Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.825
Cevap
43
Favori
547.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • enjektörlerin farklı oldugunu duymuştum ama turuncu mu lacivertmi mor mu hiç bir fikrim yok sevgili dostum.

quote:

Orjinalden alıntı: omer49

arkadaslar prins turbo enjektorlerinin farki varmi rengi turuncu oluyomus diye duydum bi soylenti mi yoksa oylebisey var mi
  • sagolasin arkadasim
    quote:

Orjinalden alıntı: alikemal80

enjektörlerin farklı oldugunu duymuştum ama turuncu mu lacivertmi mor mu hiç bir fikrim yok sevgili dostum.

quote:

arkadaslar prins turbo enjektorlerinin farki varmi rengi turuncu oluyomus diye duydum bi soylenti mi yoksa oylebisey var mi

• sayın aksoy ben de istanbulda ikamet ediyorum fakat ankarada taktırdım.
    sebebine gelince istanbulda bu işi yapan beylikdüzünde gaplı makina adlı bir firma bu firma 2350 turbosuz araçlar için fiyat verdi.nakit son fiyat ayrıca sızdırmazlık belgesi alınabilmesi için aracın tse ve mm odası tescilli teknik projesinin montajı yapan firmada olması lazım.ben ilgili firmadan bu konuda benden bir miktar bekledikten sonra ancak bu belgeyi verebileceğini söyledi.bende tatmin olmadım.ankara da ecogas (distirbütör firma) firmasındanufuk beyle görüştüm kendisi müsait bir zamanda ankaraya gelebileceğimi ve bu konuda bana yardımcı olabileceklerini söyledi bende bir sonraki gün sabah 9 da ankarada
    olmak koşulu ile gittim ve 2000 ytl ye özbek servise taktırdım.(fabrikanın montaj servisi)montaj bir günde bitti.
  • sayın eevin
    aracınız karbüratörlü galiba karbüratörlü ise lovato marka kit taktırın piyasadaki iyi markalardan biridir çekiş problemi yaşamazzzsınız.
  • sekerci prins turbo enjektorlerinin bi farki var mi varsa disardan nasil anlaya biliriz
  • quote:

Hayır turuncu değil mavi beyaz Khein marka.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuncayaksoy1

Merhaba Şekerci ve Tolga2000 arkadaşlar,
    Bende 2005 model Seat Toledo var, prins marka lpg dönüşüm sisteminde karar kıldım ama ben İstanbulda ikamet ediyorum,
    Size sormak istediğim, sizin araçlar turbo olduğu için mi Ankara'yı tercih ettiniz? bana öneriniz nedir? Ankara'dan şaşma mı diyorsunuz?
    Şimdiden teşekkürler....

Yok ben zaten ankarada ikamet ediyorum o yüzden burada taktırdım. Toledo için 2000 ytl ödemen gerekecek, türkiyede herhangi bir yerde prins taktırabilirsin.
  • tolga yazmış mavi diye aynen öyle
  • peki bu özbek servisi güvenilirmi arkadaşlar. benimde opelim var gitmişken arabayada baktırayım diyorum başka servisler gibi bana kazık atmaya çalışırlarmı. adamalrın fıtratı iyi mi acaba?
  • sagolun arkadaslar
    quote:

Orjinalden alıntı: şekerci

tolga yazmış mavi diye aynen öyle

• siz ne yaptıracaksanız bir kağıda yazın yada bilmediğiniz bir konu ise onlara sorun bilgi alın ve fiyat alın dişarıda bir iki yere daha sorun neticede aklınızda birşeyler oluşur ona göre kararınızı verirsiniz.
    nasıl esnafa gelince ben şahsıma iyi karşılandım iyi ağırlandım işçiliklerinden memnun kaldım.paramı ödedim ve istanbula döndüm.
    bu benim bir günlük intibam.dediğim gibi.yapılacak işlerden haberli iseniz iş hakkında bilgi alın fiyat sorun pazarlık edin yok deyilseniz onlar arabaya bakıp her hangi bir bakım tamir ihtiyacı olup olmadığı hakkında sana bilgi ve fiyat versinler parça listesini versinler sende onlardan parça temini konusunda en hesaplı yeri öğren yada araştır.işçilk olarak ne ödeyeceğini konuş.sonrasında kafana uyarsa yaptır.
  • benim bildigim kadariyla bu donusumde en cok ugrasyitan sey turbo basincli motorlar bildigim kadariyla senin araban atmosferik motor montaji turboya gore daha rahat ayrica atesleme beyni almana gerek yok derim ben yakani daha hic gormedim ben en kalitelisi prins bu sistemin ama bence atmosferik motora prins gereginden pahali gibime geliyo benim (turbo olmayanlar icin)
    yardimci olabildiysem ne mutlu
  • prins i öven arkadaşlar
    zaten lpg konusunda hiç bir şey bilmiyorum, 8 senedir araba kullanıyorum lpg taktırmak hiç aklıma gelmemişti ama 1 lt benzin 3 lira ve senede yaklaşık 22 - 24 bin km yol yapıyorum. artık lpg taktırmanın zamanı geldi ve önceliğim prins olacak...
  • corollayla 90 bine kadar duseni gordum lpgyle
    quote:

Orjinalden alıntı: dondurmacı

prins i öven arkadaşlar
    zaten lpg konusunda hiç bir şey bilmiyorum, 8 senedir araba kullanıyorum lpg taktırmak hiç aklıma gelmemişti ama 1 lt benzin 3 lira ve senede yaklaşık 22 - 24 bin km yol yapıyorum. artık lpg taktırmanın zamanı geldi ve önceliğim prins olacak...

