Şimdi Ara

max 550 tl. tavsiye lutfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar üniversite öğrencisiyim. çıkabileceğim maksimum fiyat 550 tl. profesyonel bir düşüncem yok. ama şöyle bir durum var. ben bisikletimle günlük 30-40 km lik geziler yapıyorum. bu gezilerde gezip gördüğüm yerleri kaliteli şekilde fotoğraflamak istiyorum. Eskiden bilen bilir sony'nin cybershot telefonları vardı. c905 modeli çok iyi çekim yapardı. işte bana onları aratmasın istiyorum.
    şöyle bir konu vardı bir bakarsanız içindeki c905, k850 modellerinin fotoğraflarına bir fikir oluşur.

yani kesinlikle profesyonel beklentilerim yok. tek isteğim fotoğrafa baktığımda orada kendi gördüğüm portredeki hazzı almak, gerekirse arkadaşlarıma gösterebilmek, wallpaperım yapabilmek. anlayacağınız kişisel hazzım için istiyorum.

ayrıca gece çekimi de fena olmasın. dediğim gibi o cybershot telefonları baz alıyorum. en azından gece manzarayı çektiğimde ışıklar nokta nokta bu ne ben buna mı para verdim dedirtmesin.

makro modu vs. vardır sanırım. kusra bakmayın makinalar hakkında pek bilgim yok o sebeple çok saçma konuşuyor da olabilirim.

Toparlarsam eğer, genellikle gündüz çekim yapacağım için gündüz beni hayal kırıklığına uğratmayacak, ancak gece çekimi de bu nedir arkadas rezillik dedirtmeyecek yine ufak bir haz yaşatacak, yakın çekimleri de özellikle gündüz tatmin edici olacak, hdr vs. tonlama seçenekleri olacak verdiğim max fiyatın dışına çıkmayacak bir f/p canavarı arıyorum Dediğim gibi cahilliğimin kusuruna bakmayın. hemen hemen fotoğrafçılık hakkında bildiğim herşey hakkında beklentilerimi belirttim. bunda baska çözünürlüğün lens ve sensor boyutuna kıyasla önemsiz olduğunu biliyorum Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim
    edit: arkadaşlar tavsiye olarak ikinci el ve sıfır iki durum için de tavsiye verirseniz çok iyi olur. ikinci el arayacağım ama bulamazsam sıfıra yönelicem çünkü.
    edit: linkini verdiğim konuda biraz karışık ortalık. fikir olması açısından şöyle koyayım birkaç tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi %100 -- 14 Ağustos 2015; 5:09:51 >

• 2.el Eos-m alınabilir. Sirkeci'de 500 lria civarına bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

2.el Eos-m alınabilir. Sirkeci'de 500 lria civarına bulabilirsiniz.

dostum sıfır ne olabilir sence? ikinci el almam kesinlikle demiyorum ama antalyadayım düzgün bir makine bulamazsam sıfıra yöneleceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

https://fotografium.com/urun/canon-sx270-hs-fotograf-makinesi
    https://fotografium.com/urun/sony-dsc-wx80-dijital-fotograf-makinesi
    https://fotografium.com/urun/samsung-wb350f-fotograf-makinesi
    quote:

dostum sıfır ne olabilir sence?

bu üçü arasından canon sx270 hs modeli daha iyi sanırım. biraz karşılaştırmalara baktım da. yani ikinci el imkanım yoksa sx270 modelini almam en iyisi sanırım?

• d40
  • Nx Mini tavsiye etmek bu kadar zor mu anlamadım ki? Fiyatı bu kadar düşmüş ve her açıdan eksiksiz bu makineyi millete yardımcı olmak ve çoğu kişiye yeteceği için tavsiye ediyorum ama insanlarda Samsung'a karşı anlamsız bir ön yargı var. Bu makinenin bir eksiği varsa söyleyin de bilelim. Bunu gerçekten istiyorum.

Gece çekimi iyi olsun diyen birine gece çekimi berbat 500-600 liralık modelleri tavsiye etmenin mantığını çözemiyorum. Bunlar anca telefonun kadar kalite sunar sana.

Aşağıdaki siteden fotoğrafın istediğin yerine tıklayarak 4 farklı cihaz karşılaştırabilirsin. Sol üstte Nx Mini var, diğer cihazları menüden Sx280 ve Wb2200f olarak seçebilirsin. Bu modellerin görüntü kaliteleri Sx270, Wb35, Wx80 gibi modeller ile neredeyse aynıdır. Orada Iso değerleri de var. O iso değerlerini 1600 veya 3200 gibi yüksek değerlere getirip aradaki farkları görebilirsin. Gece çekimi iyi demek iso değerini artırdığın zaman alacağın kalite de iyi olacak demektir. Diğer 2 cihazdan başka bir de Canon 700D gibi bir Dslr modeli de koyup oldukça tutulan bir Dslr modeline karşı nasıl olduğuna da bakabilirsin.

http://www.dpreview.com/reviews/samsung-nx-mini/7

Bu veya başka bir konuda soracağın birşey olursa yanıtlarım.

