DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aOnn1453 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
851
Cevap
48
Favori
76.028
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> Kitap Üzerine Sohbetler >> Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • 20 Mart 2010 13:15:59 Konu Sahibi
   Öncelikle lütfen konuya "beni ekle" dedikten sonra bir daha mesaj yazmayacak olan arkadaşlar lütfen baştan hiç mesaj yazmasın.
   Forumda bu türü seven arkadaş sayısı oldukça fazla olduğunu gördüm ve böyle bir başlık açmayı düşündüm. Bu başlıkta bu tarzdaki kitaplar hakkındaki yorumlarımızı, incelemelerimizi, yazarlar hakkındaki görüşlerimizi ve yeni çıkan/çıkacak olan kitaplar hakkındaki haberleri paylaşabiliriz. Yukarda da dediğim gibi lütfen beni ekle dedikten sonra bir daha başlığa uğramayacak olan arkadaşlar boşu boşuna mesaj yazıp başlıkta gereksiz mesaj kirliliği oluşturmasınlar.


   Artık üye kaydı filan yapmıyorum zaten sonuçta forumda resmi üyelik olayı filan yok. üye olmadan da paylaşım sürebilir.

   Üyeler:

   1 - Özgür Can
   2 - Kırmızı Pervane
   3 - Furkan*
   4 - diablo12
   5 - Büyük İskender
   6 - -BoZ-
   7 - dodgé
   8 - sanemmm4545
   9 - gyükseltürk
   10 - A.Nadir
   11 - Saralondé
   12 - nP4BlacK0uT
   13 - frodo1one
   14 - Splinter95
   15 - wholet
   16 - Johnny Bravo
   17 - metalramco
   18 - Mk4Ever.
   19 - lyldz
   20 - .solitario.
   21 - dabbemre
   22 - hook1903
   23 - domaskinos
   24 - oguz_19811981
   25 - LightningRaZor
   26 - Furkán
   27 - raskolnikov-34
   28 - bolitar
   29 - FlawlessTr
   30 - oguz_19811981
   31 - burakketenci
   32 - knotaqram34
   33 - zamancokzor
   34 - burakk1
   35 - lifes.like.this.you
   36 - Staphylococcus
   37 - hankmody
   38 - hakeen
   39 - qwasqwas
   40 - ysfbkrcn
   41 - rek3
   42 - aso2
   43 - Ride The Lightning
   44 - dreej12
   45 - onur*
   46 - seal05
   47 - bagavir
   48 - Creative_Director
   49 - ruhi13
   50 - Bey Amca
   51 - Kabuska
   52 - Morgana'
   53 - Uluç.
   54 - Jimmy Wales
   55 - legen wait for it dary
   56 - abjkli
   57 - Klavyelist
   58 - exquisite
   59 - mesberado
   60 - ~H!ddeN
   61 - aslanenver
   62 - zetiman
   63 - SHLD
   64 - archonyb
   65 - Dgkn_ngn
   66 - kerembey
   67 - mhmtsd
   68 - JanBaV
   69 - broken010
   70 - Nyu72
   71 - cemocekko
   72 - Destdestron
   73 - EGercek
   74 - Chains of Olympus
   75 - Don-Vito Corleone
   76 - glazer
   77 - firstich
   78 - the right hand of evil
   79 - HyDro-X-GEN
   80 - Cane®
   81 - Solert
   82 - iztuzu
   83 -
   84 -   İmza

   Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları


   [link=http://forum.donanimhaber.com/m_38567175/tm.htm][right][size=1][color=#000000][b]Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları[/b][/color][/size][/right][/link]   daha iyisini hazırlayan olursa onu kullanırız   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Can -- 6 Ekim 2012; 23:06:37 >   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • 20 Mart 2010 13:33:07 Konu Sahibi
   Craig Russell 1956’da Fife’ta (İskoçya) doğdu. Bir süre polis teşkilatında görev aldı, ardından reklam sektöründe metin yazarı ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. Russell, uzun süredir Almancayla ve İkinci Dünya Savaşı sonrası Almanya tarihiyle ilgilenmektedir. Kitapları:

