Şimdi Ara

NIKON COOLPIX S8000 mu panasonic Lumix DMC-TZ10 mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dh de aramama rağmen bu konuyu bulamadım .panasonic tz 10 almak üzere iken eski bir nikon kullanıcısı olarak(şu an da da d40 x kullanmaktayım )ama büyük olduğu için sıkıntı yaratıyor nikonda bu makinayı gördüm ama kararsız kaldım ve her zamanki gibi siz dh kullanıcıların yorumları önemli.yardım cı olurmusunuz.?

NIKON COOLPIX S8000
    Ana Özellikler

Görüntü Sensör Tipi : CCD
    Çözünürlük : 14.2 Megapiksel
    Kamera Tipi : Kompakt Makine
    Optik Zoom : 10x
    Ağırlık : 0.18 kg
    Lens Özellikleri

Fokus Tipi : Otomatik
    Normal Odak Uzaklığı : 50 cm
    Makro Odak Uzaklığı : 1 cm
    Lens Tipi : 5.4 - 54 mm
    Görüntü Kalite
    Kamera Çözünürlüğü : 14.2 Megapiksel
    Görüntü Çözünürlükleri : 4320 x 3240 - 3264 x 2448 - 2592 x 1944 - 2048 x 1536 - 1024 x 768 - 640 x 480
    Dijital Zoom : 2x
    Beyaz Ayarı Seçenekleri : Otomatik - Özel Ayar - Hazır (4) Işık Modu
    Maksimum Diyafram Aralığı : f3.5 - 5.8 (w/t)
    Video Kayıt Özellikleri
    Video Çözünürlükleri : 1280 x 720 - 640 x 480 - 320 x 240
    Video Hızı : 30 fps

Panasonic Lumix DMC-TZ10 özellikleri
    • 25mm ultra geniş açılı 12x optik zumlu (25-300mm) Leica DC Vario-Elmar lens
    • Yüksek hız ve performansa sahip Venus Engine VI
    • 16x Akıllı Zoom ve Akıllı Çözünürlük teknolojileri
    • iA Akıllı Otomatik Çekim Modu
    • A/S/M çekim odları ile manuel çekim ayarları
    • 14.5 megapiksel CCD ile 12.1 megapiksel resim çözünürlüğü
    • HD (1280 x 720 piksel) kalitesinde video kayıt
    • 2.7 inç, 230,000-nokta geniş görüşlü akıllı LCD ekran
    • 340 fotoğrafa kadar çekime olanak tanıyan uzun pil ömrü
    • PHOTOfunSTUDIO 5.0 yazılımı

• kimseden yanıt yokmu arkadaşlar .birşeyler söyleyin kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alanya75

kimseden yanıt yokmu arkadaşlar .birşeyler söyleyin kafam karıştı.
    bu iki makina arasında tz10 manuel ayarları olması açısından ön plana çıkıyor. foto kalitesi açısından aralarında fazla fark olmaz.
    video özelliğinide siz araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

bu iki makina arasında tz10 manuel ayarları olması açısından ön plana çıkıyor. foto kalitesi açısından aralarında fazla fark olmaz.

cevabın için teşekkürler video aynı ikisinde de aynı veriler yazıyor.ama sanırım nikon bu işi daha mı kaliteli yapar diye düşünmekteyim
  • quote:

quote:

cevabın için teşekkürler video aynı ikisinde de aynı veriler yazıyor.ama sanırım nikon bu işi daha mı kaliteli yapar diye düşünmekteyim

Alıntıları Göster
    kompakta nikondan uzak durun inanıp inanmamak size kalmış araştırın birde fuji f80 inceleyin

• quote:

kompakta nikondan uzak durun inanıp inanmamak size kalmış araştırın birde fuji f80 inceleyin

Alıntıları Göster
    Netün arkadaşımla bu konuda hem fikiriz elinden geldiğince nikonun compakt makinelerinden uzak durun. canon sx210 da bakın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalagoz

Netün arkadaşımla bu konuda hem fikiriz elinden geldiğince nikonun compakt makinelerinden uzak durun. canon sx210 da bakın derim

Alıntıları Göster
    ben de nikonun dslrdaki başarısını compactlara taşıyamadıgını düşünüyorum.

tz10u da tavsiye ediyorum. leica lens se koy sepete
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cannavaro1903

ben de nikonun dslrdaki başarısını compactlara taşıyamadıgını düşünüyorum.

tz10u da tavsiye ediyorum. leica lens se koy sepete

Alıntıları Göster
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.panasonicte karar kıldım ama almaya kalktığım samazan (yurt dışından gelecek)zs7 modeli gelir dediler.tz 10 tr deki modelmiş.kafam karıştı acaba fark varmı hem yazılımsal hemde özellik olarak .yurt dışından getirten varmı .malum yerlerden .g.g.yada sahibinden com.aracılığı ile.hangi model geldi?

