Şimdi Ara

wd mi pophornmu tvixmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar aylardır forumda herkes bir markadan tarafa oldu benimde kafamda önce wd vardı sonradan pophorn derken wd de karar kıldım.arkadaşım şu an hollanda da 13 şubatta dönüyor ve mağazaya gtmiş tvix en iyisi demişler.şimdi sizden ricam kullananlar başta olmak üzere bir sağlıklı yorum ile hangisini aldırayım.

ağırlık hangisinde olursa git mağazaya al çık diyecem başka yolu kalmadı.
    wd nin fiyatı diğerlerine göre daha uygun ama sizden fiyattan ziyade perpormans vede çipsetlerindeki görüntü kalitesi ile alakalı benim aklımda son olarak tvix 7000 a var 750 tl ye geliyor.ama dersenizki wd ninde ondan kalır yeri olmaz o zaman wd alalım benim aslında net bağlantısı ile bir işim yok harici 1tb lik hdd ye bağlayacağım

wd nin tek modeli var
    pophornun 110 modeli
    tvix inde 7000 yada 7010 modeli

1.
     wd mi pophornmu tvixmi

2.
     wd mi pophornmu tvixmi

3.
     wd mi pophornmu tvixmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alanya75 -- 6 Şubat 2009; 8:54:23 >

• arkadasım doğru soruyu sormuşsun benimde en başından beri merak ettiğim konu bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmg55

arkadasım doğru soruyu sormuşsun benimde en başından beri merak ettiğim konu bu

evet arkadaşım malesef merak merak .yani tamam kişisel kullanım amacı da önemli ama birisi diyor içinde şu çip seti var birisi diyor şu çiseti.olay bir yerden sonra en iyiyi edinme olayı oluyor.belki alternatifler arasında büyük farklar olsa ucuz olanı alalım aynı işi görüyor mantığını yürütecem ama .hele popcorn ile tvix arasındaahım şahım fark da yok birisi 325 dolar diğeri 339 dolar.wd 200 dolara yakın ama sanırım tvix ve pophorn daha işlevsel.biraz kafam karıştı ama sanırım tvix alacağım 7000a nın görüntüsüde alüminyum kasa olmasıda ayrı bir artı sanırım .
  • Arkadaşım ben WD yi kullanıyorum. Diğerlerini kullanmadığım için bilemicem ama gördüğüm görüntü karşısında daha iyisini verebileceklerini tahmin etmiyorum açıkcası. Verse bile bunu bizim algılayabileceğimizi zannetmiyorum. Ben inanılmaz memnunum, tabii ki benim amfim olduğu için böyle konuşabiliyorum. eğer seninde amfin varsa bence diğerlerine bu kadar para verene gerek yok. inan bana küçüklüğünü görsen inanamazsın. cebine koy arkadaşına götür, o kadar.

Tek sorun altyazı şu an, o da büyütülecek bir mevzu değil. Sadece zamanla alakalı. Güncelleme çıkar çıkmaz Türkçenin de ekleneğini umuyorum.

Bence hepsi birbirine yakın. torrent, dahili hard disk gibi şeyler senin için önemli değilse bence WD. Hep başıma gelmiştir, kullanmayacağım bir sürü özelliğe bir gün kullanırım diye tonla para dökmüşümdür ama nafile, asla kullanmamışımdır. Kıstasın bu olmalı bence, o özellikleri kullanacakmısın kullanmayacakmısın..

Başka sorun olursada cevaplarım,

• quote:

Orjinalden alıntı: etacarinae

Arkadaşım ben WD yi kullanıyorum. Diğerlerini kullanmadığım için bilemicem ama gördüğüm görüntü karşısında daha iyisini verebileceklerini tahmin etmiyorum açıkcası. Verse bile bunu bizim algılayabileceğimizi zannetmiyorum. Ben inanılmaz memnunum, tabii ki benim amfim olduğu için böyle konuşabiliyorum. eğer seninde amfin varsa bence diğerlerine bu kadar para verene gerek yok. inan bana küçüklüğünü görsen inanamazsın. cebine koy arkadaşına götür, o kadar.

Tek sorun altyazı şu an, o da büyütülecek bir mevzu değil. Sadece zamanla alakalı. Güncelleme çıkar çıkmaz Türkçenin de ekleneğini umuyorum.

Bence hepsi birbirine yakın. torrent, dahili hard disk gibi şeyler senin için önemli değilse bence WD. Hep başıma gelmiştir, kullanmayacağım bir sürü özelliğe bir gün kullanırım diye tonla para dökmüşümdür ama nafile, asla kullanmamışımdır. Kıstasın bu olmalı bence, o özellikleri kullanacakmısın kullanmayacakmısın..

