Şimdi Ara

iWOWNfit i6 Pro ROLL BAND - Akıllı Bileklik - İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Temel Bilgileri vererek başlayalım.

http://www.iwown.com/en/cms/150.html

Cihazımız bu.

Teknik Özellikleri:

Chipset: Dialog DA14680
    Ekran: 0.73 inç OLED
    Batarya: 60MAH Lithium-polymer
    Bluetooth 4.0
    Kullanım Mesafesi: 10 Metre
    Fonksiyon:
    Adımsayar
    Fitness Takibi
    Uyku Takibi
    Çağrı Görüntüleme
    SMS ve Bildirim Görüntüleme
    Kamera Kontrol
    Kalp Ritmi
    Kalori Hesaplama
    Titreşim
    Hırsızlık Alarmı
    Telefonumu Bul
    Ağırlık: 10 Gram
    Boyut: 17.5 CM - 23.5 CM
    Kutu İçeriği

1 x iWown Fit i6 Pro Akıllı Bileklik
    1 x Şarj Kablosu
    İngilizce Kullanım Kılavuzu

Gelelim İzlenimlerimize.

Öncelikle ürün çok naif ve yakışıklı. Boyut olarak orta boyutta bir ele sahibim ve genişlik olarak işaret parmağımın genişliğinde. Uzunluk olarakta işaret parmağımın 2. boğumuna kadar geliyor.

24 Saattir kullanıyorum ve sürekli kurcalamama rağmen %83 şarjı var. Yani 24 saatte %17 yiyor. Buda 6 gün şarj demek.

Kordon malzemesi benim hoşuma gitti. Bileğimde herhangi bir rahatsızlık , terletme, tahriş yaşatmadı.

Boyutu bence çok güzel ayarlanmış. En ince bilekte bile bilek kenarlarından taşmaz diye düşünüyorum.

Ürün IP67 (https://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code) sertifikasına sahip. Yani toza karşı tam dayanıklı ve 1 metre altı olmamak kaydıyla 30 dakika suyun içinde kalabiliyor. Ben el yıkarken falan sıkıntı çıkarmadı ama duşa cesaret edemedim. En kısa zamanda cesaretimi toplayıp duşta da denemek istiyorum.

Bildirimler cihaz ekranından görülebiliyor. SMS ler tamamen okunuyor. Diğer bildirimlerde ise hangi uygulamadan ve kimden geldiği bilgisi veriliyor. Cihaz ekranı 30-40 cm uzaklıktan rahat okunabiliyor. Yani bildirimi görmek için gözümüze sokmaya ihtiyaç yok. Çağrılarda cihaz titriyor. Ekranda kimin aradığını gösteriyor. Telefon çalmaya başladığı anda cihazda titremeye başlıyor. Benim gördüğüm öyle saniyeler bazında bir gecikme olmuyor.

Cihaz türki yede 155 liraya satılıyor. Ben n11-sevgililer günü indirimiyle 137 liraya aldım.

Sormak istediğiniz her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca almama vesile olan @gunman233 hocama da teşekkür ederim. Konuya onuda bekliyoruz.

Edit: İlk fotoğrafta kamera kaynaklı cihaz yazı rengi mavi görünüyor. Yanlıştır. Cihaz yazı rengi beyazdır.

S.S.S

Ben lenovo p70 android kitkat 4.4.4 kullanıyorum. Google Playden birkaç uygulama var. Bunlardan zoroner health programını kullanıyorum. Türkçe ve benim için yeterli. Ama bildiğim kadarıyla google fit entegrasyonu var bu cihazların. Buradan yola çıkarsak ios içinde entegrasyon sağlanabilir diye düşünüyorum.

Şimdi su konusuna gelirsek bende tam denemedim. Ama mi band 2 de ip67 buda ip67 sertifikasına sahip. Ayrıca websitesine girerseniz havuzda yüzen arkadaşın kolunda olduğunuda görürsünüz.

Bluetooth konusu görecelidir. Şimdi oturduğum ev 105 m2 kare bir ev. Enin ortası diye düşünebileceğimiz bir yere telefonu koyduğumda tüm odalardan rahatça bildirim alabiliyorum. Ama işte duvarlar tuğla mı, ytong mu , alçıpan mı bilmediğimden göreceli diyorum. Ama yakın mesafelerde yada yürüyüş anlarında kopmaya rastlamadım.

Bildirimler stabil geliyor.
    SMS - tüm mesaj geliyor. Tamamını okuyabiliyorsunuz.
    Whatsapp - Tek bir kullanıcıdan gelen tek mesajı okuyabiliyorsunuz. Birden fazla mesaj gelirse birden fazla mesajınız olabilir diyor. Gruplardan gelen mesajlarda ise grup adını ve gönderen adını yazıyor. Mesaj içeriğini göstermiyor.

