Şimdi Ara

Powercolor 6790 Crossfire

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 6790 powercolor ekran kartı var, şuan güncel bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum fakat ileride crossfire yapmayı düşünüyorum (fiyatı biraz daha düşşün).
    Anakart; Gigabyte 870a-usb3l
    Psu; Xilence xp700w
    Crossfire tecrübesi olanlar, sizce yapacağım crossfire ile kaç fps artışı olur?
    Ve bu hangi güncel karta denk gelir ?

• sanırım 6870 ile 6950 arasında bır performans olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon1983

Arkadaşlar elimde 6790 powercolor ekran kartı var, şuan güncel bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum fakat ileride crossfire yapmayı düşünüyorum (fiyatı biraz daha düşşün).
    Psu; Xilence xp700w

hiç öyle bi atraksiyona gerek yok tek kart herzaman için daha iyidir gerke yok cf ye falan sıkıntısı bol olur ısınır çok güç tüketir ses sıkıntısı artar ani fps kayıpları yaşayabilirsin v.s v.s bazı oyunlarda tek karttan hiç bir farkı olmuyor

• Dostm crossfire nin sorunlari ile ugrasma bence tek kartin keyfini cikar
    2 tane hd 6790 fiyatina bir tane kart almani oneririm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

quote:

Arkadaşlar elimde 6790 powercolor ekran kartı var, şuan güncel bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum fakat ileride crossfire yapmayı düşünüyorum (fiyatı biraz daha düşşün).
    Psu; Xilence xp700w

hiç öyle bi atraksiyona gerek yok tek kart herzaman için daha iyidir gerke yok cf ye falan sıkıntısı bol olur ısınır çok güç tüketir ses sıkıntısı artar ani fps kayıpları yaşayabilirsin v.s v.s bazı oyunlarda tek karttan hiç bir farkı olmuyor

Hımm.
    Uzun vadede de fiyat avantajlı olmuyor bu şekilde.
    Şimdi ben bu kartı satıp 6950 alsam cebimden ortalama 300 tl bir fiyat çıkacak.
    Bende ki kartın aynısı alsam oda 300 tl civarı.
    Hem ileride bende ki kartlar iyice eskiyeceği için satmam gerektiğinde 6950 fiyatı etmeyecek iki kart.
    Pek mantıklı değil sanırım?
    Var mı aksini düşünen arkadaşlar?

• ne 6950'si arkadasim 6790 cf gtx580 performansina yakindir.6000 7000 serisinde cf basarimi %100'dur.sorun filan yok cf'de 5 sene oncesinde kalmis millet.elindeki karti satip 6950 turevi bir kart almanin tek ama tek avantaji 2gb olmasidir o da sadece bf3'te ise yarar.bf3 hastasiysan anca oyle gec 2gb karta o da 6950 degil 7850 olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

ne 6950'si arkadasim 6790 cf gtx580 performansina yakindir.6000 7000 serisinde cf basarimi %100'dur.sorun filan yok cf'de 5 sene oncesinde kalmis millet.elindeki karti satip 6950 turevi bir kart almanin tek ama tek avantaji 2gb olmasidir o da sadece bf3'te ise yarar.bf3 hastasiysan anca oyle gec 2gb karta o da 6950 degil 7850 olsun.

Gerçekten gtx580 performansı verir mi, gerçekten iyiymiş?
    Bf3'ü severek oynuyorum fakat sadece onun için zahmete giremem
    Peki imzamda ki sistemle yapacağım crossfire uyumlu olur mu?
  • quote:

quote:

ne 6950'si arkadasim 6790 cf gtx580 performansina yakindir.6000 7000 serisinde cf basarimi %100'dur.sorun filan yok cf'de 5 sene oncesinde kalmis millet.elindeki karti satip 6950 turevi bir kart almanin tek ama tek avantaji 2gb olmasidir o da sadece bf3'te ise yarar.bf3 hastasiysan anca oyle gec 2gb karta o da 6950 degil 7850 olsun.