   Kanlı Kartal   Hamburg’da ürkütücü bir şeyler oluyor!
   Bu kitap uykularınızı kaçıracak. Elinde hançer, ciğerlerinizi sökmeye gelen sapık katil rüyalarınıza girecek.
   The Guardian

   Bir yanda, yataklarında ciğeri sökülmüş, kanlı kartal kanadı gibi iki yana açılmış kadın cesetleri, öte yanda Hamburg yeraltı dünyasını kontrolü altına almak isteyen Türk ve Ukrayna mafyalarının yürüttükleri dudak uçuklatan savaş. Cinayet Masası Başkomiseri Fabel akla hayale gelmeyen cinayetlerin nedenlerini çözüp, katilleri ya da katili bulmaya çalışırken, her cinayetten sonra aldığı "Sven’in oğlu" imzalı kışkırtıcı bir e-maille de çok karmaşık bir düğümün içinde bulur kendini.

   Almanya’nın en kozmopolit kenti Hamburg’da, Soğuk Savaş’ın ve uluslararası terörizmin yıkıcı sonuçlarıyla bağlantılı, inanılması güç siyasi ve mali dolaplar dönmektedir. Hiç şüphesiz ki, bu dolaplardır Avrupa’nın "Yeni Mafya"sının iştahını kabartan. Tanrı Odin kültündeki kurban etme ayinini anımsatan cinayetlerin, giderek yer altı dünyasıyla bağlantılı olma ihtimali yeni bilinmezlere götürür Başkomiser Fabel’i. Kısaca, Kanlı Kartal sizi soluk soluğa bırakacak ve sezona damgasını vuracak bir gerilim romanı.

   Kanlı Masallar   Hamburg yakınındaki kasvetli bir kumsalda bir genç kız cesedi bulunur. Kızın katılaşmış parmaklarının arasına sıkıştırılmış bir mesaj vardır: "Yeraltındaydım ve artık eve dönme zamanım geldi..."
   Hamburg Cinayet Masası Başkomiseri Jan Fabel bu işi yapan karanlık ruhun çarpık düşünce yapısını kavramaya çalışmaktadır. Dört gün sonra, gene Hamburg yakınlarındaki ıssız bir ormanın derinliklerinde, gırtlakları boydan boya yarılmış bir kadın ve erkek cesedi bulunur; bu kez, kurbanların avuçlarına, aynı takıntılı elyazısıyla not edilmiş "Hänsel" ve "Gretel" isimleri iliştirilmiştir.
   Çok geçmeden, işlenen her yeni cinayetin, yaklaşık iki yüzyıl önce Grimm Kardeşler tarafından derlenen halk masallarına yapılan korkunç bir gönderme olduğu anlaşılır.
   Başlatılan sürek avının hedefi, kadim halk masallarında saklı, en karanlık, en derin korkuları deşmekte olan bir seri katildir.
   Öldürüp karanlıkta kaybolan yırtıcı bir hayvan...
   Hepimizin çocukken korkmayı öğrendiğimiz bir canavar...

   Ölümsüz   24 saat arayla işlenen iki cinayet; iki tanınmış isim: Biri radikal solcu ve çevre aktivisti, diğeri genetik uzmanı. İki kurbanın da kafa derisi yüzülmüş!

   Olay yeri inceleme ekipleri iki cinayet mahallinde de tek bir kızıl saç teli bulur. Bu saç kurbanlara ait değildir. Aynı kişiden, yirmi yıl önce kesilmiştir. Jan Fabel ve Cinayet Masası ekibi katili bulmaya çalışırken bir yandan da siyasetçilerin ve medyanın baskısıyla başa çıkmak zorundadır.

   Fabel, kendisini, kökeni on altı yüzyıl öncesine dayanan bir gizem, saplantı ve intikam ağının içinde bulur. Antik bir mumya, çoktan dağılmış bir terör örgütünün lideri ve eski hayatında kendisine ihanet edenlerden intikam almak üzere yeniden dünyaya gönderildiğine inanan bir katil arasındaki garip bağlantıyı çözmek zorundadır.