Başka sorun olursada cevaplarım,

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım.
    bende panasoniz home teathr sinema sistemi var yani ses problemim yok .alt yazı içinse zaten yok nedeni ben hayatta alt yazlı film indirmiyorum takiple uğraşağım die film izliyoru hep türkçe dublaj alıyorum.oı nedenle geriye aslında problem kalmıyor.sana şunu sorayım tvix yada popcorn da olduğu gibi wd de de filmler için arşivleme yazılımı varmı hani kendi içinde arşiv yapan hani oluyorsa salon mantığında gösteriyor.bir de benim sistemin fotosunu atayım birde sen bak ben var diyorum ama dts için belkide yoktur.
     wd mi pophornmu tvixmi

PANASONIC SC-PT850 (5.1)
    GÜÇ
    Toplam Ses Gücü (RMS) 1.000 Watt
    SES VE GÖRÜNTÜ
    Kanal Sayısı 5+1 Dolby Prologic II
    HDMI Bağlantı
    Optik Dijital Giriş
    USB Bağlantısı
    Dijital Amfi
    STANDARTLAR
    Stereo
    Dolby Dijital EX
    DTS
    Dolby Prologic II
    Dolby Dijital
    DOSYA FORMATLARI
    DVD-Audio DVD-Video DVD-RAM/ -RW1/ -R 1/ -R (DL)1 +R1/ +R (DL)1/ +RW1 SVCD2 Video CD CD, CD-R/RW3 WMA MP3 JPEG MPEG4 DivX
    FORMATLAR
    Çalma Ortamı DVD-Audio DVD-Video DVD-RAM/ -RW1/ -R 1/ -R (DL)1 +R1/ +R (DL)1/ +RW1 SVCD2 Video CD CD, CD-R/RW3 WMA MP3 JPEG MPEG4 DivX
    RADYO

Kumanda var
    BOYUTLAR
    Receiver
    Ön Hoparlör
    Merkez Hoparlör
    Surround Hoparlör
    Subwoofer 252 x 1123 x 235
    270 x 94 x 95
    6.5cm koni tipi
    252 x 1123 x 235

• Ses sisteminde bir sorun yok gibi. Arşivleme konusuna gelince bende aslında büyük bir heyecanla bütün filmlerimin hiç üşenmeden resimlerini filmlerin olduğu klasöre aynı isimle attım lakin göstermedi. Güncellemeyle bununda giderileceğini okumuştum bir yerde ama eminde değilim. Mesela bazı mp3 lerimin kapak resimleri var ve onları gösteriyor. Dediğim gibi mp3 lerde bir sorun yok ama filmlerde var maalesef. Dediğim gibi ya bir yolu var ve henüz biz bilmiyoruz ya da güncellemeye düzeltilecek diye umut ediyorum. Bence diğerlerinden eksiği yok, heleki altyazıyı problem etmiyorum diyorsan zaten senin için daha da mantıklı gibime geliyor. Sonuçta arada bayağı bir fark var, karar senin.

Sonuç olarak WD nin yazılımla halledilebilecek ne varsa bunu zamanla düzelteceğini sanıyorum. Altyazı. film resimlerini gösterme vs... Büyük bir firmanın diğer firmalarda olan ve en önemlisi insanların talep ettikleri özellikleri kolay bir şekilde halletmesi varken bunları es geçeceğine pek ihtimal vermiyorum. Yinede inan bana bu haliyle bile ben çok memnunum.

• quote:

Ses sisteminde bir sorun yok gibi. Arşivleme konusuna gelince bende aslında büyük bir heyecanla bütün filmlerimin hiç üşenmeden resimlerini filmlerin olduğu klasöre aynı isimle attım lakin göstermedi. Güncellemeyle bununda giderileceğini okumuştum bir yerde ama eminde değilim. Mesela bazı mp3 lerimin kapak resimleri var ve onları gösteriyor. Dediğim gibi mp3 lerde bir sorun yok ama filmlerde var maalesef. Dediğim gibi ya bir yolu var ve henüz biz bilmiyoruz ya da güncellemeye düzeltilecek diye umut ediyorum. Bence diğerlerinden eksiği yok, heleki altyazıyı problem etmiyorum diyorsan zaten senin için daha da mantıklı gibime geliyor. Sonuçta arada bayağı bir fark var, karar senin.

Sonuç olarak WD nin yazılımla halledilebilecek ne varsa bunu zamanla düzelteceğini sanıyorum. Altyazı. film resimlerini gösterme vs... Büyük bir firmanın diğer firmalarda olan ve en önemlisi insanların talep ettikleri özellikleri kolay bir şekilde halletmesi varken bunları es geçeceğine pek ihtimal vermiyorum. Yinede inan bana bu haliyle bile ben çok memnunum.

valla aynen bende öyle yaptım hatta abarttım resimlerin ebatlarını değiştirdim tek tek klasör de tam görünsün die :)ama inşallah gösterir ilerde

• Valla benim beklentim büyük
    Umarım en iyi seçimi yaparsın ama inan evim o kadar kötü durumdaki hanım bir gün kovacak. Prizler, kablolar.. İnan 8 li priz yetmiyor yanında bir 6 lı daha var yakında onuda tüketicem WD yi görünce sırf küçüklüğü için bile iyi ki almışım dedim. Var mı yok mu inan belli bile değil.