6790 review diye arat oyununa gore gtx580'i gectigi oyun bile var.

sisteminde sorun yok islemci yeterli psu yeterli sadece anakartin 16-4 cf yapiyor ben yapan gordum 8-8 ile hic farki yok yine ikiye katlamis benchmarklarda.resimler ucmus galiba ama 16-4 baska bench yapan bulabilirsin.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?268636-quot-Personal-Test-quot-HD-6850-Crossfire-16x-4x-with-AMD-system-1080p

• quote:

quote:

quote:

6790 review diye arat oyununa gore gtx580'i gectigi oyun bile var.

sisteminde sorun yok islemci yeterli psu yeterli sadece anakartin 16-4 cf yapiyor ben yapan gordum 8-8 ile hic farki yok yine ikiye katlamis benchmarklarda.resimler ucmus galiba ama 16-4 baska bench yapan bulabilirsin.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?268636-quot-Personal-Test-quot-HD-6850-Crossfire-16x-4x-with-AMD-system-1080p

Evet bende baktım şimdi yabancı foruma, birisi 16x4 yapmış ve sorunsuz çalışmış.
    İlginç olan 600 tl ye 1000 küsür tl lik kart performansı almak
    İnanmak biraz zor geliyor, testleri görmesem inanmazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Yetimoğlu_ -- 7 Mayıs 2012; 22:46:00 >

• Hocam ben de uzunca bu konu üzerinde düşünmüştüm, fiyat aralıkları farklıydı ancak 7850, 6950 ve 6850CF arasında kaldım, 6950 aldım sonra, ancak CF hevesimden kesinlikle 6850 CF yapıcam şimdi, forumdan bir arakdaşla anlaştık 2 adet Sapphire 6850 ile deniyeceğim, BF3'ü ben de çok seviyorum ancak .45 ACP hocam bana da çok yardımcı olmuştu konumda ve bir söz söylemişti bu kadar araştırıp aldıktan sonra oyunda sinirlenip vay böyle oyunun derseniz diye, o durumu yaşadığım için CF hevesimi gidericeğim, birçok insan eleştiriyor ancak kullananlardan çok azı "ms" veya "ani düşüşlerden" yakınmakta

.45 ACP, buradan size tekrar teşekkür edeyim hocam ayrıca

• Konu başlığını okuyunca ; millet neyle crossfire yapacağını şaşırmış diye aklım geçmedi değil..

ya bırakın abur cuburla uğraşmayı stabil tek kart alın.. zaten sürücüler konusunda beginner seviyesinde olan amd ile çift düzenekli konfigürasyon bir de en alt seviye kartlarla.. GEREK YOK..
  • 6850 aynı oranda 0C yapıp crosfire yapabilirmiyiz ?
  • quote:

işte öyle tam 2 katı performans verse herkez cf sli kulşanırdı sıkıntı yok demekle olmuyor elbet sıkıntı oluyor bazı oyunlarda tek kart performansını geçmiyor ayrıca anakartına görede aldıgın performans degişebilir azda olsa kısacası düşük kartlarda cf sli mantıklı deyil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cf veya sli zaten ust seviye vgalar icin mantik olarak akil kari degil,amac 2 adet vga birlestirip 30 fps yerine 40 almak degilmi,ne zarari olacak yani illa 700-1000 tl verip esek gibi kart mi almak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 8 Mayıs 2012; 11:15:22 >
  • bende de gtx 550 var bir adet daha uygun yollu bulursam alicam,yoksa bunu sat onu al hep zarar oluyor,kimileriniz 550 ti is gormez sli olmaz vs diyor 6850 alin diyorlar ama benim alim kararimi ben belirlerim,baskasinin kafasina gore hareket etseydik hep baskasi gibi dusunur olurduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

quote:

işte öyle tam 2 katı performans verse herkez cf sli kulşanırdı sıkıntı yok demekle olmuyor elbet sıkıntı oluyor bazı oyunlarda tek kart performansını geçmiyor ayrıca anakartına görede aldıgın performans degişebilir azda olsa kısacası düşük kartlarda cf sli mantıklı deyil

iki kati performans veriyor ben de gosterebilirim incelemelerine de bakabilirsin.bu dedigim 1920 cozunurlukte daha belirgin.1024 gibi cozunurlukleri saymiyorum kim cf yapar o cozunurlukte?

