Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.824
Cevap
43
Favori
547.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.ecogas-lpg.com/ Hocam takdırdığınız firma burası mı bende araştırdım burayı buldum
  • evet doğru adres
  • Sayın Şekreci 2000 Ytl ye mi taktırdınız herhangibir indirim veya ödemede bir kolaylık sağladılar mı? Tesekkürler.
  • 2000 ytl peşin taksitte yapıyorlardır firmanın adres ve telefonunu yukarıda yazdım açıp öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brky06

Sayın Şekreci 2000 Ytl ye mi taktırdınız herhangibir indirim veya ödemede bir kolaylık sağladılar mı? Tesekkürler.

5 Ytl bile indirim yapılmıyor , bu konuda çok ketunlar, naptıysam 5 ytl indiremedim, 2200 e taktırdım turbo versiyonu.. 2195 e olmaz dediler :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 24 Nisan 2007; 12:06:33 >
  • öncelikli olarak merhaba.ben de benim 1.8 t passatıma prins taktırdım.yaklaşık 5 aydır araştırma yapıyorum.parayı da denkleştirince nihayet taktırabildim.
    prinsle ilgili birkaç hususu açıklama gereği duydum.onları yazayım isterseniz.
    1.prinsin türkiyede iki adet yetkili distribütörü var.biri ecogas, ikincisi merkezi kayserideki zirve otogaz.

2.ecogas'ın ankarada 1 adet yetkili montajcısı var.o da tolga kardeşin yaptırdığı yer.burası bu işi o fiyata yapıyor ve ben bir miktarı(1,5 milyar) peşin,gerisi 5-6 ay taksitle aynı fiyat olur mu diye sorunca olur cevabı aldım.eğer düşünürseniz iyi pazarlık yapın.

3.zirve otogazın sitesine (www.prinslpg.com.tr) girerseniz, bu distribütörün tam hatırlamıyorum ama ya 4 ya 5 tane yetkili montajcısı var ankarada.

4.ben, hepsiyle görüştüğümde bana verdikleri fiyat 2.250 ile 2.300 (peşin) arası değişiyordu.(turbolu)

5.diğer yerlerle olan fiyat farkının nedenini sorduğumda, onların prinsin türkiyeye ithal ettiği tomasetto şamandıra kullanmıyor olmalarından kaynaklandığını,kendilerinin ise her parçayı orjinal kullandıklarını söyledi.(bunu diğer distribütörün montajcısı da yapıyor mu bilmiyorum).ayrıca karar vermeden önce montajı yapılan 6 silindirli bir bmw üzerinde de açıklamalı olarak ne yapıldığını gösterdi

6.tolga biraderin dediği yere, benim çalışıyor olmamdan dolayı babam gitti ama orada gösterilen alaka ve ilgi(artık kimle görüştü bilmiyorum) hoşuna gitmediğinden, ikinci yer pahalı da olsa orada yaptırmamızın daha iyi olacağını söyledi.biz de orada taktırdık.

7.bmw montajı sırasında da parçaları nasıl kullanıyor diye bir baktık, adamlar koliyle gelen parçaları gösterdiler. en küçük civatayı bile adamlar koli içinde bantlı poşetlerle göndermişler.

8.velhasılkelam, tüketimi karşılaştırırsak hafta sonu ankaradan akçakocaya gittik.arabada 4 kişiydik.çok hızlı olmasa da orta süratlerde gittik.tem'de 100 ün altına inmeden ara sıra 160-170 lere çıkarak (not:arabayı kullanırken genellikle yokuş yukarı hızlı giderim genellikle.yokuş çıkarken araba geçmek daha keyifli oluyor da) gittik.araba 423 km.yi 35,5 l.ile gitti.bu arada şunu da söyleyeyim.yol bilgisayarı doğru çalışır mı diye ustaya sormuştum.o da çalışır demişti.tereddütteydim ama dediği doğru çıktı.yol bilgisayarı 8,2 gösteriyordu.

9.performans derseniz, düşüş yok desem yalan olur.ama kayda değer bir şey değil.temdeki hiçbir yokuşta araba bayılmadı.yokuşları 150-160 larda çıkarken hala hızlanıyordu.

10.geri dönüşte babam kullandı.araba ile lpg de 210 gördük.(5 kişi varken) daha da giderdi ama yol müsaade etmedi.düzce ankara arasını 1 saat 25 dakikada aldık.(gişelere kadar yaklaşık 190 km.)ama bayram sonrası rezilliğinden dolayı abartısız 1,5 saat (doğal olarak kontak açık!!!)dur kalklarla gişeleri ancak geçebildik. (1,5 saate gittiğimiz yol 1,8 km.)bir depo (35 l.)bu sefer 295 km.de bitti.sarfiyata vurunca yaklaşık 155 lira yaktı yani.

