Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.825
Cevap
43
Favori
547.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya su atikere kanmayın benim arkadas 528 e takdırdı şimdi pişman söktürüyor zavoli diye bir marka varmış onu düşünüor bilenler varsa yorum yazarsa ii olur
    quote:

Orjinalden alıntı: BilimveEdebiyat

quote:

Orjinalden alıntı: iyuksel78

selam şekerci kardeş bende de 2004 civic 1.6 vtec otomatik var. motorlar aynı sanırım shuttle ile. ben de uzun süredir prins düşünüyorum. alırsam da senin düşüncelerin üzerine alırım heralde. fakat şimdilerde atiker diye bi marka kafamı allak bullak ediyor. hemen hemen yarı fiyatına. kararsız kaldım...

fikirlerini bekliyorum...

Prins atikerden 3 gömlek üstündür.

• bence tartariniyi de alternatifler arasına eklemelisiniz. 3 gün oldum taktıralı ve inanılmaz memnunum. kendi gözümle gördüm toyota bayisinden sıfır cekmiş getirmiş arabayı naylonları üzerinde daha. otomatik yeni kasa corolla cillop gibi. geldi bıraktı gitti montaj için. tartarini ve toyota cok uyumlu calışıyor hiç tereddüt etmeyin bana kalırsa. atmosferik motor için o kadar fiyat farkı anlamsız bence. tabiiki siz kendiniz en doğru değerlendirmeyi yapacaksınız.

saygı,sevgi...

quote:

Orjinalden alıntı: dondurmacı

prins i öven arkadaşlar
    zaten lpg konusunda hiç bir şey bilmiyorum, 8 senedir araba kullanıyorum lpg taktırmak hiç aklıma gelmemişti ama 1 lt benzin 3 lira ve senede yaklaşık 22 - 24 bin km yol yapıyorum. artık lpg taktırmanın zamanı geldi ve önceliğim prins olacak...

• dostum tartarini taktırsın ve unutsun. aracın lpg li oldugunu ancak lpg istasyonunda gaz alırken hatırlar. servise falan da uğramaz bir daha. ehil ellerde yapılan montajla sorunsuz biner aracına.

saygı,sevgi...

quote:

Orjinalden alıntı: cryincry

ya su atikere kanmayın benim arkadas 528 e takdırdı şimdi pişman söktürüyor zavoli diye bir marka varmış onu düşünüor bilenler varsa yorum yazarsa ii olur
    quote:

Orjinalden alıntı: BilimveEdebiyat

quote:

Orjinalden alıntı: iyuksel78

selam şekerci kardeş bende de 2004 civic 1.6 vtec otomatik var. motorlar aynı sanırım shuttle ile. ben de uzun süredir prins düşünüyorum. alırsam da senin düşüncelerin üzerine alırım heralde. fakat şimdilerde atiker diye bi marka kafamı allak bullak ediyor. hemen hemen yarı fiyatına. kararsız kaldım...

fikirlerini bekliyorum...

Prins atikerden 3 gömlek üstündür.

• prins mi teleflex mi ikisi de hollanda malı fiyatları da yakın.
    teleflex de sıcak soğuk ayarı ayrı yapılıyor.enjektörler direk manifold üzerine takılıyor.
    Özellikle enjektör açılıp kapanma süresi olarak acaba hangisi iyidir?
  • bu işi italyanlara bırakın allasen
    taratarinide iyi zavolide brc de ama diğerlerini at gitsin çöpe ha şimdi ha yarın
  • quote:

bu işi italyanlara bırakın allasen
    taratarinide iyi zavolide brc de ama diğerlerini at gitsin çöpe ha şimdi ha yarın

tamamdır arkadaşım.anladık seni biz.