   Karnavalın Efendisi   Bugün ben yine PALYAÇOYUM ve yine uyandım Tekrar uyanmış olmak tuhaf Son uyanışımdan beri çok zaman geçti ve uyanmışsam karnaval yakın demektir.

   Vahşice işlenen seri cinayetler
   İnsan ticareti yapan Ukrayna mafyası ve
   acımasız yöntemleri
   Cinayetlerin ve suç örgütünün peşinde
   bir avuç insan
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • Binbaşı
   1275 Mesaj
   20 Mart 2010 13:42:34
   John Grisham'ın çoğu kitabını okumuşumdur
   |
   |
   _____________________________

  • 20 Mart 2010 14:25:18 Konu Sahibi
   Tess Gerritsen ABD’nin San Diego kentinde doğdu. Stanford Üniversitesi'nde antropoloji konusunda lisans yaptı, Kaliforniya Üniversitesi’nden de tıp diploması aldı. Stajını Hawaii’de tamamladıktan sonra, doğum iznine ayrıldığı sırada ilk romanı "Geceyarısından Sonra Gelen Telefon"u yazdı. Romantik gerilim olarak tanımlanan bu kitabı aynı türde sekiz roman daha izledi. "New York Times"ın en çok satan kitap olarak tanıttığı "Hasat" ile tıbbî gerilim romanları yazmaya başladı. Ondan sonra yazdığı her tıbbî gerilim romanı da çok satanlar listesinin müdavimleri arasında yerini aldı. "Life Support", "Bloodstream", "Gravity", "Çırak" ve "Cerrah" bunlar arasında yer almaktadır.


   Cerrah   Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.
   Dr. Catherine Cordell Savannah’da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston’dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.

   Kemik Bahçesi   Boston…
   1830…
   Boston Tıp Okulu’nda okuyan yetenekli ama yoksul öğrenci Norris Marshall eğitimini sürdürebilmek için o bölgenin “mezar soyucuları” arasına katılır…
   Bu korkunç ticaret bile üniversite hastanesinin bahçesinde, bir hemşirenin delik deşik edilerek öldürülmesinin karşısında önemsiz kalır. Bir doktor da aynı tüyler ürpertici kaderi paylaşınca, yasadışı kadavra ticareti yapan Norris, bir numaralı şüpheli oluverir.
   Norris, masumiyetini ispatlamak için, katili gören tek tanığın izini sürmek zorundadır…

   Günümüz…
   Julia Hamill, Massachusetts yakınlarındaki yeni evinin bahçesinde dehşet verici bir şey keşfeder: Kayalıklar arasında bir kafatası… Adli tabip Maura Isles, kafatasının bir cinayet kurbanına ait olduğu görüşündedir. Bu isimsiz kadının kimliği ve başına gelenler ise çözülmeyi bekleyen geçmişe ait bir sırdır.

   Çırak   Cerrah Geri Dönüyor... ve Bu Kez Yalnız Değil...

   Boston dedektifi Jane Rizzoli, Cerrahın elinden yeni kurtulmuş, kâbuslarının sona erdiğini düşünmeye başlamıştır ki, yeni ortaya çıkan bir seri katilin peşine düşmek zorunda kalır. Ancak bu yeni katilin yöntemlerinin Cerrahınkilere olan benzerliği ürkütücüdür. Davayla ilgili herkesten daha çok şey bilen gizemli bir FBI ajanının ortaya çıkışı Rizzoli'nin işini kolaylaştırmaktan çok daha da zorlaştıracaktır. Uzun yıllardır birlikte çalıştığı ortağının yardımı olmadan tek başına savaşmak zorunda olan dedektif, korkularıyla ve kâbuslarıyla yüzleşip Cerraha ve "çırağına" meydan okumaya hazırlanmaktadır.

   Günahkar   Tüyler ürpertici Doktor Gerritsen’in morguna hoş geldiniz.

   Publishers Weekly

   Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H.P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor.

   Chicago Tribune

   Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, Günahkar adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulmayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkar ile okuyucuların kalbine salıyor.

