Şimdi Ara

Premium Markalarin Compact Modelleri Neden Hep Kotuleniyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu modellere hep olumsuz elestiri yapiliyor.C segmenti bir aractan ne bekliyorsunuz.Ornegin Bmw 1 serisi size m3 performansi ve yalitimimi verecek.Bu araclarin avrupada hitap ettigi kitle kadinlar ve gencler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BMW'nin C segmenti fiyatina bazi diger firmalarin D segmenti araclari oldugu icin beklenti yuksek. Ayrica BMW'nin marka algisi da diger C segmenti alternatiflerine nazaran birkac tik ustte olmasi beklentisi yaratiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BMW 1 , Mercedes A, Audi A3 , Volvo V40 bence hiçbiri kötü araç değil. Her araç gibi onların da zayıf yönleri var. Üstelik bu araçların çoğu liste fiyatına göre oldukça yüksek oranda indirimle alınabiliyor. Donanımları da düşünüldüğünde piyasada yaygın olan C sınıfı araçların fiyatlarından az fazlaya alabilirsiniz. Sonuçta tercih meselesi, ancak benim görüşüm bu araçlar özellikle iyi bir indirim yakalanırsa kesinlikle alınası araçlar. Ben de öyle yaptım ve 1 yıl önce aldım :)

• Premium Markalarin Compact Modelleri Neden Hep Kotuleniyor ?

• Çoğu insan Mercedes olduğu için, A serisinden E serisi işçiliği ve malzeme kalitesi bekliyor. Hayal kırıklığının sebeplerinden biri bu.

• Kötülenir tabi d segmenti fiyatına konforsuz araçlara para istiyorlar çünkü.

• çünkü onlar alt markalarla rekabet ve para kazanmak için üretiliyor
  • Çöp olduğu için

• Çünkü avrupa'da premium olmayan markalarla aralarında 3-4 bin euro oynarken burada 60-70 bin lira oynuyor
  • A serisinden başka hayal kırıklığı yaratabilecek premium compact göremiyorum (birde yaşından ötürü Giulietta). Hele ki 1 serisi daha ne yapsın, o altyapıyı sunabilen tek araç sınıfında. Muhtemelen parayı ucu ucuna denkleştirip baz paket ceed auris falan alanlar çamurluyordur.
  • Türkiye'de Mercedes-BMW-Audi'leri alırken 1 araba kendine 4 araba devlete aldığın için, insan 5 araba parası verince Rolls Royce kalitesi bekliyor, bulamayınca da Tofaş gibi kötülüyor olay bu.

Ama yine de şöyle bir durum var aynı paraya satılsa şu 3 araba; A serisi-Golf-Focus

Ben gider Golf veya Focus alırım orası ayrı.

C segmentin en zayıf halkası premium markalar içinde A serisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Çünkü avrupa'da premium olmayan markalarla aralarında 3-4 bin euro oynarken burada 60-70 bin lira oynuyor

Merhaba,

Türkiye: BMW 118i Pure donanım satış fiyatı burada 114.800 TL
    Almanya: BMW 118i 136 Hp otomatik başlangıç fiyatı Almanya'da 28.700 Euro, yani yaklaşık Euro'ya 4 Tl dersek, 114.800 TL.
    Aynı fiyata satılıyorlar. Fark yok

Premium olmayan bir modele bakalım.
    Hyundai İ30 1.4 Style donanım
    Türkiye'de : 76.000 TL
    Almanya'da : 14.700 Euro: yaklaşık 58.800 TL.

BMW 1 serisinde Türkiye ile Almanya arasında fark bulunmazken, Hyundai burada neredeyse 17.000 TL daha pahalı?

Veya sizin tanımınıza göre bakalım;

Almanya'da premium ile olmayan arasındaki fark : 14.000 Euro
    Türkiye'de premium ile olmayan arasındaki fark : 9.700 Euro

Almanya'da fark daha fazla.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Çünkü avrupa'da premium olmayan markalarla aralarında 3-4 bin euro oynarken burada 60-70 bin lira oynuyor

Merhaba,

Almanya: BMW 118i 136 Hp otomatik başlangıç fiyatı Almanya'da 28.700 Euro, yani yaklaşık Euro'ya 4 Tl dersek, 114.800 TL.

BMW 1 serisinde Türkiye ile Almanya arasında fark bulunmazken, Hyundai burada neredeyse 17.000 TL daha pahalı?

