Şimdi Ara

Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.508
Cevap
177
Favori
253.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum Givenchy Pi EDT biraz daha oryantal amber havasında şık bir kokudur YSL – La Nuit benzer ama Costume National Homme EDP ise yoğun odunsu ve amber ağırlıklı hatta çam greyfurt havasında bir kokudur. EDP olmasından ötürü de kalıcı ve çok yoğundur. kışın özellikle kullanımları uygundur.
  • Merhaba

Genelde hafif kokular kullanmaya çalışıyorum ama kalıcılıklarından memnun değilim. Yıllardır Issey Miyake, Gio, Bvlgari Auq, Hugo Boss gibi parfümleri çevire çevire kullanıyorum. Aralarında en beğendiğim issey miyake'dir.
    Kalıcı olsaydı eğer Issey dışında başka birşey kullanmazdım ya neyse.

Sizden ricam bana kalıcı ama insanları çok rahatsız etmeyecek bir öneridir. Bir arkadaşım bir parfüm sıkıyor 10metre öteden kokusu geliyor ve rahatsız ediyor böyle birşey istemiyorum.
    Beyaz Tenliyim, 28 yaşındayım, işim gereği lüx ofis ortamında takım elbise içerisinde müşterilerle görüşme yapmaktayım. Bütçe sıkıntım pek yok değecekse 500tl ye kadar çıkarım fiyat konusunda özgür olabilirsiniz.

Fahrenheit, Dior Homme Intense gibi parfümleri çok duyuyorum. Sizin önerilerinizi merak ediyorum.. Yaşıma, ve işime uygun kalıcı bilinir öneri istiyorum. Bilinmedik markalar lütfen önermeyiniz.

Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathlike -- 21 Ekim 2014; 21:28:54 >
  • Arkadaslar yasim 17 beyaz tenliyim bu mevsimlere gore parfum ariyorum.Armani code yada coolwater secsem hangisini aliyim bana goremidir baska tavsiyeleriniz var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok ayağa düşmemiş bi parfüm arıyorum. DP den almayı düşünüyorum maddiyattan ötürü malum öğrenciyiz ama fyatı aşırı abartı olmazsa orjinalde alabilirim . 20 yaşındayım yaşıma uygun olsun istiyorum. Bi ortama girdiğimde farkedilsin istiyorum sorsunlar parfümün ne diye [:D DP de orjinaliyle çok yakın olan parfümler varmış biliyosanız lütfen yazın uzun zamandır araştırıyorum karar veremedim...

Ekstra olarak sormak istediklerim; tom ford dp de nasıldır hangisi iyidir fahrenheit güzel midir ve armaniler nasıldır ya da aklınıza gelen başka varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ekstra olarak davidoff champion nasıldır orjinali hoşuma gider dp de birebir midir? 212 men ve jean paul gaultier nasıldır çok mu bilindiktir? NOLUR YARDIIIIMMM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathlike

Merhaba

Genelde hafif kokular kullanmaya çalışıyorum ama kalıcılıklarından memnun değilim. Yıllardır Issey Miyake, Gio, Bvlgari Auq, Hugo Boss gibi parfümleri çevire çevire kullanıyorum. Aralarında en beğendiğim issey miyake'dir.
    Kalıcı olsaydı eğer Issey dışında başka birşey kullanmazdım ya neyse.

Sizden ricam bana kalıcı ama insanları çok rahatsız etmeyecek bir öneridir. Bir arkadaşım bir parfüm sıkıyor 10metre öteden kokusu geliyor ve rahatsız ediyor böyle birşey istemiyorum.
    Beyaz Tenliyim, 28 yaşındayım, işim gereği lüx ofis ortamında takım elbise içerisinde müşterilerle görüşme yapmaktayım. Bütçe sıkıntım pek yok değecekse 500tl ye kadar çıkarım fiyat konusunda özgür olabilirsiniz.

Fahrenheit, Dior Homme Intense gibi parfümleri çok duyuyorum. Sizin önerilerinizi merak ediyorum.. Yaşıma, ve işime uygun kalıcı bilinir öneri istiyorum. Bilinmedik markalar lütfen önermeyiniz.

Teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba fresh koku seviyorsan burberry brit rhythm kullanmanı tavsiye ederim. Ben de issey miyake kullanıyordum daha sonra kalıcılığından dolayı burberry kullanmaya başladım. Gunluk ofis kullanımı için oldukça ideal bir parfümdür. Tavsiye ederim.
  • Cevabınız için teşekkürler. Costume National Homme EDP dediğiniz gibi mantıklı görünüyor. Fakat ağır kaçmasın o da bazı parfümler rahatsızlık verebilir çevredekilere o bakımdan soruyorum.
    Birde Chanel Allure hakkında bir şey dememişsiniz. Fikriniz var mı? Teşekkürler.
  • Deathlike D kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız kokulara bakarsak ekşimtrak kokulardan hoşlanıyorsunuz.. size önerebileceğim Hermes Terre D'Hermes biraz turunçgil meyvemsi kokudur yine Hugo Boss Orange, Kenzo indigo veya CK Euphoria bunlar etrafınızı veya sizi çok baymayacak beğenebileceğiniz ekonomik kokular diye düşünüyorum.. nedense gece gece ısrarla portakal esaslı kokular önermişim, canım çekmiş herhalde..
  • justinne kullanıcısına yanıt
    Costume National biraz ağırdır dostum EDP çünkü 2 fıs üstüme 3.ncüyü bileğime sıkmaya çekiniyorum bazen sıcaksa ortam bayıyor çok yoğun bir koku yazın mümkünse hiç kullanmam.
    Chanel Allure hiç denemedim bişey söyleyemem..
  • Deathlike D kullanıcısına yanıt
    turuçgil ve fresh kokulardan hoşlanıyorsunuz. bunun için kalıcılık yönünden loewe 7 natural 'e bakmanızı öneririm birde nota değişimini pek istemiyorsunuz o yüzden lineer kokulara bakmanız lazım dicem ama lineer tarzda turuçgil parfümü türkiyede pek yok. lineeer kokuya örnek Mugler Cologne verebilirim.
  • Arkdaslar fresh güzel kalıcılığını yitirmeyen en azından birb6 saatlik çerçeve içerisinde ferah koklanildiginda insanın bir daha koklayası gelen nedir bu acba içten içe dedirten sonra bir daha koklanilan bir parfüm öneriniz nedir acaba yaş 23 bu arada açık tenleyim biraz sarıya kaçıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udnz -- 30 Ekim 2014; 0:08:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: udnz

Arkdaslar fresh güzel kalıcılığını yitirmeyen en azından birb6 saatlik çerçeve içerisinde ferah koklanildiginda insanın bir daha koklayası gelen nedir bu acba içten içe dedirten sonra bir daha koklanilan bir parfüm öneriniz nedir acaba yaş 23 bu arada açık tenleyim biraz sarıya kaçıyor

fendi acqua
    moschino forever sailing
  • quote:

Orijinalden alıntı: justinne

givenchy pi
    chanel allure home sport
    costume national homme'den yaz kış kullanılabilecek olarak hangisini önerirsiniz?

givenchy pi erimiş vanilya gibi kokar başlarda güzel gelir ama sonradan bayıyor

costuma national homme güzel kokudur ama yazın sıcaklarda gitmez

chanel allure home sport extreme olanı var onu kullanabilirsin yaz kış
  • Kışın da gider mi bunlar acaba önerileriniz için sagolun .
    Bir de tekin acardan dolce gabbana the one sport aldım sizce nasıl birnparfumdur? Koku çok güzel gibi geldi bana ama sanki yaza daha uygun gibi kışın uçuyor yarim saate gibi geldi bana sizce nasıldır pişman olmalı miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armani He denen bir erkek kokusu varmış.Nasıl bir koku bu kullananlar bana da yazabilirler mi?
    Tatlı - baharatlı - çiçek - freş olarak sınıflandırmak gerekirse tam olarak ne kokusudur?
    Yaz kokusu mudur yoksa kış için mi uygundur?

