Şimdi Ara

cd player tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kendime bir cd player almaya karar verdim.araştırmalarım sonucu aliminyum gri panel görüntüsü olan iki marka arasında kaldım bunlar 1-cambride audio azur 651c (980 tl) 2- marantz cd6004 (780 tl )bir arkadaş ingiltereden getirebileceğini söyledi.marantz bazı hifi testlerde daha iyi olduğunu ve ön panelden de usb bağlanarak iphone veya harddiskle bağlantı yapıp flac harici ses dosyalarını okuyabiliyor ama cambridge audio da iç bileşenlerine bakıldığında sanki marantz dan bir adım önde.sonuçta ses kalitesi babında siz hangisini alırdınız.

• Selam ben marantz 6004 kullaniyorum, cokda memnunum. Testlerde marantz diyor. Trde servisi olmasi , ustunede fiyatida cabasi.
    Dusunulecek birsey yok bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen katılıyorum.
  • http://mobile.audiophile.org/ContentDetails.php?CID=12&ID=19619&arc=0

Sogledigiiz cihazların ses olarak kalite olarak herseyi ike cok itesinde bir cihaz bir bakın bakalım fiyat ne diyor anlaşırsanız cok iyi bir urun audiophile arkadaslar bu cihazı iyi tanırlar sizin orneklerdeki gibi 3kg bir alet degil fiyat aralığınıza uymuyor ama gene bi bakın tavsiye sadece hoşgörünüze siginarak

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

http://mobile.audiophile.org/ContentDetails.php?CID=12&ID=19619&arc=0

Sogledigiiz cihazların ses olarak kalite olarak herseyi ike cok itesinde bir cihaz bir bakın bakalım fiyat ne diyor anlaşırsanız cok iyi bir urun audiophile arkadaslar bu cihazı iyi tanırlar sizin orneklerdeki gibi 3kg bir alet degil fiyat aralığınıza uymuyor ama gene bi bakın tavsiye sadece hoşgörünüze siginarak

eray bey siz bana zaten polk tsi 400 aldırdınız şimdide bunu tavsiye ediyorsunuz ama ben ilandan birşey anlamadım bir araştırayım size dönerim.

• Eray bey 400-500 euroluk cihaz arayan arkadasa 2500 euroluk cd player onermenin makul ve mantıklı hicbir acıklaması olamaz. Elindeki sistemde de hicbir farkı algılayamaz. Sonucta hifi işinde butun elemanlar aynı anda yukselmedikce sonuc pek degişmez. Sistemin kalitesi en dusugununki kadardır. Bunu sizinde iyi bildiginize eminim.

Ayrıca 3 kg dediğiniz alette 7kgdır ve bircok odul almıstır. Hafife alınacak yanı yoktur. CA 851C(dikkat 651c degil)yi uzun süre dinlemiş biri olarak gönül rahatlığıyla cd6004 u oneririm.

Maksat bilgi arayan arkadasları yalnıs yonlendirmeyelim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warwick83

Eray bey 400-500 euroluk cihaz arayan arkadasa 2500 euroluk cd player onermenin makul ve mantıklı hicbir acıklaması olamaz. Elindeki sistemde de hicbir farkı algılayamaz. Sonucta hifi işinde butun elemanlar aynı anda yukselmedikce sonuc pek degişmez. Sistemin kalitesi en dusugununki kadardır. Bunu sizinde iyi bildiginize eminim.

Ayrıca 3 kg dediğiniz alette 7kgdır ve bircok odul almıstır. Hafife alınacak yanı yoktur. CA 851C(dikkat 651c degil)yi uzun süre dinlemiş biri olarak gönül rahatlığıyla cd6004 u oneririm.

öneriniz için teşekkür ederim.bende cd6004 aklıma yattı fakat niye azur 651c değil diyen olmadı herhalde bu cambridge audio kullanan pek yok.bu arada sistemimi şöyle oluşturuyorum:
    * marantz cd 6004
    * dual cv 1400 amfi
    * polk tsi400 speaker

bu sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: warwick83

Eray bey 400-500 euroluk cihaz arayan arkadasa 2500 euroluk cd player onermenin makul ve mantıklı hicbir acıklaması olamaz. Elindeki sistemde de hicbir farkı algılayamaz. Sonucta hifi işinde butun elemanlar aynı anda yukselmedikce sonuc pek degişmez. Sistemin kalitesi en dusugununki kadardır. Bunu sizinde iyi bildiginize eminim.

