Şimdi Ara

Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.509
Cevap
177
Favori
253.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Prof. olarak parfüm uzmanıyım.

Parfümlerle ilgili aklınıza takılan herşeyi ama herşeyi sorabilir, tartışabilir ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.
    Bende size mümkün mertebe yardımcı olmaya çalışayım.

Yaz için önerilerim;

CK ONE
    Davidoff Cool Water
    Calvin Klein Eternity Aqua
    Armani GIO
    Lacoste Essential
    Hugo Boss matara
    Kenzo Leaupar
    Carolina Herrera 212

DP açık parfüm;
    Armani Gio
    Lacoste Essential

Bu ürünlerin ortak özelliği yoğun olmamaları ve ferahlık vermeleri. Yaz için parfüm seçimi oldukça önemli olup size olumlu yönde etki edecektir.

Yaz aylarında koltuk altı deostick ve deodorant kullanmanız şiddetle tavsiye olunur.

NEREDEN PARFÜM ALMALIYIM?

Ykm, boyner, sephora, sevil, tekin acar gibi mağazalardan orjinal ürünler satın alabilirsiniz.

Dp, ixora, bargello, david walker, cem ise açık parfümde lider markalardır.

KESİNLİKLE ORJİNAL ÜRÜNLERİN ÇAKMALARINI ALMAYIN. YANİ ÜRÜNLE KUTUSU ŞİŞESİ BİREBİR OLUP 100 TL ALTINDA OLAN PARFÜMLER SOLUDUĞUNUZDA SİZE ZARAR VERİR. AYRICA SU GİBİDİRLER HİÇ KALMAZLAR. SAĞLIĞINIZLA OYNAMAYIN.

PARFÜM NASIL KALICI OLABİLİR YAYILMASINI İSTİYORUM

Parfümün kalıcı olmasını yayılmasını farkedilmesini istiyorsanız teninize değil kıyafetinize uygulayınız. Bu hem daha sağlıklıdır hem de kalıcılığı artırırsınız.

Parfümü omuz başları ve göğüs kafesine doğru 20 30 cm uzaktan sıkmanız farkedilirliği artıracaktır. Eğer ceket mont kazakla dolaşacaksınız parfümü bu bölgelere sıkabilirsiniz.

ÖZEL MESAJ ATARSANIZ SİZE DAHA ÇABUK YARDIMCI OLABİLİRİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesar -- 19 Mayıs 2013; 2:13:35 >
  • Hassas ciltler için parfümler var mı ?

Bir parfümü nasıl kullanmalıyız. Açı vs. şeyler önemli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlmrgl

Hassas ciltler için parfümler var mı ?

Bir parfümü nasıl kullanmalıyız. Açı vs. şeyler önemli mi ?

Merhaba;

Parfümler genel olarak Eau de Cologne, Eau de Toilette, Eau de parfum olarak ayrılmaktadırlar.
    Bu farklılık esans oranlarındaki yoğunluk farkından kaynaklanmaktadır.

Erkek parfümlerinin tamamı EDT'tir diyebiliriz rahatlıkla. (birkaç unisex ve özel ürünler hariç.)

Bayan parfümlerinde ise EDT ve EDP olarak ayrılmaktadır.

Eau de parfum ürünler TENSEL olup; tene göre uyarı vermektedir. Yani teninize göre parfümün vereceği reaksiyon kesinlikle farklı oluyor.
    Bir parfüm iki bayanın teninde farklı şekilde hayat bulur ve ona göre koku salgılar.
    Terleme, heyecan, şehvet, üzüntü, mutluluk gibi kavramlara göre koku farklı yayılmakta ve kalıcılık oranı da değişmektedir.

Eau de Parfümler çok daha fazla kalırken, Eau de toilet ürünler ise çevreye daha çok yayılırlar.

Biz parfüm uzmanları olarak parfümün tene sıkılmamasını tavsiye ederiz sağlık açısından. Aynı şekilde özellikle bayanlarda saça parfüm sıkıldığında çok daha fazla yayılma gösterir kokular. Fakat saça sıkılacaksa muhakkak saç uçlarına sıkılmalıdır. Orta veya dip kısımlarına sıkıldığı takdirde saç telleri zarar görecektir.

Özetle erkek parfümlerinin tamamı EDT olduğu için kıyafetinize 20 CM uzaktan sıkınız. Genel olarak "T" şeklinde deodorant ve parfüm kullanımı homojen bir şekilde dağılımı sağlar. 3 Fıs yapacaksanız omuz başları ve göğsün orta noktası parfüm için oldukça idealdir.

Bayanlar ise diledikleri takdirde boyun, göğüs, kulak altı, el bilek kısımlarına parfümü sıkabilirler. (özel günler hariç tavsiye edilmez.)
    Fakat bu durumda kesinlikle kokunun üzerine tekrar elinizle dokunmayın. Kolonya gibi elinizle sıvazlar veya dağıtırsanız koku bozulur.

