Yüzbaşı
06 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar. Forumdaki çoğu konuyu takip ediyorum. Hepimizin ortak sorunu mevcut modemin gerek ip havuzunu, gerek wifi kapasitesini, gerekse de veri trafiğini yeterli miktarda kontrol edememesi. Bende bu dertten muzdaribim.


Biliyorsunuz ki piyasaya hatırı sayılır miktarda Ax routerler çıkmaya başladı. Ax modemler ne zaman gelir bilinmiyor. Şu an için Gerek donanım gerekse de yazılım olarak routerler modemlerden üstünler.


Bu sebeple ROUTER ile kullanılmak üzere snr vs sıkıntısı olmayan, mümkünse Broadcom yongalı kablolu veya kablosuz farketmez çünkü bridge modda kullanılacak modem tavsiyeleri istiyorum. Herhangi bir fiyat sınırı yok. Her fiyat bandından ürün önerebilirsiniz.


Teşekkürler.

Merhabalar.
Başlıktanda anlaşıldığı üzere normal hayat akışımızda, Ofis, eğlence vs gibi spor harici durumlarda kullanmak üzere özellikle klasik görünümlü bir akıllı saat aramaktayım. Sanıyorum benimle hemfikir çok fazla forumdaş da vardır.


Nedendir bilmiyorum, piyasada inanılmaz bir sporcular için akıllı saat bolluğu var. Yani sanki sadece sporcular akıllı saat kullanmalı gerisi ne yaparsa yapsın gibi bir algı var. Arkadaş ben tekdüze yaşayan, işinde gücünde, ofiste çalışan, arada halı saha maçı yapan bir adamım. Yani sürekli spor yapan, kardiyo yapan, sporun hangi anında daha fazla kalori yaktığını, kalp atış hızını vs bilmek isteyen bir sporcu değilim. Şu akıllı telefon denen illeti işime yarayan taraflarıyla kullanan bir insanım. Bu nedenle gün içerisinde masamın bir köşesinde duruyor öyle. Ama malum artık ofis yazışmaları dahil her şey bunlar üzerinden yapıldığından bildirim, mail, hatırlatma, çağrı vs işlemler içinde kullanmak gerekiyor.İşte bu gibi ortam ve durumlarda, hayatın genel akışı içerisinde bize yardım edecek

Bildirimleri gösterecek (Önemsizse telefona bakmak zorunda olmayacağım)

Çağrıları gösterecek (Huawei watch gt 2 gibi çağrı cevaplayıp görüşme yapılabilirse çok daha iyi olur)

Hatırlatmalar, takvim etkinlikleri, alarmlar vs gibi durumlarda uyaracak

Klasik görünümde(Klasikten kastım illa yuvarlak metal olacak vs değil, iş ortamında kullanılacağı için çok uçarı kaçarı olmamalı)

Çok kalın ve kaba olmamalı

Şarjı uzun gitmeli, her akşam şarja takmak zorunda kalmamalıyız

Kadran değiştirilebilir olmalı. İş, Eğlence, Gezi vs farklı temalar için farklı kadranlar kullanabilmeliyiz.

bunun gibi istek ve taleplere cevap verebilecek bir akıllı saate ihtiyacım var.Olsa da Olmasa da Benim için Önemi Olmayan Özellikler
Anlık Nabız Takibi
Spor Fonksiyonu
Uyku Takibi
Kalori Hesabı
Adımsayar
Müzikçalar
GPSSizlerde olması gereken başka özellikler varsa yorumlara yazabilirsiniz. Ekleme yapabilirim. Bu işi yapabilecek akıllı saat tavsiyelerini bekliyorum.
Merhabalar.

3 gün önce Arçelik 6588 I bulaşık makinesi aldım.

Kurulum sonrası cihaz altından su akıttı. Gelen servis gider yüzünden cihazın içindeki fazla suyu bu şekilde dışarı attığını söyledi. Yani bir nevi emniyet sübabı gibi gider sıkıntısı olursa fazla su hemen makineden dışarı atılıyormuş.

Benim size sormak istediğim bu olay kurulum akşamı gerçekleşti. Ben hemen cihazın elektrik aksamına su kaçmasından korktum. O yüzden değişim talebimi ilettim.

Sizce bu durumda ne yapmalıyım. Değişim İçin diretmeli miyim? Yoksa söylemlere güvenip makinemi kullanmaya devam mı etmeliyim.
Merhabalar. Temel Bilgileri vererek başlayalım.

http://www.iwown.com/en/cms/150.html

Cihazımız bu.


