Şimdi Ara

Premium Yakıt Yalanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun süredir forumda marka, model v.s. akaryakıt karşılaştırmaları okuyoruz.
    açılan kaliteli konular da nasıl oluyorsa yok oluyorlar?
    buraya son noktayı koyan linkleri ekliyorum artık daha fazla o tarz ürünlere para vermeyin.
    https://www.team-bhp.com/tech-stuff/why-you-should-avoid-using-premium-dieselhttps://www.autoexpress.co.uk/fuel/101266/premium-fuel-explained-is-it-worth-paying-more-for-premium-diesel-or-premium-petrolhttps://www.confused.com/on-the-road/cost-of-motoring/is-it-worth-paying-more-for-premium-fuel#https://www.simplemotoring.co.uk/supermarket-vs-branded-fuels/

İngilizce bilmeyenler için kısa özet;
    cogu arac üreticisi zaten bu ürünleri önermiyorlar, mahkemelerde soruldugunda sirketler de ekledikleri katkıları acıklayamıyorlar. eger yuksek performanslı arac (yuksek kompresyon veya ileri teknoloji) kullanmıyorsanız tamamı para tuzagı.

gidin oturdugunuz yerde en cok is yapan istasyon neyse ondan alın yakıtınızı, kampanyalar v.s. yararlanmak isterseniz ona karısamam. en kaliteli yakıt en taze yakıttır.

daha fazla arastırmak isteyenler googla yazsınlar
    ''setan - oktan - alt ısıl değer''

• okuyanlar one cıkarırlarsa sevinirim.
    kimseyi karalamak gibi bir niyetim yok ama gercekler boyle.
  • Yabancı dil yok
    nasıl çevirecezz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyurt -- 28 Ocak 2019; 22:58:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akyurt kullanıcısına yanıt
    İngilizce bilmeyenler için kısa özet;
    cogu arac üreticisi zaten bu ürünleri önermiyorlar, mahkemelerde soruldugunda sirketler de ekledikleri katkıları acıklayamıyorlar. eger yuksek performanslı arac (yuksek kompresyon veya ileri teknoloji) kullanmıyorsanız tamamı para tuzagı.

yetmezse linkleri translate ile cevirin.
  • Yani katkılı yakıt mevzusu doğru değil diyorsunuz euro dizel normal dizelle aynı gibi benzin tarafını bilmiyorum da bana da pek inandırıcı gelmiyordu zaten 1-2 krş farkla dünyayı kazanıyorlar daha hala da milletin cebini nasıl söğüşlerim derdindeler..

• Ne katıyorlarsa total excellium motorin fransız araçlarında bariz fark oluşturuyor
  • tamamen psikolojik
    dyno, tüketim, db v.s. testler yapın sonuçlar tamamen aynı olacaktır.
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    belki de hocam

shell gtl sonrası en çok excelliumu beğendim ama tamamen psikolojik te olabilir

ama gtl düşük km gitmesine rağmen bir başkaydı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm firmalar yakıtı Süper Benzin olarak alır, içerisine katkı ekler ve ultra / fullforce / plus vs.. gibi isimler ekleyerek millete giydirir.
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    Aslına bakarsanız tr de 2 tıp akaryakıt var sadece.
    BOTAŞ ve gemi
    BOTAŞ dışarıdan aldığı veya tr de cikan petrolü rafine edip piyasaya sürüyor.
    Gemi olayı da bazı şirketler daha ucuz olduğu için rafineri v.s. işlemlerini 3.dunya ülkelerinde yaptırıp son ürünü getirip satıyorlar.
    Yakıtlar arasında fark varsa eğer sebebi budur.
    Ondan diyorum taze en iyisidir diye bekleyen yakıtta dibe tortu çöker, istasyonlar tanklarını belli araliklarla temizlerler ancak çok az çalışan istasyonlarda bekleme süresi arttığı için tortu daha fazladir o yüzden alınan yakıtta tortuya denk gelmeniz olasıdır.
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    gemi olayını bilmiyorum ama botaş bu şekilde diye biliyorum. tüm araçlar aynı yakıtı alır farklı isim ile satar, en temiz yakıtın BP kendi işlettiği istasyonlarda olduğu söyleniyor. hem yakıt güvenli hem denetimleri en iyi yapılan firma.
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    kampanya, yakınlık v.s. sebepleriniz varsa markaya sadık olun.
    yoksa hicbirinin farkı yok.

