Şimdi Ara

Power Point Tek Sunu'da İki video Birden Oynatmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir power point sunusuna iki video birden koyduk yan yana. Fakat aynı anda videolar oynamıyor. Power Point 2010 versiyonunda, bu videoları sunu başlayınca ikisini de aynı anda oynatma gibi bir imkanımız var mı?

Yoksa uğraşıp durup videolarıı birleştirip tek video haline mi getiricez.

• İkisini de aynı anda oynatabilirsiniz, videoları ekledikten sonra Animasyonlar sekmesinden Yürüt seçeneğini seçin, CTRL ile iki videoyu birden seçtikten sonra Başlat kısmından Öncekiyle Birlikte seçeneğini seçin. F5 ile önizleme yaparsanız iki videonun aynı anda yürütüldüğünü görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S

İkisini de aynı anda oynatabilirsiniz, videoları ekledikten sonra Animasyonlar sekmesinden Yürüt seçeneğini seçin, CTRL ile iki videoyu birden seçtikten sonra Başlat kısmından Öncekiyle Birlikte seçeneğini seçin. F5 ile önizleme yaparsanız iki videonun aynı anda yürütüldüğünü görürsünüz.

Hocam çok çok teşekkürler valla, çok makbule geçti ya. :) Videoları herhangi bir programla birleştirmek bildiğin eziyet. :)
  • freemake video converter ile videoları basit bir şekilde birleştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcan

freemake video converter ile videoları basit bir şekilde birleştirebilirsiniz.

Teşekkürler hocam.
    Video kesme biçmekte sıkıntı yok ama, aynı videoyu bir alanda yan yana getirip oynatma problemini yaşadım. Adam akıllı yapan hiçbir program da bulamadım ki Allahtan power point var.
  • alternatif olarak video edit programları ile(pinnacle studio, ulead video studio, corel video studio, Adobe premiere, ... vb) videoları yan yana eklyip tek video yapılabilir.
  • quote:

alternatif olarak video edit programları ile(pinnacle studio, ulead video studio, corel video studio, Adobe premiere, ... vb) videoları yan yana eklyip tek video yapılabilir.

Ulead video ile denedim ama videoyu yan yana koymuyor. Videonun içinde küçük bir ekran açıp orada oynatıyor.
  • camtasia studio ile denedim
    2 filmi yan yan koydum
    tek filmde 2side beraber oynuyor
  • işlemin nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 14 Nisan 2015; 17:24:31 >
  • quote:

işlemin nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz

Çok teşekkürler hocam birleştirmeyi yaptım ancak, o videodaki arkadaşın programdaki ortadaki siyah alanı büyük olduğu için sıkıntı yaşamamış. Ancak benim o siyah alan küçük olduğu için videoyu sığdıramadım, illa köşeyi al diye tutturdular kafayı yiycem ya :)

• videoyu ben çektim.
    video boyutunu kendin ayarlayabiliyorsun
    eklediğin videonun yatay boyutunun 2 katı ayarlanacak.

videoda gösteriliyor. ayarlama

menüden:
    View/ Project / Edit dimensions
    ile video boyutunu ayarlayın
  • quote:

videoyu ben çektim.
    video boyutunu kendin ayarlayabiliyorsun
    eklediğin videonun yatay boyutunun 2 katı ayarlanacak.

videoda gösteriliyor. ayarlama

menüden:
    View/ Project / Edit dimensions
    ile video boyutunu ayarlayın

Çok çok çok sağol hocam, eve gidince bir deniyeyim. Kbakma seni çok uğraştırdım helal et hakkını :)
  • burda bulunmamızın amacı yardım almak ve yardımcı olmak zaten

helâl olsun.
  • S kullanıcısına yanıt

8 yıl sonra verdiğiniz bilgiyi işimi gördü hocam, teşekkürler :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.