Şimdi Ara

eski sisteme yeni ekran karti takviyesi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok tuhaf ve belki de pek çoğunuzun komik bulacağı bir sorum var...Seneler öncesinde toparladığım sonrasında da askerlik iş güç derken hemen hemen hiç kullanmadan bir kenarda eskittiğim kasam taşınırken kutusunda elime geçti. Zaman zaman içimde alevlenen oyuncu ruhum da tekrar bir kıpırdanınca size danışmak istedim, acaba bu eski kasayı TV'a bağlayıp HD ready çözünürlükte oyun oynatabilir bir hale getirebilir miyim diye.

Sistemin ana bileşenleri; AMD s939 3800+ işlemci ve yine s939 nforce4 yongalı bir anakart. 1 GB ddr2 533 ram olmalı ve mevcut ekran kartı da ati x1600 512 Mb

En kesirme yoldan aklıma gelen belki ram takviyesi ve bu anakartın kaldırabileceği daha iyi ekran kartı, ne dersiniz?

Önerilerinizi merakla bekliyorum, akla yatkın bir öneri bulursam deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

Herkese iyi forumlar

Edit: Bilgisayar bileşenlerini yanlış hatırlamamdan dolayı düzeltme yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satox -- 28 Ocak 2012; 11:37:27 >

• Bence Ram ve ekran kartı beraber gerek çünkü X1650 HD çözünürlükte dökülebilir.PSU belirtirseniz bir şeyler ayarlayabiliriz size
  • PSU cooler master kasanın orjinal psu'su. sanırım 400 veya 450 watt olmalı...
    benim ana kartın destekledigi olası en güncel ekran kartını nasıl öğrenebilirim sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aallpp99

Bence Ram ve ekran kartı beraber gerek çünkü X1650 HD çözünürlükte dökülebilir.PSU belirtirseniz bir şeyler ayarlayabiliriz size

bu arada HD çözünürlük dediğim 1366x768 :) FullHD gibi bir fantezim yok yani :))
  • Ankartınız PCI-E girişi varmı ? Yoksa alabileceğiniz en iyi ekran kartı Nvidia olarak Geforce 7950 Ati olarak Radeon x1950 AGP
  • Anakartınız Marka Ve Modelini Söylerseniz Size Yardımcı Olabilir
    Eğer Anakartın Marka ve Modelini Bilmiyorsanız CPU-Zyi İndirin
    http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.59-setup-en.exe
  • Anakartım şimdi artık tarih olmuş Epox ürünü bir nforce4 ultra chipsetli ve PCI-E 16x tek yuvaya sahip

Modeli EPoX EP-MF4 Ultra
    Özellikleri için de link http://www.dealtime.com/EPoX-MB-EPOX-EP-MF4ULTRA-NF4U-AM2/info?tab=specs

İlginiz için teşekkürler
  • Hd5670 gibi modelleri tercih edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhemirdh

Hd5670 gibi modelleri tercih edebilirsiniz.

teşekkürler, benim merak ettiğim sizce ne kadar bir iyileşme sağlanabilir bu sayede? veya güncel oyunlardan oynanabilir seviyede (1280x768) aklınıza gelen bir kaç örnek verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: satox

quote:

Orijinalden alıntı: dhemirdh

Hd5670 gibi modelleri tercih edebilirsiniz.

teşekkürler, benim merak ettiğim sizce ne kadar bir iyileşme sağlanabilir bu sayede? veya güncel oyunlardan oynanabilir seviyede (1280x768) aklınıza gelen bir kaç örnek verebilir misiniz?

Tabi :) Gta 4 15-20fps de oynarsın çünkü oyunun optimizasyonu berbat.Eğer Crysis gibi optimizasyonu olsa en az 35 fps alırsın.Crysis 2'yi kasmadan oynabilirsin bence.Shift 2,Dirt 2,Dirt 3,CoD Modern Warfare 2,3 gibi oyunları büyük bir ihtimal akıcı bir şekilde oynayabilirsin.Ancak iyi bir araştırmak gerekiyor.Forumda bu konunun uzmanları var.Onlar seni daha iyi bilgilendirecektir.Kim olduklarını bilmiyorum :D Banada yardımları lazım :D

• @dhemirdh epey iyimser birtablo çizmişsin :)) geyik bir yana da ben soliter vs falan ancak oynanır bu işlemci ile diye düşünüyordum, tek işlemci mi kaldı artık atomlar bile çifterlenmişken :)))

Bu arada bilgisayari calisir vaziyhete getirip TV'a bagladim, elimdeki kendi çağının oyunlarında sorunsuz calisiyor ... hiç bilmememe ragmen bir de gaza gelip 2.4 olan cekirdek hizini 2.7'de iteledim :)

bir de düzeltme yapmalıyım işlemcim 3500+ değil 3800+ mış megerse yanlış hatırlıyormuşum ben şimdiki oc ile hızı da sanırım 4000+ seviyesinde falan olmalı ancak halen tek çekirdek

tavsiyelerinizi bekliyorum, veya x1600 pro kartım ile denememi istediginiz oyun varsa söyleyin...indirip denemeye çalışayım diger merak eden ark.lara da faydası olur
  • sanırım pek fazla bilgisayarlarla deneysel olarak uğraşan yok aramızda, iş-güç koşturmacada vakit de olmuyor açıkçası Ben deneyimlerimi paylaşmaya çalışayım, WinXP arayüzüne yabancılaşmışım artık ve elimde de pek bir oyun da yok...ben de sıkıntıdan Windows7 Lite versiyonu kurdum 32bit için. Ekran çiğinin Win7 desteği yok malesef ve Vista sürücüleri ile kurulması gerekiyor. Win7 Puanlamasında da x1600 ekran kartı gereğinden fazla cevapsız kaldığı için derecelendirme tamamlanamamıştır deyip kapatıyor Win7... sonuç, x1600 kabullenmek istemesem de güncel işletim sistemi için dahi iyi bir secime benzemiyor. Ancak Windows 7 Aero arayüzü gayet akıcı ve sorunsuz olarak çalışıyor...ilk fırsatta bir kaç hafif oyun kurmaya çalışıp deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Ayrıca HD5670 1GB DDR3 128Bit ekran kartına da terfi düşünüyorum, fiyat olarak 110 TL seviyesinde olması ilgimi çekti. Ancak güç tüketim ihtiyacı nasıldır bu kartın bileniniz var mı acaba? Kasamda 350 - 400 watt'lık gerçek güç kaynağı mevcut bilginize

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.