S

Teğmen
10 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar, malum havalar sıcak...muhtemelen bir çoğumuz hayatta kalabilmek için son gücümüzle klima bakıyoruz Şimdi bakınırken Electrolux'un bir ürünü ilgimi çekti, ancak ürünle ilgili herhangi bir bilgi bulamadım. Daha doğrusu Electrolux klimalarla ilgili Türkçe sayfalarda kullanım kılavuzu veya ürün broşürü de dahil olmak üzere pek bir bilgi bulamadım. Acaba Türkiye'den çekildi mi Elcrtolux klima bölümü? Link'deki ürün hakkında bilginiz var mı, Electrolux klimada iyi bir marka olarak kalmış nedense aklımda...Geçmiş yıllarda mı öyleydi yoksa halen iyi mi veya ben tamamen yanlış mı hatırlıyorum

http://urun.n11.com/klima/electrolux-exm24hv1w-comfort-cool-a-multi-inverter-duvar-tipi-P68000465
Evime klima almayı düşünüyorum, ancak hazır kurulum vs. yapılırken yatak odası için de bir tane alsam ikisini tek seferde aradan çıkartsam iyi olacak gibi. Benim merak ettiğim, iki adet dış ünite ile uğraşıp, ayrı ayrı bunlara elektrik çektirene kadar iş yerlerimizde de kullanılan tek dış ünite ile 2-3 hatta 5 iç üniteye kadar bağlantı sağlayan çoklu bir sistemin uygun olup olmayacağı.

Bu şekilde mantıken fiyata bir miktar tasarruf da sağlanacağını düşünüyorum, hatalı mıyım? Hiç kullanan veya kurmuş olanınız var mı? + ve - yönlerini değerlendirebilirseniz çok sevinirim ve tabii ki varsa marka/model önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler herkese, iyi forumlar!
selam arkadaşlar..başlıktan da anlaşılacağı gibi
Alfa 159 JTD dizel 1.9 araç ile Mercedes CLC 160 benzinli 1.6 araç arasında tercihiniz ne yönde olurdu?
2010 civarı fiyatları birbirine yakın iki arabanın da, ayrıca forumlardan okuduğum kadarı ile İstanbul ş.içi trafiğinde 159 dizil olmasına rağmen pek bir yakıt tasarrufu sunmuyor malesef. Her iki arabanın da istanbul yogun trafikte 10 litre civarında tüketimi var, 159 belki 1 lt daha az olabilir CLC'den ama önemli bir fark değil benim için bu. Buna karşılık da CLC vergi avantajına sahipayrıca.
İki aracın da görünüşü güzel, hoşuma gidiyorlar. Mercedes daha kompak, ş.içindepark konusu vb daha kullanışlı gibi. Alfa da ş.dışında motor gücüyle daha mutlu eder diye düşünüyorum ancak ana kullanım amacım sabah akşam işe gidiş geliş toplam 50-60 km yol günde.
ne dersiniz?
Herkese selam arkadaşlar. Benim şöyle bir sorunum var, dilim el verdiğince anlatmaya çalışayım. Yaşadığım sitede merkezi uydu yayını olduğu bilgisi verildi, D-Smart ve/veya Digiturk kutuları daire içerisindeki duvar soketine bağlandığında herhangi başka işlem yapmadan yayın alınmaya başlıyormuş. Bir komşumda da D-smart var ve aynen belirtildiği gibi gelen ekip duvardaki anten soketine bağlayarak daireden çıkmadan kurulumu tamamlamış.

Ben de bunun üzerine standart bir SD uydu alıcı alarak duvardaki sokete bağladım ancak yayın yok hiç bir şekilde... Eletrik işleri vs yapan görevlilerden birisini (teknik bir personel değil) bahçede görüp sorduğumda, anten hattından D-smart ve Digi yayınlarının birlikte aktarıldığını ancak Turksat uydu sinyalinin olmadığını...düz uydu alıcı ile sinyal alınamayacağını söyledi.

