Şimdi Ara

Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.509
Cevap
177
Favori
253.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Sene önce arkadaşım tarafından hediye edilmiş sansiro e 32 parfüm var elimde bu parfüm neyin çakmasıdır hangi markanın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeTaXs

Bakalım gelince kendisi de bilgi verir heralde bizde öğrenmiş oluruz

Valla ben konuyu verimli olsun diye açmıştım çoğu arkadaştan da değişik kokular deneyip öğrendik sağolsunlar.
    Biz onlara tavsiyede bulunduk onlardan tavsiye aldık. Güzel gidiyor konu hala kimsenin öne çıkma gibi bir derdi de yok.

@Vee givenchy insense ultramarine.
  • Belli ki anlıyorsun dostum bu işlerden birkaç soru sorayım bende.

Feromon veya pelin otlu absinth oranının etkileyici düzeyde olduğunu düşünmüyorum sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Şu ana kadar severek kullandığım kokular Kışın genelde gaultier tarzı ağır kokular, yazın ise 212, CK summer tarzı fresh kokular tercih ediyorum. Ama bir kere deodorantın yanında hediye gelen sanırım EDC olacak ki deodorant ile verilebilecek bir ürün olan CALDION NIGHT adlı ürünün kokusuna bayılıyorum. Ama daha yoğun kalıcı bir parfüm arıyorum. Benzer bir ürün var ise aklında bilmek isterim...

Teşekkür ederim..

Ayrıca süper konu olmuş
  • bende rochas man kullanıyorum ama yaz için daha hafif ama yine aynı kalıcılıkta birşey düşünüyorum tavsiyelerin neler? yaş 21, beyaz ten, kumral, biraz klasik giyimli, uzun boylu falan
  • beyaz tenliyim yaza uygun kalıcı ferah bir koku arıyorum
    bvlgari aqva düşünüyorum ama beyaz tenli olduğum için ne kadar kalıcı olur acaba
  • Ben Avon Perceive kullanıyorum. Mesela sol bileğime bir fıs sıkıp diğer bileğimle yayıyorum, sonra da boynuma bir-iki fıs sıkıyorum. Kullanırken bir hata mı yapıyorum?
  • dostum çok fazla bütçem yok fakat dikkat çekecek bir parfüm arıyorum en fazla 100 TL'ye ne önerirsin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

Bir tane aktif konu başlığı varken ikinciye anlam veremiyorum bence diğer konu başlığı altında daha güncel olurdunuz.

Bu forumda her zaman aktif parfüm başlıkları olmuştur ve bende cevap yazmışımdır. Fakat ben kendi başlığım altından kimse karışmadan profesyonel bir şekilde destek vermek istiyorum.

İnternette denk geldiğiniz bir çok makale, yorum, cevap vs bana aittir.

Türkiyenin en iyi burunlarından birisiyim. Koku hafızam, lansman bilgilerim, burun hassasiyetim ileri derecede. Gece gündüz bu işle uğraşmaktayım.
    Senelerimi bu işe verdim ve faranjit başlangıcı teşhisi konuldu.

Birkaç sene önce yarattığım klima süpürge parfümleri haftada 1000 2000 adet satış yapıyor. Bilinen bir süpürge markasında hediye olarak çıkıyor.

Ünlü bir kozmetik firmasında çalışmaktayım. Sürekli parfümler içerisinde olduğumuz ve kokladığımız için; gün içersinde devamlı olarak kahve koklar ve kahve çekirdeği yeriz. Bu da baş ağrısını engeller, burnu resetler daha fazla kokuyu algılayabilmemize yarar.

Kendimi övmeyi sevmem, daha fazla bilgi vermeyi de... Gönüllü bir yardımsever olarak görebilirsiniz....

quote:

Orijinalden alıntı: ATaİk_

max 150 tl bütçem var. Neredeyse hiçbir parfümün kokusunu bilmiyorum. İlk başta ne önerirsiniz? +50 lik mi 100 lük mü alıyım ?
    Bu arada sarışınım yaş 17 ...