• quote:

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.panasonicte karar kıldım ama almaya kalktığım samazan (yurt dışından gelecek)zs7 modeli gelir dediler.tz 10 tr deki modelmiş.kafam karıştı acaba fark varmı hem yazılımsal hemde özellik olarak .yurt dışından getirten varmı .malum yerlerden .g.g.yada sahibinden com.aracılığı ile.hangi model geldi?

Alıntıları Göster
    @alanya75

Fiyat farklılığı nedir? Hangi ürünü almaya karar verdiniz?
  • quote:

abd den getirteceksen zs7 modelinde video kaydı sınırı yokdu galiba..avrupadaki modelerde ise 15 dk ile sınırlı..vergilendirme sistemi yüzünden galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

abd den getirteceksen zs7 modelinde video kaydı sınırı yokdu galiba..avrupadaki modelerde ise 15 dk ile sınırlı..vergilendirme sistemi yüzünden galiba..

Alıntıları Göster
    Mesela bu ilandaki makine nasıl, video kaydında sınır olup olmadığını nasıl anlarız, ayrıca fiyatı iyi mi?

Daha uygunu mümkün mü?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makineleri-kompakt-objektifi-sabit-panasonic-lumix-dmc-tz10-tz10-zs7-12-1mp-12x-kargo-bedava/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Mesela bu ilandaki makine nasıl, video kaydında sınır olup olmadığını nasıl anlarız, ayrıca fiyatı iyi mi?

Daha uygunu mümkün mü?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makineleri-kompakt-objektifi-sabit-panasonic-lumix-dmc-tz10-tz10-zs7-12-1mp-12x-kargo-bedava/detay

Alıntıları Göster
    panasonicde boyle bir durum var hocam. fz 38 mesela avrupa modeli fz35 amerika modeli. bunlar arasında tek fark var fz35 de türkçe menu yok. birebir aynı modeller. bu türkçe menu kısmını panasonic servisinden yazılımla yukletebilirmisin ya da internetten bulup kendin yukleyebilirmisin bilemiyorum. ama kuvvetle muhtemel servis bu işi çözer. ve arkadaşın da dedigi gibi onlarda video kayıtlarda sınırlama yok diye biliyorum.

bu arada bir hatrlatma daha. hd kalitesinde video 8dk26sn lik klipler halinde, vga formatında 15er dakikalık klipler halinde oluyor. yani hd kalitede 15 dakika degil avrupa versiyonları. bilginize...

• quote:

panasonicde boyle bir durum var hocam. fz 38 mesela avrupa modeli fz35 amerika modeli. bunlar arasında tek fark var fz35 de türkçe menu yok. birebir aynı modeller. bu türkçe menu kısmını panasonic servisinden yazılımla yukletebilirmisin ya da internetten bulup kendin yukleyebilirmisin bilemiyorum. ama kuvvetle muhtemel servis bu işi çözer. ve arkadaşın da dedigi gibi onlarda video kayıtlarda sınırlama yok diye biliyorum.

bu arada bir hatrlatma daha. hd kalitesinde video 8dk26sn lik klipler halinde, vga formatında 15er dakikalık klipler halinde oluyor. yani hd kalitede 15 dakika degil avrupa versiyonları. bilginize...

Alıntıları Göster
    video kaydında, amerika da sınırlama yok ama avrupa da 15' sınırlaması var.
    ayrıca, amerikadan gelen fuji ve canon modellerinde TR menü mevcut diğer
    benzer makinalarda yok.

• quote:

Alıntıları Göster
    Canon SX210' a da bak derim.
    gaçen hafta, sx210, hx5, Tz10, S8000 ve 200exr arasında kalmıştım
    forumda yazılanlar ve diğer yaptığım araştırmalar beni sx210 alamaya
    itti. amerika menşeili bir türk sitesinden sipariş verdim. henüz elime ulaşmadı.
    bu arada fuji 300exr yani 200exr nin gelişmiş versiyonunu piyasaya çıkaracak
    diye okuyorum internette ve forumda. eğer anlatıldığı gibi bir makina olursa
    ne alırsanız alın 300exr alamadığınıza pişman olacaksınız gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

@alanya75

Fiyat farklılığı nedir? Hangi ürünü almaya karar verdiniz?