   İkiz Bedenler   Dr. Maura Isles, deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmak üzeredir. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkartacak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız.

   Dr Maura Isles, geçimini kadavraları incelemekle sağlamaktadır. Metropolitan City’de patoloji uzmanı olarak çalışan Isles, normal bir insanın hayatında göremeyeceğinden çok daha fazla ceset görmüştür-bunların çoğu hunharca katledilmiş insanların cesetleridir. Fakat daha önce hiç kanının çekildiği, dona kaldığı, tansiyonunun düştüğü bir vakayla karşılaşmamış olan Maura’nın karşısındaki cesedin duruşu bile onu korkutmaya yetmiştir. Çünkü daha önce önünde uzanan cesetlerden hiç biri onun cesedi olmamıştır.

   Her şey ortadadır. Gözleri önünde yatan cesetten daha gerçek bir delil yoktur. Jane Rizzoli’de cesedin Maura’nın evinin önünde ölü bulunduğunu söyler. Cesetteki tüm uzuvlar Maura’nın vucudundakilerle neredeyse örtüşmektedir. Daha da korkunç olanı, Maura’nın ve cesedin doğum tarihi ve kan grubu tıpatıp aynıdır. Şoktaki Maura için son seçenek, DNA testi olacaktır fakat testin sonucu daha da şoke edicidir: Ceset Maura’nın ikiz kardeşidir. Şimdiden karanlık, tehlikeli ve rahatsız edici bir cinayet davasına dönen olay arkasında bir çok karanlık sırrı da barındırmaktadır.

   Cevapların peşine düşen Maura, bir sahil ilçesi olan Maine’e gider. Burada da onu korkunç süprizler beklemektedir. Herşeyden daha ürkütücü olanı ise, etrafta kol gezinen seri katilin, cinayetlerine de durmak bilmeden devam etmesidir. Katliamı durdumak ve geçmişi hakkındaki bu karanlık sayfaları aydınlatmaya çalışan Maura’nın ilk işi hiç kimsenin bilmediği, bu güne kadar görmediği gizli annesini bulmak olacaktır.

   Hasat   Küçük bir kasabada doğmasına ve yoksul bir aileden gelmesine karşın, Abby DiMatteo koleji bitir ve tıp fakültesine girer. Elde ettiği her başarı onu daha yükseğe çıkma konusunda kamçılar. Tıp fakültesinin cerrahi bölümündeki ikinci yılındayken, hastanenin kalp nakli takımına güçlü bir aday olarak gösterilir.

   Fakat Abby önemli bir karar vererek yükselmekte olan kariyerini tehlikeye atar. Bir araba kazasında ölen birinin sağlıklı kalbi, kırk altı yaşında zengin bir hasta olan Nin Voss`a nakledilmek üzeredir. Fakat başhekim Vivian Chao ve Abby, bu kalbi on yedi yaşındaki başka bir genç hastaya nakletmek için plan kurarlar. Bu büyük tepkilere neden olur, fakat sonunda Nina için de bir kalp bulunur.

   Abby bu arada korkunç bir gerçeği öğrenir. Hastanedeki organ bağışı belgelerinde oynama yapıldığını görür ve hastane yönetiminin sessiz kalma çağrılarına kulak asmayarak işin iç yüzünü öğrenmeye girişir.

   Kan Gölü   "Anne Rice vampirleri için neyse, Gerritsen de tıbbi gerilim romanları konusunda odur... Palmer'dan iyi, Cook'tan iyi... evet, hatta Crichton'dan bile daha iyi...
   Stephen King

   Dekor olarak Stephen King'in arka bahçesini kullanan Crichton tarzı tıbbi bir gerilim romanı.. Kan Gölü, gerilim ve bilimin mükemmel bir karışımı.
   People

   Michael Palmer ve Robin Cook'un bütün eserlerine meydan okuyan bir başyapıt. Tess Gerritsen'in şimdiye kadar yazmış olduğu en iyi kitap.
   Amazon.com
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • 20 Mart 2010 15:18:31 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: 2shae