Selamlar

4 le çarpıp ordada 114 bin demek offf işte aradığım kafa bu

TR AÜ;1400 TL
    AL AÜ; 1400 €
    BMW AL ; 28 BİN €
    BMW TR ; 114 BİN TL
    FARK ****86 BİN TL****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 7 Temmuz 2017; 14:31:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Merhaba,

Selamlar

4 le çarpıp ordada 114 bin demek offf işte aradığım kafa bu

TR AÜ;1400 TL
    AL AÜ; 1400 €
    BMW AL ; 28 BİN €
    BMW TR ; 114 BİN TL
    FARK ****86 BİN TL****

Biz fakir bir ülkeyiz, bunu kabul edin artık.

Ben alım güçlerimizi kıyaslamadım.

Esas senin kafa gibiler sıktı artık.
    Euro ile TL'yi aynı görecekmişiz. Asgari ücret kıyaslaması vs. çok saçma.
    Biz Türkiye'de yaşıyoruz, yaşam şartlarının ve gelirin çok düşük olduğu, parasının değersiz olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
    Maaşları kıyaslarken bunu unutmayın.
    Pakistan'a da bakıp mutlu olalım istersen.
    Yok öyle bir dünya...

Git o zaman orada taksi 10 Euro tuttuğunda 10 TL ver bakalım, taksici ne yapıyor????

Euro ile TL'nin değerleri farklı.
    Biz üretemeyen fakir bir ülkeyiz.

Özetle ben yaşam standartlarımızı ve alım gücümüzü kıyaslamadım ki böyle saçma sapan asgari ücret örnekleri falan veriyorsun.
    Benim cevap verdiğim mesajı yazan kişi premium ile olmayan araçlar arasındaki farkın ülkemizde, yurtdışına göre çok yüksek olduğunu yazdı.
    Ben de öyle olmadığını bir örnekle gösterdim.
    Hepsi o...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 7 Temmuz 2017; 15:32:6 >

• passattan 1 serisine gectim gayet memnunum bazen bagaji ariyorum ama cokta dert degil premium c segment icinde markanin genlerini tasiyan tek arac bmw 1 serisi ve golf le ayni paralara satiliyor hatta indirim sifir faiz vb denk getirirsen ucuza bile gelir
  • ulen şu kedi ciğer montajını yapan eleman sanal alemde bu kadar iş yapacağını düşündü mü acaba ?
    üstelik çok da kötü bir montaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

passattan 1 serisine gectim gayet memnunum bazen bagaji ariyorum ama cokta dert degil premium c segment icinde markanin genlerini tasiyan tek arac bmw 1 serisi ve golf le ayni paralara satiliyor hatta indirim sifir faiz vb denk getirirsen ucuza bile gelir

geçen sene fuardan bizde 1 serisi bmv aldık çok memnunuz
    güzel bir makina.
  • ülkemizdeki eleştri potansiyeli bu araçları alamayan ve veryansın edenler.
    diğer gruptada her birinden çok fazla beklenti yüklemeleri.
    ortak payda bu markaların arge ve mühendislik çalışmaları onları kalite sıralamasında önlere taşıyor.
    dolu bir ford veya opel yerine baz bir 1 serisi bmw veya cla veya a serisi mercedes tercih ederdim.
  • Punto süren polo kötüler, megane süren jetta kötüler, astra süren 1 serisi kötüler, 3 serisi süren e serisi kötüler, golf süren cla kötüler, toyota süren vw kötüler vs vs çoğu durumda hep kedi ciğer meselesi. Almak istediği arabanın istediği donanımını alamadığı için onu almayıp başka markanın aracını alan adam, gıcık olup bok atmaya başlar. Forumda örneği çok. Adam eleştiriyor da eleştiriyor imzasında sürdüğü arabaya bakıyorsun olay belli oluyor.

Bir kaç tane de baba parasıyla spor premiumlara binip de sanki kendi hak ederek, emeğiyle almış gibi hava yapıp, altındaki araçları gevrek gevrek kötüleyen ergen çıkıyor tek tük. Tabi buna babasının arabalarını kullanıp 1 yıllık ehliyetli kendi arabasız ama babasının arabasını imzasına yazan ergenleri de ekleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 8 Temmuz 2017; 7:57:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.