2150 Euro sıfırı adam ikinci el satıyor ilanı bi okuyun göreceksiniz yani ikinci elde cihazlar yarı yarıya gidiyor 1000 Euro civarı alınacak olursa iki cihazdan da cok daha iyi olur bence

sizce bumu 6004
     cd player tercihi

yoksa bumu daha iyi cayin

cd player tercihi

neyse resimler anlatıyor zaten umarım biraz daha paraya kıyar güzel bir cihaz alırsınız sonradan al sat zarar cok oluyor sıfır cihazlarda sogledigiiz gibi bileşenler dengi dengine olmalı ama imkan varsa 500 Euro veren az daha sıkışıp 1000 Euro verse gercekten guzel bir cihaz sahip olur sonuçta ne satılan cihaz benim ne alıp kullanacak olan benim amac burda paylaşımda olduğumuz arkadaslar hep daha iyi cihazlara sahip olsunlar diye

marantz çok market ürünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 25 Mayıs 2013; 10:58:46 >

• eray bey tavsiyeniz için teşekkür ederim zaten sizi dinleyip polk tsi400 aldım fikirlerinize saygım var.bir kere 1000 euro fiyata ineceginin garantisi olmadığı gibi bütçem 400- 500 euro gibi.cambridge azur 651 c bana 980 tl gelecek resimide koyuyorum bir yorumda bulunurmusun

cd player tercihi
  • Micromega minium cd3'ü önerebilirim aslinda piyasada artik yok ve sifiri zamaninda 1300 tl'ler civariymis gumruğe takilan 4 adet urunu çeken bir elektronikci var bu urunlerden bir tanesini de ben satin aldim elinde bir adet gumus ve bir adet de siyah renk var fiyat gayet uygun malum sitede ilani bulabilirsiniz kapali kutu hic kullanilmamis durumda..icinde kullanilan dac analog devices 1853 cihazin acilma hizi, okuma hizi, 3d olarak tabir edebilecegimiz sahnesi belli bir seviyenin epey ustunde ayni siniftaki sonyler marantzlar denonlar yamahalar maalesef performans olarak yanindan gecemiyorlar (bence) Hoparlorlerim daha onceki cd calarim olan sony x202es ile alenen biz buradayiz diyorlardi ve ses cok dijitaldi ama micromega ya gectigim andan itibaren resmen ortamda kayboldular ses bariz sekilde analoglaştı aradaki farki algilamamak imkansiz dusunun bu seviyedeki bir kaynak sese bu kadar etki edebiliyorsa 3-5 gomlek veya daha ustu bir cihaz ne derece etki eder.. Bu arada cihaz bilmedigimizden veya tecrube etmedigimizden degil bu begenme ve memnuniyet aksine kaynak olarak neler neler denedim neler dinledim bu denediklerim ve dinlediklerime ragmen bu kadar begendim minium cd3'ü..

Sistemde duzgun bir kaynak bulunmasi cok önemli cunku arada daglar kadar fark olusabiliyor diger turlu cok siradan bir kaynak ile aslinda potansiyeli olan sisteminizi köreltmiş oluyorsunuz.

• <table cellspacing="10px" cellpadding="10px" width="100%"><tr><td align="center" bgcolor="#ffe488"><font color="red">Daha güvenli bir şifre kullanmanızı tavsiye ederiz. <a data-test="test" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="http://forum.donanimhaber.com/passchange.asp" onClick="return logwin(this.href)" data-href="http://forum.donanimhaber.com/passchange.asp" onClick="return logwin(this.href)">Şimdi değiştirmek için tıklayın.</a> </font></td></tr></table>

http://www.crutchfield.com/S-wH18CtfVreN/p_779651CB/Cambridge-Audio-Azur-651C-Black.html#overview-tab
    http://www.crutchfield.com/S-iHAs5bE8GNS/p_642CD6004/Marantz-CD6004.html

burda iki ürün anlatılıyor zaten bu ürünler piyasada bolca var dinleyip alabileceğin bir yer varsa dinle ve öyle al yoksa
    apple ın laptoplarında kullandığı ses işlemci si olan Cirrus Logic CS4398 işlemciyi kullananan ve analog bir cihazdan öteye çıkan marant 6004 yerine

gerçek müzik dac ı olan Dual Wolfson WM8742 kullanan Audio Azur 651C yi kesinlikle tavsiye ederim ama şunu da bilin ikinci elde marantz daha çok ve kolay satılır satmk gibi bir fikriniz yk ise Audio Azur 651C en iyi seçenek ben olsam digidal cihazlardan yani mp3 falan çalan çok iş yapan şeylerden uzak dudrur daha analog iş yapan yani sadece cd calan azur u alırdım.