onun harici dpfli veya turbolu veya euro II ve üzeri dizel aracınız varsa euro dizel
    traktor v.s. kısmen eski teknoloji motorunuz varsa motorin veya biodizel
    benzinli araclarda da kursunsuz benzin 95 97 98 oktan farketmez.

ozunde hepsi rafine edilmiş petrol.
  • Adamların jet yakıtı katıcak halleri yok zaten motor belli çapı belli, katkılı yakıt aldın diye 90 bg araba 150bg olmayacak ,

katkı olayına çok aldanmayın yani, ha sadece bazıları diyor benim ki kurumları temizliyor o yönden iyi .
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    katkılı yakıtların normal yakıtlardan farkı yoktur. (daha pahalı olmaları haric)
    yukarıdaki linklerin ana fikri bu zaten.
    performans artmaz, kurum temizlemez, konfor - ses v.s. farketmez.
  • Kardeş zaten trdeki benzin ve mazotta kalitesiz yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fransız dediğinizde dikkatimi çekti Clio 4 1.5dCi için hep fabrikadan çıktığından beri shell alınıyor. İkinci sahibiyim ilk sahibide kesinlikle dikkat ettiğini 1 defa bile başka yakıt almadığını söylüyor araca. Bende 7 aydır araca sahibim bende aynen devam ettim.

Total ne fark ettiriyor tam olarak değişmek ne kadar mantıklı olur tabi konu ile alakasız oldu ama ?
  • PowerShot58 kullanıcısına yanıt
    Ufaktan çekişi artıyor aracın. Motor daha sessiz çalışıyor çevre yollarında koyulan ses bariyerlerinin yanından 80-90km ile geçerken bariyerlere çarpıp size yansıyan sesten daha net anlaşılıyor. İyice dikkat kesilmek lazım tabi. Excellium yakıtın fransız araçlarına olan etkisi üzerine incelemeye denk gelmiştim rus bir sitede bulursam atayım onu.

Bende de 207 1.6 hdi var sizin gibi ilk sahibi ful Shell kullanmış ben de aynen devam ediyorum. Ters istikamette olduğundan yolum düşerse depo bitimine yakın totale uğruyorum onun dışında hep shell kullandım. Çok ters değilse totali deneyin bence

Edit Fluence kitapçığında, Renault total tavsiye etmiş. Fransız dayanışması mı tartışılır servisler de fransız motora fransız yakıt koy der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 31 Ocak 2019; 5:10:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2006 fiesta 1.4 tdci (pejoyla ortak geliştirilen motor diğer adı 1.4 hdi) siyah dumanı yarı yarıya azalttı totalin yakıtı. Opetten bp den alınca duman artıyodu. Psikolojik değil görünen ortada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

okuyanlar one cıkarırlarsa sevinirim.
    kimseyi karalamak gibi bir niyetim yok ama gercekler boyle.
    Hocam fazladan verdiğiniz para Litrede 3 kuruş. Bir depo da 1,5 TL. Bu mudur yani??? Ayrıca en iyi yakıt taze yakıttır demeniz Mazot için geçerli değildir. En iyi Mazot dinlenmiş ve bir süre bekletilmiş mazottur.
  • Aslında shell için dolanıyorum ben. Renault önerdiği elf yağ mantığı gibi fransız dayanışmasına da varılabilir.

Deneyip izlenimlerimi aktaracağım bir sonraki dolumda

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.