Şimdi Ara

Pringles 2.7 Milyar Dolara Satıldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Procter & Gamble, bünyesindeki ünlü cips markası Pringles’ı 2.7 milyar dolara Kellogg Co.’ya satıyor.

Kellogg şirketinden yapılan açıklamada, Pringles’ın şirketlerini iş modeline uyum sağlayacağı ifade edildi.Procter & Gamble şirketi ise Pringles’ın satış işleminin karşılıklı olarak tamamlandığını açıkladı.

P&G’nin Pringles’ı Kellogg’un ana şirketi Diamond Foods’a geçen yıl satma konusunda anlaştığı ancak anlaşmanın ABD’de Diamond’a yönelik mali incelemeler devam ettiği için düştüğü belirtildi.P&G, Kellogg’la anlaşmanın bu yaza kadar tamamlandırılacağını açıkladı.
    P&G, vergilerden arındırılmış haliyle şirkete 1.4 ile 1.5 milyar dolar gelir getireceğini ifade etti.

Pringles’ın 1.700 çalışanın Kellogg’a aktarılacağı da söylendi.

Pringles şu anda yıllık satışlardan 1.5 milyar dolar kazanıyor.(Bu kadar para kazanan bir markayı niye satıyorlarki o kadarmı acil paraya ihtiyaçları varmış,yani paraya ihtiyaçları bile olmasa ucuza gitmiş 2 senede 3 milyar dolar kazanan bir markayı kalk 2.7 milyara sat akıl almıyor )

-Bir dev daha satıldı (Konu daha önceden açıldıysa affola)

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 15 Şubat 2012; 18:49:19 >

• Türkiye'de kellogs ülker'de bildiğim kadarıyla Ülker Kellogg's Pringles
  • bizim markette 4,5 lira
  • nerde o eski pringles. her tanenin genişliği kutunun tabanı genişliğindeydi. geçen gün aldımda küçücük koymuşlar. bir daha almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be Original

nerde o eski pringles. her tanenin genişliği kutunun tabanı genişliğindeydi. geçen gün aldımda küçücük koymuşlar. bir daha almam.

Kusura bakmayın, en yakın zamanda ilgileneceğim. Malumunuz yeni aldım uğraşacağım çok iş var.
  • quote:

nerde o eski pringles. her tanenin genişliği kutunun tabanı genişliğindeydi. geçen gün aldımda küçücük koymuşlar. bir daha almam.

oha bende dıyorum neden satıyorlar adam pringles almıyacakmış birdaha
  • sımdıden stok yapalım tadı bozulur yenı urunlerın
  • iyi oldu. a-101 e her gittiğimde alır olmuştum .belki bırakırım tadı filan bozulursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

Pringles şu anda yıllık satışlardan 1.5 milyar dolar kazanıyor.(Bu kadar para kazanan bir markayı niye satıyorlarki o kadarmı acil paraya ihtiyaçları varmış,yani paraya ihtiyaçları bile olmasa ucuza gitmiş 2 senede 3 milyar dolar kazanan bir markayı kalk 2.7 milyara sat akıl almıyor )

"Pringles şu anda yıllık satışlardan 1.5 milyar dolar kazanıyor."

Bu rakam büyük ihtimalle şirketin cirosudur. Yoksa 1.5 milyar $ kâr eden bir firmanın 2.7milyar dolara satılması imkansız.
  • oha lan bilseydik alırdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coleslaw

Türkiye'de kellogs ülker'de bildiğim kadarıyla Ülker Kellogg's Pringles

böyle bi şey olursa kimse daha almaz Pringles
  • üzüldüm
  • quote:

Arkadaşı taşa tutmuşsunuz ama adam haklı. Eski pringles ile şimdiki gerçekten çok farklı.
  • Ne genişliği yav orada gramı yazmıyor mu 165 gram diye önceden de öyleydi şimdi de öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

quote:

Arkadaşı taşa tutmuşsunuz ama adam haklı. Eski pringles ile şimdiki gerçekten çok farklı.

Sağol kardeşim yanımda durduğun için.
  • vay be bim alsaydı ne olurdu düşünemiyorum
  • Valla ben BİM tatlı biberli party pringles diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnToucheD_

bizim markette 4,5 lira

Bunu yazmak için girmiştim.
  • hayatım boyunca hic pringles yemedim pringles kutularinin önûnden hep mahçup geçtim
  • tabi satılır o kadar para veripte o cipsiyi yiyen kaç kişi var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.