   John Grisham'ın çoğu kitabını okumuşumdur


   Yazarın Son Jüri Üyesi kitabını okumuştum gerçekten güzel bir kitaptı.
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • Binbaşı
   1565 Mesaj
   20 Mart 2010 15:40:13
   Craig Russell'ın yazdığı üçlemesini okumuştum kesinlikle kaliteli kitaplardı
   karnavalın efendisini ise ilk defa görüyorum onuda ekledim alıcağım kitaplara
   ayrıca bu gruba benide eklersen sevinirim arkadaşım
   |
   |
   _____________________________

  • 20 Mart 2010 16:00:09 Konu Sahibi
   Karnavalın Efendisi geçen ay piyasaya çıktı. Ben 2 hafta önce okudum yazarın diğer kitapları gibi bu kitapta oldukça güzeldi
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • Yarbay
   2956 Mesaj
   20 Mart 2010 16:16:10
   Ben de severim bu tür kitapları.Kızıl Nehirleri okuyorum şu aralar.104. sayfadayım.

   Bakalım 2 ayrı olayı nasıl birbirine bağlayacaklar.
   |
   |
   _____________________________

   Atatürk'ün izinde.
  • Yarbay
   4261 Mesaj

   iOS Beta Tester
   20 Mart 2010 18:59:41
   Agatha Chris'de bu kategoriye giriyor mu ?
   |
   |
   _____________________________

  • 20 Mart 2010 19:56:26 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: Méchatronic

   Agatha Chris'de bu kategoriye giriyor mu ?


   Agatha Christie daha çok klasik polisiye romanları yazıyor ama onun yeri polisiye yazarları arasında ayrıdır. Onun kitaplarınıda bölümümüzde inceleriz
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • 20 Mart 2010 20:16:12 Konu Sahibi
   Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı.
   Leyleklerin Uçuşu adlı ilk romanı 1994'te yayımlandı. Bu kitap Fransa'da 450000 adet sattı ve sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi.
   Yazarın ikinci eseri Türkiye baskısını Şubat 2001'de yapan ve 20 dile çevrilen Les Rivières pourpres (Kızıl Nehirler)'di. Roman beyazperde'ye taşındığında yönetmen koltuğunda Mathieu Kassovitz vardı. Başrollerde ise Jean Reno ve Vincent Cassel yer aldı.
   Grangé'ın üçüncü romanı Le Concile de Pierre (Taş Meclisi) eylül 2000'de piyasaya çıktı ve Fransa'da kısa sürede 150000 adet sattı. Türkiye'de Ağustos 2001'de yayımlandı. 2006 yılında Stéphane Cabel ve Guillaume Nicloux tarafından senaryolaştırılan kitap, Guillaume Nicloux yönetiminde sinemaya uyarlandı. Filmin oyuncu kadrusnda Monica Bellucci, Catherine Deneuve, Moritz Bleibtreu, Sami Bouajila, Elsa Zylberstein, Nicolas Thau, Tubtchine Bayaertu, Laurent Grévill gibi güçlü isimler yer aldı.
   2001 yılında vizyonda yer bulan Vidocq filminin senaryosunu Pitof ile birlikte yazdı.
   2003 yılında L'Empire des loups - Kurtlar İmparatorluğu (roman)'nu yayımladı. Eser 2005 yılında Chris Nohan'ın yönetmenliğinde beyazperdeye aktarıldı. Kurtlar İmparatorluğu (film)'nda Jean Reno'nun yanısıra Emre Kınay da yer aldı. Kitabın Türkiye baskısı Temmuz 2003'te yapıldı.
   Grangé'ın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı La Ligne Noir (Siyah Kan) ise Mayıs 2005'te yaptığı ilk baskısı ile raflardaki yerini aldı.
   Yazarın sondan bir önceki eseri olan Les Serment des Limbes (Şeytan Yemini) Türkiye'de ilk baskısını Ağustos 2007'de yaptı. Yazarın son eseri Koloni ise 2009 ağustos ayında Türkyede satışa çıktı


   Kızıl Nehirler   Biz efendiler, biz köleleriz.
   Biz her yerdeyiz, hem de hiçbir yerde.
   Biz karar verenleriz.
   Kızıl nehirlerin hâkimiyiz.

