Şimdi Ara

Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.509
Cevap
177
Favori
253.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler trendyolda bi kampanyaya denk geldim. 1 alana bir bedava kampanyasi vardi parfumde. 212 men nyc 30 ml parfumu aldim 2 kutu. Toplam kargo ile birlikte 80 lira odedim. Kutusu 40 tl ye geldi.

Parfumu daha once kullanmadigim icin sadece 2 li paket aldim. Begendigim tanidigim bi parfum olsa 3 er 5 er paket daha alirdim. Piyasada 70 lira kutusu ortalama. 40 a aldim bakalim gelsin yorumu da yazarim. Aklima gelse bu parfumu burada sorar iyi geri donus alirsam baya siparis verirdim ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CHANEL ALLURE HOMME SPORT EDT 100 ML

Tom Ford Black orchid

sizce hangisi iyi ?
  • güzel konu, takip edeyim ...
  • gaultier2 bargelloda mı iyi yoksa başka açık parfümde mi?
  • Paco Rabbane - Invictus

Tom Ford - Black orchid edt

aldım bugün tekin acardan. Umarım kalıcı olur. Burada okuduğum gibi artık tenime değil kıyafetine sıkacağım parfümümü.

Yazın da;
    ya Bvlgari Aqva veya Armani gio alacağım.

selamlar

• tom ford aşırı kalıcı ve ağırdır, kapalı ortamda toplu taşıtlarda boğar, dikkatli kullanmak gerekir ... güzel kokulu günler ...
  • Çok parfüm kullanmamış biri olarak kış için parfüm önerisi alabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

tom ford aşırı kalıcı ve ağırdır, kapalı ortamda toplu taşıtlarda boğar, dikkatli kullanmak gerekir ... güzel kokulu günler ...

Teşekkür ederim yorumunuz için.

edt ile edp arasında kalmıştım.

edt bilekte 7-8 saat, kıyafette +12 saat şuan iyi kaldı belki ama, keşke edp alsaymışım diyorum şuan :S daha uzun olurdu belki .)

size de güzel kokulu günler
  • teşekkürler,
    tom ford gibi farkedilir ve kalıcı başka kokular isterseniz jean paul le male ve rochas man önerebilirim ...
    selamlar ...
  • Paco de Lucia kullanıcısına yanıt
    size de aynılarını önerebilirim;
    tom ford black orchid
    jean paul le male
    rochas man
  • bu konunun ilk sayfasına gidemiyorum neden ?..
    ilk sayfaya git diyorum, 2'ye gidip 1'e tıklıyorum, gidilecek sayfa kutusuna 1 yazıyorum, hepsinde forum ana sayfaya attı ...
  • merhaba. bir mağazaya girip parfüm deneyip satın almadan çıkmak sizce normal bir eylem mi, ben biraz utanıyorum ancak denemek istediğim bir sürü parfüm var. sephora sevil tekin acar boyner rossmann haricinde başka mağaza biliyor musunuz?

• köle kullanıcısına yanıt
    (ALINTI)

"Bu önemli bir konu aslında fırsat bulunca yazacaktım ama kısaca bahsedeyim. Nasıl ki her kıyafet mağazasına girdiğiniz de kıyafet almıyorsanız parfüm denerken de almak zorunda değilsiniz. Özellikle parfüm mağazalarında en rahatsız edici durumalardan birisi hemen size birisinin yanaşması ve sizin istediğiniz kokuyu rahat rahat koklayamamanız. Size yanaşma sebepleri kendi istedikleri markayı size sattırmaya çalışmaları.

Ayrıca birçoğunda bir bilmişlik hakim. Hepsini kastetmiyorum ama çoğu sadece markaların doğru okunuşlarını bilen içleri dolu olmayan parfüm uzmanları. Geçenlerde bir kokuya bakmak için yine uğradım bir mağazaya Moschino'yu yanlış telaffuz ettim. Oda düzelterek Moschino Uomo diyorsunuz sanırım bakalım dedi.

Yerimden hiç haraket etmedim hangi notalar var bunun içinde dedim. Direk kem küm etmeye başladı fresh bir koku falan demeye başladı. Ben söyleyim size dedim, saydım sonra usulca uzaklaştı yanımdan.

