Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.824
Cevap
43
Favori
547.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sorum biraz komik olabilir ama beni bağışlayın çünkü lpg hakkında hiçbir bilgim yok.
    2000 model vectra 2.0 cdx otomatik vitesli araç almayı düşünüyorum.
    şu anda en problemsiz ve kaliteli marka prins diye ifade etmişsiniz.
    bu markanın brc markasından çok büyük farkı var mı?(kalite ve sorunsuzluk bakımından)
    ayrıca aracım turbolu değil.bu nedenle sizce biraz daha fazla para verip prins takmalı mıyım yoksa araç turbolu olmadığı için gerek yok mu???
    bir de son bir soru: brc ile prins arasında yaklaşık ne kadar fiyat farkı var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: orkuty

arkadaşlar sorum biraz komik olabilir ama beni bağışlayın çünkü lpg hakkında hiçbir bilgim yok.
    2000 model vectra 2.0 cdx otomatik vitesli araç almayı düşünüyorum.
    şu anda en problemsiz ve kaliteli marka prins diye ifade etmişsiniz.
    bu markanın brc markasından çok büyük farkı var mı?(kalite ve sorunsuzluk bakımından)
    ayrıca aracım turbolu değil.bu nedenle sizce biraz daha fazla para verip prins takmalı mıyım yoksa araç turbolu olmadığı için gerek yok mu???
    bir de son bir soru: brc ile prins arasında yaklaşık ne kadar fiyat farkı var?

Yukarıda da belirtildiği gibi dünyanın en hızlı-sessiz enjeksiyon sistemine sahip markası..
  • bugün bir pejo ya bindim adeta sesi dizel sesi gibiydi o ne gürültü öyle e 5 te giderken 90 la gidiyoruz. enjektörler sanki kabinin içinde çalışıyor.şöföre sordum bu arabada değiştirdiğimiz bu üçüncü kit bundan biraz randıman alabildik dediler.diğer markaları denemişler araba sabhları problem çıkarmış ayrıca servis işığı hep yanarmış.fakat sonra bu kiti landiyi taktık dertlerimiz biraz azaldı bu da yüksek devirde kesiklik ve bazen silkeleme yapıyor.ama idare ediyoruz dedi.fakat enjaektör sesine hayret ettim çok bariz dizel gibi hele orta devirlerde bayaa ses yapıyor ve olduğu gibi kabinin içinde adeta eski tip dikiş makinası gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: şekerci

ha bu arada ürün mükemmel performans mükemmel o paraya değiyor
    2000 ytl ye taktırdım.
    eğer sorularınız olursa cevaplamaya hazırım.

O kadar paraya bırakta iyi olsun. Azıcık daha ekler araba bile alırdım ben onunla :) İki araba ile gezerdim.

ama bence fazla araştırma yapmamışsın. Daha ucuza da aynı kaliteyi bulurdun (bu birazcık "ben onu sana Cuma pazarında şu kadara alırdım.Boşa o kadar para vermişsin" muhabbeti ile aynı oluyor ama idare et :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alley -- 4 Mayıs 2007; 10:09:39 >
  • Arkadaşlar merhaba
    2001 Opel Astra 1.6 16V kullanıyorum ( otomatik ).
    Günlerdir forumları okuyorum 2 marka var ama karar veremiyorum. Zavoli ve Prins Performans kaybı yaşarmıyım. Daha önceden normal lpg li araç kullanmış ve 15.000 km sonra motorda bazı güç kayıpları ve problemler yaşamıştım. Motor'un sesinde bir değişme olurmu ve tüketim ne kadar düşer. ( fiyatları ve ödeme şekilleri ) Lütfen bu konuda bilgisizliğime verin ve beni bilgilendirirseniz sevinirim
  • selam
    2000cc 307 marka aracima yaklasik 1 yil once ankara ozbek opel servisinde prins marka lpg taktirdim.Bugune kadarda hic bir sorun yasamadim cok memnunum.Yaklasik olarak yakiti %45 oraninda dusurdu ama hic bir sıkıntısı yok.Yedek parcasida kolay ve pahali degil malzemeleri.Ben sahsen tavsiye ediyorum..Prins yurt disinda en iyi imajli marka ayni zamanda.
  • prins kullananlar motor hacmi ve yakıt sarfiyatınızı yazarsanız bir veri olarak kullanılabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: şekerci

prins kullananlar motor hacmi ve yakıt sarfiyatınızı yazarsanız bir veri olarak kullanılabilir

Benzinli iken 360- 400 ykr, LPG li iken 160 - 170 YKR
  • düz vites, uzun yolda (ankara-düzce tem) epey hızlı sayılabilecek bir şekilde 1 l. ile 9-9,5 km gittim.hızlı dediğim, yokuşta dahi 130 dan aşağı düşmedim, 130-160 arası)
  • prinsin brc'ye göre üstünlükleri neler?Aradaki fiyat farkını hakediyor mu?

