Yarbay
22 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
27 üye
Görüntülenme
Toplam: 93 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,
Türknette yeni abonelerden biriyim. 1 ay düzgün bir şekilde kullandıktan sonra Nakil yapmam gerekti ve her ne hikmetse her şey bundan sonra başladı. Adım adım yazıp çözüm bulmayı bekliyorum sayın yetkililerden.@TurkNetDestek

- 7 Eylül 2018 tarihinde online nakil işlemi başlattım ve 2 gün sonra SMS geldi. "Fiziksel bağlantılarınız tamamsa kullanabilirsiniz." gibi bir içeriği vardı. Yeni taşındığım ev sıfır bina değil ve benden öncekiler internet ve telefon kullanıyordu yani fiziksel bağlantı tamam. Ancak ne DSL ne internet ışığı yanıyor ve telefonda çevir sesi de yok.
- 12 Eylül 2018, arıza kaydı oluşturdum veya 9 u da olabilir. Online işlemlerdeki hangisini gösteriyor bilmiyorum. Sistemdekini buraya aynen aktarıyorum. "İnternet Arıza
19664939

Merhaba, Türk Telekom saha ekibi santral ve binanızdaki ankastre kutusu arasında bulunan fiziksel bağlantıyı kontrol ederek sorunu çözdü. Hizmetinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

12.09.2018 01:16:22" Ancak hala internetim ve telefonum yok. Bu arada eski evim ile yeni evim arasında sadece 1 sokak var. Aynı mahalle aynı cadde vs.

- 15 Eylül 2018, arıza kaydı açtım "Telefon Arıza/ Çevir Sesi Yok" Destek açıklaması:
Merhaba, yaptığımız incelemelerde bağlantınızda yaşadığınız sorunun altyapıdan kaynaklanan fiziksel bir arızadan kaynaklandığını tespit ettik. Sorunun çözümü için altyapı sağlayıcı firma olan Türk Telekoma bildirimde bulunduk. Türk Telekom ekipleri sahadaki soruna yerinde müdahale ettikten sonra yapılan işlemler konusunda size bilgilendireceğiz.
- 18 Eylül 2018, Modem ile ilgili arıza kaydı açtım. Bu bölgenin altyapısı iyi olmasına rağmen hat değerlerim Max. 18Mbit kaldırabilecek şartlardaydı.SNR değerleri: SNR Margin(dB) Upload:10.2 Download:6.3

- 19 Eylül 2018, 1 günlük internetim oldu hem de bu sefer 8Mbit şeklinde. Ama sabit telefon hala ölü.

- 20 Eylül 2018, 2 gram internetim vardı o da gitti. Ve hala yok derken gece yarısı 8Mbit hızında geldi. Hat değerleri çöp.

- 22 Eylül 2018, Twitter türknet destek hesabına tweet attım, ilgileniyoruz vs vs dediler. Kısmet. Bekliyorum.

Bilgileri buraya yazıyorum ve diğer bilgileri (GSM No, adres, sabit no vs) PM üzerinden gönderebilirim.

Devre no: 8820669310
Santral: Buca-99

Efeler mah.
Buca/İZMİR

**Dipnot: Apartman tesisatı yeni değişti, modem VDSL destekli (1 sokak üstte 35 mbit alıyordum) K.adı şifre gibi modem kurulumları düzgün
Hattın güncel durumu:

Türknet anlık teknik bilgiler:

@TurkNetDestek
Merhabalar.
7 eylül tarihinde nakil işlemi başlattım. 2 gün içerisinde bana SMS ile nakil işleminiz tamamlandı internetinizi kullanabilirsiniz mesajı geldi. Ancak ne internet var ne de telefon. Online işlemlere arıza kaydı oluşturdum 12 eylül tarihinde.Bu arıza kaydına 13 eylül tarihi için randevu aldıklarını beni arayacaklarını teknik ekibin geleceği yazıyordu.Ancak o tarihte ne gelen ne de arayan oldu.Arıza kaydına not oluşturup bunları ekledim. Herhangi bir güncelleme yok, beni arayan yok ulaşan yok hizmet alamıyorum mağdur durumdayım.

