Şimdi Ara

WİX.COM İLE FLASH SİTE YAPMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
46.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.site yapımı ile hepimizin (donaım haber kullanıcılarının)merakta olsa ilgimiz vardır.WWW.WİX.COM DAN hazır 250 civarı taslağın yanında boş şabvlonla da başlanabiliyor.bende kendime bir site tasarlamaya çalışıyorum.konuyu açmamdaki sebep biraz daha detay öğrenmek .mesela site açılışıya animasyonlu intro koymak.yedek parça ve ürünler bölümü eklemek.vs vs bana bu konuda yardımcı olacak arkaşları bekliyorum.mesela açmış olduğum kategorilere (ürünler)en kullanışlı ürünleri sergiliyebileceğim nasıl bir olay yapmak lazım .site yabancı dilde olduğundan zorlanıyorum.en çokta istediğim animasyonlu bir intro eklemek.yarımlarınızı bekşiyorum.sitenin adresiwww.wix.com

• quote:

Orijinalden alıntı: alanya75

selam arkadaşlar.site yapımı ile hepimizin (donaım haber kullanıcılarının)merakta olsa ilgimiz vardır.WWW.WİX.COM DAN hazır 250 civarı taslağın yanında boş şabvlonla da başlanabiliyor.bende kendime bir site tasarlamaya çalışıyorum.konuyu açmamdaki sebep biraz daha detay öğrenmek .mesela site açılışıya animasyonlu intro koymak.yedek parça ve ürünler bölümü eklemek.vs vs bana bu konuda yardımcı olacak arkaşları bekliyorum.mesela açmış olduğum kategorilere (ürünler)en kullanışlı ürünleri sergiliyebileceğim nasıl bir olay yapmak lazım .site yabancı dilde olduğundan zorlanıyorum.en çokta istediğim animasyonlu bir intro eklemek.yarımlarınızı bekşiyorum.sitenin adresiwww.wix.com

öncelikle merhabalar.

wix sitesi benim çok hoşuma gitti.
    burada yazılarını görünce ister istemez birşeyler söylemeden yapamadim.
    öncelikle şunu belirtmeliyim. wix her türlü site için çeşitli formatarda yani istediğin türden diyim kendi sayfalarının içinden önizleme yapiyorsun.

introlu bir sayfa yapmak istiyorsan boş sayfada bilmiyorum ama introlu hazır sayfayı editlersen istediğini elde edersin.

create linkine tıkladığında birsürü sayfaları incelediğinde introlu sayfalara denk geleceksin.
    edit yapip istediğin resmi müziği gif resimleri vs. atarak istediğin çeşit site oluşturabilirsin.

siteni oluşturduktan sonra aynen editlediğin yerde publiser menüsü vardır oradan sitenin kodunu alıp reklamsız free sitelerde yayınlayabilirsin.

unutmadan yedek parça vs. gibi pencereleride aynı şekilde edit yaptiğin yerden ekleyebiliyorsun. tek yapman gereken iyice karıştırmak.

hala yapamadim diyorsan oturup saatlerce neyi nerden yaptiğini anlatmak kusuruma bakma oda benim işime gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: baktims

quote:

selam arkadaşlar.site yapımı ile hepimizin (donaım haber kullanıcılarının)merakta olsa ilgimiz vardır.WWW.WİX.COM DAN hazır 250 civarı taslağın yanında boş şabvlonla da başlanabiliyor.bende kendime bir site tasarlamaya çalışıyorum.konuyu açmamdaki sebep biraz daha detay öğrenmek .mesela site açılışıya animasyonlu intro koymak.yedek parça ve ürünler bölümü eklemek.vs vs bana bu konuda yardımcı olacak arkaşları bekliyorum.mesela açmış olduğum kategorilere (ürünler)en kullanışlı ürünleri sergiliyebileceğim nasıl bir olay yapmak lazım .site yabancı dilde olduğundan zorlanıyorum.en çokta istediğim animasyonlu bir intro eklemek.yarımlarınızı bekşiyorum.sitenin adresiwww.wix.com

öncelikle merhabalar.