Şimdi farkettim, aynı soru yukarıda da sorulmuş.Brc de enjektörlerin çok hızlı olduğunu iddia ediyor.Bir de BRC bayine gittiğimde prins yazılımının windows 95 olduğunu, yani güncellenmediği söylenmişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisdragon -- 15 Mayıs 2007; 8:23:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: barisdragon

prinsin brc'ye göre üstünlükleri neler?Aradaki fiyat farkını hakediyor mu?

Şimdi farkettim, aynı soru yukarıda da sorulmuş.Brc de enjektörlerin çok hızlı olduğunu iddia ediyor.Bir de BRC bayine gittiğimde prins yazılımının windows 95 olduğunu, yani güncellenmediği söylenmişti...

Prins için söyleye söyleye windows 95' i mi söylemiş napsın tabi ....

Volvo Toyota gibi firmalar fabrika çıkışı araçlarına prins marka sistem montajı yapıyorlar,

Prinsi ' itaktıran bir daha lpg olayını unutuyor gidiyor, yol devam.

En hızlı en sessiz enjeksiyon sistmemi, 1.8 ms ye kadar ayar yapabilme imkan ile benzine en yakın püskürtme zamanlaması, vs . vs , boşuna 2200 ytl değil dostum....

Bir başka topicte avnisanal arkadaşımızın yazıını buraya kopyalıyorum
    Ootogazda gerçek LPG enjektörü 2 firma tarafından üretildiğini biliyorum. Biri Japon KHEIN marka; PRINS ve BRC tarafından kullanılır.
    İkincisi BRC' nin patentli ürünü.
    Konum olduğu için detaylı inceleme yaptım. Sağlıklı bir sistemde LPG enjektörlerinin aynı benzin enjektörü gibi 1.8 milisaniyede açıp kapama yapabilmesi lazım. Bunu sağlayan yukarıdaki 2 marka. Onun dışındakilerin tümü bunların yarısına bile yaklaşamıyor. Ayrıca benzin enjektörü sadece açıp kapama yapmıyor. Açıyor bir müddet açık kalıyor ondan sonra kapatıyor. Gerçek LPG enjektörleri de aynen böyle çalışıyor ve o yüzden ayarları bilgisiyarda programlanabiliyor. Diğer modellerde olduğu gibi her motora göre değişik çaplı kalibre edilmiş nipelleri takma gereği duyulmuyor.
    Solenoid vana gibi aç-kapa çalışan enjektörler için bunların gaz çıkışlarına uygun çapta (1.8-1.9-2.0-2.1-2.2-2.5-3.0 mm gibi) kalibrasyon memeleri takmak ve araca göre bu memeleri mekanik olarak ayarlamak mecburiyetindesiniz. Piyasada bunların ne derece sağlıklı yapıldığı mechul. Araç gazla çalıştı mı? Tamam. Fazla uğraşmaya gerek yok.
    İşin tekniğini bilmeyen ustaların yönlendirmelerine kanmayalım.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla hep beraber mücadele edelim. Onlarıda aydınlatalım.
    Saygılar.

• ağzına sağlık
    adamlar işi çözmüşler amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok ürünleri kaliteli yazılım keza öyle sorun çıkarmıyor dolayısı ile bir taktıran bir daha uğramıyor.malzeme iyi işçilikte düzgün oldumu arkana dönüp bakmassın.
    150 - 155 ytl / km 2300 vtek makina bundan iyisi şamda kayısı.
  • ha bu arad viteste otomatik
  • montaj ne kadar zaman alıyor. ayrıca montaj bittikten sonra bir depo gazı bitirip yeniden uğramak mı gerekiyor. bilgi verirseniz sevinirim.

birde şunu sormak istiyorum. sanırım bu adamlar opelin özel servisi. kişilik olarak nasıl birileri acaba. çünkü benim aracım opel. burda bir özel servise gittim adam kazığın babasını atıyordu az kalsın. yetkili servis burdaki özel servisten daha insaflı valla. hiç değilse burdaki yetkili servis şerefli, insan, terbiyeli, namuslu. ama burdaki özel serviste malesef bu nitelikler mevcut değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogretmen82

montaj ne kadar zaman alıyor. ayrıca montaj bittikten sonra bir depo gazı bitirip yeniden uğramak mı gerekiyor. bilgi verirseniz sevinirim.

birde şunu sormak istiyorum. sanırım bu adamlar opelin özel servisi. kişilik olarak nasıl birileri acaba. çünkü benim aracım opel. burda bir özel servise gittim adam kazığın babasını atıyordu az kalsın. yetkili servis burdaki özel servisten daha insaflı valla. hiç değilse burdaki yetkili servis şerefli, insan, terbiyeli, namuslu. ama burdaki özel serviste malesef bu nitelikler mevcut değil.

montaj için sabah 9 gibi bırakıyorsun öğlen 4 gibi teslim ediyorlar, sonra beraber atılıyorsun arabayla en yakın yerden gaz alıp uzuun bir teste çıkıyor usta, yanında oturuyorsun.. şöyle ankarayı bir tur atıp geliyorsun, tekrar sokuyor bilgisayara sonra 3 depo sonra gel diye gönderiyor , o kadar.. ( turbo motor olduğu için 4 ekadar sürüyor, atmosferik motorlar 2 saat daha önce bitiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 16 Mayıs 2007; 14:28:15 >

• en sessiz ve en hızlı zavoli enjektörleri çalışmaktadır bilginize 1,7 m/s
    quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Orjinalden alıntı: barisdragon

prinsin brc'ye göre üstünlükleri neler?Aradaki fiyat farkını hakediyor mu?