Teknik Özellikleri:

Chipset: Dialog DA14680
Ekran: 0.73 inç OLED
Batarya: 60MAH Lithium-polymer
Bluetooth 4.0
Kullanım Mesafesi: 10 Metre
Fonksiyon:
Adımsayar
Fitness Takibi
Uyku Takibi
Çağrı Görüntüleme
SMS ve Bildirim Görüntüleme
Kamera Kontrol
Kalp Ritmi
Kalori Hesaplama
Titreşim
Hırsızlık Alarmı
Telefonumu Bul
Ağırlık: 10 Gram
Boyut: 17.5 CM - 23.5 CM
Kutu İçeriği

1 x iWown Fit i6 Pro Akıllı Bileklik
1 x Şarj Kablosu
İngilizce Kullanım Kılavuzu

Gelelim İzlenimlerimize.

Öncelikle ürün çok naif ve yakışıklı. Boyut olarak orta boyutta bir ele sahibim ve genişlik olarak işaret parmağımın genişliğinde. Uzunluk olarakta işaret parmağımın 2. boğumuna kadar geliyor.

24 Saattir kullanıyorum ve sürekli kurcalamama rağmen %83 şarjı var. Yani 24 saatte %17 yiyor. Buda 6 gün şarj demek.

Kordon malzemesi benim hoşuma gitti. Bileğimde herhangi bir rahatsızlık , terletme, tahriş yaşatmadı.

Boyutu bence çok güzel ayarlanmış. En ince bilekte bile bilek kenarlarından taşmaz diye düşünüyorum.

Ürün IP67 (https://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code) sertifikasına sahip. Yani toza karşı tam dayanıklı ve 1 metre altı olmamak kaydıyla 30 dakika suyun içinde kalabiliyor. Ben el yıkarken falan sıkıntı çıkarmadı ama duşa cesaret edemedim. En kısa zamanda cesaretimi toplayıp duşta da denemek istiyorum.

Bildirimler cihaz ekranından görülebiliyor. SMS ler tamamen okunuyor. Diğer bildirimlerde ise hangi uygulamadan ve kimden geldiği bilgisi veriliyor. Cihaz ekranı 30-40 cm uzaklıktan rahat okunabiliyor. Yani bildirimi görmek için gözümüze sokmaya ihtiyaç yok. Çağrılarda cihaz titriyor. Ekranda kimin aradığını gösteriyor. Telefon çalmaya başladığı anda cihazda titremeye başlıyor. Benim gördüğüm öyle saniyeler bazında bir gecikme olmuyor.

Cihaz türki yede 155 liraya satılıyor. Ben n11-sevgililer günü indirimiyle 137 liraya aldım.

Sormak istediğiniz her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca almama vesile olan @gunman233 hocama da teşekkür ederim. Konuya onuda bekliyoruz.

Edit: İlk fotoğrafta kamera kaynaklı cihaz yazı rengi mavi görünüyor. Yanlıştır. Cihaz yazı rengi beyazdır.


S.S.S

Ben lenovo p70 android kitkat 4.4.4 kullanıyorum. Google Playden birkaç uygulama var. Bunlardan zoroner health programını kullanıyorum. Türkçe ve benim için yeterli. Ama bildiğim kadarıyla google fit entegrasyonu var bu cihazların. Buradan yola çıkarsak ios içinde entegrasyon sağlanabilir diye düşünüyorum.

Şimdi su konusuna gelirsek bende tam denemedim. Ama mi band 2 de ip67 buda ip67 sertifikasına sahip. Ayrıca websitesine girerseniz havuzda yüzen arkadaşın kolunda olduğunuda görürsünüz.

Bluetooth konusu görecelidir. Şimdi oturduğum ev 105 m2 kare bir ev. Enin ortası diye düşünebileceğimiz bir yere telefonu koyduğumda tüm odalardan rahatça bildirim alabiliyorum. Ama işte duvarlar tuğla mı, ytong mu , alçıpan mı bilmediğimden göreceli diyorum. Ama yakın mesafelerde yada yürüyüş anlarında kopmaya rastlamadım.

Bildirimler stabil geliyor.
SMS - tüm mesaj geliyor. Tamamını okuyabiliyorsunuz.
Whatsapp - Tek bir kullanıcıdan gelen tek mesajı okuyabiliyorsunuz. Birden fazla mesaj gelirse birden fazla mesajınız olabilir diyor. Gruplardan gelen mesajlarda ise grup adını ve gönderen adını yazıyor. Mesaj içeriğini göstermiyor.

Analog Saat - Üründe 2 adet digital 3 adette analog saat teması bulunuyor. İstediğinizi seçebiliyorsunuz.
Merhabalar.

Ankastre set arayışındayım.

Önceki konu ve yorumlara istinaden.

Zanussi ZOB35712BK Ankastre Fırın
+
ZANUSSI ZGO62414BA SİYAH CAM OCAK
=1400 TL


ZANUSSI ZOB35702XV DİJİTAL SAATLİ MULTİFONKSİYONEL INOX FIRIN
+
ICF 2817/443 4 Gözü Gazlı Ankastre Siyah Cam Ocak
=920 TL


Sizce ne yapmalıyım. Davlumbazım var. 500 Liralık farka değer mi sizce.