Rüzgar üzerinize bulaşan parfümle ne kadar temas ederse koku o kadar çok yayılır. Bu yüzden parfümü dışarı çıkarken montunuzun kol kısımlarına, atkınıza, fularınıza sıkabilirsiniz.
  • En sevdiğin parfüm ? İçinde feromon olan parfümler hangileri ?
  • şu an en moda parfüm hangisi birde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuhancuri

En sevdiğin parfüm ? İçinde feromon olan parfümler hangileri ?

Merhaba;

Bu çok sık rastladığım sorulardan birisi. En sevdiğim parfümü söylemek hata olur. Çünkü herkes yaşına, tenine, karakterine, duygularına ve ortamına göre parfüm kullanmalıdır.

Fakat karizmatik, otoriter, zengin bir kişiyi temsil eden +25 yaş parfümü Terre d'Hermes kare asım. "Cennetin kokusu" olarak lansmanı yapılan ve 2007 en iyi parfüm ödülünü alan bu koku vahada yer alan greyfurt bahçesini, toprak çöl kokularıyla bezenmiş gibi hissettiriyor. Oldukça özgür bir koku.
    Mağaza fiyatı yaklaşık 217 lira.

İçerisinde hiçbirşekilde feminen alt notaya sahip olmayan, reklamları yasaklanan, içerisinde halisünasyon etkisi yaratan Absenth yeşil peri alkolü, kırmızı biber ve fesleğen bulunduran davidoff hot water gece kulüplerine giderken kullandığım özel bir üründür.

Bunun dışında Tom ford men, CK Free vs gibi parfümlerde de feromon bulunmaktadır. Daha fazla örnek vererek parfümlerde feromon takıntısı yaratmanızı istemem.

quote:

Orijinalden alıntı: olizvel

şu an en moda parfüm hangisi birde

Tartışmasız Paco Rabanne One Million. Mağaza fiyatı 175 TL.

Zenginliği ve istediğini elde eden erkeğin kokusu one million, deri, gül, greyfurt ve tarçın esanslarıyla 10 erkekten 7-8inde orjinalleriyle, dolum ve açık parfümleriyle çok rahat denk gelebilirsiniz.

bu da benden bir koleksiyon;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesar -- 2 Nisan 2011; 1:59:42 >
  • Karşı cinsin en ilgisini çeken hoş bi parfüm tavsiye edermisiniz?.. Daha çok yazın kullanmak için.. Yaş 19-20. Ten fark edermi ?
  •  Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar

Orjinal aldım hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  • Orjinal Ralph Lauren Polo Blue kullanıyorum.

Ne düşünüyorsunuz bu koku hakkında?
  • Ben bi yaz kokusu arıyorum ama tatmin edici bir kokuya rastlayamadım. Jean Paul Guilter Le Male denedim kalıcılığı iyi ama kokusu pek tatmin etmedi. One million yukarıda dediğin gibi herkeste var. givenchy playler 3-4 saat kalıcı olabildi cildimde. CH Men Carolina Herrera bu kokuda hiç bir fikrim olmadı iyi ya da kötü gibi bişey diyemedim. Bunların dışında ya da bunlardan bana önerebileceğin parfümlerini bekliyorum. Böyle bir konu açman iyi olmuş.
  • merhaba ben 20 yaşındayım, şu ana kadar öğrenciliğin sunduğu imkanlardan olsa gerek hep D&P açık parfum aldım ve o şekilde almaya devam edeceğim gibi.Biraz da aslında sorum bununla ilgili olacak, dp de gerçekten kaliteli dediğiniz kokular var mı? bir de ben orta-ağır arası , şekerli veya baharatlı kokular (dogrusu tam nedir bilmiyorum sanırım böyle ifade ediliyor) tercih ediyorum,önerebileceğiniz parfum var mı yukarıda bir örnek vermişsiniz başka var mı?
  • Güzel konu takipteyim.
  • bende 1 million kullanıyorum
    hep d&p'den alıyorum .
    1 million'dan başka çok çok kalıcı parfüm varmı adam gibi deneyelim.
  • parfum olarak değil de Axe Africa deodorant beni şaşırtmaya devam ediyor
    yazdan kalma kazağı bu sabah giydim hala africa kokuyordu ve aylardır africa kullanmıyorum,yine haftada 2-3 defa giydiğim ceket de aynı şekilde inanılmaz bi şekilde africa kokuyor.Bana mı öyle geldi bilmiyorum da sanki ömürlük
  • black xs hakkında bişeyler yazarsan sevinirim
  • Bazı parfümlerin kaybolma süresi kişiden kişiye değişir mi? "Tous in Heaven" kullanıyorum. Yarım saat sonra varla yok arası oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cennette Bir Gün

Karşı cinsin en ilgisini çeken hoş bi parfüm tavsiye edermisiniz?.. Daha çok yazın kullanmak için.. Yaş 19-20. Ten fark edermi ?