Bu nasıl bir teknolojidir bilen var mı? D-smart ve Digi aynı anda tek kabloda ... ayrıca Turksat'dan yayın alan D-smart sinyali olmasına rağmen uydu alıcı ile turksat kanallarının izlenememesi? Mümkün mü böyle bir durum, yoksa benim tesisatımda mı bir problem var?

şimdiden teşekkürler
arkadaşlar, boş sistemdeki (kombisiz) peteklerin sıcak su giriş vanasının hangisi olduğunu nasıl anlarız. Bağlantı şekli, her iki vana da peteğin her iki tarafında ve zemine yakın girişlerine bağlı.
selamlar arkadaşlar. evime yeni bir kombi alma arefesindeyim ancak pek çok forumdaş gibi ben de hangisi konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorum. öncelikle belirtmem gereken, şimdiye kadarki kombilerimde özellikle DD beni bu ısınma olayından bezdirdi. o sebeple malzeme kalitesinin biraz daha iyi olacağını umduğum ve daha az sorun çıkartacağını düşündüğüm Vaillant-Buderus-Viessmann üçlüsüne bakıyorum. Bosch konusu var bir de, öven kadar söven de mevcut kafa karıştırıcı bir durum.

Aklımdaki modeller ise:
1.Vaillant turbotec plus
2.Vaillant turbotec Pro
3.Buderus u52
4.Veissmann Vitopend 100

Şimdi bir konu daha var, herkes premix cihaz önerisine girişecek tahminen (diğer konularda gördüğüm bir durum) ancak kombinin monte edileceği yerde gider yok ve tesisat çekmem uygun değil, zira salonun bir köşesinde monte edilecek. Bu nedenle yoğuşmalıları eledim.

Ev çok büyük değil, yaklaşık 90 m2 ve dubleks bir daire, yalıtımının iyi olduğunu söyleyebilirim ve de güney cephe, önü açık, yer İstanbul. 24 kW gücünde cihazlara bakıyorum ve 40 derece tesisat suyu sıcaklığında bahar mevsimlerini geçirebileceğimi umuyorum. Ancak sanırım kimi kombiler tesisat suyu sıcaklığında bu seviyeye inmiyorlar. Bu yukarıdaki modellerden 40 derece tesisat suyu sağlayan model var mıdır?

Ayrıca Vaillant'ın bu iki modeli arasında teknik farklılıklar var mı yoksa fark yalnızca kontrol panelinden mi ibaret?

Kombi salonda olacağı için sessiz olması da ayrı bir gereklilik sanırım ki.

Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden herkese teşekkürler.
Herkese selam arkadaşlar;

Çok tuhaf ve belki de pek çoğunuzun komik bulacağı bir sorum var...Seneler öncesinde toparladığım sonrasında da askerlik iş güç derken hemen hemen hiç kullanmadan bir kenarda eskittiğim kasam taşınırken kutusunda elime geçti. Zaman zaman içimde alevlenen oyuncu ruhum da tekrar bir kıpırdanınca size danışmak istedim, acaba bu eski kasayı TV'a bağlayıp HD ready çözünürlükte oyun oynatabilir bir hale getirebilir miyim diye.

Sistemin ana bileşenleri; AMD s939 3800+ işlemci ve yine s939 nforce4 yongalı bir anakart. 1 GB ddr2 533 ram olmalı ve mevcut ekran kartı da ati x1600 512 Mb

En kesirme yoldan aklıma gelen belki ram takviyesi ve bu anakartın kaldırabileceği daha iyi ekran kartı, ne dersiniz?

Önerilerinizi merakla bekliyorum, akla yatkın bir öneri bulursam deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

Herkese iyi forumlar

Edit: Bilgisayar bileşenlerini yanlış hatırlamamdan dolayı düzeltme yaptım
Herkese selam arkadaslar, benim i900 dokunmatik ekrani sanirim bozuldu :( bir turlu ayarlayamiyorum, ekranin kosesine dokunuyorum ama ortasindaki tuş calisiyor .... !!! :(

bunun tamiri mumkun mudur acaba, yeni rom yukleyerek duzeletbilir miyim. Telefonda custom bir rom yuklu orjinaline nasil donebilirim bunu da bilemiyorum...Ekrani degistirmek gerekli diyorsaniz acaba bu bana ne kadara mal olur bir fikri olan arkadas var midir???

