Şimdi Ara

Priz çıktı geri takamıyorum lütfen yardım [Ssli] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Djarum Menthol

quote:

Orijinalden alıntı: 37debdeb37

Hocam elektrik çarptı.

kabloda açıklık var demekki arkasına ellemeyin prizin dışından tutacaksınız tırnakları da yerine sokarken elinizi vurmayın tornavidanın ucuyla içine ittirin

Elinizi vurmayın derken? Elinizle dokunmayın gibi bir şey mi bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hacı kahkaha attım bu nedir ya 😂😂😂😂

• Sakın elini ıslatıp dokunma elektrik çarpar. Şaka yapıyorlar sana.
  • Ilk yapmaniz gereken sey sartelleri indirmek. Orada 220 volt sebeke elektrigi var hani saglinizi dusunmuyosaniz bile prizi patlatabilirsiniz. Prizin delikten iceriye dogru 2 adet penceye benzer metal parcasi bulunur bunlar vida ile sikilmistir. Vidalari gevsettiginizde bunlar da gevser. Vidalari tamamen gevsetin. Daha sonra prizi ileri itin yerine oturdugunda vidalari tekrar sikin. Eger priz ileri gitmezse yuvasindan cikarip yuvasindaki kirik parcalari temizleyin oyle yerlestirin. Tum bu islemleri ŞARTELLERI INDIRDIKTEN SONRA YAPIN! PRIZDE ELEKTRIK OLMADIĞINDAN EMİN OLUN!

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxou

elini suyla islat o kablolardan tut ittir iceri dogru

• Sakın sert (yumruk) şeklinde vurup içeriye sokmaya çalışma kısa devre yapar, alev çıkartır. Mazallah parmağın değsin elektrik çeker.
  • 37debdeb37 kullanıcısına yanıt
    sigortayı kapatmadan ampul bile değiştirmeyin.
  • basit priz takma işi ama yaşadıklarınızdan sonra kimseye yardım etmeme kararı aldım. geçmiş olsun elinizi vurmayın derken elinizle dokunmayın kastettim. demekki prizinizin kabloları arkasından çıkmış. siz ellemeyin
  • sorun prizin kıskaçlarını tutacak bir yüzeyin olmamasıdır. normalde plastik bir kasa, sıva ile priz yuvasına oturtulur. ama usta maliyeti azaltmak için, kasa koymayabilir. böyle bir durumda, priz ile beton arasına, karton veya plastik bir parça sıkıştırabilirsiniz. o parçayı mastik ile sabitlemek, daha garantilidir. eğer priz sık sık çıkıyorsa, fişleri direk olarak takmak yerine, araya uzatma(anahtarlı olması daha iyi olur.) koyabilirsiniz.
  • Ne prizmiş arkadaş. :-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar gerçekten çok iyi

Bir musibet bin nasihatten yeğdir diye boşuna dememişler.
    Arkadaş çarpıldı, artık sigortaları indirmeden ampul bile değiştirmez. Belki ışığı bile kapatmaz :)

Demek ki neymiş. Önce iş güvenliği, insan sağlığı.
    Elektriği hafife almayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 37debdeb37

Yok hocam ben kendim kaşındım.

İyi tarafından bakarsak çarpılma ile fatura kabarmaz.

Uyuşma devam ederse doktora görün derim.
    Ben de ups ile oynarken çarpılmıştım.
  • Sigortayı indir

Orta vidayı sök beyaz plastiği al.

Aşağıdaki resimdeki gibi işaretlenmiş sağ ve sol vidayı gevşet. (priz içeriye rahat girecek kadar.)

Prizi iyice içine bastır, bastırırken gevşettiğin sağ sol vidayı iyice sık.

Plastiği yerine koy ve orta vidayı tak.

Not : Priz sabitleme vidalarını gevşettiğinde eğer içine oturmuyorsa iyice dışarıya çıkart, vidaların olduğu kısımdaki iki metal parçayı içe doğru kapatması için paket lastiği tak. Sonra yerine oturt vidaları sık. Paket lastiği içerde kalacak hep böyledir zaten.

Priz çıktı geri takamıyorum lütfen yardım [Ssli]

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.