11.şimdilik çok memnunum(maaşallah deyin).eğer bilgi isteyen olursa cevap verebilirim...

12.bu arada tolga birader, araba düz vites.tiptronik değil...

• ben erzurumdayım. ankarada montaj yaptırdıktan sonra erzurumdayken bir sorun çıkarsa ne yapacağım. tek düşündüğüm nokta bu.
  • Güzel soru... ancak Prins taktırarak problem riskini azaltmış olacağını, prins'i olup şikayetçi pek kimse olmadığını düşünürsen en rahat taktırabileceğin marka diyebilirim, gerisi senin şansına kalmış, sıfır Volvo S40 alıp arızadan ide eden' ler nasıl varsa çok iyi bir markdan da problemler çıkabilir tamamen şans işi...

Bu arada bugün istanbul yolunda bir araç sollayım dedim baktım ibre 170 daha ankara içi, yani performans çılgın iyi, napıyorum oldum birden şehir içinde ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 29 Nisan 2007; 19:36:09 >
  • selamlar bende kaçgundur arastırıyorum bıturlu karar veremedım 1997 model ford mondeo aracım var 130 000 km de istanbulda oturuyorum prins taktırmak istesem sanırım ankaraya gitmek zorunda kalıcam birde prins taktıran arkadaslar hala memnunmusunuz bi problem cıkardımı sımdıden tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: magiccccc

selamlar bende kaçgundur arastırıyorum bıturlu karar veremedım 1997 model ford mondeo aracım var 130 000 km de istanbulda oturuyorum prins taktırmak istesem sanırım ankaraya gitmek zorunda kalıcam birde prins taktıran arkadaslar hala memnunmusunuz bi problem cıkardımı sımdıden tesekkurler

Bugün diğer prins taktıran opelci akrabam ile gezdik, uyum performans mükemmel, ne bende ne onda en ufak sıkıntı yok maaşallah diyelim, dedim km de ne oldu şimdi kaç ykr ? o eskiden di artık bitti km de ykr saymak koyuyorum gazı bitene kadar kullanıyorum dedi
  • izmir'de takan var mı bu markayı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

quote:

selamlar bende kaçgundur arastırıyorum bıturlu karar veremedım 1997 model ford mondeo aracım var 130 000 km de istanbulda oturuyorum prins taktırmak istesem sanırım ankaraya gitmek zorunda kalıcam birde prins taktıran arkadaslar hala memnunmusunuz bi problem cıkardımı sımdıden tesekkurler

Bugün diğer prins taktıran opelci akrabam ile gezdik, uyum performans mükemmel, ne bende ne onda en ufak sıkıntı yok maaşallah diyelim, dedim km de ne oldu şimdi kaç ykr ? o eskiden di artık bitti km de ykr saymak koyuyorum gazı bitene kadar kullanıyorum dedi

tolga arkadasım inan araştırmaktan gozlerim şişti başka bi baslık altında arabam turbo olmasaydı brc - tartarini yada zavoli taktırırdım demişsin benim 1997 mondeo da turbo yok yaklasık 500 ytl fazladan verıp prins taktırmamı onerırmısın bırde ben istanbuldayım acaba burda yapacak bir yetkili servis varmıdır ama ankarayada gelebilirim çere kalmazsa cevabını beklıyorum tesekkurler bırde senın yaptırdıgın servısın telefonunu ve kımınle gorusmem gerektıgını soylersen sevınırım tekrar tesekkurler

• önemli olan ayrıntıda bu değilmi zaten

quote:

Orjinalden alıntı: ogretmen82

ben erzurumdayım. ankarada montaj yaptırdıktan sonra erzurumdayken bir sorun çıkarsa ne yapacağım. tek düşündüğüm nokta bu.
  • sayın magic zavoli için bizi arayın sizin aracınıza zavoli süper turbo kit uygulaması yapıyoruz.
    hem istanbuldayızz hemde türkiye'nin heryerinde sevis garantisi veriyoruz.

quote:

quote:

quote:

tolga arkadasım inan araştırmaktan gozlerim şişti başka bi baslık altında arabam turbo olmasaydı brc - tartarini yada zavoli taktırırdım demişsin benim 1997 mondeo da turbo yok yaklasık 500 ytl fazladan verıp prins taktırmamı onerırmısın bırde ben istanbuldayım acaba burda yapacak bir yetkili servis varmıdır ama ankarayada gelebilirim çere kalmazsa cevabını beklıyorum tesekkurler bırde senın yaptırdıgın servısın telefonunu ve kımınle gorusmem gerektıgını soylersen sevınırım tekrar tesekkurler

• zavolinin en önemli avantajı çok hızlı çalışan çelik enjektörler kullanıyoruz. diğer sistemlerin hiçbirisinde olmayan bağımsız PAN enjektör kullanıyoruz. buyrun bizi ziyaret edin

quote:

Orjinalden alıntı: polaristanbul

sayın magic zavoli için bizi arayın sizin aracınıza zavoli süper turbo kit uygulaması yapıyoruz.
    hem istanbuldayızz hemde türkiye'nin heryerinde sevis garantisi veriyoruz.

