Şimdi Ara

Port değişikliğini nasıl anlarım. Port MAC adresi varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Afyon kale görünmez tesisleri (Santral 2) den ADSL himzeti almaktayım. Öğlen eve geldiğimden veri internet sürünüyor. Hız 1 Mbit bile değil (Yaklaşık down hızı 0,76 Up 0.85 hız var (Tarifem 8Mbit AKK siz 105TL olandan))

Hat değerlerim de sıkıntı yok modem inernet buluşma hızında sıkıntı yok. Hattım 16Mbit e kadar desteği mevcut Yani fiziksel koşullarda değişme yok

Benim merak ettiğim acaba portumu dandik bir port ile değiştirmiş olabilirlermi?

Şu an bağlı olduğum portum MAC adresi gibi bişiler oluyormu Bağlı oluduğum port nasıl tanıyabilirim. (Tanıma derken Evden tespit edebileceğim bir MAC adresi gibi bişileri oluyormu)

Tracer gibi komut bişi var sanırım bu tür komutlar ile bişiler bulmak mümkünmüdür?

• Port değiştiğinde snr ve güç değerlerinde değişiklikler olacaktır oradan anlayabilirseniz, santralden santrale yada fiber kutudan fiber kutuya port aktarımı yapıldıysa sinyal zayıflamasıda değişecektir.
  • Aslında airties56560 nin içinde dsl mac adresi diye bir kısım var araştırın bi isterseniz belki işinize yarayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Aslında airties56560 nin içinde dsl mac adresi diye bir kısım var araştırın bi isterseniz belki işinize yarayabilir

http://www.base64online.com/mac_address.php?mac=18:28:61

Mac adresi modemin yani airties e ait

• Hat değerlerinde değişme olursa ordan anlarsınız. Başka türlü anlama imkanınız yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Hat değerlerinde değişme olursa ordan anlarsınız. Başka türlü anlama imkanınız yok.

+1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.