Şimdi Ara

İphone'da otg desteği ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
17.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere otg ismi androidde nam salmış fakat aynı şekilde apple ürünlerinde kendini gösterememiştir.Android'den ios'a geçiş yapmak istiyorum takıldığım tek nokta samsung nx300 kameram ile çektiğim fotografları iphone 5se cihazıma otg vasıtasıyla atıp ordan instagrama upload edebilirmiyim.Şimdiye kadar bu işlemi android'de sorunsuz bir şekilde yaptım internette araştırmalarım sonucunca otg kablolarının ipad'de sorunsuz bir şekilde çalıştıgına şahit oldum iphone'da ise herhangi bir bilgi veya olur olmaz yazısı göremedim konu başlıgı bile yok bu konu hakkında iphone kullanıcılarını fikir almak için konuya davet ediyorum şimdiden teşekkürler

Örnek video :https://www.youtube.com/watch?v=Gig4sCA0vK8

• TRProGamer kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım. Ben şu an iPhone 6s kullanıyorum. Dediğiniz şeye daha önce hiç ihtiyacım olmadı. Ama klavye kullanmışlığım var bir keresinde. Bu dediğiniz otg desteği var iPhone'larda da. Ama androidde kullandığınız gibi her türlü usb belleği tanımaz. Sadece apple ile anlaşmalı olup da üretilen ürünleri tanıyor bu kablolar ile. Ve internette iPhone hakkında da bir sürü makale var. Sanırım siz sadece Türkçe konuları araştırdınız. İşte bulduğum sayfalar:

https://www.quora.com/Does-the-iPhone-6-support-OTG
    http://m.imore.com/playing-around-apple-lightning-usb-camera-connector

Bu makaleleri okudum ve depolama birimi kullanacaksanız bu otg kablolarının işe yaramadığı yazıyor. Sadece resimlerde gördüğümüz usb bellekler ile çalıştığı yazıyor. Birçok yazı okudum sorunuzun üzerine. Hepsi aynı şeyi yazıyor. Ama ben de bir kablo alıp denemek istiyorum şu anda meraktan. Umarım yardımcı olmuşumdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HastaLaVi2 H kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen ürün bu çokta pahalı birşey değil bence otg desteği olmasa ortada boyle bir üründe olmazdı bazı yorumlar olumlu bazıları ise çalışmıyor diyor zamanında iphone 5'im için araştırdıgımda jailbreak ile otg özelliğinin açıldıgını youtube videolarında görmüştüm bu prüzü halledebilirsem ilk işim bir iphone 5se ön siparişi vermek

ÜRÜN :http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-ip572-iphone-5-to-usb-otg-cevirici-kablo-p-TELDATA12303?magaza=Teknocell&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CM_A7rSFhMwCFUgq0wodpBcHCQ

• Ben almayı düşünüyorum ancak ipad 2 için. 30pinli olanından. Birşey farkettim galaxy tab 2 nin şarj kablosuyla aynı. Belki onun için olanını alırım.
    Tabi onu görmek için jailbreak yüklü olmalı. iFile in usb desteği vari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bir de bir şey sormak istiyorum. Acaba bu 500gb veya 1tb'lık sürücüler otg kablosuyla mobil cihazlarda açılabilir mi? Çünkü eğer açılırsa kesinlikle bu prüzü ben de gidermek isterim.

android ios farketmeksizin açılmaz.otg kablolarında hdd'ler için gerekli akımlar sağlanamadığı için disk bad sector'lu diskler gibi yarı dönüp yeterli akımı sağlayamadığı için durup bir süre sonra tekrar dönmeyi deneyecektir çalışmıyacağı gerçeği özler önünde (denendi).Bunu yapmanızın tek bir yanı var oda harici power ile beslenen usb çoklayıcısı alıp otg'yi çogaltıcıya takıp çogaltıcıya harici güç kaynagı ile güç vererek otg'den güç almamasını saglıyarak çalıştırabilirsiniz bu yöntemle telefonun pil ömründede bir kısıtlama olmaz.
    bu arada eklemeyi unuttum kusura bakmayın harici güç kaynagı ile çalışan 3.5" hdd'ler le bunu yapmanız mümkün beslemeyi otg'den almıyacağı için.malumunuz 2.5" hdd'lerin hemen hemen hepsi usb üzerinden besleme almaktalar ve telefon bu gücü karşılıyamayacagı için çalışmamaları muhtemel
    Cevaplarınız için çok teşekkürler. Bu işe karışmamayı düşünüyorum. :D

• Kullanan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nınja -- 21 Haziran 2018; 3:17:9 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.