edit önemli not:bu arkadaş başlı başına çelişki.şu konuda zavoliyi bilen varsa mesaj yazsın demiş.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=14548378&key=
    ama ondan önceki mesajlarında ise ben zavoli taktırdım memnunum sağolasın polaris demiş.
    http://forum.donanimhaber.com/m_14062661/mpage_1/key_//tm.htm#14084080
    sonra da zavoli iyidir polaristanbul daha iyidir gibi mesajlar yazmış.bütün mesajlarda adı geçen şirketin ismi mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_14040918/mpage_1/key_//tm.htm#14084031
    http://forum.donanimhaber.com/m_14074398/mpage_1/key_//tm.htm#14083942

2. not:şikayet ettim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maymunkral -- 27 Mayıs 2007; 16:23:42 >

• bu türlü şeylerin çok olduğunu tahmin ediyorum. o yüzden kimseye güvenemiyorum bende. ankarada prins taktırmayı düşünüyorum inşallah yüzümü kara çıkarmazlar. aracım vectra 1.6 2000 model. onlarda opel servisi olduklarından dolayı aracıma birde bakım yaptırayım diyorum bakalım hayırlısı.

quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

quote:

bu işi italyanlara bırakın allasen

tamamdır arkadaşım.anladık seni biz.

edit önemli not:bu arkadaş başlı başına çelişki.şu konuda zavoliyi bilen varsa mesaj yazsın demiş.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=14548378&key=
    ama ondan önceki mesajlarında ise ben zavoli taktırdım memnunum sağolasın polaris demiş.
    http://forum.donanimhaber.com/m_14062661/mpage_1/key_//tm.htm#14084080
    sonra da zavoli iyidir polaristanbul daha iyidir gibi mesajlar yazmış.bütün mesajlarda adı geçen şirketin ismi mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_14040918/mpage_1/key_//tm.htm#14084031
    http://forum.donanimhaber.com/m_14074398/mpage_1/key_//tm.htm#14083942

2. not:şikayet ettim zaten.

• bu prins yetkili servislerinden hangisi daha yetkili acaba ?????

http://www.prins-tr.com/hak.html

http://www.prinslpg.com.tr/Prins_Lpg_Turkiye/prins_lpg_hakkimizda.asp

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

zaten lpg konusunda oldukça kararsızım, en iyisi prince diye öğreniyoruz, onda da yetki tartışması? yarın bi sıkıntı olduğunda hangisi daha sağlam durur ?

evet prinsciler ......

• arkadaşlar ben aracıma prins taktırdım.bunu taktırırken muhtelif deneyimlerim oldu ayrıca prins olarak araştırdım.ve bu markaya karar verdim.pahalı olduğunu bile bile üstelik aracım honda yani bütün gaz kitleri ile barışık bir japon arabası.fakat buna rağmen prins taktırdım.
    bizleri boş verin şöyle bir piyasa araştırması yapın açın gazeteyi montajcı reklamlarını telden arayın ve sorun prins nasıl bir marka bilmeyen hemen abi yaramaz diyecek ve sayacak(daha doğrusu sallayacak )bilen ise abi dünyanın en iyi markası ama 5000 ytl den daha pahalı servisi yok türkiyede kim takacak gibi cevaplar alırsınız.oysa prins dünyanın en çok satılan kit markası ha birde amerikaya bir malı satmak kolay ama malın
    müşteri memnuniyetsizliği üzerine her hangi bir sorunda o markayı bir daha amerikada göremessiniz. bu adamların en büyük pazarı amerika ve kanada ve arjantin .bu adamlar 32 yıldır bu pazarlarda lider firmadırlar.
    italyan kitlerinden bir tek brc o da avrupa birliğinde en eski firmalardan bir tanesi fakat 4 sene önce bir ingiliz firması satın aldığı için daha düzgün
    çalışmakta ve ingiltere pazarı için ar ge yapmakta olduğundan sistem efektif olarak verimlidir yanı her boyutu ile şu bir gerçekki bir pazarda her zaman liderler taklit edilir. pazarın kötüsüde vardır iyiside fakat birde en iyisi vardır.prins benim yakınım deyil kiti ithal eden lede montaj yapanlarda yakınım deyil fakat ben bu marka üzerinde ısrarla duruyorum
    fortta iyidir ama mersedes bir başkadır. hondacı arkadaşım benim param sizinkinden dahamı ucuz yada değersiz.elbetteki değil ben bu kiti istikrarı ve sorunsuzluğu için seçtim ve idda ediyorum diğer kitlerden daha iyi ara hızlanması ekonomisi ve akselerasyonu var.yada canınız hangisini isterse onu takın.merak eden birinci sayfanın en başını okusun.

