Şimdi Ara

Priz çıktı geri takamıyorum lütfen yardım [Ssli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
8.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kardeşim fiş takılıyken üstüne düşüp çıkarmış prizi.Ben zor zahmet yerine soktum ama tam yerine oturmuyor boşluk kalıyor.Vidalarını da sıktım ama aynı.Nasıl normal şekilde monte edeceğim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vay beceriksiz
  • up
  • Önce vidalarını tamamen gevşet sonra yerine oturt bastırarak vidaları tekrar sık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerden bilelim

• Djarum Menthol kullanıcısına yanıt
    Hemen deniyorum hocam.
    Hocam elektrik çarptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 37debdeb37

Hocam elektrik çarptı.

kabloda açıklık var demekki arkasına ellemeyin prizin dışından tutacaksınız tırnakları da yerine sokarken elinizi vurmayın tornavidanın ucuyla içine ittirin
  • Kablolar oynadıysa sigortayı kapatıp yapmak en sağlıklısı ama kablo yerindeyse prizin ortasındaki vidayı sök.daha sonra duvarın içersindeki plastik boruya oturt ve vidala

• Elektrik kes ondan sonra dış kabını çıkar metal kısının vidaları gevşetip yerine otur sonra tekrar vidala.

Hocam kafam gitti.. Nasıl bir gaflete düştüysem sigortalar açıkken açtım prizin içini.İlk elektrik çarptı,sonra elimdeki tornavidayı prizdeki vidaya çarpmamla prizin patlaması bir oldu.Prizden kıvılcımlar sıçradı.Evdeki bütün elektrik gitti.Binanın giriş katından sigorta atmış onu açtık.Geri dönüp prize bakınca tornavidayla dokunduğum vida yanmış,erimiş biraz.Sonra yeniden taktım prizi yerine çalışıyor şu an priz ama hala tam oturmadı.Ölümle burun buruna geldim resmen.Çok korktum.Nasıl böyle bir gaflete düştüm bilemiyorum.Sağ kolumda hafif ağrı var...
  • 37debdeb37 kullanıcısına yanıt
    Acile gidip durumu bildirin. Çok bir şey değil belki ama bir uzman yorumu alın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Avucunun içiyle bir tane çak. Girer.
  • Emre D kullanıcısına yanıt
    Hocam ölüyordum az daha.Bildiğin ölüyordum.
  • Geçmiş olsun. Elektrik çok tehlikeli bir şeydir mutlaka gerekli önlemleri alın işe başlamadan önce.

- İlk önce prizin bulunduğu odanın sigortasını indirin. Sigortalar bir kaç tanedir ama deneye deneye bulabilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız ana sigortayı da direkt indirebilirsiniz.

- Kontrol kalemi varsa prize sokarak prizde elektrik olup olmadığını kontrol ediniz. SAKIN normal tornavidayı deliğe sokmayın ! Kontrol kalemi yoksa ve sigortayı indirdiğinizden eminseniz prizin ortasındaki tek vidayı sökün. Vida sökülünce prizin orta kısmı yerinden çıkar ama çerçeve kısmı hala kalır duvarda.

- Daha sonra prizin duvara sağlam tutunmasını sağlayan sağda ve solda yer alan vidaları sökün. ORTADAKİ kablo vidalarını DEĞİL. sağdaki ve soldaki vidaları sökün.

- Priz yerinden çıkacaktır. Sonrasında prizi uygun bir şekilde tekrar yerine oturtun ve bir sağ bir sol olarak yavaş yavaş sıkın. Kenarda yer alan tırnaklar yavaş yavaş açılacak ve duvara tutunacaktır. Önce birini sonra birini sıkarsanız dengesiz olur. Biraz sağ tarafı biraz sol tarafı priz sabitleninceye kadar sıkın.

- Sonra dış kapağı yerine uygun oturtup ortadaki vidayı sıkın.

- İşlem tamamdır. Sigortayı açıp varsa kontrol kalemi ile kontrol etmenizi tavsiye ederim elektrik geldi mi var mı diye.
  • Bu şekilde kullan

• bay baykuş kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.Ben elleyemem daha.Babam gelince yapar o iyi anlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Djarum Menthol

Önce vidalarını tamamen gevşet sonra yerine oturt bastırarak vidaları tekrar sık

Adamı öldürüyomuşsun

• Şehmistan kullanıcısına yanıt
    Seni ve 2.leopold u infaz etmek istiyorum.
  • Yok hocam ben kendim kaşındım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.