öncelikle şunu belirtmeliyim. wix her türlü site için çeşitli formatarda yani istediğin türden diyim kendi sayfalarının içinden önizleme yapiyorsun.

introlu bir sayfa yapmak istiyorsan boş sayfada bilmiyorum ama introlu hazır sayfayı editlersen istediğini elde edersin.

create linkine tıkladığında birsürü sayfaları incelediğinde introlu sayfalara denk geleceksin.
    edit yapip istediğin resmi müziği gif resimleri vs. atarak istediğin çeşit site oluşturabilirsin.

siteni oluşturduktan sonra aynen editlediğin yerde publiser menüsü vardır oradan sitenin kodunu alıp reklamsız free sitelerde yayınlayabilirsin.

unutmadan yedek parça vs. gibi pencereleride aynı şekilde edit yaptiğin yerden ekleyebiliyorsun. tek yapman gereken iyice karıştırmak.

hala yapamadim diyorsan oturup saatlerce neyi nerden yaptiğini anlatmak kusuruma bakma oda benim işime gelmiyor.

selamlar cevabın için teşekkür ederim .ben zaten çok kurcaladım ve 13 adet değişit site yaptım hepsinide yayınladım da ama deavantajları çok fazla .mesela ürünleri istediğim gibi istediğim şekilde istediğim yerede listeledim ama satın al butonu için paypaldan başka ödeme firması eklemiyor.hadi diyelim paypaldan yapalım tl yok hadi oda tamam dolar olsun ama preminyum istiyor.her şeyi bir kenera bıraktım site acayip yavaş yüklenirken benim yaptığım flash geçişler felan hiç belli olmuyor.ben de zaten dreamweaver e geçtim ve sitemi html olarak tasarladım.teşekkürler.baya baya uzman oldum wix de

• Diyek 1 yıllık premium aldık reklamı gitti.

1 yıldan sonra yine wix reklamı gelicekmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac123

Diyek 1 yıllık premium aldık reklamı gitti.

1 yıldan sonra yine wix reklamı gelicekmi

sanirim büyük bir ihtimal öyle ama alt tarafı bi reklam için bence gereksiz tahminim üyelikte hem domain hemde sitedeki reklamı kaldırıyor gibime geliyor.yani wix.com/İSİM olarak vermediğinden eminim. kısacasi bittiğinde haliyle o adres çalişmayacak "wix.com/hesap ismi "olarak free devam ettireceğinden şüpem yok.bunların pek yararlı olacağini sanmiyorum.ama üyelikte ek olarak özellikler vs. açiyorlarmı diye soracak olursan orasını bilemiyorum.

alanya
    senin içinde söyleyebileceğim şu.
    sitenin hızlı çalışması için bence biraz boyut meselesi publishten sitenin boyutunu ayarlıyorsun.ancak bunu ayarladiktan sonra sayfalarida en arkada bulunan arka plan resmininde arkasinda 2 pencere bulunmakta ve site boyutuna göre küçültmen gerekiyor.küçülttüğünde siteye girerken biraz yavaşlık olabilir ama normale göre hızlanacağindan şüpem yok şahsen denedim.1024-768 gibi bir olay değil ama sayfanin arka plan rengi ve sayfaya göre swf nin atiyorum 800-600 gibi bir ebatta çalişmasiyla hizlandi.

paypal konusunda sayfa içinde paypal sistemini çaliştirmaktan bahsediyorsan sanirim onun için birşey yok ama üyelikte belki bu gibi özellikler olabilir. bence paypal olayını farkli site url belirleyerek tiklanildiğinda yeni pencere olarak açilmasini yapsan yeterli sanirim.ben pek site işlerinden anlamiyorum ama tahminime göre senin istediğin atiyorum 1 kutucuk içinde paypal kodu vericeksin satin almaya tikladiklarinda o koddan gelen sayfayı o küçük pencerede çaliştirmak istediğindi tahmin ediyorum.yinede mysite gibi free sitelerden daha iyi olduğundan şüpem yok bence wix 1 numara :)