Demem o ki bu kişilerden tedirgin olmayın alırsınız almazsınız önemli değil gidin istediğiniz kokuyu deneyin işiniz bitince de iyi günler diyerek çıkın. Adı üstünde TESTER ve sizin test etmeniz için o ürünler orada. Aradığınız bir şey var mı? vs sorular gelirse de bakıyorum kendim teşekkür ederim diyin. İsterse peşinizde dolansın. "(-bberkyildiz)

" bberkyildiz" isimli arkadaş çok güzel yazmış paylaşmak istedim. Sonuna kadar katılıyorum.

Bu arada onun da parfüm önerisi hakkında bi başlığı var sağolsun yardımcı oluyor. Parfüm önerisi isterseniz bi danışın derim.

• Konu duraksamış

• Merhabalar, ben size bir soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Parfüm konusunda bilgili olduğunuzu görüyorum. Hem başka arkadaşlara da yol göstersin. David walkerdan abercrombie ve invictus aldım, esanslar soft hoşuma gitti, kalıcılığıda güzel ama nota değişimi olmuyor, tekdüze kokuyor. Çok güzel nota değişimini hissedersin dediğiniz açık parfüm (marka) var mı? Yoksa orjinal mi almalıyım? Orjinal alırsam açık parfüm kadar kalıcı ve farkedilirlik olurmu bu konuda sıkıntı yaşarmıyım? Param boşuna gider mi? Önceden bir iki adet orjinal almıştım, kimse kokuyorsun bile dememişti. Ama boyner gibi yerlerden değil herhangi bir a kozmetik mağazasından almıştım. Belki kandırıldım. Zamanında ixora markasından vakko almıştım, nota değişimi hissediliyordu yalnız bu parfümden mi, firmadan mı bilmiyorum. Sizce ne yapayım açık parfüm markasınımı değiştireyim, yada bariz nota değişimi hissedilir şu parfümü al orjinal açık farketmez mi dersiniz? Yoksa hiç orjinale gerek yok açık parfümdeki performansı bulamazsın, açık parfüm al zaten şu parfümlerde nota değişimi olur , diğer parfümler düz gidermi dersiniz?

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    selam,
    uzun süre orjinal parfümler aldım 90'lı yıllarda kokular güzeldi sonra 2000'lere geldik ne olduysa kokuların tadı kaçtı, belki de sahte ürünlere denk geliyorduk bilemem ...
    açık parfüm mağazaları yaygınlaşınca denemeye karar verdim önce eyfel'den aldım, ilk dönem üretimleri kalitesizdi son zamanlarda biraz iyileştiğini farkettim ...
    ardından dp'ye yöneldim çoğundan memnun kaldım, dp kokuları genelde belirgin farkedilir ve kalıcı, sadece invictustan memnun kalmadım (birkaç açık markadan invictus aldım ama bu kokuyla aramda bir uyuşmazlık söz konusu) ...
    daha sonra forumda satış yapan tutaste'den parfümler aldım, açıkçası başlangıçta beğenmedik hayal kırıklığı oldu ancak sonra farkettik ki kokular taze olduğundan oturmasını beklemek gerekiyor, birkaç ay zaman verince güzelleşiyor ...
    şu an evde bay-bayan olarak dp, tutaste, eyfel ayrıca benim çocukların fırsat kampanyalarından hediye aldıkları avon, oriflame, crispino ürünleri ile şişelerini attığım ve ismini hatırlamadığım (biri WO idi sanırım) çok sayıda parfüm mevcut ...
    son söz olarak orjinale artık para vermiyorum ... saydıklarım arasından dp'yi bir adım öne alıyorum, tutaste ve eyfel ürünleri de denenebilir diyorum ...

@doc.dr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 18 Mart 2018; 0:33:44 >
  • bu başlıkla ilgili merak ettiğim bir husus var; ilk sayfaya neden girilemiyor ?..

@sesar
  • Çok teşekkür ederim

• Bugün boynerde ve sephorada givenchy pi, xeryus rouge, eros denedim. Akşam 6 gibi denedim eve geldim. Geldiğimden beri hiç bir koku almıyorum, monta sıktım açtığımda dolabın kokusu bile değişmemiş. Bu parfümlere ne oldu, normalde pi çok yoğun kokardı çoğu kişi reformüle edildiğini ve artık neredeyse hiç hissedilmediğini yazmış. Orjinal almaktan iyice vazgeçtim

• Zara kullanan var mı acaba, Man Silver ve Man Uomo nasıldır ?
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.