• Olympus e-p3 bakabilirsin ya da canon eos m. Eos min sensoru daha iyidir ama cok daha yavas makine eos m.

Olympus e-p3 ve su lensi alabilirsin

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-olympus-pen-e-p3-govde-gumus-225689834/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-tertemiz-olympus-14-42mm-f-3.5-5.6-ii-r-objektif-225734708/detay

Ya da direkt eos m alabilirsin

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-acil-satilik-eos-m-225412925/detay

Arkadasin da dedigi gibi samsungun telefondaki basarisizligi kamerada yok. Nx mini mantikli bir secim olur dedigin cybershot telefonlardan cok daha kaliteli fotograflar elde edersin

Olympus butcenizi asiyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Nx Mini tavsiye etmek bu kadar zor mu anlamadım ki? Fiyatı bu kadar düşmüş ve her açıdan eksiksiz bu makineyi millete yardımcı olmak ve çoğu kişiye yeteceği için tavsiye ediyorum ama insanlarda Samsung'a karşı anlamsız bir ön yargı var. Bu makinenin bir eksiği varsa söyleyin de bilelim. Bunu gerçekten istiyorum.

Gece çekimi iyi olsun diyen birine gece çekimi berbat 500-600 liralık modelleri tavsiye etmenin mantığını çözemiyorum. Bunlar anca telefonun kadar kalite sunar sana.

Aşağıdaki siteden fotoğrafın istediğin yerine tıklayarak 4 farklı cihaz karşılaştırabilirsin. Sol üstte Nx Mini var, diğer cihazları menüden Sx280 ve Wb2200f olarak seçebilirsin. Bu modellerin görüntü kaliteleri Sx270, Wb35, Wx80 gibi modeller ile neredeyse aynıdır. Orada Iso değerleri de var. O iso değerlerini 1600 veya 3200 gibi yüksek değerlere getirip aradaki farkları görebilirsin. Gece çekimi iyi demek iso değerini artırdığın zaman alacağın kalite de iyi olacak demektir. Diğer 2 cihazdan başka bir de Canon 700D gibi bir Dslr modeli de koyup oldukça tutulan bir Dslr modeline karşı nasıl olduğuna da bakabilirsin.

hocam site verileri doğruysa nx mini 700d dslr ile gece modunda benzer sonuc veriyor. ustelik sıfırının 9 mmlık modelini 550 tlye buldum. karşılastırmaya eos m i de eklemek istedim ama listede yoktu. onunla benzer performansı gosteren bir model var mıdır? en azından kıyas için bir fikir olur?
    bir de nx mininin gündüz ve makro performansını öğrenmek için veya diğer makinelerle kıyas için ne yapmam gerekir? bu durumlarda görüntü kalitesi neye göre şekilleniyo yani gündüz çekiminde kriter nedir hocam?
    son olarak nx mini 9 mmlik lens ile 550 tl ama 9-27 mm lik mercek ile 750 civarı. farkı nedir? nasıl farklılıklar doğurur hocam bu ölçüler?
    aklımda nx mini ve canon eos m olarak hemen hemen 2 seçeneğe kadar düşürdüm sanırım. bundan sonra nasıl karar vericem asıl mesele o.
    sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim hocam biraz karışık oldu ama kusuruma bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: %100

quote:

Nx Mini tavsiye etmek bu kadar zor mu anlamadım ki? Fiyatı bu kadar düşmüş ve her açıdan eksiksiz bu makineyi millete yardımcı olmak ve çoğu kişiye yeteceği için tavsiye ediyorum ama insanlarda Samsung'a karşı anlamsız bir ön yargı var. Bu makinenin bir eksiği varsa söyleyin de bilelim. Bunu gerçekten istiyorum.

hocam site verileri doğruysa nx mini 700d dslr ile gece modunda benzer sonuc veriyor. ustelik sıfırının 9 mmlık modelini 550 tlye buldum. karşılastırmaya eos m i de eklemek istedim ama listede yoktu. onunla benzer performansı gosteren bir model var mıdır? en azından kıyas için bir fikir olur?
    bir de nx mininin gündüz ve makro performansını öğrenmek için veya diğer makinelerle kıyas için ne yapmam gerekir? bu durumlarda görüntü kalitesi neye göre şekilleniyo yani gündüz çekiminde kriter nedir hocam?
    son olarak nx mini 9 mmlik lens ile 550 tl ama 9-27 mm lik mercek ile 750 civarı. farkı nedir? nasıl farklılıklar doğurur hocam bu ölçüler?
    aklımda nx mini ve canon eos m olarak hemen hemen 2 seçeneğe kadar düşürdüm sanırım. bundan sonra nasıl karar vericem asıl mesele o.
    sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim hocam biraz karışık oldu ama kusuruma bakmayın

Canon 550d, 600d, 650d, 700d, 100d ve Eos M aynı sensörü kullandıkları için görüntü kaliteleri %99 oranında aynı diyebiliriz. Günümüzde cep telefonları bile gündüz çok iyi sonuçlar veriyorken bu makineler arasında büyük fark görülmez. Özellik olarak baktığımızda görüntü kalitesini etkileyen şeyler olarak sensör boyutunu, kullanılan algoritmayı ve lens kalitesini sayabiliriz. Dinamik aralık ve cihazın verebildiği renk skalası olarak sonuçlanır bunlar ve Nx Mini bu konuda çok iyi.

