Şimdi Ara

Poşet yasak ama filtresiz santral serbest

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bir rezillik yok. Gazi meclis nasıl olur da halkının menfaatleri ve sağlığı yerine kurumların kârını düşünebilir.
    Sözde muhalefeti de böyle bir durumda sessiz kalarak kamu oluşturmaya çalışmamaktan sorumlu tutuyorum. Karar meclise geliyor, geçiyor. Sonra bir milletvekili "olmaz öyle şey" diye tepki gösteriyor.
    NEDEN bu düzenleme meclise gelmeden gerekli çalışmaları yapmadınız. Karar mecliste oylanırken kaç tane millet vekilinin oradaydı. Kaçı söz aldı, kaçı sosyal medyadan olanı biteni anlattı. Laf.... Sadece boş laf...

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/poset-yasak-ama-filtresiz-santral-serbest-5321149/

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz yılmaz;
    Vatandaşa poşeti yasaklayıp, çevreci gibi davranan iktidar, termik santraller için tutarsız bir politika izliyor.
    Özelleştirilen termik santrallerin çevre yükümlülüklerinden muaf tutulmasına dair düzenlemede şirketlere tanınan süre 31 Aralık 2019'da sona eriyordu. Daha önce de muafiyet getiren bu yöndeki bir yasayı Anayasa Mahkemesi (AYM) iptal etti. AYM, gerekçesinde sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkının ekonomik ve mali gerekçelerle vazgeçilecek haklardan olmadığını belirtti. Son yapılan değişiklikle ise halkımızı zehirlemek pahasına, bu termik santral şirketlerine kâr ve çıkar elde etmeleri için 2022 yılının sonuna kadar doğayı kirletebildikleri kadar kirletme hakkı sorumsuzca verildi.

Ben de buradan tepkimi gösteriyorum. Sizin milletvekili olmanızın farkı nerede kaldı...

Ben ev atıklarımı ayırmaya, çevremi temiz tutmaya çalışıp çocuklarıma temiz bir ülke bırakayım diye yırtınıyorum. Birileri bütün bunları bir meclis kararı ile sıfırlamayı bırak eksiye çekiyor. Valla da billaha da yazık. Yazıklar olsun hepsine...

https://www.dw.com/tr/bask%C4%B1-sonu%C3%A7-verdi-filtresiz-termik-santrallere-izin-%C3%A7%C4%B1kmad%C4%B1/a-47528161
    Alın size Şubat haberi.
    İstanbul Tabip Odası Halk Sağlığı Kolu Uzmanı Nilay Etiler "sürekli takipçisi olacağız" demiş. hahahaha
    O zaman 60000 imza toplanmış. Şubat'ta kulaklarının üzerine yattılar, Eylül'de geçirdiler.

Neden ? Çünkü biz ..... neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crebain -- 7 Eylül 2019; 9:13:53 >

• bunlarin derdi cevre filan degil.

ayakkabi kutusu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.