Şimdi Ara

PRINS tan SUPAP YAĞLAMA SİSTEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
9.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR PRINS 2008 LPG FUARINDA KENDİ SİSTEMLERİ İÇİN GELİŞTİRDİĞİ BİR YAĞLAMA SİSTEMİNİ TANITTI.GENEL DAĞITICISI OLAN KAYSERİDEKİ ZİRVE OTOGAZI ARAYINCA HAZİRAN AYINDA SATIŞA SUNULACAĞINI ÖĞRENDİM.BU SİSTEM PRINS TAKILI SIRALI SİSTEMLERDE KULLANILIYORMUŞ.SUPAPLARI KORUYOR ÇEKİŞİ ARTIRIYORMUŞ ve YAKIT TASARRUFU YAPIYORMUŞ.
    YALNIZ SILARI SİSTEMLERDE YAĞLAMAYA GEREK VARMI.EĞER YOKSA PRINS GİBİ BİR FİRMA BUNU NİYE ÇIKARTTI.BENCE BU KONU TEKNİK OLARAK BİRAZ TARTIŞILMALI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağrıbey -- 4 Haziran 2008; 10:18:12 >

• başlığı değiştirin derim pek alakası olmamış konu ile bu konuyu bende çok merak ediyorum ama hala kesin bir cevap bulamadım
  • Teknik olarak burada görsek yorum yaparız fakat bir bidon vasıtası ile motora yağ vermek olayı ise karbiratörlü arabam da vardı nasıl yanık yağ kokusu verdiğini hala hatırlarım allahdan arbada konvektör yoktu
    quote:

Orjinalden alıntı: çağrıbey

ARKADAŞLAR PRINS 2008 LPG FUARINDA KENDİ SİSTEMLERİ İÇİN GELİŞTİRDİĞİ BİR YAĞLAMA SİSTEMİNİ TANITTI.GENEL DAĞITICISI OLAN KAYSERİDEKİ ZİRVE OTOGAZI ARAYINCA HAZİRAN AYINDA SATIŞA SUNULACAĞINI ÖĞRENDİM.BU SİSTEM PRINS TAKILI SIRALI SİSTEMLERDE KULLANILIYORMUŞ.SUPAPLARI KORUYOR ÇEKİŞİ ARTIRIYORMUŞ ve YAKIT TASARRUFU YAPIYORMUŞ.
    YALNIZ SILARI SİSTEMLERDE YAĞLAMAYA GEREK VARMI.EĞER YOKSA PRINS GİBİ BİR FİRMA BUNU NİYE ÇIKARTTI.BENCE BU KONU TEKNİK OLARAK BİRAZ TARTIŞILMALI.

• Bu öyle değil kendi ECU suyla haberleşiyor,bir pompa vasıtasıyla regülatörle enjektörler arasındaki gaza karıştırılıyor.En önemlisi bu sistemde yağ kullanılmıyor,özel bir sıvı kullanılıyor.Aşağıdaki resmi internetten aldım araç DODGE RAM SRT-10 8.3Lt V10 MOTOR 505 Hp.
    quote:

Orjinalden alıntı: talfar

Teknik olarak burada görsek yorum yaparız fakat bir bidon vasıtası ile motora yağ vermek olayı ise karbiratörlü arabam da vardı nasıl yanık yağ kokusu verdiğini hala hatırlarım allahdan arbada konvektör yoktu
    quote:

Orjinalden alıntı: çağrıbey

ARKADAŞLAR PRINS 2008 LPG FUARINDA KENDİ SİSTEMLERİ İÇİN GELİŞTİRDİĞİ BİR YAĞLAMA SİSTEMİNİ TANITTI.GENEL DAĞITICISI OLAN KAYSERİDEKİ ZİRVE OTOGAZI ARAYINCA HAZİRAN AYINDA SATIŞA SUNULACAĞINI ÖĞRENDİM.BU SİSTEM PRINS TAKILI SIRALI SİSTEMLERDE KULLANILIYORMUŞ.SUPAPLARI KORUYOR ÇEKİŞİ ARTIRIYORMUŞ ve YAKIT TASARRUFU YAPIYORMUŞ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağrıbey -- 5 Haziran 2008; 9:09:07 >

• bu sistemi biliyorum.. arabamı çok sevdiğim için taktırmaya karar vermiştim.. ancak LPG montajı yapan yer dediki.. sadece uzun yol çıkıyorsan al.. yani şehir içinde kullanımda gerekyok.. bunun görevi bir kaç dakikada bir sübapları yağlamak.. ancak her çalışmada benzinle çalıştığı için araba zaten yağlama yapıyor benzin dedi.. eğer karbüratörlü araba olsaydı ozaman sana tavsiye ederdim dedi.. bu sistem yani yeni değil bundan 6-7 yıl önce de vardı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: downahar

bu sistemi biliyorum.. arabamı çok sevdiğim için taktırmaya karar vermiştim.. ancak LPG montajı yapan yer dediki.. sadece uzun yol çıkıyorsan al.. yani şehir içinde kullanımda gerekyok.. bunun görevi bir kaç dakikada bir sübapları yağlamak.. ancak her çalışmada benzinle çalıştığı için araba zaten yağlama yapıyor benzin dedi.. eğer karbüratörlü araba olsaydı ozaman sana tavsiye ederdim dedi.. bu sistem yani yeni değil bundan 6-7 yıl önce de vardı..