gene son karar sizin tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

<table cellspacing="10px" cellpadding="10px" width="100%"><tr><td align="center" bgcolor="#ffe488"><font color="red">Daha güvenli bir şifre kullanmanızı tavsiye ederiz. <a data-test="test" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="http://forum.donanimhaber.com/passchange.asp" onClick="return logwin(this.href)" data-href="http://forum.donanimhaber.com/passchange.asp" onClick="return logwin(this.href)">Şimdi değiştirmek için tıklayın.</a> </font></td></tr></table>

http://www.crutchfield.com/S-wH18CtfVreN/p_779651CB/Cambridge-Audio-Azur-651C-Black.html#overview-tab
    http://www.crutchfield.com/S-iHAs5bE8GNS/p_642CD6004/Marantz-CD6004.html

burda iki ürün anlatılıyor zaten bu ürünler piyasada bolca var dinleyip alabileceğin bir yer varsa dinle ve öyle al yoksa
    apple ın laptoplarında kullandığı ses işlemci si olan Cirrus Logic CS4398 işlemciyi kullananan ve analog bir cihazdan öteye çıkan marant 6004 yerine

gerçek müzik dac ı olan Dual Wolfson WM8742 kullanan Audio Azur 651C yi kesinlikle tavsiye ederim ama şunu da bilin ikinci elde marantz daha çok ve kolay satılır satmk gibi bir fikriniz yk ise Audio Azur 651C en iyi seçenek ben olsam digidal cihazlardan yani mp3 falan çalan çok iş yapan şeylerden uzak dudrur daha analog iş yapan yani sadece cd calan azur u alırdım.

gene son karar sizin tabi

satmak gibi fikrim yok , aldığım her ürünü en az 5 yıl kullanan biriyim. 651c mi cd6004 mü derken Cambridge audio 651c de karar kıldım.

sistemim polk tsi 400 ,dual cv 1400 amfi ve azur 651c olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Micromega minium cd3'ü önerebilirim aslinda piyasada artik yok ve sifiri zamaninda 1300 tl'ler civariymis gumruğe takilan 4 adet urunu çeken bir elektronikci var bu urunlerden bir tanesini de ben satin aldim elinde bir adet gumus ve bir adet de siyah renk var fiyat gayet uygun malum sitede ilani bulabilirsiniz kapali kutu hic kullanilmamis durumda..icinde kullanilan dac analog devices 1853 cihazin acilma hizi, okuma hizi, 3d olarak tabir edebilecegimiz sahnesi belli bir seviyenin epey ustunde ayni siniftaki sonyler marantzlar denonlar yamahalar maalesef performans olarak yanindan gecemiyorlar (bence) Hoparlorlerim daha onceki cd calarim olan sony x202es ile alenen biz buradayiz diyorlardi ve ses cok dijitaldi ama micromega ya gectigim andan itibaren resmen ortamda kayboldular ses bariz sekilde analoglaştı aradaki farki algilamamak imkansiz dusunun bu seviyedeki bir kaynak sese bu kadar etki edebiliyorsa 3-5 gomlek veya daha ustu bir cihaz ne derece etki eder.. Bu arada cihaz bilmedigimizden veya tecrube etmedigimizden degil bu begenme ve memnuniyet aksine kaynak olarak neler neler denedim neler dinledim bu denediklerim ve dinlediklerime ragmen bu kadar begendim minium cd3'ü..

Sistemde duzgun bir kaynak bulunmasi cok önemli cunku arada daglar kadar fark olusabiliyor diger turlu cok siradan bir kaynak ile aslinda potansiyeli olan sisteminizi köreltmiş oluyorsunuz.

cd player tercihi

tavsiyeniz için sağolun ama bu cd player da güzel fiyatı zaten 500 tl civarı ama biraz zayıf geldi içide anlamasamda diğerlerine göre biraz boş.ama çok teşşekür ederim yazdığınız için eğer 651 c olmazsa bakabilinir.

birde fotoğraf bu cihazınmı eğer değilse sizdekinin içinin fotolarını gönderirmisiniz bir de cihaz hakkında biraz daha yorumda bulunurmusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savast -- 25 Mayıs 2013; 20:40:34 >

