Şimdi Ara

Polk Audio (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
15
Favori
36.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: raider311

Polk audio tsx440t ve tsx250c almış bulunmaktayım.5+1 bir klipsch setim vardı.filmlerde çok güzel ama müzikte çok sönük kalıyorlardı.güçlü ve etkili hoparlörler.ayrıca bas ları da bana yüksek geldi.sub bile iptal ettim.equalizer dan da kısmak zorunda kaldım.orta sesleri yine de biraz zayıf gibi.yine de aldığıma çok memnunum.tavsiye ederim.
     Polk Audio Polk Audio Polk Audio Polk Audio

dostum hayırlı olsun çok güzel hoparlörler bende geçenlerde tsx 550 tsx440 ve rti a9 u dinlemiştim hatta benimde kafamda bunlardan birin almak vardı ilgili bir konu açıcaktım ben tsx serisini çok başarılı buldum hatta tsx550 ile rti a9 arasında hiç bir fark göremedim desem yeridir, tsx 440 ın orta sesleri biraz zayıf demişsin aynı görüşteyim basları da çok iyi tsx550 nin orta seslerini daha başarılı bulmuştum zaten baslarına diyecek birşey yok 8''lik sürüceler görevini fazlasıyla yerine getiriyor, senin kıyaslama şansın olduysa tsx 550 yorumunuda almak isterim ve fiyat içinde sana pm atıcam hayırlı olsun

• raider311 R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın, hangi AVR ile sürüyosunuz?
  • http://www.youtube.com/watch?v=Ltq_9GvT1Aw&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 29 Ağustos 2014; 21:15:21 >
  • iyi dileklerin için teşekkürler.maalesef başka hoparlörle karşılaştırma yapamam.elimde ki klipsh 5+1 sistemle ancak karşılaştırabilirim o da size fikir vermez.ben sadece kulağımın duyduğunu söyleyebilirim:)ancak şöyle söyleyeyim işte müzik budur dedim.ki benim avr vsx-921.stereo amfide neler olur bilemem.ayrıca mkv olarak birkaç film ve belgeselde denedim.özellikle şunda http://www.youtube.com/watch?v=_aoZLBAexSM ,uçak bizim evin içinde dolaştı.:))
  • albati kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.pioneer vsx-921 ile kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raider311

teşekkürler.pioneer vsx-921 ile kullanıyorum.

Sinema için MCCAC ayarından sonra eq ayarıyla mid tonları biraz yükseltebilirsiniz.
  • K@FKASYALI kullanıcısına yanıt
    Rti serisi ile hic ama. Hic alakası yok kalite olarakta çok farklı malzeme kalitesi tsı in da altında iyi incelerseniz anlarsınız

Ama ben polk un tum urun lerini seviyorum sizde gule gule kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tsx serisi eski tsi serisinin yerini aldı ve fark ederseniz kullanılan driverlar tsi serisi ile birebir aynı sadece kasa şekli değişmiş vs..Rti ile kıyas kabul etmez ama yine de iş görür bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Tsx serisi eski tsi serisinin yerini aldı ve fark ederseniz kullanılan driverlar tsi serisi ile birebir aynı sadece kasa şekli değişmiş vs..Rti ile kıyas kabul etmez ama yine de iş görür bence.

ben pro av de rti a9 ve tsx 550 yi karşılaştırmalı bir şekilde dinledim aradaki fiyat farkına değecek bir müzik kalitesi farkı görmedim bas ve mid seslerde 550 dahada hoşuma gitti diyebilirim, ki kafamda rti a9 almak vardı biraz kararımıda etkiledi bu dinlenti, belkide benim müzik kulağımın yetersizliğinden kaynaklanabilir bu, başka dinleyen arkadaşlardan da fikir almak isterim, niyetimde rti lardan oluşan bir set kurmak var ve bu konuda tavsiyede istiyorum, rti serisine yatırım yapmaktanda biraz korkuyorum açıkcası 5 yılı dolduran bir sistem eğer güncelleme yerse yeni serisini almak isterim bu konuda beklemekmi yoksa rti alıp keyfini sürmekmi hangisi daha mantıklı bilmiyorum
    ikinci bir tereddütümde rti sersinin sürcülerinin kalitesi sitelerde driverları gösteren bir foto buldum
     Polk Audio

tweeter sürücü bana çok çapsız geldi ve hatta atalay benim bundan önce rti serisinin centerinin tizini yakan bir arkadaşla yazımşmasını hatırlıyorum, tabi arkadaştada biraz suç vardı amfiden tiz ayarlarını sona kadar getirmişti, bu konuda biraz aydınlatılmaya ihtiyacım var değerli yorum ve tavsiyelerinizi eksik etmeyin lütfen
     Polk Audio