+1

• Sayın arkadaşım bu sistem daha Türkiyede satışa başlanmadı.Firması bu ay gelecek diyor,ayrıca bu sistem PRINS sıralı gaz takılı araçlara takılıyor,lpg ecu sunda bilgi alıyor.İstensede karbüratörlü araca takılmaz.Büyük bir ihtimalle size önermeyen usta bunu görmedi bile.
    Yanlış anlaşılmasın ben bu sistemi satmıyorum ancak,PRINS böyle bir şey çıkartıysa hemen karar vermeden önce biraz sorgulanmalı.Şimdiye kadar LPG çok temiz yakıt motora zarar vermez deniyordu,büyük oranlada doğru,ancak hiçbir zaman benzine eşdeğer bir yakıt değil olamazda,belkide bu sistemle LPG nin vasfı yükseltiliyor,tabiri caiz ise modifiye ediliyor.Bu tür sisteme sadece yağlama olarak bakılmamalı.İstanbul fuarında ben yetkilileriyle görüştün onlarda bu doğrultuda fikir beyan ediyorlar,supap koruması özelliklerinden sadece biri diyorlar.Eğer böyle birşey mümkünse ve araçlar çok daha iyi ve performanslı çalışacaksa yararlanabiliriz.Bakın BRC de TUNAP diye bir katkıyı piyasaya sürdü.Tunap Almanyada çok yoğun olarak kullanılıyormuş.Demek ki LPG belli katkılarla zenginleştirilebilinir.Yada hem PRINS hemde TUNAP ı satanlar sadece para tuzağı olarak yapıyorlar bu işi.Nede olsa bizim ustalar daha iyi biliyorlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: downahar

bu sistemi biliyorum.. arabamı çok sevdiğim için taktırmaya karar vermiştim.. ancak LPG montajı yapan yer dediki.. sadece uzun yol çıkıyorsan al.. yani şehir içinde kullanımda gerekyok.. bunun görevi bir kaç dakikada bir sübapları yağlamak.. ancak her çalışmada benzinle çalıştığı için araba zaten yağlama yapıyor benzin dedi.. eğer karbüratörlü araba olsaydı ozaman sana tavsiye ederdim dedi.. bu sistem yani yeni değil bundan 6-7 yıl önce de vardı..

• Minarenin yamuk olduğunu hala düşünen varsa ip orada gidin çekinde düzelsin şu minare

Petrol firmaları entemiz benim yakıtım, en temiz LPG, daha temiz doğalgaz diye yırtınıyor Birileri içine yağ katmaya çalışıyor
    Halkımın cebinde üç kuruş var onuda hortumlamak için daha neler bulacaklar merak ediyorum

Aracınızın yağlanması gereken her noktasını yağlama pompası üstleniyor Aracınız 4 zamanlı unutmayın, Yakıt sizin motorunuza sadece enerji verir yağlama misyonu yoktur

BRC nin tunap ı ise

Asıl amaç olarak tanktaki korozyonu önler, nem ve pislikleri hapseder filtrenize ulaşmasını engeller.(LPG için olanı)''Sibopları yağladığı ibaresi yoktur''Sadece korur der
    (Benzin için olanı ise) benzinin zaman la kimyasal yapısının bozulmasını önler ve motorunuzun yanma odasında oluşmuş kurumları temizler''Sibopları yağladığı ibaresi yotur'' Sadece korur der

Detaylı açıklamayı www.fsotogaz.comdan veyawww.2a-lpg.comdan okuyabilirsiniz

Sevgi ile kalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 5 Haziran 2008; 17:51:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: faruksevgili

Minarenin yamuk olduğunu hala düşünen varsa ip orada gidin çekinde düzelsin şu minare

Petrol firmaları entemiz benim yakıtım, en temiz LPG, daha temiz doğalgaz diye yırtınıyor Birileri içine yağ katmaya çalışıyor
    Halkımın cebinde üç kuruş var onuda hortumlamak için daha neler bulacaklar merak ediyorum

Aracınızın yağlanması gereken her noktasını yağlama pompası üstleniyor Aracınız 4 zamanlı unutmayın, Yakıt sizin motorunuza sadece enerji verir yağlama misyonu yoktur