Küçük boy parfüm alırsanız şişeye, büyük boy alırsanız parfüme para ödersiniz. Büyük boy almak her zaman avantajlıdır.
    İlk parfüm deneyiminizi Armani Gio ile yaşayabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Bankamatik

17 yaşındayım, Acqua Di Gio almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz ? Ağır olmayan, sade kokuları seviyorum . Bunun dışında ne önerebilirsiniz

Kesinlikle tavsiye ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: ColdSauce

16 yaşındayım , esmer bi tene sahibim. Boy 1.80
    Ferah ama hissedilen yazlık bi koku önerebilir misin?
    Bulunduğun ortam demişsin basketbol oynuyorum belirteyim.
    Kışın One Million kullandım bende ama şimdi yazlık ferah bi kokuya ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler

Lacoste Essential Sport kokusunu öneririm. Basketbol oynadığın zaman dilimlerinde koltuk altı stick ve deodorant kullanırsanız daha etkili olur.

quote:

Orijinalden alıntı: *Joker

Hocam bügün Bvlgari aqva aldım ( Açık) Yaz için önerir misiniz ? ( Yaşım 18)
    Birde orjinal parfüm alacağım yakın zamanda ne önerirsiniz ?

Yaz için MARINE versiyonu daha uygundur tavsiye ederim. Aldığınız parfümde sizi yakmaz, yaza uygundur fakat kışın kullanılsa daha iyi olur.

quote:

Orijinalden alıntı: Vee

1 Sene önce arkadaşım tarafından hediye edilmiş sansiro e 32 parfüm var elimde bu parfüm neyin çakmasıdır hangi markanın ?

Givenchy Insense Ultra Marine.

quote:

Orijinalden alıntı: Iron Maiden 

Ben Avon Perceive kullanıyorum. Mesela sol bileğime bir fıs sıkıp diğer bileğimle yayıyorum, sonra da boynuma bir-iki fıs sıkıyorum. Kullanırken bir hata mı yapıyorum?

Sol bilek ve sağ bileğinizi birbirine sürterseniz koku bozulur. Boynunuza sıktığınızda koku yayılır fakat cildiniz için önermeyiz bu kullanımı. Ek olarak kokuyu sürekli olarak alacağınız için bir müddet sonra kokunuzu duymazsınız.

Tişörtünüze, kıyafetinize T şeklinde 20 cm uzaktan sıkarsanız daha çok verim alırsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

dostum çok fazla bütçem yok fakat dikkat çekecek bir parfüm arıyorum en fazla 100 TL'ye ne önerirsin ?

Antonio Banderas - Secret parfümünü öneririm. Tarçın, deri, gül, greyfurt esansları bulunmaktadır.
    Paco RABANNE One million parfümü ile birebir aynıdır. Fiyatı 40 50 lira civarında ve orjinal ürün.

quote:

Orijinalden alıntı: Canzz

Belli ki anlıyorsun dostum bu işlerden birkaç soru sorayım bende.

Feromon veya pelin otlu absinth oranının etkileyici düzeyde olduğunu düşünmüyorum sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Şu ana kadar severek kullandığım kokular Kışın genelde gaultier tarzı ağır kokular, yazın ise 212, CK summer tarzı fresh kokular tercih ediyorum. Ama bir kere deodorantın yanında hediye gelen sanırım EDC olacak ki deodorant ile verilebilecek bir ürün olan CALDION NIGHT adlı ürünün kokusuna bayılıyorum. Ama daha yoğun kalıcı bir parfüm arıyorum. Benzer bir ürün var ise aklında bilmek isterim...

Teşekkür ederim..

Ayrıca süper konu olmuş

Davidoff Hot water parfümü absenth içermektedir ve etkili bir üründür. SEX odaklı yaratılan bu ürün tamamen yasaklanmaya yönelik üretilmiş.
    Kaldı ki reklamları yasaklandı. Fakat yazın kullanmayın acı acı yakar.

Yaz kış mevsimlerinde çok güzel seçimler yapmışsınız tebrikler.Caldion night ayarında size Davidoff Silver Shadow Private, CK Obsession Night parfümlerini öneririm.

Ben teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesar -- 6 Nisan 2011; 0:43:52 >
  • eternity, ephoria intense, issey miyake, parfum siram bu sekilde gitti, ucunde de cok memnun kaldim, sen bu parfumler icin ne soylersin, yurtdisinda yasadigim icin fiyatlar uygun geliyor, mesela issey miyake pour homme 125 ml 67 dolar verdim.Ucu de farkli tarz olmasina ragmen kokulari harika bence.Senin favori parfumlerin hangileri?
  • Merhabalar,
    16-17 yaş hafif yağlı esmer ten. ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

eternity, ephoria intense, issey miyake, parfum siram bu sekilde gitti, ucunde de cok memnun kaldim, sen bu parfumler icin ne soylersin, yurtdisinda yasadigim icin fiyatlar uygun geliyor, mesela issey miyake pour homme 125 ml 67 dolar verdim.Ucu de farkli tarz olmasina ragmen kokulari harika bence.Senin favori parfumlerin hangileri?