• K@FKASYALI kullanıcısına yanıt
    Tuncay çok stereo işine bulaşmıyor zaten daha çok home cinema tarafında olayın buna bakarak ta mevcut hoparlör lerin farkı anlayabilecek seviyede çok çeşit anfi yok çok çeşit cd player yok olsada buna çok zaman yok hepsi olsa belki de bunu sizin anlayabilmeniz zaman için de olacak ama rti serisi cidden çok farklı bahsi gecen diğer serilerden

Ama 5 yıl oldu güncelleme yer illaki. Bem de olsam bulaşmam gene aynı Tuncay da paradigm var bi bakın bence

• paradigm monitorleri dinledim tabi gönül onları almak ister ama şuan zam yemiş fiyatlarıyla peşin olarak 5200 5300 civarı aslında fiyatını hakediyor ama bu fiyatlara çıktıktan sonra focal aria 926 ve bw 683 s2 düşünmek bana daha cazip geliyor yada fiyatı daha aşağılarda tutup polkun rti serisini veya güncellenmiş seriyi beklemekde olabilir
    daha önce giriş seviye jbl es90 kullanmıştım bu hoparlörleri sattıktan sonra aslında tekrar giriş sınıfı bir ürün almak beni sonra tekrar hoparlör arayışına iteceği için çıtayı biraz yüksek tutmak lazım diye düşünüyorum, bütün bunların dışında birde klipsch rf serisi hastasıyım fakat onunda giriş seviyesi bir referans hoparlörü çıkarması ve referans 2 serisinin akibetinin ne olacağı belli olmadığı için tereddütte kalıyorum yeni referansların üstüne bir seri daha çıkacaktır diye düşünüyorum tabi bunlar hep beklenti beklicez görücez yada tavsiyeler ile farklı bir hoparlör arayışına giricez

• quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

paradigm monitorleri dinledim tabi gönül onları almak ister ama şuan zam yemiş fiyatlarıyla peşin olarak 5200 5300 civarı aslında fiyatını hakediyor ama bu fiyatlara çıktıktan sonra focal aria 926 ve bw 683 s2 düşünmek bana daha cazip geliyor yada fiyatı daha aşağılarda tutup polkun rti serisini veya güncellenmiş seriyi beklemekde olabilir
    daha önce giriş seviye jbl es90 kullanmıştım bu hoparlörleri sattıktan sonra aslında tekrar giriş sınıfı bir ürün almak beni sonra tekrar hoparlör arayışına iteceği için çıtayı biraz yüksek tutmak lazım diye düşünüyorum, bütün bunların dışında birde klipsch rf serisi hastasıyım fakat onunda giriş seviyesi bir referans hoparlörü çıkarması ve referans 2 serisinin akibetinin ne olacağı belli olmadığı için tereddütte kalıyorum yeni referansların üstüne bir seri daha çıkacaktır diye düşünüyorum tabi bunlar hep beklenti beklicez görücez yada tavsiyeler ile farklı bir hoparlör arayışına giricez

Olay sadece sinema ise klipsch al da stereo ise amac rf7 haric yanından gecme

• quote:

quote:

Tsx serisi eski tsi serisinin yerini aldı ve fark ederseniz kullanılan driverlar tsi serisi ile birebir aynı sadece kasa şekli değişmiş vs..Rti ile kıyas kabul etmez ama yine de iş görür bence.

