Şimdi Ara

porsche benzin bitti, koydum çalışmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, önceden konu açmıştım ama sanırım gece saatinde olduğu için araya kaynadı. özet olarak: aracımın benzini bitmek üzereydi ve yolda giderken de bitti. Mecburen sağa çektim ve yürüyerek en yakın petrol istasyonuna ulaştım ve araca 8 litre civarı benzin koydum. 5 litre benzini ilk başta koyduktan sonra aracı çalıştırmayı denedim ve çalışmadı. Belki 5 litre çalıştırmak için yetmez diye 3 litresini daha koydum ve araç yine çalışmadı. Çalışıyor ama garip bir şekilde çalışıyor. Videosunu çektim ve şöyleki aracın motoru 1000 devire ulaşıyor ve eğer ayağımı gaza basarsam devir oralarda tutunmaya çalışıyor, eğer gazdan çekersem ayağımı kontağı çevirdikten 1 saniye sonra motor stop ediyor. Yakıt sistemi ile alakalı olduğunu düşünüyorum fakat pek bir bilgim yok. aracın videosunu çektim ve yapmam gereken şey nedir bilmiyorum. evime yakın yerde benzini bittiğinden aracı ittirerek otoparka kadar getirip park ettim aşağıda yatıyor araba şuan.

araç eski bir araç 97 model porsche 986

şu arabanın ilk sorundaki hali:

şu da aracı 2 hafta sonra çalıştırdığım hali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benzin pompası mı sizce belki yardımınız olur diye umuyorum

• Yakıt sisteminde hava olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikinci videoda akü bitmiş. ilk videoda yakıt sistemi hava yapmış olabilir biraz çalışsa düzelirdi büyük ihtimal.

• Keiichi Tsuchiya kullanıcısına yanıt

camlar açılıyor ve kapanıyor, araç benzinli ise hava yapmaz diye biliyorum yanlışsam düzeltin.

• lordenzel L kullanıcısına yanıt

Aynen kardeşim. Benzin pompası yakıt bittiğinden dolayı kuru çalışmış ve ya yanmış yada diyaframları yırtmış. Vakum yapmıyor. Açıp bakılması lazım. Zaten sarf malzeme diye geçer arızalanması yıpranması normal. Boşuna demiyorlar araçları çeyrek depo altına düşürmeyin diye.

• lordenzel L kullanıcısına yanıt

camlarla marş motoru aynı güce ihtiyaç duymuyor. akü bitmiş o kesin gibi. takviye yapın. biraz daha benzin alın, kontağı bir kaç kez aç kapa yapın. dediğiniz gibi pompa yanmış olabilir ama sistemde hava da olabilir.

• gaza basınca çalışıor olması akü sorununu eliyor gibi. bence pis benzinden benzin filtresi tıkanmış olabilir. kolaydaysa benzin filtresini çıkarıp temizleyin sonra yerine geri takın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 16 Mart 2022; 14:54:15 >
  • Merhaba, konu kilitlenebilir. Yakıt pompası değişti ve halen çalışmadı. Bujiler değişti ve halen çalışmadı. Sonra MAF denilen ve diğer adları hava akış metresi diye bir cihaz olan parçadan sıkıntı olduğu bulundu. Yurtdışından gelecek. Eğer başınıza böyle bir şey gelirse sorun bundan olabilir aklınızda bulunsun. Araç Porsche 986 1997 Boxster bu arada.

• bir araba nın çalışması için , hava benzin ve elektrik gerekli.

pompaya 5v elektrik verilse çalıştıgı anlasılırdı

bujideki arıza da anlasılırdı.

zaten geriye hava kalıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.