• ben ankarada özbek servise taktırdım yanlız konuşun çünkü yoğunluk var günde sadece 4 araba montajı yapabiliyorlar.
  • Ben geçen sene (25 bin km önce) aracıma BRC sıralı sistem taktırdım. BRC benim için doğal bir seçim oldu, çünkü yaşadığım yerde (ve ülkenin her tarafında) servisi var. Ama,
    aynı servis ağına prins sahip olsaydı 3e 5e bakmaz kesinlikle prins taktırırdım. Ha bu 25 bin kmlik süre içerisinde BRC ile ilgili 1 sorun dahi yaşamadım ama burada prinsin kalitesini tartışacak değilim. Benim bir tanıdığımda prinsin karbürötörlü sistemi vardı, bizim arabada da o zamanlar aldesa (yine eski sistem) takılıydı. Prins takılı araçta benzinmi lpg mi olduğunu anlamak için anahtara bakmak gerekiyordu. Ve bu lpg li araçların koktuğu ve çekmediği dönemlerdeydi......
  • ankarada memduh usta var oda cok iyi kaliteli isciligi olan bi usta oz zirve otogaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer49

ankarada memduh usta var oda cok iyi kaliteli isciligi olan bi usta oz zirve otogaz

Merhaba arkadaşlar,
    sizlerin deneyimlerinin takip ettiğim kadarı ile prins taktıracağım ama bu seferde istanbul' da yaşadığım halde görüdüğüm kadarı bu işi ankara da yaptıracağım her halde.
    Montaj işini de en iyi yapan sizlerin yorumu ile Ankara da Öz Zirve Otogaz servisi ve Özbek opel servisi var. Sizlerden ricam bu servislerde iş yaptıran arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
    Yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler..
  • özbek opelde arkadaş honda civice yaptırdı, memnun.Ben de düşünüyorum.Şamandıra yerli takınca sorun çıkıyor ama.Onu konuşmak lazım.
  • ozzirve otogaza yani memduh ustaya yaptirdik birinci sinif iscilikle harika yapti kendisi prinsi ilk turkiyeye getiren kisi ve turkiyede sirali sistem lpg egitimi veren bi ustadir kendisiyle konusmadan karar vermeyin
    quote:

Orjinalden alıntı: mehada

quote:

Orjinalden alıntı: omer49

ankarada memduh usta var oda cok iyi kaliteli isciligi olan bi usta oz zirve otogaz

Merhaba arkadaşlar,
    sizlerin deneyimlerinin takip ettiğim kadarı ile prins taktıracağım ama bu seferde istanbul' da yaşadığım halde görüdüğüm kadarı bu işi ankara da yaptıracağım her halde.
    Montaj işini de en iyi yapan sizlerin yorumu ile Ankara da Öz Zirve Otogaz servisi ve Özbek opel servisi var. Sizlerden ricam bu servislerde iş yaptıran arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
    Yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler..