   Grangé'nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size hükmedecek...
   'Kızıl Nehirler' sadece Fransa'da 450.000 sattı ve 20 dile çevrildi.
   Soluk kesen bir tempo. İnsanı hemen saran bir hikâye.
   Çok gerçekçi şiddet sahneleri. İki sıradışı insanın çevresinde gelişen olaylar: biri enerji dolu, tecrübeli bir polis, diğeri sokaklardan gelme Mağripli bir çaylak....

   Leyleklerin Uçuşu   Göçmen kuşlardır leylekler. Her bahar Avrupa'ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrika'ya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler.. Louis Antioche'un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kabusa dönüşür. Parçalanmış cesetler, nereden çıktığı belli olmayan katiller... Arayışı onu, Bulgaristan'daki Çingene mahallerinden işgal altındaki toprakların güneşte kavrulan kibutzlarına, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından Kalküta'nın araka sokaklarına kadar götürecektir. Hatta cehenneme kadar...

   Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz bir kurgu, tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim. Jean-Christophe Grange'yi bu tarzın zirvesine çıkaran, Kızıl Nehirler'i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, Leyleklerin Uçuşu'nda da var.

   Korkutucu bir yolculuk, şaşırtıcı bir kitap!

   Taş Meclisi   Gerçekten şaşırtıcı bir hayal gücü... Dayanılmaz bir gerilim... Fiziksel ve psikolojik şiddek... Parapsikoloji.. Şamanizm.. Telapatiyle gerçekleştirilen bir trafik kazası.. Esrarengiz akapunkturcu... Türk ve Moğol şamanlarının mirasçıları arasındaki savaş...

   Mucizevi tedaviler, ani ölümler... Bilimsel referansları, polisiye vakaları ve parapsikolojik olguları etkileyici bir psikolojik atmosfer içinde birleşen bir hikaye. Eski Sovyetler Birliği'nin gömülmüş sırları, nükleer füzyon, Mayıs 68'in hala varlığını sürdüren derin izleri, peş peşe bulunan ipuçları. Kurbanların cellat, kahramanların hep kötü olduğu fantastik bir gerilim.....

   Kurtlar İmparatorluğu   Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis'deki Küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi.

   Paris'i kana boyayan Türk mafyası. Kızıl Nehirler'in, Taş Meclisi'nin ve Leyleklerin Uçuşu'nun yazarı Grange'den yine çarpıcı, yine soluk soluğa bir roman.

   Siyah Kan   Güneydoğu Asya'da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır. Siyah kanla çizilmiş bir yol. Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol.

   Paris. İlk temas. Kuala Lumpur. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. Kamboçya. Bal ve Fresk. Tayland. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! Bangkok. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi'dir! Ve Paris. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.

   ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!

   Şeytan Yemini   Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürülmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. Öldürülen kişiler de, onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa sadece verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa'nın birbirinden uzak kentlerinde işlenen bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan, kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.
   Koloni   Onlar Çocuktular...

   En mükemmel elmasların saflığındaydılar...
   Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı...
   Ve ne de en ufak bir günahları...
   Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı...

   Paris'te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…
   Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu'nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve 'siyah bölgeler'… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir.
   Fransa'nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi?
   Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu?
   Burada neler yapılmaktadır?
   Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir?
   İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir?

   Yoksa…
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • Yarbay
   4261 Mesaj

   iOS Beta Tester
   21 Mart 2010 10:21:40
   quote:

   Orijinalden alıntı: Özgür Can   Alıntıları Göster   Agatha Christie daha çok klasik polisiye romanları yazıyor ama onun yeri polisiye yazarları arasında ayrıdır. Onun kitaplarınıda bölümümüzde inceleriz


   İncelemeyi merakla bekliyorum.Teşekkürler.


