Şimdi Ara

saitek x52 her oyunda çalışırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam rakdaşlar ben uzun ca b ir süredir joistik aramaktayım ama ben im amacım uçuş similasyonundan ziyade her oyunda çalışabilcek (destekli )bir joistik.saitek x52 sanırım sadece uçuşlar için. forum da arattırdım ama ya gözümden kaçtı yada ben bulamadım .mesela ben half life veya call of duty yada ne biliyim buna ben zer oyunlarda kullanabileceğim bir joistik aramaktayım araştırmalarım sonucunda ise saitek in alınablecek kalitede olduğunu düşündüm bir ara lojitecth almaya niyetlendim ama saitek x52 görünce vaz geçtim.sizden ricam bu tür savaş ve strateji oyunlarında kullanılacak olan bir modeli varmıdır yoksa ben saitek x52 yi alsam her yerde tanımlayıp kullanabilirmiyim.almışken onu alayım hem uçuş similelerinde hemde diğer oyunlarda. yada mesela bu bir takımda olabilir direksiyon joistik gaz pedalları gibi.illaki x52 olmasada olur.sanırım saitek x52 deki pedal uçuş için olduğundan pahalı.önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alanya75 -- 8 Ocak 2009; 15:24:43 >

• arkadaşlar hiç kullanan yada bilgisi olan yokmu yahu
  • Merhaba,
    Saitek X52, simulasyonlar için dizayn edilmiş bir gereçtir; FPS ya da yarış oyunlarında istediğiniz performansı vermeyecektir. Uyarayım da hayal kırıklığına uğramayın.
    Selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: blaise

Merhaba,
    Saitek X52, simulasyonlar için dizayn edilmiş bir gereçtir; FPS ya da yarış oyunlarında istediğiniz performansı vermeyecektir. Uyarayım da hayal kırıklığına uğramayın.
    Selamlar...

peki önerebileceğiniz titreşimli varsa da wrilens li bir model olabilirmi her oyunda kullanabileceğim
  • Merhaba,
    Şöyle diyeyim;
    1. Uçak simulasyonlarında uzmanlaşmak istiyorsan ve bu gel geç bir heves değilse;
    a) Combat Simler İçin(il2, lockon, falcon vb.)
    x52 pro ve pedal
    b) Sivil Simler İçin (FSX vb)
    Yoke(Uçuş çatalı- Saitek veya CH products) ve pedal
    bunlara ek olarak TrackIR4 tavsiye ederim. bunların hepsi maddi anlamda ciddi bir yekun tutar ama uzun vadeli bir planlamayla daha verimli olur(ucuz joystickler ciddi simulasyoncuları bir süre sonra tatmin etmez ve daha iyisini alıp daha çok masrafa girmelerine yol açar)

Başlangıç seviyesi için Saitek Aviator ya da Logitech ürünleri olabilir.

Titreşimli tavsiye etmem; MS Sidewinder olmadıkça(artık üretilmiyor)

Kablosuz olarak Logitech Freedom var; fena değildir.
  • quote:

Merhaba,
    Şöyle diyeyim;
    1. Uçak simulasyonlarında uzmanlaşmak istiyorsan ve bu gel geç bir heves değilse;
    a) Combat Simler İçin(il2, lockon, falcon vb.)
    x52 pro ve pedal
    b) Sivil Simler İçin (FSX vb)
    Yoke(Uçuş çatalı- Saitek veya CH products) ve pedal
    bunlara ek olarak TrackIR4 tavsiye ederim. bunların hepsi maddi anlamda ciddi bir yekun tutar ama uzun vadeli bir planlamayla daha verimli olur(ucuz joystickler ciddi simulasyoncuları bir süre sonra tatmin etmez ve daha iyisini alıp daha çok masrafa girmelerine yol açar)

Başlangıç seviyesi için Saitek Aviator ya da Logitech ürünleri olabilir.

Titreşimli tavsiye etmem; MS Sidewinder olmadıkça(artık üretilmiyor)

Kablosuz olarak Logitech Freedom var; fena değildir.

ilgine çok teşekkürler dostum ben de sabahtan beridir bir kaç simile üzerinde oyun oynadım ama gerçekten en azından benim yapabileceğim oynayabileceğim oyun lar değil gerçek bilgi deneyim istiyor. ben de mesela half life call of duty far cry gibi oyunları tercih edeceğim evde de 127 ekran lcd im var ona bağlı pc hani diyorum güzel bir joistik olsa game pad de olur ama pek istemiyorum onu ne önerirsin similasyon istemiyorum sildim hemen makinadan zaten

• Bu durumda yerinde olsam iyisinden kablosuz klavye ve mouse alırdım.
    Kolay gelsin...
  • quote:

Bu durumda yerinde olsam iyisinden kablosuz klavye ve mouse alırdım.
    Kolay gelsin...

tamam klavyeden yana sorunum yok hem kablolu hemde kalbosuz olanı var ama hani ben istedimki joistik le oynayayım ama sanırım deneme yanılma yöntemi ile alıp birisini deneyecem.herhalde 8 yada 12 programlanabilir tuşlu bir joistik ile istediğim tuşu öğretip deneyeceğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.