Şu anda popcour kullananlardan farklı olarak çektiğim sıkıntılar

Altyazı,, sorun değil güncellemeyle giderilecek
    Dahili disk,, sorun değil sadece usb diskimi takıyorum, konuşmaya bile değmez. (benim için tabii)
    Torrent, youtube gibi destekler (inan hiç ama hiç ilgimi çekmiyor)

Bence o kadar paraya yazık, tvix alırsan vereceğin aradaki farka ben geçen gün 1.5 TB lık hard disk aldım, o yüzden ben çok memnunum alışverişimden. İnşallah sende içine sinen hangisi olursa bir an önce kavuşursun çünkü beklemek ölüm..

• quote:

Valla benim beklentim büyük
    Umarım en iyi seçimi yaparsın ama inan evim o kadar kötü durumdaki hanım bir gün kovacak. Prizler, kablolar.. İnan 8 li priz yetmiyor yanında bir 6 lı daha var yakında onuda tüketicem WD yi görünce sırf küçüklüğü için bile iyi ki almışım dedim. Var mı yok mu inan belli bile değil.

Şu anda popcour kullananlardan farklı olarak çektiğim sıkıntılar

Altyazı,, sorun değil güncellemeyle giderilecek
    Dahili disk,, sorun değil sadece usb diskimi takıyorum, konuşmaya bile değmez. (benim için tabii)
    Torrent, youtube gibi destekler (inan hiç ama hiç ilgimi çekmiyor)

Bence o kadar paraya yazık, tvix alırsan vereceğin aradaki farka ben geçen gün 1.5 TB lık hard disk aldım, o yüzden ben çok memnunum alışverişimden. İnşallah sende içine sinen hangisi olursa bir an önce kavuşursun çünkü beklemek ölüm..

evet dostum kablo olayından bne de çok çektim ama sonunda tv ünitemi kurdum ve hallettim olmadı artık wd yide alacağız.tv sehpamı görebilirsin tam bitmemiş halini istersen pm atarım bitmiş halini.burada btv ünitem

• Valla senin sistem gayet iyi ama benim için hayal. Sen büyük kenarı kapmışsın, benimkini görsen küçücük bir kenar ve debelenip duruyorum.
    Yalnız seninkinde maşallah etrafta olan eşyalar dikkatini dağıtmıyormu, bide acaba arka plan beyaz olmasa daha mı iyi olurdu diye düşünmüyor değilim..
  • 2 aydır Tvix kullanıyorum , fiyatı diğerleine göre pahalı olailbir ama ürün kalitesi ve içindeki yazılımı ile tek kelimeyle mükemmel
  • quote:

Valla senin sistem gayet iyi ama benim için hayal. Sen büyük kenarı kapmışsın, benimkini görsen küçücük bir kenar ve debelenip duruyorum.
    Yalnız seninkinde maşallah etrafta olan eşyalar dikkatini dağıtmıyormu, bide acaba arka plan beyaz olmasa daha mı iyi olurdu diye düşünmüyor değilim..

evet dostum büyük ama görenlere öyle geliyor aslında değil o duvarı komple kapattım.çünki o duvar normal badana olduğundan görüntü bozuktu. renkte beyaz değil krem tonu ve halılarla ve koltuklarla perde de takılınca ii oldu hem o oda 8 metreye 3 merte ebadında olunca hoş oldu yukardaki beyaz dediğin boşluğada saat tarzı bişiler takacam artık ama dediğim gibi zevk işte :)
  • Zaten benimkinin yanında seninki cennet köşesi
    Benimde bir ustam var ona çizim yaptırıcam ama yerim o kadar dar ki debelenip duruyorum işte. Yinede en azından kabloları ortadan kaldırıcam. Bittikten sonra bende resimleri eklerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: excimert

2 aydır Tvix kullanıyorum , fiyatı diğerleine göre pahalı olailbir ama ürün kalitesi ve içindeki yazılımı ile tek kelimeyle mükemmel

valla tvix i nerden ne şekilde aldın dostum kendi imkanlarınlamı getirttin bende almak istiyorumda
  • tvix en kalitelileri ama fiyatıda biraz pahalı
  • Ben de tvix M6500 kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz tüm ürünleri mukayese edebilmek için hepsini tecrube etmemiz gerekir aslında. Fakat böyle bir imkanım omadığı için tvix'ten bahsedebilirim ancak.