Analog Saat - Üründe 2 adet digital 3 adette analog saat teması bulunuyor. İstediğinizi seçebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_doktor -- 16 Şubat 2017; 15:28:0 >

• Cihazınız hayırlı olsun umarım herhangi bir sorun çıkarmaz ve kullanırsınız.
    Benim merak ettiğim hangi telefonu kullanıyorsunuz?
    bir forumda bir iphone kullanıcısı yorumunda cihazdan gelen data ları iphone un üzerindeki health programına entegre olduğunu yazmış.
    Eyer iphone kullanıyorsanız var mı böyle birşey?
  • Slm birkaç sorum olacak...makibes ıd 107 kullaniyorum ve her yönden memnunum sadece ekran ufak birde suya karşı tam geçirmez değil.Bluetooth çekim çok iyi belirtilen mesafelerde kopma yok.öncelikle hayirli olsun gülegüle kullanin.Birincisi sizin aldiğiniz bileklikte bluetooh çekim mesafesini denedinizmi kopma sorunu varmı.Bildirimler stabil geliyormu.Kolda hareket sensörü varmı.analog saat ekran seçeneği varmi.Bilgi verirseniz memnun olurum.tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

Slm birkaç sorum olacak...makibes ıd 107 kullaniyorum ve her yönden memnunum sadece ekran ufak birde suya karşı tam geçirmez değil.Bluetooth çekim çok iyi belirtilen mesafelerde kopma yok.öncelikle hayirli olsun gülegüle kullanin.Birincisi sizin aldiğiniz bileklikte bluetooh çekim mesafesini denedinizmi kopma sorunu varmı.Bildirimler stabil geliyormu.Kolda hareket sensörü varmı.analog saat ekran seçeneği varmi.Bilgi verirseniz memnun olurum.tşk.

cihaza sahip değilim ama bu aralar bir tane almayı planladığım için araştırıyorum bildiklerimi paylaşayım sizle
    kolda hareket sensörü dediğiniz saate bakmak için kolu çevirince ekran açılıp saati göstermesi ise evet var.
    analog saat seçeneği de mevcut.
  • efesb kullanıcısına yanıt
    Tamam arkadaşim teşk. Bilekliğimden memnunum ancak daha iyi birşey alabilirmiyim diye göz atiyorum.merak işte.iwown 6 da sıkıntı açik havalarda ve güneşte gelen bildirimlerin gölgeleme yapilsa bile çok çok zor okunabildiğine dair şikayetler var.fiyat ise aliexpresste bile 120 den başliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

Tamam arkadaşim teşk. Bilekliğimden memnunum ancak daha iyi birşey alabilirmiyim diye göz atiyorum.merak işte.iwown 6 da sıkıntı açik havalarda ve güneşte gelen bildirimlerin gölgeleme yapilsa bile çok çok zor okunabildiğine dair şikayetler var.fiyat ise aliexpresste bile 120 den başliyo.

o tarz şikayetleri bende okudum evet güneşli bir ahavada ekren görünmüyor diye şikayetler ardı. Sizin cihazda durum nasıl?
    Diğer konudan yazayim bu konu dağilmasın...
    Allah razı olsun.

Ben lenovo p70 android kitkat 4.4.4 kullanıyorum. Google Playden birkaç uygulama var. Bunlardan zoroner health programını kullanıyorum. Türkçe ve benim için yeterli. Ama bildiğim kadarıyla google fit entegrasyonu var bu cihazların. Buradan yola çıkarsak ios içinde entegrasyon sağlanabilir diye düşünüyorum.
  • serhat1971 kullanıcısına yanıt
    Şimdi su konusuna gelirsek bende tam denemedim. Ama mi band 2 de ip67 buda ip67 sertifikasına sahip. Ayrıca websitesine girerseniz havuzda yüzen arkadaşın kolunda olduğunuda görürsünüz.

Bluetooth konusu görecelidir. Şimdi oturduğum ev 105 m2 kare bir ev. Enin ortası diye düşünebileceğimiz bir yere telefonu koyduğumda tüm odalardan rahatça bildirim alabiliyorum. Ama işte duvarlar tuğla mı, ytong mu , alçıpan mı bilmediğimden göreceli diyorum. Ama yakın mesafelerde yada yürüyüş anlarında kopmaya rastlamadım.

Bildirimler stabil geliyor.
    SMS - tüm mesaj geliyor. Tamamını okuyabiliyorsunuz.
    Whatsapp - Tek bir kullanıcıdan gelen tek mesajı okuyabiliyorsunuz. Birden fazla mesaj gelirse birden fazla mesajınız olabilir diyor. Gruplardan gelen mesajlarda ise grup adını ve gönderen adını yazıyor. Mesaj içeriğini göstermiyor.

Analog Saat - Üründe 2 adet digital 3 adette analog saat teması bulunuyor. İstediğinizi seçebiliyorsunuz.

Ayrıca bu mesajı ilk mesaja ekliyorum. İzninizle.