9mm ile 9-27mm arasında 3x zoom farkı var görüldüğü üzere. Fiyat farkı bundan kaynaklı ama lensler arasında kalite olarak belirgin bir fark yok. Ben ikisini de inceledim ve aynı kaliteyi zoom ile beraber sunduğu için 9-27mm tercih etmek daha mantıklı. 9mm ise daha küçük boyutlarda.

Eos M ve Nx Mini arasında bazı farklar var. Bunlar da kararını etkileyebilir. Ben onları söyleyeyim de kararı siz verin.

Eos M;

Daha büyük sensör, 60p video, daha yüksek çözünürlüklü ekran ve harici mikrofon imkanı.

NX Mini;

Küçük, hafif, 180 derece dönebilen ekran (ikisi cihazın ekranları da dokunmatik), wifi, nfc, çok daha uzun şarj, dahili flaş ve 9-27mm lens ile daha güçlü, harici bir flaş daha geliyor (Eos M de genelde harici flaşla satılıyor), kit lensi daha geniş açı imkanı veriyor ve çok kullanılmayabilir ama elektronik deklanşör sayesinde en hızlı pozlama süresi 1/16000 saniye ( Eos M'de 1/4000sn), elektronik deklanşör sayesinde shutter ömrü diye bir olay da yok. Bu durum da çoğu kişi için önemli.

Sadece bu rengi var bu fiyata ama renk gerçekte güzel:

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-f-nxmin927j-03-nx-mini-kahverengi-9-27-mm-kit.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 15 Ağustos 2015; 12:49:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: %100

quote:

Canon 550d, 600d, 650d, 700d, 100d ve Eos M aynı sensörü kullandıkları için görüntü kaliteleri %99 oranında aynı diyebiliriz. Günümüzde cep telefonları bile gündüz çok iyi sonuçlar veriyorken bu makineler arasında büyük fark görülmez. Özellik olarak baktığımızda görüntü kalitesini etkileyen şeyler olarak sensör boyutunu, kullanılan algoritmayı ve lens kalitesini sayabiliriz. Dinamik aralık ve cihazın verebildiği renk skalası olarak sonuçlanır bunlar ve Nx Mini bu konuda çok iyi.

9mm ile 9-27mm arasında 3x zoom farkı var görüldüğü üzere. Fiyat farkı bundan kaynaklı ama lensler arasında kalite olarak belirgin bir fark yok. Ben ikisini de inceledim ve aynı kaliteyi zoom ile beraber sunduğu için 9-27mm tercih etmek daha mantıklı. 9mm ise daha küçük boyutlarda.

Eos M ve Nx Mini arasında bazı farklar var. Bunlar da kararını etkileyebilir. Ben onları söyleyeyim de kararı siz verin.

Eos M;

Daha büyük sensör, 60p video, daha yüksek çözünürlüklü ekran ve harici mikrofon imkanı.

NX Mini;

Küçük, hafif, 180 derece dönebilen ekran (ikisi cihazın ekranları da dokunmatik), wifi, nfc, çok daha uzun şarj, dahili flaş ve 9-27mm lens ile daha güçlü, harici bir flaş daha geliyor (Eos M de genelde harici flaşla satılıyor), kit lensi daha geniş açı imkanı veriyor ve çok kullanılmayabilir ama elektronik deklanşör sayesinde en hızlı pozlama süresi 1/16000 saniye ( Eos M'de 1/4000sn), elektronik deklanşör sayesinde shutter ömrü diye bir olay da yok. Bu durum da çoğu kişi için önemli.

Sadece bu rengi var bu fiyata ama renk gerçekte güzel:

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-f-nxmin927j-03-nx-mini-kahverengi-9-27-mm-kit.html

Hocam bisikletle yanımda taşıyacağım için boyutunun küçük olması önemli. Sanırım NX miniyi tercih edicem. Tarzı da çok hoşuma gitti. 550 TL cidden maximumumdu. 600 için biraz beklemem lazım umarım bekleyeceğim süre içinde fiyat değişmez. Aslında 9-27 lik Lensle 500 tlye ikinci el bulmuştum ama 600 é sıfırını görünce hevesim kaçtı biraz. ikinci el için pazarlama gitmeye çalışıcam belki bi işe yarar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.