   Hayırlı Olsun
   |
   |
   _____________________________

  • 21 Mart 2010 10:32:29
   Benide ekle şuan Tess Gerritsen - Günahkarı okuyorum
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2245 Mesaj
   21 Mart 2010 11:25:43
   Benide ekle

   Şuan grange kitaplarını okuyorum.. Kızıl nehirler, siyah kan, şeytan yemini bitti.. Leyleklerin uçuşundayım şimdi.
   |
   |
   _____________________________

   Technische Universitat Wien - Architektur
   Dexter | Hannibal
   Anger Management | Arrow | Breakin Bad | Chuck | Da Vinci's Demons | Death Note | Fargo | Fear The Walking Dead | Friends | Game Of Thrones | Gossip Girl | Heroes: Reborn | High Stakes Poker | House M.D. | How I Met Your Mother | Humans | Hunted | Limitless | Lost | Modern Family | Mr. Robot | New Girl | Prison Break | Shameless | South Park | Spartacus: Blood and Sand | Spartacus: Gods of the Arena | Spartacus: Vengeance | Spartacus: War of the Damned | Terminator: The Sarah Connor Chronicles | The Big Bang Theory | The Strain | The Tomorrow People | The Walking Dead | The Whispers | True Detective | Two And a Half Men | Zoo | The Lost Room | Dead Set
  • Yarbay
   4439 Mesaj
   26 Mart 2010 00:33:55
   Ekleyebilirsiniz. Jean Christophe Grange'in Leyleklerin Uçuşu ve Taş Meclisi dışında her kitabını okudum (Kızıl Nehirler'e başlıyorum). Soruları cevaplayabilirim.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2090 Mesaj
   27 Mart 2010 01:22:32
   benide eklersen sevinirim.

   aslında ben yabancı değil de türk polisiye-gerilim romanı arıyorum. kökü bu topraklarda olmalı yani. ayrıca kitap için harcadığım zamana değmeli. var mıdır bir tavsiye?
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   9443 Mesaj
   27 Mart 2010 08:42:04
   listeye benide eklersen sevinirim.konuyu takipteyim   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodgé -- 27 Mart 2010; 8:43:36 >
   |
   |
   _____________________________

   LosT - Prison Break - Chuck - Heroes - Gossip Girl - FlashForward - The Pacific - Terminatör:Sarah Connor Chonicles - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand - Human Target - Band Of Brothers - Blue Mountain State-Persons Unknown - Pretty Little Liars - The Prisoner-The It Crowd - Hung-The Lost Room-Breaking Bad - V - The Big Bang Theory-The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire - The Event - The Vampire Diaries - The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova - Arrow -Vikings -The Originals-Defiance-Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons-Homeland-House of Cards-Better Call Saul-Daredevil-Narcos-Billions - Taboo

  • 27 Mart 2010 09:40:13 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: -BoZ-

   benide eklersen sevinirim.

   aslında ben yabancı değil de türk polisiye-gerilim romanı arıyorum. kökü bu topraklarda olmalı yani. ayrıca kitap için harcadığım zamana değmeli. var mıdır bir tavsiye?


   Ahmet Ümit'ten Kar Kokusu, Patasana ve Kavim'i, Osman Aysu'dan Şeytanın Maskesi ve Karanlıkta Fısıltılar'ı okuyabilirsin
   |
   |
   _____________________________

   Asus ZenBook UX310UQ-GL399T
   Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
   ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll
  • Yarbay
   2090 Mesaj
   27 Mart 2010 13:04:02
   quote:

   Orijinalden alıntı: Özgür Can   Alıntıları Göster   Ahmet Ümit'ten Kar Kokusu, Patasana ve Kavim'i, Osman Aysu'dan Şeytanın Maskesi ve Karanlıkta Fısıltılar'ı okuyabilirsin


   hmm... bir bakarım bu kitaplara o zaman. eyvallah
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1420 Mesaj
   27 Mart 2010 19:00:46
   Şimdi günahkarı okuyorum galiba yakın zamanda beni de ekle derim


   Önceden hiç ilgimi çekmezdi bu tarz kitaplar ama biraz biraz ilgimi çekmeye başladı.
   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
izmir havalimanı transfer
modasor
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.