• arkadaşlar bende bu siteden premium almayı düşünüyorum fakat bunu aldıkdan sonra hosting almam gerekioyurmu yoksa direk kendindenmi host ediyor birde guvenilirmi site acaba swf dosyalarını alamıoyormuyuz
  • host almana gerek yok direk embed den swf olarak dosyayı alıp kendi horst una atabiliyorsun.ama almanı tavsiye etmem çok ağır çok yavaş tıkanmalarda oluyor .sayfa geçişleri ona keza .ve sayfana ek olarak bir şey atamıyorsun saat takvim arama motoru vs vs.swf lere müdahale şansı yok biliyorsun
  • PEki hocam ben bi site hazirladim ve bu sitenin aynisindan 10 tane yapmak istiyorum simdi ben bunu 10 keremi yapacam wix.xom dan ? yoksa bunun bi kisa yolu varmi ? Yalniz 10 sayfanin herseyi ayni sadece acilis resmi degisik olacak o nedenle tüm sayfalari tek tek yapmak uzun zaman aliyor, ayrica zaten cok yavas
    buna bir cözüm varmi ?
    cevaplariniz icin simdiden tesekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SES02

PEki hocam ben bi site hazirladim ve bu sitenin aynisindan 10 tane yapmak istiyorum simdi ben bunu 10 keremi yapacam wix.xom dan ? yoksa bunun bi kisa yolu varmi ? Yalniz 10 sayfanin herseyi ayni sadece acilis resmi degisik olacak o nedenle tüm sayfalari tek tek yapmak uzun zaman aliyor, ayrica zaten cok yavas
    buna bir cözüm varmi ?
    cevaplariniz icin simdiden tesekürler

selamlar dostum wix de o dediğin olay çok basit.mesela bir sayfa üzerinde çalıştın çerçeveler panolar düğmeler vs herşey tamam .ondan son ra hemen yeni bir sayfa (şablon atayacaksın)zaten atatığın saman sağ taratfa hangi sayfada çalıştığını görürsün.aynı zamanda kaç sayfa açtığını yani yaptığınıda.alt alta nuraları vaziyette görürsün.şimdi diyelimki ilk yaptığın sayfada kullandığın şablonları ctrl tuşuna basıkken tek tek seçeceksin yada birisine tıkladığın zaman (kenarı mavi olur zaten)ctrl+a yapacaksın ve bir nevi kopyalama işlemi yapıp yeni hazırladığın sayfaya ctrl+v bu kadar .artık o değişik olacak dediğin yeri manuel değiştirirsin.gelelim yavaş olması konusuna .o konuda malesef yapabileceğin bişi yok ben sabahın 4 yada 5 inde çalışıyordum ancak hızlı oluyordu.ama herşey bitipte ftp ye atınca site yavaş açılıyor onada çözüm bulamadım.o yaparkenki sayfa geçiş efektleri belli bile olmuyordu yavaşlıktan.o nedenle ben dreamweaver ile html bir site kurdum sıfırdan.(aylarca wix de uğraşmama rağmen)
    www.akdenizmotor.com

• wix ile yaptığım sitede, metinlerin aynı hizada bitmesini sağlayamıyorum.
    metin ayarları ya sola ya ortaya yahut sağa doğru, ancak düzgün bir belgedeki satırları aynı noktaya genişleten ve aynı noktada bitmesini sağlayan "iki yana yasla" modulune benzeyen herhangi bir araç var mı?

