Şimdi Ara

Ps4 ayarında Pc toplama(ikinci el) için tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sistem toplama konularına bayağı bir uzak kaldım o yüzden yardiminiza ihtiyacım var.

Ps4 umu maddi ihtiyaçtan dolayı satmak zorunda kaldim. Pc oyunculuğunu ve Türkçe altyazılı oyun oynamayı da özledigim için Ps4 görüntü kalitesi ayarında, yaklaşık 2-3 ay içerisinde yavaş yavaş "ikinci el" kasa toplayayim diyorum. Aradığım sistemin 4K, 2K görüntü vermesine gerek yok. Full Hd veya 960p çözünürlükte, AA olmaksızın mevcut ve cikacak oyunları Ultra veya High görüntü kalitesinde takilmadan oynatması benim için kâfi(dediğim gibi Ps4 ayarında)

Hiçbirşeyin sıfırina para vermeyi sevmiyorum. O yüzden ikinci el, parçaları uygun buldukça yavaş yavaş alayim diyorum. Sadece kasa olarak, monitör vs. hariç. Bütçe 1000 maksimum 1300 lira ve atıyorum topladiktan 3-4 ay sonra satmak istediğim zaman da kolayca satilabilir olsa iyi olur. OC vs. de yapamam Eger satmaz da kullanmaya devam edersem ileride veya şimdi Rx470 ekran kartı ile upgradeleyebilirim. Bu noktada da darboğaz yapmaması lazım.

Sahibinden de ki komple kasa fiyatları bana pahalı geliyor nedense.

İleride de bir nevi rehber olması açısından tavsiyeleriniz neler olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MâxeLL -- 27 Ağustos 2016; 0:44:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaslar bu konuyu birazda ps4, xbox one - pc esdegerliligi acisindan rehber olsun diye actim. İkinci el dedigime bakmayin, ps4 ayarinda ki bilesenler nasil olur?

yok mu yardimxi olabilecek?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 donanımı, DDR4 4 GB RAM,HD 7870 4GB, FX 8300 civarı bir sisteme denk geliyor ki, optimizasyonu yüksek bir kapalı kutu olduğu için ekran kartı en az hd 7950 civarında performans gösteriyor. Ultra veya High seviyesinde oyun oynamak için 1300TL ikinci el olsa bile az, 1500 civarına çıkartabilirseniz mantıklı öneriler yapabilirim hocam.
  • MâxeLL kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın ancak cidden çok şey istemişsiniz o paraya ancak 1500 tl gibi bir fiyata çıkarım derseniz
    2.el i5 2500 ve uygun anakart (forumda satılıyor çokça)
    4gbx2 toplam 8 gb ram
    gtx 750 ti veya muadili kart (aynı fiyat segmentinde o hesap kart var mı bilmiyorum başka)
    1 tb hdd
    500 watt güç kaynağı olan bir kasa yeterli olacaktır sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailreyiz

Hocam kusura bakmayın ancak cidden çok şey istemişsiniz o paraya ancak 1500 tl gibi bir fiyata çıkarım derseniz
    2.el i5 2500 ve uygun anakart (forumda satılıyor çokça)
    4gbx2 toplam 8 gb ram
    gtx 750 ti veya muadili kart (aynı fiyat segmentinde o hesap kart var mı bilmiyorum başka)
    1 tb hdd
    500 watt güç kaynağı olan bir kasa yeterli olacaktır sanırım

evet burdaki gibi olur anca en aza
  • quote:

Orijinalden alıntı: MâxeLL

Merhaba arkadaşlar. Sistem toplama konularına bayağı bir uzak kaldım o yüzden yardiminiza ihtiyacım var.

Ps4 umu maddi ihtiyaçtan dolayı satmak zorunda kaldim. Pc oyunculuğunu ve Türkçe altyazılı oyun oynamayı da özledigim için Ps4 görüntü kalitesi ayarında, yaklaşık 2-3 ay içerisinde yavaş yavaş "ikinci el" kasa toplayayim diyorum. Aradığım sistemin 4K, 2K görüntü vermesine gerek yok. Full Hd veya 960p çözünürlükte, AA olmaksızın mevcut ve cikacak oyunları Ultra veya High görüntü kalitesinde takilmadan oynatması benim için kâfi(dediğim gibi Ps4 ayarında)

Hiçbirşeyin sıfırina para vermeyi sevmiyorum. O yüzden ikinci el, parçaları uygun buldukça yavaş yavaş alayim diyorum. Sadece kasa olarak, monitör vs. hariç. Bütçe 1000 maksimum 1300 lira ve atıyorum topladiktan 3-4 ay sonra satmak istediğim zaman da kolayca satilabilir olsa iyi olur. OC vs. de yapamam Eger satmaz da kullanmaya devam edersem ileride veya şimdi Rx470 ekran kartı ile upgradeleyebilirim. Bu noktada da darboğaz yapmaması lazım.