ben pro av de rti a9 ve tsx 550 yi karşılaştırmalı bir şekilde dinledim aradaki fiyat farkına değecek bir müzik kalitesi farkı görmedim bas ve mid seslerde 550 dahada hoşuma gitti diyebilirim, ki kafamda rti a9 almak vardı biraz kararımıda etkiledi bu dinlenti, belkide benim müzik kulağımın yetersizliğinden kaynaklanabilir bu, başka dinleyen arkadaşlardan da fikir almak isterim, niyetimde rti lardan oluşan bir set kurmak var ve bu konuda tavsiyede istiyorum, rti serisine yatırım yapmaktanda biraz korkuyorum açıkcası 5 yılı dolduran bir sistem eğer güncelleme yerse yeni serisini almak isterim bu konuda beklemekmi yoksa rti alıp keyfini sürmekmi hangisi daha mantıklı bilmiyorum
    ikinci bir tereddütümde rti sersinin sürcülerinin kalitesi sitelerde driverları gösteren bir foto buldum
     Polk Audio

tweeter sürücü bana çok çapsız geldi ve hatta atalay benim bundan önce rti serisinin centerinin tizini yakan bir arkadaşla yazımşmasını hatırlıyorum, tabi arkadaştada biraz suç vardı amfiden tiz ayarlarını sona kadar getirmişti, bu konuda biraz aydınlatılmaya ihtiyacım var değerli yorum ve tavsiyelerinizi eksik etmeyin lütfen
     Polk Audio

tizi yakan arkadaş benim evet hocam açıkçası rti a7 var bende çok beğeniyorum ama sanki biraz hassas cihazlar o izlenime vardım tizler bireaz hassasiyet istiyor neticede ama kaliteli hoparlörler bana kalırsa sinemadada müziktede isteneni veriyor kanımca

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkdexterness

quote:

quote:

Polk Audio

Polk Audio

tizi yakan arkadaş benim evet hocam açıkçası rti a7 var bende çok beğeniyorum ama sanki biraz hassas cihazlar o izlenime vardım tizler bireaz hassasiyet istiyor neticede ama kaliteli hoparlörler bana kalırsa sinemadada müziktede isteneni veriyor kanımca

Abi sinema sinı bilmem ama müzikte ne ısı var bas tiz ayarı nin ekolayzirin

• Genelde sinema odakli kullaniyorum muzik nadiren dinliyorum tizlerde ucayim dedim tambucusa gectim :D @eraycelik80

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkdexterness -- 29 Ağustos 2014; 17:04:45 >
  • balance i öne kaydırınca çok daha iyi ses alıyorum.

Polk Audio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raider311 -- 29 Ağustos 2014; 22:29:12 >
  • Herkese merhaba

Polk audio rti a7 kullanıyorum amplim ise arcam diva A90 polkların bass seslerini çok iyi bulmadım sanki hoparlör sesi sıkıyor rahat vermiyor gibi geliyor özellikle davul benzeri büyük çaplı vurmalılarda ses sanki kayboluyor amplim 90 watt az sayılmaz. Kaynak olarak lg dvd ile veya pc den de deniyorum sonuç pek değişmiyor.

Bazı müziklerde şaşırtırken bazılarında ise okadar pasif kalıyor ki yine şaşırtıyor :) Yerleşimle ilgili sıkıntı oldugunu düşünüyorum hoparlörleri duvardan 1-1.2 metre öne aldıgımda ses değişiyor fakat istedigim o tok basları alamıyorum. Bazı müziklerde ise baslar gerçekten çok sıkı çok güzel fakat bazısında ise çok yumşak oluyor bu seferde sanki bas sesseleri kayboluyor.

Technics eski bir amplim var onda sanki birazdaha topluyor gibi sesler fakat arcam ın detay vs daha iyi tabiki.

Bu arada mid sesleri tizler odayı dolduruyor sahne gayet iyi oluyor fakat bazen o baslarda bir genişlik eksiği duyyorum.

Farklı kombinasyonlarla deneyip en iyi hangi ampli ile sonuç aldınız yazarsanız sevinirim. Ben stero için konusuyorum. Marantz amplilerle iyi uyum sağladıgını duydum deneyenlerin cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• pascha45 P kullanıcısına yanıt
    merhaba bence sizin sorununuz kaynak gibi gorunuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polk rti a9 kullanıyorum Onkyo 5010 ile bahsettiğiniz şeylerin hiç biri yok sorun kaynak gibi gözüküyor
  • Sorun Arcam ampli...Kaynak zaten değişmeli Lg dvd player ile film izlenir ama mecbur kalınmadıkça müzik dinlenmemeli çünkü dinlediğiniz müzikten alıp götürdüklerini bir bilseniz zaten dinlemezsiniz.. Farklı muadil sayılabilecek bir ampli ile deneyin anlayacaksınız farkı. Kullandığınız amplinin kronik sorunu bu zaten.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.