Şimdi Ara

Power Kablosu -hangi marka-metraj-hangi cihaza->Tercih Atlas

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CD-Player ve stereo amfim için power kablosu almayı düşünüyorum.
    Hoparlor kablolarım ve interconnect kablolar Atlas marka olduğu için yine Atlas tercih etmek istedim.

http://www.futureshop.co.uk/atlas-eos-mk2-schuko-iec-1m-p-2395.html

Ancak What Hi-Fi dergisinde okuduğum bir testte , Clearer Audio'nun 40 sterlinlik markasını önermişler. Atlas ise 125 sterlinlik bir ürün.

http://www.futureshop.co.uk/the-copperline-alpha-power-cable-schuko-1m-p-3096.html

Diğer bir sormak istediğim power kablolarında metraj 1m nin üzerinde olsun en az diyen yorumlar okudum. Ben 1m düşünüyorum (maliyet)

Son olarak, kaynak olarak kullandığım HTPC ve 220-110 dönüştürücü trafoya bağlayarak kullandığım AVR için de power kablosu upgrade yapsam mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaRaBeeN -- 24 Ocak 2011; 14:32:45 >

• pahalıdır onlar şimdi, tr gelince atla deve olurlar.

tr malı
    optirius prinilius var
  • 1m Atlas 250 lira
    1m Optirius 430 lira
    1m Prinilius 240 lira

Yani Lookab'lar daha pahalı görünüyor.

Birde metraj olarak 1m - 1,5m - 2m hangisini seçmek daha doğru olur?
  • Neyse 2 adet Atlas EOS MKII 1m power kablosu sipariş ettim bakalım. Umarım doğru hamledir.
    Vay be bir power kablosuna 250 lira vereceğim hiç aklıma gelmezdi
  • ne gibi farklar olcak bu kabloyu alınca %10 fark olması lazım olmazsa boşuna verilen para
  • metraj konusu amfiniz ile priz arasındaki mesafe ile ilgili. yoksa başka bir fark oluşturmaz.
  • Aslında en az 1-1.5m olması gerekiyor diye bir olay var ama teknik detayını şimdi hatırlayamadım. Sadece mesafe olayı değil. Tabii bu sadece güç kablolarında geçerli yanlış bilmiyorsam, interconnect ve speakerlar için ne kadar kısa o kadar iyi.
  • Power kablolarının uzunu makbul

Neden?

Kablonun ses üzerindeki etkisi; üzerindeki screening ve diğer materyallerinin filtrelemesiyle negatif elektriksel etkilerin minimuma indirgenmesiyle iyileşiyor. Kablo kısaldığında bu etkiyi sağlamakta zorlanıyor.Performansı iyileştiriyor ancak parasının hakkını veremiyor diyelim.

Minimum 1,5 metre olması kablo karmaşasına yol açmadan optimum etkiyi almak için yeterli sanırım
  • Yahu zaten kısa kalmaması için en az 1 metre olması lazım. 30 cm powerdan bahseden mi var.
    Metre olarak derken, yetiyorsa bir metre aksi durumda ihtiyaç ne kadarsa o kadar metre kablo gerekir anlamında söyledim.

Heralde 1 metre yetecek yere 2 metrelik kablo almıyorsunuz. Zaten kalın kablolar bükülmüyor.
  • Doğru bükülmüyor.
    power kabloların babası Shunyata King Cobra Helix

• belli zati, piton gibi.
  • Atlas EOS MK2'lerim geldi. Akşam olsa da denesem

Ancak maalsef 1m gözüme kısa göründü..Keşke 1,5m hatta 2m alsaymışım :(
    Neyse buraya yazmış olayım da ola ki power kablosu alacak olanlar bence en az 1,5-2m düşünsünler.

Bir de front'lar için jumper spade link almıştım. Onu da 1 set fazla almışım iyi mi...Satıcam artık yada arkalara kullanırım..

• Hayırlı olsun carebeen, bende hala speaker kablolarına bakıyorum. extreem de VDH cs 122 var fena değil bir de inakustik ler var nasıldır acep bu marka ?
  • Hayırlı olsun, kaça maloldu toplamda?
  • @SertaçS,
    Inakustik'te iyi markadır. Alman malı ve kaliteli malzemesi var.
    Ben speaker kablosunu değil ama interconnect olarak, Xonar ses kartının rca out'larından - stereo amp'e inakustik nf-102 ile gidiyorum.
    http://www.in-akustik.com/en/KuZ/produkte/artikel.asp?ref_no=007810206
    Bir ara arızalandı dandik bir interconnect kullanmak zorunda kalmıştım 1 hafta, anında yokluğu çok bariz hissedildi ve htpc'den muzik dinleyememiştim.

---

Evde mevcut setup'ı bozmadan 1 saatten fazla müzik dinledim.
    Sonra önce jumper linkleri değiştirip birkaç parça dinledim.
    Yine bir yarım saattir de power kabloları değiştirmiş olarak dinliyorum.
    İlk söyleyebilceklerim, arka plana bariz sessizlik geldi ve doğal olarak detay enstrümanlar net duyulur oldu. Buna detay artışı diyorlar sanırım.
    Hani gitarist elini gitarda kaydırır vb. işte onlar çok tatlı duyuluyor.
    Saatin ilerlemesi nedeniyle daha vokal ağırlıklı dinliyorum orada da ilk hissettiklerim, vokalist misal şarkının gelişine göre kendi sesinin tonunu kısarken fısıldayarak kapanış yaparken bile net bir ses geliyor.

Yanlız jumperların değişikliğinde hissettiğim fark yadsınacak gibi değil..Bakalım psikolojik mi bu fark yoksa gerçekten var mı , arkadaşım gelsin blind test yapalım ozaman anlarız..

---

Maliyet; döviz artışı nedeniyle power kablosu tanesi 260 lira gibi birşeye maloldu
    Kargo ücreti ise totalde 35 lira gibi bişey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaRaBeeN -- 25 Ocak 2011; 0:00:39 >

• iyi bir sistem kurmak isteyen arkadaşlar için başlangıç noktası power kablodur. daha sonra interconnect-speaker cable şeklinde devam etmeli. temiz bir sinyal yakalamak için önce işin kaynağından yani power kablodan işe başlamalı. daha sonraki adım olan rca(yada xlr) için bütçesi kısıtlı arkadaşlara fiyat/performans anlamında iyi bir başlangıç olabilir düşüncesiyle sahibindendeki45857067ve45863077 numaralı ilanlarıma göz atmalarını öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.