Afrodizyaklı ürünler için cevap verdim. Bunun dışında açık konuşmak gerekirse kalıcı ve kaliteli herhangi bir parfüm bir bayanı kesinlikle etkiler.

quote:

Orijinalden alıntı: TornadQ

Orjinal aldım hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu ürünün satış mecrası farklıdır. Bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

bende 1 million kullanıyorum
    hep d&p'den alıyorum .
    1 million'dan başka çok çok kalıcı parfüm varmı adam gibi deneyelim.

Çok ağır ve tatlı şekerli bir parfüm olan Thierry Mugler Angel parfümü dünyadaki en kalıcı ve farkedilir kokudur.
    Otobüse bindiğinizde herkes size sövebilir.

Bunun dışında Tom Ford Black Orchide, Dior HOMME INTENSE, Narciso Rodriguez ve Terre Hermes kokuları en kalıcı parfümlerdir.
    Bu ürünler EAU DE PARFUM olup dünyadaki sayılı EDP erkek parfümlerindendir.

D&P ürünlerinde Armani Gio ve Burberry Classic oldukça başarılı ve kalıcı. Gio ürünü yaz için oldukça idealdir.

quote:

n0fx

Size PM attım.

Yaz kokusu olarak armani gio, davidoff cool water, paco rabanne ultra violet, kenzo leaupar, ve CK ONE, issey miyake pour homme parfümlerini önerebilirim. Cool water hariç diğerleri kalıcıdır.

quote:

Orijinalden alıntı: volkanakar

parfum olarak değil de Axe Africa deodorant beni şaşırtmaya devam ediyor
    yazdan kalma kazağı bu sabah giydim hala africa kokuyordu ve aylardır africa kullanmıyorum,yine haftada 2-3 defa giydiğim ceket de aynı şekilde inanılmaz bi şekilde africa kokuyor.Bana mı öyle geldi bilmiyorum da sanki ömürlük

Axe hafızaya yer eden basit ama farkedilir kokular üretiyor. Çikolata kokusunu bilmeyen yoktur aramızda.
    İlk sıkıldığı anda yoğun bir koku dağılır ve farkedilir fakat zamanla azalır. Buna rağmen kıyafette kalıcılığı dediğin gibi çok yüksek.

quote:

Orijinalden alıntı: WiCKeD.

black xs hakkında bişeyler yazarsan sevinirim

Paco Rabanne Black XS; tamamen karşı tarafı tahrik etmeye yönelik şifreli SEX parfümüdür. Yoğun tatlı, keskin ve hoş bir kokuya sahiptir.
    Yılların efsane parfümü ROCHAS bu üründen sonra popülerliğini yitirmiş ve müşterilerini bu ürüne kaptırmıştır.
    Mağaza fiyatı 144 liradır.

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Orjinal Ralph Lauren Polo Blue kullanıyorum.

Ne düşünüyorsunuz bu koku hakkında?

Daha çok sportif aktivitelerden sonra rahat bir şekilde kullanılabilecek gündelik bir koku.
    Çalışma saatleri içerisinde rahat şekilde kullanılabilecek mütevazi bir koku.

Hıyar, mandalina gibi fresh öğelere ve paçuli gibi kalıcılığı artırmaya yönelik esanslar içerir.

quote:

Orijinalden alıntı: SaheBabil

Bazı parfümlerin kaybolma süresi kişiden kişiye değişir mi? "Tous in Heaven" kullanıyorum. Yarım saat sonra varla yok arası oluyor.

Sadece SEVİL mağazalarında bulunan bu ürünler doğaya zararsız hafif esanslara sahiptirler. Sizi ve çevrenizi rahatsız etmez.
    Fakat dediğiniz gibi kalıcılık oranları oldukça azdır. Spor, yazlık tarzında diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesar -- 3 Nisan 2011; 20:07:05 >
  • Elli yaşında bir kadın için hangi parfümü önerirsiniz?
  •  Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar

17 YAS ICIN nasıl bır parfum ? 3 aydır kullanıyorum duzenlı
  • Aşağıdakilerden hangisi daha kaliteli kokuya sahip?

davidoff cool water
    voyage d'hermes
    terre d'hermes
    Davidoff hot water
    emporio
    Bvlgari aqva
    Jean Paul Gaultier
    fahrenheit
    Carolina Herrera Chic
    Rochas Men
    giorgi armani code
    one million
    jil sander sun men
    Angel man
    georgio armani
    aqua di gio
    armani zeus
    burberry clasic
    be delicious
    black xs
    LACOSTE ESSENTIAL
    tom ford
    calvin clain free
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.