bilgisi olan biri varsa çok sevinirim. teşekkürler
  • wix de yaptığımız siteyi alıp başka bir hosta nasıl atıyoruz acaba? bir arkadaş embed demiş ama bulamadım nerede? olduğunu..
  • bende sevgilime yaptım wix.co ile ve küçük bir index.html içine wix'in verdigi linki yapıştırdım çok güzel oldu ama wix bi süredir çalışmıyor site de açilmiyor sebebini bilen var ı?
  • bende bulamadım embed kodunu? kendi domainim var benim bu domainimde siteyi nasıl yayınlayacam? bir de su turkiye engelini kaldırmanın bir yolu yok mu? siteyi komple alsam teleport gibi bir programla(ki denedim olmuyor) bu tarz bir yolu yok mu? kendi hostuma atmanın.düzenlemeleri yapıp kendi hostuma atayım ki girenler engele takılmasın
  • merhabalar, önemli bi bilgi almam gerekiyor arkadaşlar. malum wix.co yasaklandı türkiye'de ama hepimiz opendns vs kullanarak giriyoruz bu sitelere. lakin benim yapacaım siteye girecek insanların bunlardan pek haberi olmaması durumunda site boşa düşecek. merak ettiğim kendi domain adımızı alıp wix'e de parayı ödeyip domain adını buradaki sayfamıza bağlasak hala türkiye'deki engele takılır mı site?

çoğunuz premium kullanıcısınız galiba. en azından proxy vs kapatıp bi deneyebilir misiniz? 1 hafta gibi kısa bi sürem var. cevabınıza göre farklı bişeyler denemem gerekecek.
  • bu wix ile yapılan sitedeki reklamı nasıl kaldırabilirim? Parasıyla demeyin!!!
  • wix te sadece sağda Wix yazısı vardır o da kendi websitelerinin adresidir.Reklamdan kastınız?
  • merhabalar ben wix i yeni keşfettim internetten pek anlamam hele ki teknik bilgim çok az eşim kendisine wix.com aracılığıyla yemek tarifi, takımı yapımı vs anlatımı olan bir site yapmak istiyor az önce başladık ancak bi yerde takıldık şablonu sıfırdan oluşturuyoruz çünkü hazır şablonlardan kendimize uygun bulamadık,
    Şimdi sorun şu ki bir tane yemek tarifi koyduk resimleride ekledik nasıl yapılacağını da yazdık ama 2. bir tarif i nasıl ekliycez oluşturduğumuz başlık altına 2.sayfaya nasıl geçicez yani, umarım anlatabildim
    örnekse şöyle bir site yapmak istiyoruz

https://sew4home.com/projects/bath-linens

ne olur yardım edin eşimin çenesinden kurtulayım :))
    selamlar....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baktims

quote:

öncelikle merhabalar.

selamlar cevabın için teşekkür ederim .ben zaten çok kurcaladım ve 13 adet değişit site yaptım hepsinide yayınladım da ama deavantajları çok fazla .mesela ürünleri istediğim gibi istediğim şekilde istediğim yerede listeledim ama satın al butonu için paypaldan başka ödeme firması eklemiyor.hadi diyelim paypaldan yapalım tl yok hadi oda tamam dolar olsun ama preminyum istiyor.her şeyi bir kenera bıraktım site acayip yavaş yüklenirken benim yaptığım flash geçişler felan hiç belli olmuyor.ben de zaten dreamweaver e geçtim ve sitemi html olarak tasarladım.teşekkürler.baya baya uzman oldum wix de

wix de yaptığımız siteyi alıp başka bir hosta nasıl atıyoruz acaba? bir arkadaş embed demiş ama bulamadım nerede? olduğunu..

• wix de yaptığımız siteyi alıp başka bir hosta nasıl atıyoruz acaba? bir arkadaş embed demiş ama bulamadım nerede? olduğunu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeyusuf

wix de yaptığımız siteyi alıp başka bir hosta nasıl atıyoruz acaba? bir arkadaş embed demiş ama bulamadım nerede? olduğunu..

Wix Premium Upgrade Plans'ın içinde ürün özelliklerinde "Connect your own domain" özelliğine sahip ürünlerde başka bir hosta atıyorsun sanırım. En ucuz üründe Combo, aylık 8.25$.

WİX.COM İLE FLASH SİTE YAPMAK

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.