• sayın omer49 neden özbek değil de zirveyi tercih ettiniz?Diğeri opel servisi ve bana daha mantıklı geliyor.
  • öz zirve kayseri zirve otogazın ankara montajcılarından bir tanesi
    özbek ise eco gas firmasının ankara montajcısı.öz zirve şamandırayı tomasetto takıyor bu da kiti 2250 lira yapıyor.özbek ise şamandırayı
    italyan brc veya lovato takıyor.şayet tomasetto da ısrar ederseniz onuda takıyor.benim şamandıra lovato idi 2.ci gidişimde tomasetto olmasını istedim değiştirdiler tomasetto taktılar.fark bu ayrıca diğer montajcıları tanımıyorum.özbekten memnun kaldım.işçilik ve konunun teknik kısmına hakim bir firma.gönül rahatlığı ile işinizi yaptırabilirsiniz.yani fiyat 2000ytl
    ha şamandıra çokmu önemli.bence teknik anlamda bir fonksiyonu yok
    sadece size yakıtın ne kadar sarfedildiğini ve bitiş süresini gösteriyor
    arabanın işleyişi ile bir alakası yok .önceki lovatonun kusuru 4 led yeşil uzun bir kullanımdan sonra bitmeye / 15 kala yeşiller birer birer sönüp kırmızıya dayanıyor.yaklaşık 15 20 km sonra benzine geçiyor.sadece depo yüzdelerini tam çeyrek yarım gibi sağlıklı göstermiyor.ha tomasettoda bu biraz daha farklı yapılmış.fakat o da depoda sağ sol savrulmalarda çınlama yapıyor.(ses yapıyor)ben eski şamandırayı söktürdüğüme pişmanım ahmet özbek söyledi ama ben ısrar ettim.onlarda müstehzi bir şekilde güldüler.sen bunu bir dahaki seferde değiştireceksin dediler.aslında depodaki gazın % li olarak görünmesi çokta umurumda değil.benzinde kullanırkennde sayaç sıfırlardım.bundada sıfırlıyorum.tomasettoda bazen çalkalanma nedeniyle sapıtıyor.Üstüne üstlük birde ses sahibi olduk.

• ozbekteki muamele bana pek iyi gelmedi sanki babasinin hayrina yapacakmis gibi bi tavir cizdi hal hareketle o yuzden bide memduh ustanin taktigi bi kac volvocu arkadasla da konusunca ona karar kildim tabi siz bilirsiniz ozbekin montaji yada ole kotu demiyorum ama ben gidip konusunca tavirlarini sevmedim ama siz taktirirken 2 taraflada konusun tavsiyem
    quote:

Orjinalden alıntı: barisdragon

sayın omer49 neden özbek değil de zirveyi tercih ettiniz?Diğeri opel servisi ve bana daha mantıklı geliyor.
  • forumu her gün takip ediyorum prins taktıranlardan performans değerlendirmelerini paylaşmak isterdim.
  • özbekin işçiliği iyi fiyatı uygun kit aynı ha birisi a firmasının şamandırasını diğeri b firmasının şamandırası nı takıyor çünkü prins şamandıra uretmiyor senep dünyada doğru çalışan bir gaz şamndırası yok henüz.
    ha amerikan kitlerine elektronik kartlı sıvıya duyarlı (şamandıra değil)
    bir kart sistemi kullanılıyor bu kartın fiyatı 600 dolar o da prins yapımı deyil israil yapımı.bizim şamandıraların en kabadayısı 25 dolar.ha amerikaya sattığı gaz kitinin fiyat3750 dolar kart amerikada teknik değerlendirmeler nedeni ile zorunlu.ha bu arada vatandaş 2250 ye takılan kiti 2000 e takıyor.işleri yoğun gün veriyor.ha ağırlanma konusunda beni iyi ağırladılar çay ikram ettiler sabah erken vakitti oturup bir yarım saat sorduklarımı cevapladılar.param olup olmadığını sormadılar
    işe başladılar ben en çok manifoltun sökülmesi konusunda ebndişeliydim
    hele benim manifoltun sağında solunda üstünde bir ton ıvırzıvır.ben içimden tamam şimdi kayış atarlar diye geçiriyorum.2.5 saat manifoltun sökümü ile uğraştık.tertemiz bir montaj yaptılar. ha bu arada benim montajda önemsemediğim şeyleri onlar önemsediler.sabah 9 da başladılar akşam 7.30 da bitti manifolt bizi çok uğraştırdı.ben direk eco gas dan uğur beyi aradım ve öyle gittim .belki istanbuldan gitmiş olmam ve misafir olmam nedeni ile çok iyi davrandılar.İstanbuldan gidecek olanlar ufuk beyle görüşün sabh erkenden yola çıksanız 10 da başlansa akşam üzeri biter.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.