herkese simdiden tesekkurler
Arkadaslar gecende firefox kendisini son surum olan 3.6.6'ya yukseltti ve ne olduysa o dakkadan sonra basladi. Surekli cokuyor yeni surum benim bilgisayarimda Sorunun yeni surumden kaynaklandigini dusunmeme sebep olan olay ise evdeki eski bilg.i actigimda firefox'da cokme yasamiyor oldugumu farketmem oldu ve firefox'u son surumune guncelledim. Diger bilgisayarda da firefox bundan sonra cokmeye basladi

Sorun genellikle online video yayinlayan sitelerde meydana geliyor, nadiren de cok sayida tab actigimda cokebiliyor. Sebebin adobe flash ve java eklentilerinden kaynaklaniyor olabilecegini dusundugumden bunlari sistemden kaldirip tekrar yukledim ancak bir fayda saglamadi. Firefox'u sistemden kaldirip tekrar yuklemek de sorunumu cozmedi

Acaba ayni sorunla karsilasan baska bir arkadas var mi?

Firefox'un yarattigi hata mesajini ekte yolluyorum:

quote:

Add-ons: {d10d0bf8-f5b5-c8b4-a8b2-2b9879e08c5d}:1.2,{b9db16a4-6edc-47ec-a1f4-b86292ed211d}:4.7.3,{D4DD63FA-01E4-46a7-B6B1-EDAB7D6AD389}:0.9.6.8,{a0d7ccb3-214d-498b-b4aa-0e8fda9a7bf7}:20100503,{dc572301-7619-498c-a57d-39143191b318}:0.3.8.4,{1BC9BA34-1EED-42ca-A505-6D2F1A935BBB}:2.5.10.1,uploader@adblockfilters.mozdev.org:2.0.1,SkipScreen@SkipScreen:0.4.7amo,firetorrent@radicalsoft.com:2.0.1,{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}:3.6.6
BuildID: 20100625231939
CrashTime: 1278356003
EMCheckCompatibility: true
FramePoisonBase: 00000000f0de0000
FramePoisonSize: 65536
InstallTime: 1277675182
ProductName: Firefox
ReleaseChannel: release
SecondsSinceLastCrash: 668
StartupTime: 1278355341
Theme: classic/1.0
Throttleable: 1
URL:http://yabancidiziizle.com/
Vendor: Mozilla
Version: 3.6.6

This report also contains technical information about the state of the application when it crashed.
Oncelikle herkese selamlar arkadaslar, forumda arama isleminde sorun yasamaktayim. Kisa bir sure oncesine kadar arama yaptirdigimda arama sonuclarinda cikan en yeni konu 2006 tarihli falan oluyordu. Bu sorunun nedenini anlamaya calisirken, artik arama yaptirdigimda hic bir sonuc bulunamadigini fark etmis durumdayim. Acaba bu bana ozel (bilgisayarim veya forum kullanici profilime ozel) bir durum mudur, yoksa forumda bir sikinti mi var ?

ADSL kullanmaktayim, virus programi ve XP Firewall'u disinda internet erisimimi denetleyen herhangi bir gecit de bulunmuyor. Onceden Peerguardian vardi, acaba o mu sorun yaratiyor diye sistemden kaldirdim ama durum halen ayni...Web browser'im Firefox ancak durum IExplorer7'de de ayni sekilde mevcut Bir fikri olan var mi acaba?

Iyi forumlar
Hakkında
Meslek: Muhendis
İlgi Alanları: Elektronik cihazlar, Internet, CAD/CAM
Forum İmzası:
Imza mı??? Yaw ben kağıda zor karalıyorum onu...
Forum İkinci El İmzası:
Imza mı??? Yaw ben kağıda zor karalıyorum onu...

alışveriş yaptıklarım : SCORPION07,aykhut,homeedition88,CeLLaT_1905,Nosferatu`, R@,reason666, ... bu üç nokta da acemilik zamanımda alışverişim olan diger dostlar için :)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 610
İkinci El Bölümü Mesajları: 159
Konularının görüntülenme sayısı: 22.861 (Bu ay: 409)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.