BRC nin tunap ı ise

Asıl amaç olarak tanktaki korozyonu önler, nem ve pislikleri hapseder filtrenize ulaşmasını engeller.(LPG için olanı)''Sibopları yağladığı ibaresi yoktur''Sadece korur der
    (Benzin için olanı ise) benzinin zaman la kimyasal yapısının bozulmasını önler ve motorunuzun yanma odasında oluşmuş kurumları temizler''Sibopları yağladığı ibaresi yotur'' Sadece korur der

Sevgi ile kalın

merhaba faruk bey siz bir usta olarak ürün reklamı yapacagınıza insanlara teknik açıklama yapsanız daha faydalı olur sanırım bu formların genel amacı bilenin bilmeyene anlatmasıdır elindeki ürünülerin reklamını yapması degil bence arkadaşlara bu sıvının neden gereksiz! oldugunu anlatmanız daha yararlı olur sanırım
    hazır lafı gelmişken (iki tane 1976 model mersedes motorunu çöpe atmış vebu konuda deneyimi olan biri olarak...) bakın arkadaşlar aracınız kurşunsuz benzinle çalışan bir araç ise bu sıvı ya ihtiyacınız yok ..
    aracınız eski yakıt tipi süperbenzin kullanıyor ise bu tip yaglamalar bir miktar sibop aşımasını geçiktirebilir
    kurşunsuz benzin bizim kuru yakıt dedigimiz bir tip yakıttır sibop yaglamaz bu araçların sibopları ve sibop yatakları yakıtla en az temas edecek şekilde dizayn edilmiştir. eski tip motorlarda ise benzindeki kurşunun
    yaglama etkisi göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. işte bu yüzden eski tip araçlarda belli bir kullanımdan sonra sibop yanması veya zamansız aşınması gibi problemler gözükür. kurşunsuz yakıt kullanan araçlarda(katalizörlü) bu sorun cok nadir görülür. saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K -- 6 Haziran 2008; 1:10:00 >

• Bende yanlış bilgilendirme gördüğüm için düzeltme yaptım reklam olarak algıladığınıza göre kafanız bu işle dolu bu yüzden benimde reklam yaptığımı düşündünüz :)

Tunapla ilgili Yazı vardı ona düzeltme yaptım . Arkadaş tunapın sibopları yağladığını yazmış , bende yağlamaz dedim .Tekrar okuyun lütfen Bu forumlarda bu güne kadar hiç tunaptan bahsedip reklam yapmadım. kendi sitemizde var sadece.

Üstelik sizin bahsettiğiniz motorlardanda, arabalardanda kalmadı artık , E3-E4 araçlaramı vereceksiniz bu aleti

Mercedes motorunu çöpe atacak kadar bir başka babayiğit görmemiştim bu güne kadar, Hepsi taş gibi halaa çalışıyor maşşallah
    Buda motordan nekadar anladığınızı gösteriyor Yada insanları korkutmaya çalışıyorsunuz bu ürünü alsınlar diye.

Eğer bana sert yazmasaydınız bunları yazmıyacaktım bu yazdıklarım tamamen bilgilendirme amaçlıdır

• Asıl amaç olarak tanktaki korozyonu önler, nem ve pislikleri hapseder filtrenize ulaşmasını engeller.(LPG için olanı)''Sibopları yağladığı ibaresi yoktur''Sadece korur der

Faruk bey yukarıdaki yazı sizin; sibopları yağladığı ibaresi yoktur SADECE KORUR demişsiniz.Tunap Supapları KİMDEN koruyor.
    TUNAPI BRC değilde ATİKER getirseydi acaba ne diyecektiniz.Gözümün önünde canlanır gibi (10 YILDIR KORUNMAYAN TANKLAR ŞİMDİMİ KORUNUYOR,DEMEKKİ ATİKER KÖTÜ TANK YAPIYOR KOROZYONA UĞRUYOR.)
    Kusura bakmayın ama bir markayı öne çıkartmak diğer markalara pislik atmaktan geçmemeli.A markası yapıyorsa iyidir güzeldir B markası yapıyorsa gerek yok,bunlar milletin cebinde ki paraya göz dikmişler,yok eğri minare lafları daha da kötüsü hortumcu denmesi.
    ISRARLA SÖYLÜYORUM BURADA PRINSIN BİR ÜRÜNÜNÜ SATMIYORUM,HATTA ARACIMDA PRINS BİLE YOK.Ama bu konuyu TEKNİK olarak tartışmalıyız
    diye yazdım,değilse kimsenin PRINSA hortumcu gözüyle bakmasını istemem.Lütfen herkes laflarına dikkat etsin,kimse kimsenin parasının bekçiliğini de yapmasın.Böyle bir sisteme gerek yok diyorsanız sebebini yazarsınız bizde bilgilenir teşekkür ederiz.

