Yüzbaşı
25 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba, bu saatte daha çok cevap alabilmek için konudışına açıyorum. N11'den laptop için şarj adaptörü aldım orjinal. Kargoyu teslim aldım, kargo paketini açtım baktım düz karton kutu. Acelem de vardı normalde video çekmeden kargo paketi açmam bunu video çekemedim. Karton kutunun içinde köpüklü bir zarf onun içinde de adaptör. Bu arada adaptörün kendisi zarf içerisinde, power kablosu zarfın dışında kartonun içinde. Zarf ve karton kutunun üzerinde hiçbir şekilde ne bir mühür ne bir bant hiç bi işaret yok orjinalliğe dair sadece adaptörün üzerindeki yazılar orjinal olduğunu gösteriyor yani alelade bi karton bulup onun içine koyup
göndermişler. Zarfı da yırtmadan yapışkan yerinden zedelemeden açtım ve geri gönderirken aynı şekilde yapıştırıp paketledim.

Adaptör işimi görmedi diye iade etmek istedim ve kargoyu 14 aralıkta gönderdim. 15 aralıkta şehirdışına çıktığım için süreci takip edemedim 17 aralıkta red cevabı vermişler paketin orjinalliği bozulmuş diye. Ben ise 23 aralık günü fark ettim reddedildiğini, hesabıma iade bekliyordum geç kaldı kontrol edeyim dedim mail bile gelmedi tarafıma süreçle ilgili. Ne yol izlemem gerekiyor bugün tekrar iade talebi gönderdim yine reddedildi. İsterseniz ürünü geri gönderebiliriz diyor mağaza. 1 haftadır mağaza tarafıma ulaşmadı ücreti iade etmediği gibi ürünü de alıkoyuyor.
Nereye şikayet etmem gerekiyor N11'de ticket açtım arayacağız dediler arayan olmadı.
Arkadaşlar merhaba, metalurji malzeme müh. 4.sınıfım sırf erasmus için dönem uzattım staj dersini almadım ve geçtiğimiz ay erasmus stajına hak kazandım. İnternette hiç bilgilendirici içerik yok ney nasıl yapılır diye. Çalışma alanım genel olarak saha çalışmaları, üretim tarzında fabrika yani. böyle bakınca hiç fabrika tesis vs bişey bulamıyorum dönem eğitimindeki gibi gidebileceğim yerlerin listesi yok yani. tavsiye ettiğiniz biyer veya gidebileceğim yerleri bulabileceğim bi yol gösterirseniz sevinirim
arkadaşlar iyi forumlar logitech z3 serisi 2+1 ses sistemim var yazın emanetteydi birden bozulmuş sıvı teması olmadı dedi ama kontrolörün içi şu şekilde yanmış pcb yolunun biri pcbden ayrılmış;

ve şu çip pcb den ayrılmış, biraz araştırdığımda ses amfisi gibi bişey olduğunu çözdümhttps://www.njr.com/semicon/PDF/NJM4560_E.pdf
sop8 mi yoksa dmp8 mi olduğunu çözemedim aradaki farkı anlayamadım

şimdi bu cihaz tamir olur mu karabükte yaşıyorum bunu yaptıracak yer bulamadım büyük ihtimal istasyona bağlamak gerekiyor. cihazdaki sorun elektrik geliyor ama ses vermiyor. 50tlye almıştım 2 sene önce, o yüzden maliyeti çok tutar mı yaptırmaya değer mi?
arkadaşlar iyi forumlar, eski bir aracımdaki sensörün çıkış voltajı dalgalı olduğu için çıkışına kondansatör koymayı düşündüm ama kapasitesini nasıl hesaplayacağımı bulamadım. sensör hız sensörü 0-12v ve 5-12v aralığında çalışıyor 0.2-0.3v sapmadan sonra göstergede hatalı göstermeye başlıyor ve diğer sensörlerin ölçümünü de bozuluyor. kondansatörü 15v seçmeliyim sanırım, kapasitesini neye göre nasıl seçeceğim? mümkün olduğunca az mı olacak? veya bu voltaj dalgalanmasını düzeltebileceğim başka bir yöntem var mı? şimdiden teşekkürler
İyi akşamlar arkadaşlar, dükkanımıza güvenlik kamerası düşünüyoruz fakat sistemlerin çeşitlerini çözemedim. Şöyle tarif edeyim, dükkanımız anayol üzerinde birkaç defa metal malzememizi çalışma aletlerimizi çaldırdık. Hem anayol hem de anayoldan çıkan anayol var oraya ve binanın arka tarafındaki 2 yere kamera koymak istiyoruz. Yoldan geçen araçların plakalarının da kayıtta gözükmesi güzel olur. Yani toplamda 4 kamera olacak. Bunların hddsi özel mi oluyor? Kaç günlük kayıt yaptığı ne kadar önemli? Mesela bana 1hafta bişeyin kaybolduğunu fark etmek için yeterli. Kameranın megapikseli hddnin boyutu bu açıdan ne kadar önemli? Montajını kendim yapacağım. Maliyeti ne kadar olur, bin liradan az bütçeyle halledebilir miyim? Monitör vs. gerekli mi? Şimdiden teşekkürler.
merhabalar, elimde buton paneli var daha önce başkası tarafından eksik olan özellikli versiyonuyla değiştirilmiş. tüm tuşlar push buton ile çalışıyor bir defa basınca buton yerine dönüyor ve devreye ben tekrar butona basana kadar akım veriyor. ben bunun eksik olan işlevini de kendim tamamlamak istiyorum. bayağıdır araştırıyorum ama sadece mühürlü röle diye bişey buldum onda da 2 buton var. ben tek butonlu olsun istiyorum bas bırak yapınca alete akım versin tekrar bas bırak yapınca devredeki akımı kessin. devrenin içini açıp baktım ama pek bişey anlamadım devre elemanı bilgim zayıf. umarım anlatabilmişimdir
silinebilir
yazan olmadı silinsin.
arkadaşlar herhangibir arama uygulamasından line,wapp benzeri ses gayet güzel geliyor fakat gsm aramalarında sesi duyamıyorum. ahizeyi de değiştirdim flash da attım fakat sorun devam ediyor tüm güncellemeler yüklü bazılarında aynı sorun var bazıları da hayır bende normal diyor çözümünü de bulamadım bilen birisi yardım ederse sevinirim
arkadaşlar elimde elm 327 kablolu cihazı mevcut daha once limp modeye girdiğinde araba siliyordum arızayı geçiyordu şuan 2000devrin üstüne çıkamıyorum cihazı bağlıyorum program cihazı görüyor fakat arabayla iletişime geçiremiyorum başka programda bulamadım elimde pcmscan programı vardı cd de 2 program daha var fakat onlarda işe yaramadı yardımlarınızı bekliyorum bu arada programın verdiği konsol hatası error 104
Hakkında
Forum İmzası:

mesajlarımı yanıtlarken lütfen alıntılamayı unutmayın :)
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Nokia
Mobil cihaz
Samsung
ISS
TurkNet
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 22 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.098
İkinci El Bölümü Mesajları: 125
Konularının görüntülenme sayısı: 59.473 (Bu ay: 288)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 192 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.