Prins için söyleye söyleye windows 95' i mi söylemiş napsın tabi ....

Volvo Toyota gibi firmalar fabrika çıkışı araçlarına prins marka sistem montajı yapıyorlar,

Prinsi ' itaktıran bir daha lpg olayını unutuyor gidiyor, yol devam.

En hızlı en sessiz enjeksiyon sistmemi, 1.8 ms ye kadar ayar yapabilme imkan ile benzine en yakın püskürtme zamanlaması, vs . vs , boşuna 2200 ytl değil dostum....

Bir başka topicte avnisanal arkadaşımızın yazıını buraya kopyalıyorum
    Ootogazda gerçek LPG enjektörü 2 firma tarafından üretildiğini biliyorum. Biri Japon KHEIN marka; PRINS ve BRC tarafından kullanılır.
    İkincisi BRC' nin patentli ürünü.
    Konum olduğu için detaylı inceleme yaptım. Sağlıklı bir sistemde LPG enjektörlerinin aynı benzin enjektörü gibi 1.8 milisaniyede açıp kapama yapabilmesi lazım. Bunu sağlayan yukarıdaki 2 marka. Onun dışındakilerin tümü bunların yarısına bile yaklaşamıyor. Ayrıca benzin enjektörü sadece açıp kapama yapmıyor. Açıyor bir müddet açık kalıyor ondan sonra kapatıyor. Gerçek LPG enjektörleri de aynen böyle çalışıyor ve o yüzden ayarları bilgisiyarda programlanabiliyor. Diğer modellerde olduğu gibi her motora göre değişik çaplı kalibre edilmiş nipelleri takma gereği duyulmuyor.
    Solenoid vana gibi aç-kapa çalışan enjektörler için bunların gaz çıkışlarına uygun çapta (1.8-1.9-2.0-2.1-2.2-2.5-3.0 mm gibi) kalibrasyon memeleri takmak ve araca göre bu memeleri mekanik olarak ayarlamak mecburiyetindesiniz. Piyasada bunların ne derece sağlıklı yapıldığı mechul. Araç gazla çalıştı mı? Tamam. Fazla uğraşmaya gerek yok.
    İşin tekniğini bilmeyen ustaların yönlendirmelerine kanmayalım.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla hep beraber mücadele edelim. Onlarıda aydınlatalım.
    Saygılar.

• ZAvolinin Türkiye genelinde 110 bayisi bulunmaktadır. Ve Türkiye'nin heryerinde 100.000 km garanti geçerlidir. Bulunduğunuz ile göre% 45 ila% 60 tasarruf sağlarsınız
    quote:

Orjinalden alıntı: mehada

Arkadaşlar merhaba
    2001 Opel Astra 1.6 16V kullanıyorum ( otomatik ).
    Günlerdir forumları okuyorum 2 marka var ama karar veremiyorum. Zavoli ve Prins Performans kaybı yaşarmıyım. Daha önceden normal lpg li araç kullanmış ve 15.000 km sonra motorda bazı güç kayıpları ve problemler yaşamıştım. Motor'un sesinde bir değişme olurmu ve tüketim ne kadar düşer. ( fiyatları ve ödeme şekilleri ) Lütfen bu konuda bilgisizliğime verin ve beni bilgilendirirseniz sevinirim
  • Merhaba Şekerci ve Tolga2000 arkadaşlar,
    Bende 2005 model Seat Toledo var, prins marka lpg dönüşüm sisteminde karar kıldım ama ben İstanbulda ikamet ediyorum,
    Size sormak istediğim, sizin araçlar turbo olduğu için mi Ankara'yı tercih ettiniz? bana öneriniz nedir? Ankara'dan şaşma mı diyorsunuz?
    Şimdiden teşekkürler....
  • Arkadaşlar;
    90 model 3950cc 6 silindir (düz motor) ve karbüratörlü bir Toyota Land Cruiser im var, Şu an benzinde 550 YKR/km yakıyor
    Bu motora tüp taktırsam ne yakar ve hangi markayı tavsiye edersiniz.
    Selamlar
    Not: sadece hafta sonları biniyorum.
  • arkadaslar prins turbo enjektorlerinin farki varmi rengi turuncu oluyomus diye duydum bi soylenti mi yoksa oylebisey var mi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.