quote:

Minarenin yamuk olduğunu hala düşünen varsa ip orada gidin çekinde düzelsin şu minare

BRC nin tunap ı ise

Sevgi ile kalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağrıbey -- 6 Haziran 2008; 9:53:34 >

• quote:

Bende yanlış bilgilendirme gördüğüm için düzeltme yaptım reklam olarak algıladığınıza göre kafanız bu işle dolu bu yüzden benimde reklam yaptığımı düşündünüz :)

Tunapla ilgili Yazı vardı ona düzeltme yaptım . Arkadaş tunapın sibopları yağladığını yazmış , bende yağlamaz dedim .Tekrar okuyun lütfen Bu forumlarda bu güne kadar hiç tunaptan bahsedip reklam yapmadım. kendi sitemizde var sadece.

Üstelik sizin bahsettiğiniz motorlardanda, arabalardanda kalmadı artık , E3-E4 araçlaramı vereceksiniz bu aleti

Mercedes motorunu çöpe atacak kadar bir başka babayiğit görmemiştim bu güne kadar, Hepsi taş gibi halaa çalışıyor maşşallah
    Buda motordan nekadar anladığınızı gösteriyor Yada insanları korkutmaya çalışıyorsunuz bu ürünü alsınlar diye.

Eğer bana sert yazmasaydınız bunları yazmıyacaktım bu yazdıklarım tamamen bilgilendirme amaçlıdır

kardeş ben o ürün ile hiç bir alakam yok ben formları cok iyi okurum cok yazmam motor konusuna gelince sen den cok bildigimi söylevinden anlayabiliyorum ( piyasadaki arabaların yarısı eskitip motor ) kimseyi korkutmak gibi bir derdimde yok bu piyasaya ürün üreten bir firma olarak okadarda eşşek degiliz ama insanlar bir bilgi soruyorsa salt para kazanmak için kimsenin hakkı olan dogru bilgiyi yanıltıp veremem.
    siz sadece takıcısınız biz ise bu işin arge si ugraşıyoruz ikitane 280 manda kasa motoru çöpe atan babayigit ben oluyorum(ikinci motorda cuvallayınca motor fiyatına aracı sattım ) gazlı araç kullanmaktan vazgeçtinmi diyeceksin hayır
    şu an kulladıgım araç gazlı ben zaten bu sektörde hatırı sayılır bir üreticiyim (yanlız bahsi geçen yaglama sıvısı ile bir alakam yok)benim size sözümün agırlıgı diger formlardada sizin yazılarınızı okudum bilgi vermekten uzak reklam kokan yazılar
    ve biraz karşınızdaki sizi eleştirdiginde üslubunuz degişiyor ben sizin hatanızı dile getirdim sadece (dost acı söyler)
    saygılarımla
    3K elektronik
    www.3k-lpg.com

• ARKADAŞLAR BU YAĞLAMAYI ZATEN PCV VALFİ YAPIYOR YANMAMIŞ YAĞ BUHARI VEDE YANMAMIŞ GAZLAR BİRDE ATIK GAZLAR TEKRARDAN EMME MANİFOLTUNA VALFE LER ÜZERİNDEN GEÇİYOR ,HATTA BAZEN KARBÜRATÖRÜN ÜST KISMINI AÇTIĞIMDA YAĞLANMIŞ OLUYOR ,KAÇ YILDIR LPG Lİ ARAÇ KULLANIYORUM NO PROBLEM ,
  • Arkadaşlar ben BRC nin tankı Atikerin tankı falan demedim konuyu nerelere çekmeye çalışıyorsunuz.
    Tunaptanda bahsetmedim, bir başkası bahsetmiş ve yanlış yazmış yanlışına düzeltme yaptım.

Prins Türkiyeye ilk geldiğinde Açılan ilk servis benim servisimdi ilk eğitimi ben aldım ve Türkiye genelinde açılan benden sonraki bayilere eğitimi ben verdim Ankara ve istanbul gibi metropolller dahil ... Kimse prinsin adını bilmezken Prins benden soruluyordu !!!

Kocaeli üniversitesi otomotiv öğretmenleri adaylarına demo kit verip (PRİNS) seminer verdim . Hollandadan gelen Atilla bey ile birlikte sunum yaptık 1997 yılında Dekan tarafından verilmiş teşekkür mektubumuzu gururla servisimizin duvarında taşıyoruz.

Beni cahillikle suçlayamazsınız

Bu adı geçen ürünü prinsmi üretti yoksa prinsin adımı kullanılıyor
    Prins tam olarak ne üretiyor biliyormusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 8 Haziran 2008; 13:04:04 >

• bu konu güzelmiş ya, hortlatayım belki yeni yazılar çıkar :)
    baştan sona heyecanla okudum valla :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.