• Merhaba, cihazla ilgili size birşey soracağım, youtube da bir inceleme video sunda very fit id 107 için duydum bunu bu cihazda da mı böyle merak ettim.
    cihaz tüm gün aktivitelerimizi kaç adım attığımız ne kadar mesafe tuttuğunu falan hesaplıyor ve kayda alıyor onuda uygulamada grafikleri ile birlikte gösteriyor. Buraya kadar tamam yalnız mesela bir koşu antrenmanı yaptık yaklaşık 5km koştuk cihaz üzerinden antrenman modunda da bunu başlattık, peki bu yapmış olduğumuz koşu antrenmanının detayını uygulamada ayrı bir yerde inceleyebiliyor muyuz? Yoksa bunu genel toplam yapılan mesafe ve adımların içinene mi atıyor sadece?
    Video da tam olarak bunu diyor inceleyen kişi.
    Evet iyi yakalamişsiniz.ID107 de telefona bağlı olmasa bile kendi hafizası var.Birde diyelim anlik koşu yada yürüyüşe başlayacaksiniz düğmeye basılı tutunca o andan itibaren herşey sıfırdan ölçmeye başliyor anterman bitince sonuçları görebiliyorsunuz.ama diğer günlük ölçümler ayri saklanmaya devam ediyor.acaba iwown i6 da bu özellikler varmı...
  • serhat1971 kullanıcısına yanıt
    hocam tüm cihazlarda kendi hafızası var. Olmazsa zaten olmaz. Ayrıca belirtmiş olduğunuz tüm özellikler i6 pro da da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

hocam tüm cihazlarda kendi hafızası var. Olmazsa zaten olmaz. Ayrıca belirtmiş olduğunuz tüm özellikler i6 pro da da var.

Evet dediğim gibi iki cihazda da bu yapılabiliyor yapmış olduğunuz antrenmanı özel olarak başlatıp sonlandırabiliyorsunuz. Ama her ikisinde de bu yapılan antrenmanın detayı ayrı olarak uygulamada görünmüyor sanırım. Yanılıyorsam düzeltin lütfen
    Evet anlık ölçümler uygulamada gösterilmiyor.Sadece günlük veriler...
    Yapılan tüm sporların detayları aynı gün içerisinde detaylı olarak görülebiliyor. Ertesi günlerde ise özet bilgi alınabiliyor.
    Bu bu günkü yaptığım spor aktiviteleri

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere aşağıdaki aktivitelerden herhangi birine tıklarsanız detay ekranı açılıyor.

Bu da dün yaptığım aktivitelerin göründüğü geçmiş ekranı. Üst kısımdaki grafikten hangi günü üzerine dokunursanız o günün aktiviteleri sıralanıyor ekranda. Ama burada aktivite üzerine dokununca detay ekranına girmiyor. Sadece böyle özet liste var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_doktor -- 17 Şubat 2017; 11:9:24 >

• Titreşimi uyandırmak için yeterince güçlü mu ve güneşte gözükmüyormu. Kararsız kaldım yardımcı olabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miksor -- 17 Şubat 2017; 19:13:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

Yapılan tüm sporların detayları aynı gün içerisinde detaylı olarak görülebiliyor. Ertesi günlerde ise özet bilgi alınabiliyor.
    Bu bu günkü yaptığım spor aktiviteleri

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere aşağıdaki aktivitelerden herhangi birine tıklarsanız detay ekranı açılıyor.

Bu da dün yaptığım aktivitelerin göründüğü geçmiş ekranı. Üst kısımdaki grafikten hangi günü üzerine dokunursanız o günün aktiviteleri sıralanıyor ekranda. Ama burada aktivite üzerine dokununca detay ekranına girmiyor. Sadece böyle özet liste var.

resimli açıklamalar ve örnekler için teşekkür ederim ama ben pek anlayamadım .
    yürüme resmi altında ki zaman aralığı ile yandaki süre sekmendi tutarsız yada ben anlamdım mesela son resimin 2. datası orada ( 15:45 - 15:56 ) 11 dk bir eğlem var ama süre 00.01 gösteriyor. Bunu anlamadım .

Şimdi şöyle hocam bilekliğin aktif olma ve pasif olma süresini bilmiyorum. Yani yürümeye başlayınca aktif oluyor ama duyduğumuzda ne zaman pasif oluyor bilmiyorum. O resimdeki detayda aynen bu duruma örnek yani arada verdiğimiz mollalar da cihaz antrenmanı hemen kesmiyor sanki mola yaptığımızı anlamış gibi. Yani tüm süreyi alıyor detayda ise bu süre içinde kaç dakika aktif olduk onu söylüyor.
  • Hangi sporları tanıyor? Yüzerken kulaç sayan bir bileklik arıyorum. Yüzme olayı ile reklam yapan bir tek IWOWN markası var. Eğer havuz ve denize uyumlu ise i6Pro ya da i7 alacağım.
  • Kardeşim biraz daha kullandiktan sonra şarj süresi ,stabilite ve memnuniyet konusunda bilgi verirseniz memnun oluruz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.