Yada mevcutta kullandığınız bir set varsa yazarsanız sevinirim.
Merhabalar Arkadaşlar.
Yaklaşık 1 Aydır Harıl Harıl Beyaz Eşya Arayışı İçerisindeyim. Armudun sapı, üzümün çöpü derken baya sıkıldım. Ama hala istediğimi bulabilmiş değilim.

Bu nedenle hem kendim hemde benden sonra arayış içerisinde olacak arkadaşlar için bu başlığı oluşturdum.

Başlıkta Öncelikle BUZDOLABI TAVSİYELERİ daha sonrada teknolojiler hakkında bilgi olacak.

Elimden geldiğince ilk mesajı güncel tutmaya çalışacağım.

Hadi Başlayalım.

Herkes Kullanıp memnun kaldığı Marka - Modeli ve alırken hangi kısıtları incelediğini yazarsa çok sağlıklı olur.
Bu buzdolabını nasıl bilirsiniz.

Acil Tavsiyeye İhtiyacım var.

Saygılar.
Selamun Aleykum.

Abilerim , Kardeşlerim , Üstadlar...

Evlilik Arafesinde Bir Kardeşiniz Olarak Sınırlı Süre içerisinde evimin beyaz eşyasını düzmem gerekiyor.

Şimdi Bir abim 1800 kadar bütçeyle bir buzdolabı alacak bana. ama ne alacağına benim karar vermemi istiyor yani benim ona marka ve model bildirmem gerekiyor. Birinci tavsiye isteğim bu. Tuttuğum evde buzdolabı için ayrılan yer standart boşluk. yani gardrop tipi birşey alamam. Ayrıca forumda okudum kadarıyla çok ikilemdeyim. No-frost mu yoksa Low-frost mu alayım bilemiyorum.

Daha önce candogan62 ve Lazpanyol-61 abilerin tavsiyesiyle o günün f/p ürünü Electrolux 1286 LEW almıştım. Annem hala kullanıyor. Performansı hala üst seviyede.
Yine Bunun gibi f/p ürünü istiyorum.

Bulaşık makinesi olarak AEG F55022W0 5 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ almıştım anneme. İşini görüyor. Ben biraz daha iyi birşey almak istiyorum. Yine bu konudaki f/p tavsiyenizi bekliyorum.

Doğalgazlı ev için Fırınlı ocak yeri bırakılmış. Ankastre değil normal altı fırın üstü ocak olan modellerden. Şimdi bu konuda da tavsiyenizi bekliyorum. Simfer in falan ucuz modelleri var. Onlardan mı almalıyım, yoksa iyi birşey mi. Tavsiyenizi Bekliyorum.

Ayrıca mini mutfak eltleri ve ev elektroniği tavsiyelerinize de açığım . Ütü, Elektrikli Süpürge, Tost Makinası vs.

Hepinize Tavsiyeleriniz için Şimdiden Teşekkür Ederim.
Arkadaşlar bu 2 cihaz arasında kaldım. Özellik olarak aynı cihazlar.
Aynı cihazdan 2 tane alacağım. Birini kendime birini nişanlıma.

Şimdi aralarındaki temel farklar (benim gözümden)

m1453 daha şık

gm 4g en güncel (Nişanlım anlamaz gerçi. android 2.3.6 versen kullanır.)

m1453 şebeke üzerinden görüntülü görüşme yaptırıyor. (bu benim için çok önemli nişanlımla farklı şehirlerdeyiz. ancak böyle görüşebiliyoruz.)

şimdi standart işler için (fb,twitter,mail, online bankacılık, fOtoğraf çekme, görüntülü görüşme vs) bu iki cihaz arasında fark hisseder miyim.

birde gm 4g sırf güncelleme alacak diye 100 tl fazladan vermekte istemiyorum.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar bu 2 cihaz arasında kaldım. Özellik olarak aynı cihazlar.
Aynı cihazdan 2 tane alacağım. Birini kendime birini nişanlıma.

Şimdi aralarındaki temel farklar (benim gözümden)

m1453 daha şık

gm 4g en güncel (Nişanlım anlamaz gerçi. android 2.3.6 versen kullanır.)

m1453 şebeke üzerinden görüntülü görüşme yaptırıyor. (bu benim için çok önemli nişanlımla farklı şehirlerdeyiz. ancak böyle görüşebiliyoruz.)

şimdi standart işler için (fb,twitter,mail, online bankacılık, fotoğraf çekme, görüntülü görüşme vs) bu iki cihaz arasında fark hisseder miyim.

birde gm 4g sırf güncelleme alacak diye 100 tl fazladan vermekte istemiyorum.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Arnavutköy
Meslek: Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 469
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 647
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 75.882 (Bu ay: 248)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 182 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.