valla panasonic alacağım ama malesef ha diyince alınmıyor.bende abd den getirten arkadaşlarla konuşuyorum en güvenilir olanı bulmaya çalışıyorum.nikon kullanıcısı olarak baya nikona dönmüştüm inceliği felanda baya hoşuma gitmişti.ama d.h deki arkadaşlarımızın uyarıları ile vaz geçtim.canonun da tipi pek beni çekmedi.o nedenle zs7 olarak abd den gelicek .ama dolar yükseldi diye 2 günde 50 tl neredeyse fark etti:(
  • arkadaşlar ben 2 ay gbi bir arştırma yaptım sonucunda s 8000 de karar kıldım. Sebebi ise büyük makinalarda beklediğiniz herşeyi hemen hemen karşılıyor .diğer yandanda benim için bir markanın ürettiği önceki yahut sonraki seri geneli için referanstır.tabiki beklentilerinizde çok önenli nikonun piyasadan kalkan bir s4
    ve s10 u vardı makro çekimi biraz daha düşük olsa herşeye cevap verebilirdi .S8000 e gelince sipariş verdim geldi ilk önce gece çekimi makro çekimi ve birde 10x optik vardı kafamda soru olarak bir kaç günde çözdüm şükür onlarda bi sorun yok dileyen olursa çekimleri de yayınlaya bilirim.bir magazaya gidersiniz hoş geldiniz derler ama makinayı kullanamazsınız işniz hep şansa kalır acaba gerçek rengi veriyormu pili nekadar gidiyor gibi bir sürü sorun olur kafanızda .onun için en güzel bilgiyi verilerden rakamlardan değil tecrübe ve kullanıcılardan alabilirsiniz.üniversitede iken okuduğum resim öğretmenliginden dolayı birçok kompak makinayı kullandım.inceledim yalnızca ve yalnızca canonun ixus serisi ve nikon coolpix ler kafama yattı.fuji ye de sempatim var ama alan birisinden rica edin örnek çekimleri görün deneyin kalitesinin ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığını öyle değerlendirin.selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ma-vi

arkadaşlar ben 2 ay gbi bir arştırma yaptım sonucunda s 8000 de karar kıldım. Sebebi ise büyük makinalarda beklediğiniz herşeyi hemen hemen karşılıyor .diğer yandanda benim için bir markanın ürettiği önceki yahut sonraki seri geneli için referanstır.tabiki beklentilerinizde çok önenli nikonun piyasadan kalkan bir s4
    ve s10 u vardı makro çekimi biraz daha düşük olsa herşeye cevap verebilirdi .S8000 e gelince sipariş verdim geldi ilk önce gece çekimi makro çekimi ve birde 10x optik vardı kafamda soru olarak bir kaç günde çözdüm şükür onlarda bi sorun yok dileyen olursa çekimleri de yayınlaya bilirim.bir magazaya gidersiniz hoş geldiniz derler ama makinayı kullanamazsınız işniz hep şansa kalır acaba gerçek rengi veriyormu pili nekadar gidiyor gibi bir sürü sorun olur kafanızda .onun için en güzel bilgiyi verilerden rakamlardan değil tecrübe ve kullanıcılardan alabilirsiniz.üniversitede iken okuduğum resim öğretmenliginden dolayı birçok kompak makinayı kullandım.inceledim yalnızca ve yalnızca canonun ixus serisi ve nikon coolpix ler kafama yattı.fuji ye de sempatim var ama alan birisinden rica edin örnek çekimleri görün deneyin kalitesinin ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığını öyle değerlendirin.selamlar
    Hem manuel ayarları olması makro çekimlere daha iyi olanak sağlaması hemde kişisel panasonic deneyimlerim yüzünden Panasonic Lumix DMC-TZ10 derim.

• quote:

arkadaşlar ben 2 ay gbi bir arştırma yaptım sonucunda s 8000 de karar kıldım. Sebebi ise büyük makinalarda beklediğiniz herşeyi hemen hemen karşılıyor .diğer yandanda benim için bir markanın ürettiği önceki yahut sonraki seri geneli için referanstır.tabiki beklentilerinizde çok önenli nikonun piyasadan kalkan bir s4

NIKON COOLPIX S8000 örnek fotoğraf ekler misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: .i.

quote:

NIKON COOLPIX S8000 örnek fotoğraf ekler misin?

Alıntıları Göster
    önce bi boyutlarını küçültmek için proğram bakmalıyım 1 2 güne dönerim

• quote:

önce bi boyutlarını küçültmek için proğram bakmalıyım 1 2 güne dönerim

Alıntıları Göster
    hocam amerika fiyatı şuan 590 tl
    herkes nikon un kompaklarından uzak dur diyorsa mutlaka birileri bişiler biliyordur. bende çok baktım s6000 ve s8000 e ama ben video kaliteside arıyordum. bu işide en güzel panasonic yapıyor. gps, avchd video çekimi (daha uzun vide çekimi), 25mm, 12x optik 4x dijital zoom.
    foto kalitesi bir s90 gibi olamaz. ama o kadar da kötü değil. forumda örnek video ve foto payşalımlarım var. incele ordanda. video çekimi süper diyorum. fotoda beni çok tatmin ediyor. kalkıpta foto yarışması için foto çekmicem. ama yinede iyi bana göre.
    pişman olmazsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.