Ayrıca bu kokuyu sizce hangi markadan almak lazım?
    Yani Bargello - David Walker gibi.Sizce eğer orjinalini denediyseniz hangi marka orjinaline daha yakındır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 2 Kasım 2014; 22:02:11 >
  • arkadaşlar jpg le male aldım ancak cildimle alakalı da olabilir aşırı tene yakın bi koku, yani farkedilirlik sıfır, yine jpg nin kokorico sunun farkedilirliği nasıldır yüksekmidir bir fikir verebilecek olan var mı ? kokoriconun farkediiriği düşükse brberry classicc de düşündğüm bi parfüm onun farkedilirliği nasıldır ? lütfen cevap bekliyorum
  • Bulgari Black mi Givenchy Pi mi?
  • Batı sezerde parfüm fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?
  • Merhabalar. bu konuyu çok önceden beri takip ederim. verdiğin cevaplar için cevaptan fayda gören herkes adına teşekkür ederim. zevkle takip ettiğim ancak hiç yazarak müdahale etmediğim bir başlık olmuştur... ilk defa şimdi yazıyorum...

Hocam engin bilgilerinize güvenerek koku önerisi almak istiyorum.

güzel kokmayı seviyorum.. 15 senedir aynı kokuyu kullanıyorum(givenchy-pi) şu an hala pi kullanmaktayım. aslında memnunum ancak yeni keşfettiğim iki koku hatta üç koku alışkanlıklarımı değiştirmeye zorluyor beni. 2 haftadır düşünüyorum. ancak bir türlü karar veremedim... lütfen bana yardımcı olun.

esmerim, haftanın 4-5 günü yoğun spor aktivitesi yapıyorum. 104 kilo olan spor yapan bir insanım. çok terlerim ancak terim asla kötü kokmaz. su gibi kokusuz. karar veremediğim parfümleri yazıyorum:

1. Dior Homme Intense: bu koku gerçekten almaya en yakın olduğum koku. hem kalıcı bir EDP, hem yıllardır kullandığım pi gibi sexy esmer erkek kokusu(kişisel fikrim). yılbaşına doğru kampanyalar yaygınlaştıkça fiyatlar da ekonomikleşiyor.

2. Bvlgari MAN in Black: gerçekten muhteşem bir yeni nesil koku. bana göre bu da pi ye yakın esmer erkek kokusu. üstelik set olarak mevcut(deosu olmasa da balsam ı var) dior homme setini göremedim.

3. Gucci Guilty Intense EDT: çok farklı çok kışkırtıcı bir koku. Sevil kozmetik, Tekin Acar ve Boyner'de 3 farklı bayana sordum. üçünden(man in black, gucci, dior homme) hangisi güzel sizce diye üçü de ağız birliği etmişçesine Gucci Guilty'i seçti :) hatta kız arkadaşım da en çok onu beğendi. koku baskın ve diğer 3 koku kadar sert değil. spor sonrası kalıcı fresh ve bence 4 mevsimlik bir koku. kalıcılığı konusunda şüphem var. kış kokusundan çok yaz kokusu gibi geliyor. bayanlar sert olduğunu söylese de bana yaz kokusu gibi geldi... kalitesi tartışılmaz elbet...

4. Yine Yeni Yeniden, Givenchy Pi: Eski bir koku olması ve kampanyalar dönemi olması sebebi ile fiyatları uygun eskiye göre... Beni gün boyu götüren tenime yakışan bir koku. değiştirmek istememin tek nedeni yıllardır aynı kokuyu kullanıyor olmam. bana göre 4 koku içinde en efsanevi olanı. ancak değişim bazen iyidir... yeni anıları yeni insanları yeni kokularla şifrelemek istiyorum kokusal belleğe :)

Anıları dahi kokularla hatırlayan bir insan olarak profesyonel yorumlarınızı bekliyorum üstad. Msj olarak da atabilirsiniz. Ve yorumlarınızın sonuna mispera.com sitesi hakkındaki görüşlerinizi de yazarsanız sevinirim. markafoninin kozmetik firması güvenilir ve %100 orjinal ürün sattığını garanti ediyor. memnun olanlar olduğu kadar şikayetimvar.com da bir çok şikayet gördüm. en uygun fiyatları bu site veriyor.

kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asenptot -- 28 Kasım 2014; 22:55:45 >
  • seco_74 artık girmiyor galiba foruma en son 25 gün önce aktifmiş :( numarası mail i filan bilen var mı arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bi50likdaha

Bulgari Black mi Givenchy Pi mi?

bvlgari black dediğiniz men in black mi normal black mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herhangibirey -- 28 Kasım 2014; 23:33:48 >
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.