Şimdi Ara

Flash Belleğe İşletim Sistemi Kurulur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar bilgisayarımın hdd'si bozuldu idaretende olsa bir usb bellek ürününe veya sd karta işletim sistemi kurabilirmiyiz? Araştırdım fakat net bir sonuç elde edemedim umarım konu hakkında yetkili abiler bu post'un altına tecrübelerini aktarırlar. Şimdiden teşekkürler :) (sd kart lexar 80-80mb/sn) ntfs olarak biçimlendirmeme ragmen boot ekranında disk olarak karşıma çıkmıyor.

• Bakınız: Ubuntu live USB
    https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu_ISO_dosyasını_USB_belleğe_yazdırmak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurulabilir fakat flas belleklerin ve SD Kartların IOPS değerleri çok düşük olduğu için hem ömrünü azaltırsısnız hem çok yavaş çalışır sistem.
  • cd'drn calisan windowslar var onlarida kullanabilirsin ama en mantiklisi hic bulasma 2.ek temiz bir harddsik bul sistemi kuracak kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    iops değeri nedir bilmiyorum fakat sd kart'ımın okuma yazma değeri hdd'ninkinden fazla mantığımın aldığı kadarıyla kurulabilirde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRProGamer

iops değeri nedir bilmiyorum fakat sd kart'ımın okuma yazma değeri hdd'ninkinden fazla mantığımın aldığı kadarıyla kurulabilirde

Önemli olan okuma yazmanın hızı değil malesef. IOPS dediğimiz değer daha önemli.

İnternetten araştırabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.