/>

/>

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6850_CrossFire/13.html

bu incelemede tam milimi milimine 2 kati degil ama ben alan wake'de cf'yi iptal ettim 30 fps geri actim 60-65 fps aldim.ayni sekilde heavende de 2 kati fark gorulebiliyor istersen yapayim test.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 8 Mayıs 2012; 12:15:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otomania

Hocam ben de uzunca bu konu üzerinde düşünmüştüm, fiyat aralıkları farklıydı ancak 7850, 6950 ve 6850CF arasında kaldım, 6950 aldım sonra, ancak CF hevesimden kesinlikle 6850 CF yapıcam şimdi, forumdan bir arakdaşla anlaştık 2 adet Sapphire 6850 ile deniyeceğim, BF3'ü ben de çok seviyorum ancak .45 ACP hocam bana da çok yardımcı olmuştu konumda ve bir söz söylemişti bu kadar araştırıp aldıktan sonra oyunda sinirlenip vay böyle oyunun derseniz diye, o durumu yaşadığım için CF hevesimi gidericeğim, birçok insan eleştiriyor ancak kullananlardan çok azı "ms" veya "ani düşüşlerden" yakınmakta

rica ederim.gicik bir oyun di mi?isin daha gicigi aldigin o 2gb kartin 2gb faydasini baska bir oyunda goremeyeceksin yoksa kesinlikle bozma cf yapma derdim.cf hevesini alacaksan ucuz 2x 6850 ile yapabilirsin.cf yapmasam mi diyorsan 7850 alip 1250 mhz'ye getirirsen 6850 cf gibi oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomania

Hocam ben de uzunca bu konu üzerinde düşünmüştüm, fiyat aralıkları farklıydı ancak 7850, 6950 ve 6850CF arasında kaldım, 6950 aldım sonra, ancak CF hevesimden kesinlikle 6850 CF yapıcam şimdi, forumdan bir arakdaşla anlaştık 2 adet Sapphire 6850 ile deniyeceğim, BF3'ü ben de çok seviyorum ancak .45 ACP hocam bana da çok yardımcı olmuştu konumda ve bir söz söylemişti bu kadar araştırıp aldıktan sonra oyunda sinirlenip vay böyle oyunun derseniz diye, o durumu yaşadığım için CF hevesimi gidericeğim, birçok insan eleştiriyor ancak kullananlardan çok azı "ms" veya "ani düşüşlerden" yakınmakta

rica ederim.gicik bir oyun di mi?isin daha gicigi aldigin o 2gb kartin 2gb faydasini baska bir oyunda goremeyeceksin yoksa kesinlikle bozma cf yapma derdim.cf hevesini alacaksan ucuz 2x 6850 ile yapabilirsin.cf yapmasam mi diyorsan 7850 alip 1250 mhz'ye getirirsen 6850 cf gibi oluyor.

Aynen öyle hocam, girdiğim 5 serverın 4'ünde oyun moduna göre oynayan yok

Yok hocam CF hevesimi almam gerek, ciddi anlamda 2 kartı yanyana görmeliyim kasanın içinde

Bakalım, forumdan satan biriyle anlaştım, daha sıfır, bende üzerine fazla birşey istemedim kartın, 6850'lerin biri ordan gelicek inş, diğerini de alırım internetten, sorun çıkmazsa inş bir haftaya kadar CF düzene geçmiş olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomania -- 8 Mayıs 2012; 12:37:25 >

• iyi hadi bakalim haber et bana yapinca ama goreceksin ki kurmasinin bir ince ayari yok.iki karti ve kopruyu takacaksin.sende 6950 icin surucu oldugu icin yeniden surucu kurmana bile gerek yok ccc'de cf secenekleri cikacak enable mi degil mi bak hepsi bu.iki farki hizda kart alirsan esitleyecem diye de ugrasma farkli hizlarda calisabiliyor kartlar mesela biri 790/1000 digeri 860/1100 olarak calisabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

Konu başlığını okuyunca ; millet neyle crossfire yapacağını şaşırmış diye aklım geçmedi değil..

ya bırakın abur cuburla uğraşmayı stabil tek kart alın.. zaten sürücüler konusunda beginner seviyesinde olan amd ile çift düzenekli konfigürasyon bir de en alt seviye kartlarla.. GEREK YOK..

amd aldığıma pişmanım driver yüzünden
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.