Kaliteli parfümler kullanmışsınız. Eternity sadakatin kokusu olarak geçer. Issey miyake Leau Dissey kendinden emin, dingin, sakin bir hayat yaşayan yaz kış kullanım kolaylığı sağlayan freş ve hoş bir kokudur. Issey miyakenin kokusunu herkes alamaz demek ki iyi bir burnunuz var.
    Euphoria intense şehvetli, etkileyici ve çarpıcı bir parfümdür. Özel günler için tavsiye edilir. Intense yani yoğun esans oranına sahip olduğundan elbisenizden kokusu rahatlıkla yayılır ve farkedilir.

Genel olarak temiz, çiçeksi, karakteristik parfümleri tercih etmişsiniz.

Sanıyorum orta yaşlardasınız ve evlisiniz. Güzel bir çizgi yakalamışsınız tebrikler.

Kişisel olarak şu anda Terre Hermes, Davidoff Hot water, Avon Black Suede Touch, Tom FORD ürünlerini beğeniyorum diyebilirim.
    Benim bu işte olmam zevkimin kusursuz olduğu anlamına asla gelmez. Yorumlarım tamamen tavsiye niteliğindedir.
    Bizim işimiz o kişinin ruhunu, tarzını yakalayıp en uygun ürünü sunmaktır.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesar -- 6 Nisan 2011; 0:55:37 >
  • Merhaba parfumlerle ilgili verdiginiz yanitlar cok isime yaradi tesekkur ederim.
    Uzun zamandir emporio armani kullaniyorum. Kokusunu cok begeniyorum fakat kaliciligi cok az gibi geliyor. Bu parfumun ozelliginden dolayi midir ?
  • hayatımda angel man kadar igrenc bir parfum koklamadım. bu kadar agır ve sekerli bi koku olamaz.

kendi kullandıgım orjinal parfumlerim ise, bvlgari aqua marine, kenzo homme fresh, burberry brit, dolce&gabbana the one for man..

en yakın zamanda christan dior fahreneit alacagım. mukemmel bir koku, ayrıca cok seksi buluyorum. cogu insanın kullanıyor olması biraz sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ummut

Merhaba parfumlerle ilgili verdiginiz yanitlar cok isime yaradi tesekkur ederim.
    Uzun zamandir emporio armani kullaniyorum. Kokusunu cok begeniyorum fakat kaliciligi cok az gibi geliyor. Bu parfumun ozelliginden dolayi midir ?

Ben teşekkür ederim ilginizden ötürü.

Emporio Armani HE kullanıyorsanız kalıcılık, yoğunluk ve farkedilirlik beklemeyeceksiniz.
    Yakın temasta hissettirir kendini.
    Fakat çok ince özel esanslara sahip hoş bir kokusu var. Biraz lüks ve zengin işi esasında.
  •  Profesyonelinden Parfüm Sorularınıza Cevaplar
    Kullandığımda cok olumlu tepkiler aldım.Sizin düşünceniz nedir bu parfümle ilgili?
  • Hot Water tam bir fiyasko.
  • first sensations - karpuz aromalı sakız kokusuna en yakın parfum hangisi?
  • Açıkçası parfüm,krem yani kişisel bakım ürünleri çok ilgimi çekmez alsam bile ki ara sıra alırım kullanamada ya son kullanma tarihi gelir ya birine veririm.Neyse sorularıma geçersek birincisi piyasada Adidas gibi örneğin bilindik markaların ürünleri var bu parfümler nedir? Bizim gibi bu işlerden anlamayanları bilindik bir marka altında müşteri çekme ürünleri midir? İçlerindeki ürünün esas üreticisi kim?

Diğeri sorun özellikle orta ve üst seviye parfümler nerelerde satılıyor elbette uygun fiyatlı olarak.
  • bayan icin vanilya,pudra kokusu
    erkek icin meyveli,cok agir olmayan ne onerirsiniz?
  • mesajim bulunsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.