Sahibinden de ki komple kasa fiyatları bana pahalı geliyor nedense.

İleride de bir nevi rehber olması açısından tavsiyeleriniz neler olur?

2. el alıp dolandırılma.
    2. el elektronik alıp mutlu olanların sayısı çok az.
    ben bile kaç defa dolandırıldım.
    adam açıkça bozuk olduğunu söylüyor çaresizce alıyorsun. garanti var diyor sonra seni kitliyor, garantisi olmadığını söylüyor dile getiriyor ama sen kendini kaptırıp alıyorsun, bile bile dolandırılıyorsun. parayı verirken bile dolandırıldığını bilerek veriyorsun. bence 2. el almayı aklından çıkartmalısın.

i3 6100 8 gb ram r7 370 ekran kartı git sıfır topla. 200 daha koy üzerine 1700 liraya sıfır sistem toplarsın. düşük olsun ama sıfır olsun.

NOT: 2 kelimenin anlamını bilemez saçı dikik... arka cepte at organı gibi duran cep telefonu taşıyan gençler...
    işte o elektronik parçalar onların elinde harap oluyor. işlemci macunlarken yere düşüyor anakart pini yamuluyor düzeltiyorlar, kasaya kola döküp ekran kartının nemlenmesine paslanmasına neden oluyorlar, 300 watt psu ile 600 wattlık sistemi çalıştırmaya çalışıp herşeyi yakıp sana satmaya çalışıyorlar =) ekran kartı fırınlayıp satanların sayısı az değil... 1-2 ay sonra o ekran kartı kendini gösteriyor, başlıyor ekranda çizgiler çıkmaya =)

o işlemciler, heleki ekran kartları kaç arkadaşının elinde dolaşıp aylar sonra eski sahibine geri dönüyor bilemezsin...

adam ekran kartını 2. el amazondan alıp 2. el işlemci soğutucu elden düşme ram, orası burası kırık kasa'yı 1300 liraya mal edip sana 2000 liradan satmaya çalışıyor =)

2. el alma aldırma. bu topraklarda dürüst sayısı çok az =)

• yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. sistem kafamda oturdu iyi kötü ama işlemci konusunda hala bazı takıldığım yerler var.

Mesela i3 6100 toplayacağım sisteme çok uygun ve ileride upgrade'e de uygun bir işlemci ama mesela i3'ün veya i5'in üçüncü hatta ikinci nesil işlemcileri mesela i5 2500 bu noktada nasıl olur? Aynı şekilde Amd tarafında bolca gördüğüm FX serisi ve A serisi işlemciler?

Bu sistemi toplamayı dediğim gibi bir kaç ay gibi bir süreye yayacağım için ucuzdan denk getirdikçe alma niyetindeyim. Belki de hiç alamam ama en azından meramımı gidermiş olmak için kaba taslak kafamda şöyle bir sistem toplayabiliyorum hepsi ikinci el olarak;

- i3 6100 (ikinci elde ort. 350TL)
    - Asus H110M veya işlemciye göre H81M (ort. 150TL)
    - HD 7980 veya Gtx770 veya Gtx 960 veya R93xx (ort. 600TL) ya da direk Rx470 (700 TL)
    - 8Gb Ram (ort. 120TL)
    - 500Gb veya 1Tb Hdd (ort. 100TL)
    - Kasa + 450W Power Supply (ort. 150TL) (eski meski hiç farketmez ikinci el bölümünde görüyorum ara sıra)

+
    ------------------------------------------------------------------------------------------------

Toplam ort.: 1450TL (Rx470 olursa 1600TL) yani evet dediğiniz gibi 1500 seviyesine geliyor.

henüz yeterli olmayan bilgimle kafamda oluşturduğum sistem yaklaşık bu şekilde. Bu sistemi daha ucuzlatacak veya sistemde yanlış/eksik yerler nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MâxeLL -- 31 Ağustos 2016; 0:15:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.