Isınma sorunu yok. 10 saatin üzerinde açık kaldığı çok oldu. Ne bir takılma, ne fan gürültüsü... Hiç bir sorun yaşamadım.

İlk aldığımda türkçe altyazı sorunu ve ileri - geri sarmalarda takılma, kilitlenme sorunu vardı. BADEIP 1.3.74-3 firmware'i kurdum vehttp://uploaded.to/?id=nghbq2 linkindeki fontları yükledim. Şimdi hem türkçe karakter çıkıyor, hem de istediğim hızlarda ileri geri sarma yapıyorum, en ufak bir sorunum kalmadı. Ayrıca MovieGuiBuilder programını PC'me kurup klasörlere inanılmaz güzellikler ekledim. Şimdi tvix'imde herhangi bir klasörü açtığımda filmin afişi, konusu, oyuncuları, yönetmeni, süresi gibi bilgileri görebiliyorum.

Görüntü kalitesi anlatılmaz. mkv filmleri sanki filmin içindeymişim gibi seyrediyorum.

Ayrıca hangi formatta olursa olsun filmlerin açılma süresi 0 sn'e yakın. Filmi seçip ok'lediğim anda başlıyor oynatmaya. DVD içerikli filmlerin açılması da bir harika. Klasörü açtığınız anda DVD içeriğine sahipse direk oynamaya başlıyor. video.ts dosyalarını bulup açmanıza gerek kalmıyor.

Benim için tek kötü yanı cihazın ilk açılış hızı. 20-25 sn'i buluyor açılması.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: browning26

Ben de tvix M6500 kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz tüm ürünleri mukayese edebilmek için hepsini tecrube etmemiz gerekir aslında. Fakat böyle bir imkanım omadığı için tvix'ten bahsedebilirim ancak.

Isınma sorunu yok. 10 saatin üzerinde açık kaldığı çok oldu. Ne bir takılma, ne fan gürültüsü... Hiç bir sorun yaşamadım.

İlk aldığımda türkçe altyazı sorunu ve ileri - geri sarmalarda takılma, kilitlenme sorunu vardı. BADEIP 1.3.74-3 firmware'i kurdum vehttp://uploaded.to/?id=nghbq2 linkindeki fontları yükledim. Şimdi hem türkçe karakter çıkıyor, hem de istediğim hızlarda ileri geri sarma yapıyorum, en ufak bir sorunum kalmadı. Ayrıca MovieGuiBuilder programını PC'me kurup klasörlere inanılmaz güzellikler ekledim. Şimdi tvix'imde herhangi bir klasörü açtığımda filmin afişi, konusu, oyuncuları, yönetmeni, süresi gibi bilgileri görebiliyorum.

Görüntü kalitesi anlatılmaz. mkv filmleri sanki filmin içindeymişim gibi seyrediyorum.

Ayrıca hangi formatta olursa olsun filmlerin açılma süresi 0 sn'e yakın. Filmi seçip ok'lediğim anda başlıyor oynatmaya. DVD içerikli filmlerin açılması da bir harika. Klasörü açtığınız anda DVD içeriğine sahipse direk oynamaya başlıyor. video.ts dosyalarını bulup açmanıza gerek kalmıyor.

Benim için tek kötü yanı cihazın ilk açılış hızı. 20-25 sn'i buluyor açılması.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

teşekkürler arkadaşım benimde aklıma baya baya yatmaya başladı bu tvix.ama ben alırsam 7000a modelini alıcam dizaynı daha bir hoşuma gitti.zevk tabiki.alınca artık yardımcı olursun yazılımlar hakkında.paylaşım yaparız.yalnız bişey sormak istiyorum acaba tvix için jukebox yokmu yani pcden uğraşmasak.nede olsa net bağlantısı var.bu arada benim zaten alt yazı ile işim olmaz ben hep tr dublaj indiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alanya75 -- 11 Şubat 2009; 13:19:26 >

• Rica ederim, paylaşıma ben de açığım.
    Network bağlantısı henüz yapmadığım için jukebox soruna yanıt veremeyeceğim. Yalnızhttp://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=399935 bu topikte konu geçmişti, orada da oldukça bilgili arkadaşlar var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: browning26

Rica ederim, paylaşıma ben de açığım.
    Network bağlantısı henüz yapmadığım için jukebox soruna yanıt veremeyeceğim. Yalnızhttp://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=399935 bu topikte konu geçmişti, orada da oldukça bilgili arkadaşlar var.

baktım ama sanırsam pocorn için ama tvix de denenmesi lazım denmiş.neyse sağol arkadaşım artık alet elimize geçince kurar bakarız bir
  • evet arkadaşlar sonunda karar kıldım ve dvico tvix hd-m7000a aldım.yarın akşam elimde olmasını bekliyorum.şu anda kargo bilgilerine bakınca afyonda gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.