• çarşamba günü bir vesile ankaraya gittim fuar için arabayı götürdüm kontrolünü yaptılar şamandıra ile ilgili bir şikayetim vatdı.şamandırayı değiştirdiler tomassetto marka şamandıra taktılar her şey normal e döndü
    artık şamandıram daha gerçekçi gösteriyor.eskiden ful yapıyordum depoda /15 kalıncaya kadar 4 led yanıyordu.geri kalanı 50 km de yaklaşık yarım saatte bitiyordu. bu nispeten düzeldi .şimdi 250 km de 4 işiktan biri ve diğerleri50 50 50 50 ve kırmızı olarak sönüyor sonrası kırmızı ışık.şamandıra söküldüğü için depo 0 çıkarken 67 ytl lik gaz doldurdum.427 km yol geldim.zaman zaman kısa süreli tam gaz sollamalarda ortalama 120 - 130 kmhızla boludan sonrak 120 km el gaz istanbula geldim.şayet 100 km sabit gelseydim.heralde 500 km rahat yapardı.benim araç motoru vetek asılınca oluk gibi yakıyor ama 3000 devirin altında çok ekonomik.
  • araca kit taktırmaya giderken 100 ytl 95 oktan benzin koydurdum.90 km hızla gayet yavaş el gazı ile ankaraya vardım en az 70 - 80 km daha giderdi diye düşünüyorum.benim araba 3000 devirin altında çokcimri.
    fakat gazladığınızda yakıt ibresinin gözle görülür şekilde düştüğünü hissediyorsunuz.düz yolda 195 herzaman hafif eğimde 200 ve sonrası
    gazda hiç farkı yok.195 sabit. kiti taktırdığımda fondip gaz bolu gişelere kadar geldim yolda range rover bir araçla kapıştık range rover yanaşamadı bile .düzde rampada her yerde kapıştık fakat açık ara
    fark vardı.ben şunu bilir şunu söylerim ucuz etin yahnisi de kendisi gibi
    size gazla daha iyiyiz desem şaşarsınız.bu da prins farkı galiba.ortalama 500 fazla ama diğerlerinden /10 daha fazla ekonomi.bir yılda fiyat farkını geri kazanır .ayrıca servise hiç uğramazssınız. senede 10 sefer servise uğrasanız .parametre olarak en az 500 ytl kaybınız olur.

• Araba pazarında bir 98 5.20i araç güzel lpg li, sordum prins marka dedi, o zamanlar aracım Fiesta ama prinsi yakından tanıyorum, ooo dedim genelde ucuz lpg taktırıp satar satıcılar nasıl oldu prins gibi pahalı bir sistem taktınız... adam güldü sen dedi bu işten anlıyorsun, gelenler marka soruyor prins deyince ne lan bu nası marka bu prenses prins hahahaha diyip gidiyolar işten anlamıyor, halbuki dünyanın en iyi markası yazık cahil adamlar diyip gülmüştü...
  • selam şekerci kardeş bende de 2004 civic 1.6 vtec otomatik var. motorlar aynı sanırım shuttle ile. ben de uzun süredir prins düşünüyorum. alırsam da senin düşüncelerin üzerine alırım heralde. fakat şimdilerde atiker diye bi marka kafamı allak bullak ediyor. hemen hemen yarı fiyatına. kararsız kaldım...

fikirlerini bekliyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: şekerci

araca kit taktırmaya giderken 100 ytl 95 oktan benzin koydurdum.90 km hızla gayet yavaş el gazı ile ankaraya vardım en az 70 - 80 km daha giderdi diye düşünüyorum.benim araba 3000 devirin altında çokcimri.
    fakat gazladığınızda yakıt ibresinin gözle görülür şekilde düştüğünü hissediyorsunuz.düz yolda 195 herzaman hafif eğimde 200 ve sonrası
    gazda hiç farkı yok.195 sabit. kiti taktırdığımda fondip gaz bolu gişelere kadar geldim yolda range rover bir araçla kapıştık range rover yanaşamadı bile .düzde rampada her yerde kapıştık fakat açık ara
    fark vardı.ben şunu bilir şunu söylerim ucuz etin yahnisi de kendisi gibi
    size gazla daha iyiyiz desem şaşarsınız.bu da prins farkı galiba.ortalama 500 fazla ama diğerlerinden /10 daha fazla ekonomi.bir yılda fiyat farkını geri kazanır .ayrıca servise hiç uğramazssınız. senede 10 sefer servise uğrasanız .parametre olarak en az 500 ytl kaybınız olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: iyuksel78

selam şekerci kardeş bende de 2004 civic 1.6 vtec otomatik var. motorlar aynı sanırım shuttle ile. ben de uzun süredir prins düşünüyorum. alırsam da senin düşüncelerin üzerine alırım heralde. fakat şimdilerde atiker diye bi marka kafamı allak bullak ediyor. hemen hemen yarı fiyatına. kararsız kaldım...

fikirlerini bekliyorum...

Prins atikerden 3 gömlek üstündür.
  • paran çoksa prince yaptır
    yoksa zavolide aynı kalitede
    ama ustanı iyi seç
    quote:

Orjinalden alıntı: eevin

Arkadaşlar;
    90 model 3950cc 6 silindir (düz motor) ve karbüratörlü bir Toyota Land Cruiser im var, Şu an benzinde 550 YKR/km yakıyor
    Bu motora tüp taktırsam ne yakar ve hangi markayı tavsiye edersiniz.
    Selamlar
    Not: sadece hafta sonları biniyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.