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

Gerçi diğer topic de de belirtmiştim, bizim akrabanın opel 97 standart atmosferik motor, o zorla bana bu modeli taktırdı ben çok araştırdım bunun üstüne yok diye, gerçi turbo olduğu çin fazla bir marka da kalmıyor benim için, ama turbo olmayan bir araç için 2000 ytl vermek yerine uygun fiyatlı diğer kaliteli ürünlere bakmanı da tavsiye ederim, ben o topiği açalı 400 ytl lik gaz tükettim, bu da 400 ytl lik benzinden kar denk geliyor, yani bana şu an 2200 e taktırdığım 1800 e mal olmuş oldu kısa sürede diğer markaların fiyatına erişmiş oldu olayın bir o tarafı da var, taktırmadan önce polaristanbul nickli üye ile de görüşmeni tavsiye ederim ilgili bir arkadaş yardımcı olacaktır, sonuçta Zavoli de rüştünü ispatlamış kaliteli bir marka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 29 Nisan 2007; 21:52:35 >

• arkadaşlar benim aracım 99 model honda turbosu yok bilindiği üzere japon otoları lpg ile barışık araçlar sorun çıkarmazlar.fakat buna rağmen istanbulda başka bir sürü marka varken ankaraya hemde en az 500 600
    ytl fazla vermeyi göze alarak gidip taktırdım.sebebine gelince yaptığım araştırmalar ve danışmalar sonucunda italyan sistemler elma ise prins armut yazılım farkı var enjektörleri dünyanın en hızlı enjektör markalarından bir tanesi doğal gaz uyumlu ilerki tarihlerde depo ve yakıt borusu değişimi ile doğalgaza geçebilen ve dünyadaki en sorunsuz ve en performanslı kit ayrıca şöyle bir durum var montajcıların ürün pahalı olduğu için pek yanaşmadıkları sadece araçlarda sorun çıktığında önerilen
    bir kit.bunun dışında yakıt debisinin artırılıp azaltılabilen dünyadaki tek kit
    ha sorun çıkarsa ne olur istanbula her 2 ayda bir periyodik olarak geliyorlar
    istanbulda bu markayı monte eden 2 firmada var fakat ben hem fiyattan ötürü ve hemdemontajlarına güvendiğim için ankaraya gittim.
    fakat şunu bilmelisinizki montajı prosedürüne uygun yaptırısanız servise hiç ihtiyaç düyülmayacağını düşünüyorum.bundan 7 sene evel atatürk sanyide arkadaşın arabaya takmıştık tanıyanlar bilir şenol piyasanın en eskilerinden bitanesidir. mazda 323 e takmıştık araç şu an 347 binde ve hala canavargibi.şirkette ortada olan araç herkesin ve herzaman kullandığı bir araç.sadece bir sefer selenoid valflerden (gaz kesicilerden birisi) arıza yapmıştı onuda garantisi bittiği halde değiştirmiş ve ücret almamışlardı.ne yaz ne kış sorun yok.kit hala arcın üzerinde.prinste şöyle bir durum var aracı ehil bir yerde montajı yapılırsa 3-5 depo gaz yaktıktan sonra setapları yapılırsa daha araçta lpg yi unutun dolumdan
    doluma hatırlarsınız ha şu diğer markalarda iyi ama bir prins deyiller
    mersedes ile hunday farkı gibi onun için prins diyoruz biz

• Prins in yedek parçaları varmı varsa fiyatları ne,Türkiye nin kaç yerinde bayisi var.Bunlara cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Evet prins kaliteli diye biliniyor,en büyük söylemleride enjektörleri ama ya yarın ne olacak.Ömür boyu garanti vermediklerine göre 3-5 yıl sonra yedek parça sorunu çıkarsa kullanıcılar ne yapacak.

• yetkili firma 100 bin km.resmi 200 km firma garantisi vermekte.ithalatçının söylemi. fkat en önemlisi bu ürün kompakt
    yani sorun çıkarmaz.ha dersenizki.ben yılda 500 bin km yapacağım
    (taksiciler 24 vardiya usulu bu km yi yapıyorlar)ona sözüm yok.
    şöyle düşünün bu kitlerdeki tek haraketli sistem enjektör ve depo şamandırasıve kesiciler bunlarıniçinde en önemlisi enjektör.
    ha bu arada bu kitlerin beyin ve elktirik aksamı / 90 kore yapımıdır.
    bir tek prinste bu farklıdır.her neyse sorun istemiyorsanız pahalı ama prins
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.