Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (393. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.881
Cevap
54
Favori
643.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her ne kadar seni 4 sene once satsam da, performansindan beni kizdirsan da o tatli hirlamani ve super iscilik kaliteni ozluyorum be bluemotion 😊 hicbir yerinden ses gelmezdi ve demir yumruk gibi hissettirirdin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    2012 1.2 tdi bluemotion aracım var 77 bin km’de bakımlı bir araç olmasına rağmen tespit edemediğimiz bir sorun canımızı sıkıyor. Araç su eksiltiyor, şöyle ki radyatör max seviyesindeyken 4-5 gün içinde min seviyesine geliyor ve ekranda ışık yanıyor. Sorunla ilgili çok detaylı şekilde basınç testi yapılarak her yeri kontrol edildi, hiç bir yerde kaçak yok, Usta ya üst kapak contası ya da egr valfi patlamış olabilir dedi(Bu arada motor ışığı ve ısıtma bujisi uyarıları yanmakta) Egzozda beyaz duman da yok ama egr’dense su soğutmalı olduğu için tamiri olmuyormuyormuş, parça da 1500-2000₺ civarında Sorunla ilgili tahminleriniz ya da önerileriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xholocoustx -- 28 Mayıs 2019; 13:3:55 >
  • bilgisayara bağlayınca yanan arıza Işıklarından dolayı ne çıkıyor arıza kodu olarak? Egr arızalı ise genelde gösteriyor bilgisayarda kendini.

• dhamat D kullanıcısına yanıt
    Yok hocam EGR hatası vermiyor pc'de
  • 2013 1.2 tdi sahibiyim uzun farlar yanmiyor ampullerde sorun yok sinyal kolu yada role sigorta olma ihtimali var selektorde sorun yok uzun fara alinca yanmiyor role sigorta kutusu semasini bulamadim fikri olan varmi roleden yaparmi rast gele sok tak degistir yapamadim yeri zor

• Yağ filtresinin konulduğu plastik bir parça var yağ soğutucu diye geçiyor benim aracımda o parça çatlaktı ve su sızdırdığı için eksiltiliyordu ilk başta bulamamıştık o parça da baya bir pahalıydı geçmiş olsun.

Unutmayın vw her türlü pişmanlıktır. Ben pişman oldum daha da vw grubu araç almam.

• Arkadaşlar 1 ay önce aracımın rutin on bin bakımını yaptırdım. Petrol ofisinin resmi yağını koydu sanayide ki adam. Aracım gaz yememeye başladı bu ara. Arada bir yağ lambası yanıyor sonra gidiyor. Sizce sebebi yağ mı ? Bilgisayara bağlattım tanımlanamayan hata kodu verdi. Adam aküden de yapabilir dedi. Aküm biraz zayıf. Start stop bazen giriyor devreye bazen girmiyor. Birde özellikle 1. vites olmak üzere vites geçişlerim baya sert. Sizde de varmı böyle sıkıntılar. ?
  • Arkadaşlar aracımda ilginç bir sorun var bu soruna daha önce denk gelen olduğunu sanmıyorum çünkü 15 yıldır VW'de çalışan usta bile bu hatayı ilk kez gördüklerini söyledi. Yabancı forumlarda bile çıkmıyor.

Araç motor arıza ve ısıtma bujisi arıza lambasını yakıyor, pc'ye bağlattığımızda "P0634 - Motor Kontrol Ünitesi Dahili Sıcaklık Çok Yüksek" bu arızanın anlamı motor beyni çok sıcak demekmiş, fakat öyle bir durum yok. Ne hararet var ne de motor beyninde bir ısınma. Beynin içindeki bir sensörün hatalı okuması sebebiyle bu hatanın verildiğini, beyin değişmeden ya da beyinci tamir etmeden de sorunun çözülmeyeceği söylendi. Fakat ben de emin olamadım çünkü bu arıza bir kere kendi kendine gitti, kendi kendine silinince acaba tekrar gider mi diye tamire yüksek para harcamak da istemedim ama sonra tekrar yandı :( Böyle bin bir şey olmaz dediler, gerçekten de bir şey olmadı aylardır yanıyor gidişte bir sıkıntı yok ama motor arıza ışığı yaktığı için DPF temizliği yapmıyor bu yüzden de bu sefer de DPF tıkandı şimdi de bir de DPF ışığı yakıyor araç. DPF'yi temizletsem motor arıza ışığını söndüremediğim için tekrar yakacak onu da temizlettiremiyorum o yüzden. Ne yapmam gerekli deneyimleyen var mı diye bir de buraya sorayım dedim ama ümitsizim

• Merhabalar, araç 6 yıldır bizde ve farlarda resimdeki gibi örümcek ağına benzer kılcal çizikler oluştu sebebi nedir başına gelen var mı?