• Cihazin iç fotolarina baktiginizda gormek istediginiz o kalabalik bu cihazlarda olmaz esas olan yani birinci sirada dac''ın kalitesi gelir keza bu markanin yani micromeganin su anda satilan en ust seviye cd playerinda bile o kalabaligi goremezsiniz amplilerinin de ici gayet bostur.. Ama sesleri aksine oldukca doludur aslinda kurmus oldugunuz mantik dogru fakat hifi da cok cesitli mimari yapilar ve topolojiler mevcut oldugu icin genelleme yapmak pek dogru degildir.. Ben bu cihazin icinin fotolarini gordugumde sizinle ayni tepkiyi vermistim ama eve gelip kurdugumda ne kadar yanildigimi gordum, tek dayanagim markaya olan guvenim ve kullanilan dac'in analog devices olmasiydi.. Neyse benim tavsiyem sadece arti bir secenek olarak aklinizda bulunsun.

• bende cambridge audio azur 650 c kullanicisiyim .cok memnunum benim tavsiyemde cambridge audio 651 c olur iyi bir power. int connec le mukemmel sonuc alirsiniz ben ttaf powerkablo ve int.connec kullaniyorum sisteme bayagi etkiledi ve katkilari oldu kolay gelsin .selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karincazade

bende cambridge audio azur 650 c kullanicisiyim .cok memnunum benim tavsiyemde cambridge audio 651 c olur iyi bir power. int connec le mukemmel sonuc alirsiniz ben ttaf powerkablo ve int.connec kullaniyorum sisteme bayagi etkiledi ve katkilari oldu kolay gelsin .selamlar.

chord vee3 olan interconnect kablom var onu kullanacam.
  • Tsi400+651+Vee3 kombinasyonu ile aşırı detay ve sertlik ortaya çıkacak bence. Wolfson dac lı cihazlardan hiç haz etmedim. Doğallıktan, sıcak bir sahneden uzak sadece detay için çalışan bir cihaz hissi uyandırdı hep bende. Bu benim sistem bileşenleriyle uyuşmadığından da olabilir genel karakteri de olabilir. Belki dikkat çekmek faydalı olur adınıza.
    Aradığınız sound ise de zaten problem yok.
    Ben de transport olarak oldukça başarılı gösterilen Marantz CD5004 ile iki ayrı dac kullanıyorum. 2 dac + cdp toplam 3 farklı sound. Bu da farklı bir keyif. Belki altrnatif bir düşünce olabilir diye bahsetmek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Tsi400+651+Vee3 kombinasyonu ile aşırı detay ve sertlik ortaya çıkacak bence. Wolfson dac lı cihazlardan hiç haz etmedim. Doğallıktan, sıcak bir sahneden uzak sadece detay için çalışan bir cihaz hissi uyandırdı hep bende. Bu benim sistem bileşenleriyle uyuşmadığından da olabilir genel karakteri de olabilir. Belki dikkat çekmek faydalı olur adınıza.
    Ben de transport olarak oldukça başarılı gösterilen Marantz CD5004 ile iki ayrı dac kullanıyorum. 2 dac + cdp toplam 3 farklı sound. Bu da farklı bir keyif. Belki altrnatif bir düşünce olabilir diye bahsetmek istedim.

Abi sana bir de v dac ikiyide italyadan alalım 3 dakla süper olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Tsi400+651+Vee3 kombinasyonu ile aşırı detay ve sertlik ortaya çıkacak bence. Wolfson dac lı cihazlardan hiç haz etmedim. Doğallıktan, sıcak bir sahneden uzak sadece detay için çalışan bir cihaz hissi uyandırdı hep bende. Bu benim sistem bileşenleriyle uyuşmadığından da olabilir genel karakteri de olabilir. Belki dikkat çekmek faydalı olur adınıza.

dual cv1400 amfi sese katkı olarak bu sertliği azaltmazmı.
  • Vallahi denemeden birşey demek zor. Benim yazdıklarım da böyle olur anlamında değil sadece tahmin yönünde. Aklıma bu kombinasyondan böyle bir sonuç çıkar gibi bir fikir geldi. Denemek lazım. Lakin 651C kendi başına bile çok ciddi bir cihaz. Kombinasyon önemli burada. Böyle bir durumda kablo değişimi ile de değişik sonuçlar alınır.
    Netice itibariyle ben işin bu yönünü de dikkate alarak aratırmanız için yazdım, kesin bir yorum malesef yapamam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.