı ürünleri var onlardan beğendiklerim oldu. profilo iyi bir marka değil mi?
  • Profilo'nun yerli no frost modelleri pek iyi değil.

Tavsiyem BD7010VNF, BD7310ANF modellerini değerlendirmenizdir, ancak bunlar biraz pahalı. (LG üretimi)

Sorunsuz bir model olması adına ucuzlar arasında no frost olmayan, ancak buz yapma sorunu da bulunmayan kullanışlı BD2668TM modelini öneririm.

No frost olması şart diyorsanız BD5703ANFH düşünülebilir son olarak. Ancak bütçenizi aşıyor.

Çamaşır makinesini CM1000ETR, bulaşık makinesini de BM6224 veya BM6284 olarak seçebilirsiniz. İkisi de 1000TL civarıdır.

Fırında da beyaz olacaksa FRS4011WML, çelik olacaksa FRS5010WML öneririm.

Enişteniz olduğuna göre bu fiyatlara verir sanırım.

Uzakdoğudan kasıt Samsung ve LG. Bence de buzdolabınızı Samsung RL62ENPN almanız daha doğru olur.
  • yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım. ozellıklerınden tam anlamasamda bıraz bakarak begendıgım urunlerı aldım bugun ayın fırsat urunlerı arasından sectım camasır ve bulasık mak. fırınımı ıse annemın evde kullandıgı modelın aynısını sectım sanırım:)
    modellerını yazayın sıze:
    Profilo CM1001CTR /kg. 1000 Devir Çamaşır Makinesi
    bulasık mak. 3190 EA,
    Profilo BD4365ANFM NoFrost Buzdolab
    profilo 3010GTL fırın
    umarım dogru tercıhler yapmısındır.
    ınsallah sorunsuz kullanırım urunlerı gormedım bıle sıteden ınceledıgım kadarıyla aradım aldım. cıktıgımda buradakı bır magazada ıncelerım sanırım. dugunum bır hata kaza cıkmazsa eylulde ınsallah o zaman kullanmaya baslayacagım.tesekkurler herkese.
  • burada aldığım beyaz eşyaları paylaşmıştım, ama hala ıcım rahat degıl aldıgım modeller ıyımı kotumu bılemıyorum
  • Bence buzdolabınızı BD3058L3AV ile değiştirin.
    Bulaşık makinesinin ekonomik programı uzundur, alternatif olarak ekspress 55 dakika programı var. BM6284 modelinin fiyatını sorsanız daha iyi olurdu.
    Çamaşır makinesi satıldığı bütçedeki en iyi cihazlardan.

Kaça aldınız?

• Candoğan'a sorum olacak;

İnternetten ve Makina incelememden anladığım kadarıyla 'Aqua stop' özelliği Profilo BM6284'te yok. Hatta hiçbir Profilo bulaşık makinasında yok.

Aqua stop diye bildiğim mekanizma su girişindeki emniyet sistemi. Annemin 100 yıllık Bosch bulaşık makinasında ve benim şu an kullandığım Electrolux üretimi Vestel'de bile mevcut olan sistem 2012 model Profiloda yok? Varsa nerede?

Bu modeli bende almayı düşünüyorum ama hiç acelem yok. AEG, Electrolux, Profilo ve Grundig arasında seçim yapmaya çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Candoğan'a sorum olacak;

İnternetten ve Makina incelememden anladığım kadarıyla 'Aqua stop' özelliği Profilo BM6284'te yok. Hatta hiçbir Profilo bulaşık makinasında yok.

Aqua stop diye bildiğim mekanizma su girişindeki emniyet sistemi. Annemin 100 yıllık Bosch bulaşık makinasında ve benim şu an kullandığım Electrolux üretimi Vestel'de bile mevcut olan sistem 2012 model Profiloda yok? Varsa nerede?

Bu modeli bende almayı düşünüyorum ama hiç acelem yok. AEG, Electrolux, Profilo ve Grundig arasında seçim yapmaya çalışıyorum.

Aqua stop musluk bağlantı noktasından suyu açıp kapatan ventil sistemidir.

Suyun tazyiki musluğa bağlandığı noktadan kesildiğinden basınç altında olan bir hortum yoktur. Ayrıca ventilden makineye kadar olan hortum çift katlıdır. Ana hortum içinde suyun aktığı ince hortum vardır.

Aqua stop donanımı olmayan makinelerde ise suyun giriş kontrolü makinenin arka yüzeyindedir. Dolayısıyla su giriş hortumu klasik makinelerdeki gibi basınca maruz kalmaktadır.

Yani aqua stop varsa su girişi musluktan, yoksa makineye hortumun bağlandığı noktadan kontrol edilir. Aqua stop özelliğini böyle özetleyebilirim.

Su taşma emniyeti vb. farklı özelliklerdir. Profilo'da emniyet sistemleri mevcuttur.

Neden yok derseniz sebep ortada, maliyeti düşürmek. Başka bir şey olduğunu sanmıyorum.

• Maliyet düşürmeye lafım yok. Program eksilt vs. yap ama güvenliğe dokunursan ters köşe olursun. An itibariyle Profiloyu listeden çıkarıyorum. Musluk yerine makinedeki emniyet sistemine güveniyorum ama attan inip eşşeğe binmek tarzım değil. 2004 model 3 programlı Vestel makinamı 2012 model makinayla değiştireceksem en azından aynı güvenlik tertibatı ve en az 3 programlı olmasını beklerim.

Kullandığım makine Vestel ama Electrolux İtalya üretimi olduğundan Electrolux ve AEG'ye sıcak bakıyorum ama onlar bana boş boş bakıyorlar. Sebebide iki markadada hiçbir modelde çocuk kilidi göremedim
    Grundig'in oldukça estetik bir ankastre modeli var, hemde ucuz fiyatlı. Modeli: 5200I. Ama onunda su tüketimi çok: 15lt. Mevcut makinamınki 17lt iken değiştirip 15lt tüketen makina almak mantıklı değil. Bu arada Grundig'i Arçeliğin ürettiğini yada ürettirdiğini biliyorum. Yani vasat bir kalite beklentim var bu makineden. Ne kadar ekmek o kadar köfte

Geriye tam istediğim gibi çocuk program kilidi ve çocuk kapak kilidi olan Bosch ve Siemens'in üst serileri kalıyor. ama ben bir makineye 1000TL'den fazla vermek istemiyorum. Birde bu markaların ekenomik programlarının süresi çoooooook uzun. 3 saate kim öle kim kala
    Anlayacağınız çıkmazdayım. Benim evdeki küçük haylaz program tuşunu çevirerek bulaşıkların içine ediyor. Çünkü eski tip olduğundan mekanik programlı makine. Yoksa makinamdan oldukça memnunum ve sorunsuzca kullanıyorum.

Beklentim güvenlik için kapakta kilit ve program kilidi. Ayrıca makul sürede ekonomik yıkama. Acaba Miele'mi? Ama onda da çocuk program kilidi var. çocuk için kapak kilidi yok. Bir ton para verip alacağım makinada Bosch-Siemens'ten az özellik olacak, hemde güvenlik yönünden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.