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R)
     Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R)

• 2012 1.2 tdi manuel polo aracım var. Triger değişimi yaptırmak istiyorum. Var mı yakında değiştiren fiyatı yaklaşık nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: xholocoustx

Merhaba
    2012 1.2 tdi bluemotion aracım var 77 bin km’de bakımlı bir araç olmasına rağmen tespit edemediğimiz bir sorun canımızı sıkıyor. Araç su eksiltiyor, şöyle ki radyatör max seviyesindeyken 4-5 gün içinde min seviyesine geliyor ve ekranda ışık yanıyor. Sorunla ilgili çok detaylı şekilde basınç testi yapılarak her yeri kontrol edildi, hiç bir yerde kaçak yok, Usta ya üst kapak contası ya da egr valfi patlamış olabilir dedi(Bu arada motor ışığı ve ısıtma bujisi uyarıları yanmakta) Egzozda beyaz duman da yok ama egr’dense su soğutmalı olduğu için tamiri olmuyormuyormuş, parça da 1500-2000₺ civarında Sorunla ilgili tahminleriniz ya da önerileriniz var mıdır?
    Merhaba bende aynı problemi yaşadım, yağ soğutucu kütüğünden sızdırdığı için değişmesi gerektiğini söylediler. Su eksiltme olayı bitti ancak bu seferde yağ kaçırmaya başladı. Size tavsiyem eğer yağ soğutu kütüğünü değiştireceksiniz kesinlikle garantili parça ile değiştirin, sanayide ustalar direk çamura yatabiliyorlar. Sorunuz varsa özelden de yazabilirsiniz.

• erenguleren E kullanıcısına yanıt
    Hocam bende yağ eksiltme vardı zaten onu yağ soğutucu kütüğünü değiştirerek çözdük, kronikmiş bunlarda. Bu su eksiltmeyi saptayamıyorduk çünkü eksilme çok yavaş gerçekleşiyordu. Detaylı inceleme yaptıktan sonra sorunu bulduk, devridaimden çıktı, km'nin de 80binlere gelmesi sebebiyle triger ve devridaimi değiştirdik, ortalama 1000-1100tl gibi bir masrafı oldu.
  • 02an1907 kullanıcısına yanıt
    diş macunu sünger iyi geliyor diye biliyorum. veya buna pasta cila çekilmeli

• nerede değiştirdiniz memnun kaldınız mı? ayrıca farlarla ilgili birşey yaptınız mı

• mrtcaan kullanıcısına yanıt
    Hocam polobüyüksün grubunun sponsor servisinde değiştirdim. MRZ Garage adı, yeri Cevizlibağ Sanayide. Bayram Usta yaklaşık 15 senedir Tamaş'ta çalışmış gerçek bir VW ustası o sebeple gönül rahatlığıyla gidebilirsin. Farlara bir şey yapmadım memnun da değilim ama ne yapacağımı da bilmiyorum
  • sağol hocam gidicem göstermeye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu hafta baskı balata değiştirteceğim dikkat etmem gereken nelerdir? usta tavsiye edildi, mecbur güveneceğim.. iş bitsin tecrübelerimi yazarım. ayrıca şanzıman yağıda değişmesi gerekiyor mu? üstatlar bu sıkıcı süreçte dikkat etmem gerekenleri yazarsa çok mutlu olacağım..
  • Herkese selamlar. Aracım "P0405" hatası verdi. Yani EGR arızası. Sizler ne yaptınız, değiştirttiniz mi, temizlettiniz mi, iptal mi ettirdiniz? Maliyetleri ne oldu?

• mesutyuksel kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 3 aydır benzer bir arıza ile geziyordum. Egr lambası yanıyordu. Performansta bir etkisi yoktu. Arızayı vagcom ile sildim yine geldi. Bi ara kendiliğinden kayboldu, 2 gün sonra tekrar geldi. 2 hafta önce kaporta hasarlı bir kaza yaptım. Hazır araç servisteyken arızaları da gidertelim dedim. Ben değiştirtmeye meyilliyim. Haftaya maliyeti ve yapılacak işlem belli olur. Belli olunca mesajı editlerim hocam.

• volkan_gazi V kullanıcısına yanıt
    Değişim maliyeti yüksek deniyor. Çoğu kişi iptal ettiriyor sanırım.

• 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.