Cümle düşüklükleri için özür dilerim. Kusura bakmayın.
Devre Numarası	xxxxxxxxxxx
Durum OFFLINE
Fiziksel Durum (VAE) KAPALI
Ip Adresi
İndirme Hızı 0 Mbps
Yükleme Hızı 0 Mbps
Santral
YAPA mı? HAYIR
Transmisyon Tipi VAE ADSL
Windows 10 home single language kullanıcısıyım. Aylardır bir problemim vardı bir türlü çözüme ulaştıramadım.
Bilgisayar ilk açıldığında standart olarak disk kullanımı %100 lere ulaşıyor sonra rahatlıyor ve kendine geliyor.
Daha sonra yaklaşık 30 dk 20 dk tamamen kafasına göre bir süre geçtikten sonra CPU kullanımım sürekli 50 - 100 arasında geziyor.
CPU tüketen uygulamaya baktığımda Internet download manager olabiliyor. Onu kapatıyorum başka bi uygulama devralıyor. Onu da kapatıyorum başka uygulama ... Yani bayrak teslim töreni gibi sürekli bir tüketim söz konusu.
birkaç ss aldım şu an bunu yazarken de cpu kullanımı %70 lerde. Forum webde gezinme vs. için problem teşkil etmiyor ama oyun oynarken ciddi oranda performans kaybına yol açıyor.
donanım bilgileri:
Intel i5 4210U işlemci
Nvidia GeForce 820M ekran kartı
8GB ram
SSHD 1TB HDD

Servisleri kontrol ettim.
Windows update devre dışı
windows güvenlik duvarı devre dışı
farklı antivirüs ve antimalware ile tarattım sonuç temiz.
servisleri el ile tek tek kapattım (aktif olanları) netice değişmedi

Şuna bi el atın ya SS leri sırayla yüklüyorum

Bilgisayar ilk açıldığında

Makine kendine geldi her şey durağan, normal.

Aradan bir saat geçmiş bi' göz atayım dedim.

Internet download manageri kapattım. Razer Synapse geldi

Onu da kapatalım dedik yine Razer'in Stats Manager zamazingosu baş verdi.

Onu da kapatınca IDM'nin tarayıcı içerisinde link algılayıcısı fırlıyor

Daha da uzatmadan, konuyu hazırlarken de WTFast kendinden geçiyor.

Buna Çözüm getirebilecek olan varsa çok sevinirim. Önerilere açığım.
5-6 sn sağa sola salladı. Hisseden var mı ?
İnanılmaz yavaş. Sorun hakkında bilgisi olan var mı ?
Laptobumun anakartında, ekran kartına giden devre yollarının 2 tanesinde aşınma var. Daha doğrusu kısa devre yapmış sanırım. 2 adet yol bi kavşak oluşturarak orada birleşiyorlar.
Bu nedenden dolayı ekran kartım ya tamamen arızalandı bozuldu veya şu an bilgisayarım onu görmüyor. Bu tamir edilebilecek bir şey mi yoksa anakart mı değişmesi gerekir? Her iki durumda da kaça mal olur? Bilgisayarın özelliklerini yazmadım elektronik bir sorun olduğu için.
şu an fotoğraf atamıyorum ama en yakın zamanda fotoğraf ile de desteklerim şimdilik anlatmak için kabataslak resimle göstereyim.
Yetkililer, kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ancak "İstediğiniz nick kullanımda. Geri dönüp başka bir nick deneyiniz: Geri dön" hatası ile karşılaşıyorum. Üye listesinden baktığımda ise istediğim kullanıcı adının var olmadığını dolayısı ile bunu seçememenin nedenini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz ?
Merhaba arkadaşlar. Bu modelde ekranı kalibre etmeyi denedim ama ayarları iyice kurcalamama rağmen bulamadım. Mevcut değil mi ben mi körüm? Yardımcı olabilir misiniz ?
Humblebundle olayını kaçırdım ve origin sayfasında da 30 € diyor.İnternette buldum bikaç yerde 15lira ama güvenemedim. Gerçekten lazım olmasa burada konu açmam. Humblebundle'dan başka oyun için paket aldıysanız falan bf3 kullanmıyorsanız fazla kodunuz varsa vallahi çok makbule geçer. Konu silinecek biliyorum, ama biri çıkar buyur kardeşim der belki diye açıyorum. Durum acil ve özel.
Arkadaşlar numaramı gizli numaralardan aramalara karşı kapattım. Burada bi' sıkıntı yok. Başka cepten gizli şekilde kendi hattımı arayamıyorum. Amma velakin 4 - 5 gündür, günde 2 defa gizli arama çağrısı alıyorum. İnatla açmadım açmayacağım da. Peki bu nasıl oluyor ben engellemiştim oysa ki. Bu açık mıdır sorun mudur nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz ?
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Lenovo
Operatör
Türk Telekom
ISS
TurkNet
Oyun Platformu
PC
Steam
Steam
Ses Sistemi
Creative
Notebook
Lenovo
Kulaklık - Amfi
Beyerdynamic
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.527
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 163.843 (Bu ay: 81)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 173 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.